Вибір професії – одне з найважливіших рішень у житті. Професія – це в більшості випадків на все життя. Саме тому, дуже важливо зважено і з розумом підійти до вибору майбутнього фаху. Перший крок – вибір навчального закладу. Для цього, власне, кожного року і проводяться Дні відкритих дверей майже у всіх ВНЗ України. «Машинка» не виняток. 14 грудня двері нашого університету були гостинно відчинені для абітурієнтів.

Як заведено, всі охочі отримати інформацію про ЗНТУ зібрались в актовому залі та лекційних аудиторіях. Наш шановний ректор, Бєліков Сергій Борисович, привітав усіх присутніх і заохотив до вступу саме в наш ВНЗ. Далі, абітурієнти та їхні батьки розійшлися по факультетах, щоб дізнатись більш детально про спеціальність, що їх зацікавила. Там декани та представники факультетів ознайомили присутніх з правилами прийому у 2014 році, а також дали вичерпну інформацію про факультети і спеціалізації. Після ознайомлення з інформацією гостям запропонували задавати питання.

Як ми бачимо, процедура Дня відкритих дверей не міняється з року в рік. На мою думку, майже кожен студент «Машинки» може згадати, як він, 9-, 10- або 11-класником вперше прийшов до стін ЗНТУ, зайняв місце в актовій залі і слухав промову ректора, ще поки що не розуміючи до кінця, що саме ці стіни стануть другою домівкою на довгих 5 років, що промова Сергія Борисовича буде почута не один десяток разів, а актова зала стане місцем, де відбувається диво студентської творчості. Згадайте, як ви зі зляканими очима бігали коридорами будівлі університету і стиха промовляли «хто ці кляті коридори планував?!», як трохи зверхньо, але із усмішкою в очах, студенти розповідали, що воно за звір те студентське життя і як з ним боротись.

З огляду на те, яка кількість абітурієнтів була присутня на Дні відкритих дверей, маємо надію, що наступного року наша дружна родина поповниться чималою кількість талановитих, амбіційних та веселих молодих людей. Принаймні керівництво університету робить для цього все можливе, а іноді і неможливе. День відкритих дверей – це перша близька зустріч з тими, на кого направлена робота з профорієнтації і тими, хто, можливо, в найближчому майбутньому стане гордістю запорізької «Машинки». Сподіваємось, після цього заходу чимала кількість школярів всерйоз вирішила вступати до ЗНТУ. А нам залишається лиш сказати – Ласкаво просимо!

Катерина Шапка
Прес-служба студентського самоврядування ЗНТУ