Кафедра веде підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів:

БАКАЛАВР
Освітня программа "Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування", ліцензійний обсяг – 50 осіб денной форми навчання та 50 осіб заочної форми навчання. Термін навчання – 4 роки. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.
Під час навчання випускник здобуває кваліфікацію за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» - бакалавр з обладнання та пластичного формування конструкцій машинобудування, технічний фахівець-механік.

МАГІСТР
На спеціальність «Прикладна механіка» виділено 200 місць, таким чином на освітню програму «Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування» мінімальна кількість місць для магістрів складає 25 чоловік. Ліцензія діє до 01.07.2021 р.
Під час навчання випускник здобуває кваліфікації за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр»:

1. 2145.2 Інженер-механік;
  2. 2310 Викладач університетів та вищих навчальних закладів.

У навчальній діяльності кафедра плідно співпрацює із запорізькими промисловими підприємствами: AT «Мотор-Січ», ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запоріжтрансформатор», ПАТ «АвтоЗАЗ», ПрАТ «Запорізький електровозоремонтний завод», ПАТ «Дніпроспецсталь», ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченко, ПАТ «Запорізький машинобудівний завод», НВП «Ріст».