14-18 жовтня 2013 року у Харківській державній академії дизайну і мистецтв відбувся VII міжнародний форум «Дизайн-освіта 2013», у якому прийняли участь студенти кафедри «Дизайн» Запорізького національного технічного університету.

У програмі форуму було проведено:

• VII огляд-конкурс дипломних робіт і курсових проектів дизайнерських шкіл;
  • Конкурс дизайн-проектів у номінаціях;
  • Науково-методичну конференцію професорсько-викладацького складу і молодих учених «Дизайн-освіта в Україні: перспективи розвитку»;
  • VII конкурс з академічного рисунка провідних художніх академій України;
  • Студентську науково-практичну конференцію «Дизайнерська освіта України у світовому контексті»;
  • презентацію наукових та методичних видань ХДАДМ;
  • майстер-класи провідних дизайнерів-графіків;
  • круглі столи.

Метою акції було:

• підвищення рівня підготовки фахівців і обговорення методик викладання професійно-орієнтованих дисциплін у вищих школах України і зарубіжжя;
  • сприяння творчим зв’язкам і дружнім стосункам дизайнерських навчальних закладів, взаємне спілкування дизайнерських шкіл;
  • підвищення якості викладання професійно-орієнтованих дисциплін відповідно до державних стандартів вищої освіти;
  • популяризація ролі фундаментальних художніх дисциплін у студентському середовищі.

В «Дизайн-форумі» прийняли участь 33 навчальні заклади, у тому числі 1 з Китаю, 3 з Росії (Москва, Бєлгород), 29 з України. Загалом у конкурсі взяли участь 550 конкурсантів.

В номінації «Промисловий дизайн» студенти ЗНТУ були нагороджені дипломами першого та другого ступенів, а саме: Анастасія Журба – диплом першого ступеня за дизайн-проект «Універсальний електросамокат з системою трансформації» (диплом спеціаліста), керівник проекту Потапенко Ганна Михайлівна; Ігор Кічка – диплом другого ступеня за дизайн-проект «Робоче місце для дизайнера інтерактивних технологій» (диплом спеціаліста), керівник Потапенко Ганна Михайлівна; Ксенія Попова – диплом другого ступеня за дизайн проект «Мобільна кав’ярня» (диплом спеціаліста), керівник Пантус Ніна Михайлівна; Володимир Коваль – диплом першого ступеня за дизайн-проект «Велосипед для людей з проблемами верхніх кінцівок та попереку» (диплом бакалавра), керівник проекту Дуднік Майя Георгіївна; Дмитро Чуприна – диплом другого ступеня за дизайн-проект «Інвалідна коляска з електроприводом та модулем для їзди по вулиці» (диплом бакалавра), керівник проекту Дуднік Майя Георгіївна.

В номінації «Дизайн інтер’єру» учасники здобули дипломи другого та третього ступенів: Ольга Рижиченко – диплом другого ступеня за дизайн-проект «Інтер'єри котельні "Військбуд" в м. Запоріжжя» (диплом бакалавра), керівник Поддубко Костянтин Валентинович; Вікторія Вєтошкіна – диплом другого ступеня за дизайн-проект «Інтер’єри бізнес-центру в м. Запоріжжя» (диплом бакалавра), керівник Поддубко Костянтин Валентинович; Дарина Сніжна – диплом другого ступеня за дизайн-проект «Інтер’єри центру кіномистецтва в м. Києві» (диплом бакалавра), керівник Демиденко Олександр Іванович; Катерина Батюк – диплом третього ступеня за дизайн-проект «Інтер’єр кафе» (диплом бакалавра), керівник Пасічна Тетяна Олександрівна.

На цьогорічному форумі, вперше було проведено конкурс командних дизайн-проектів для студентів ВНЗ III – IV рівня акредитації, в якому прийняли участь наші студенти. Учасники виконували дизайн-проект на задану тему у певний термін визначеними матеріалами. Організатори запропонували реальний об’єкт («Екопарк» Фельдмана) з виїздом конкурсантів на місце його розташування для ознайомлення. В рамках цього конкурсу, студенти ЗНТУ були нагороджені дипломами перших ступенів – Гоар Арушанян і Володимир Коваль у номінації «За краще колективне дизайнерське рішення».

Кафедра «Дизайн» щиро вітає дипломантів та керівників дизайн-проектів!