20 жовтня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулося урочисте відкриття всеукраїнського освітнього проекту «Авіатор 2017».

Конкурс проводиться благодійним Фондом Бориса Колеснікова шостий рік поспіль. «Авіатор» покликаний підтримати українських студентів технічних спеціальностей, а кращих з них заохотити поїздками на Міжнародні авіасалони Фарнборо в Великобританію і Ле Бурже до Франції.

Президент благодійного Фонду Борис Колесніков привітав потенційних конкурсантів і членів журі з відкриттям «Авіатора 2017». За його словами, проект виховує молоду еліту, завдання якої – розвивати галузь в Україні. «Світ зараз стоїть на порозі четвертої технічної революції, четвертого етапу індустріалізації. Україна має величезні можливості, тому важливо дати молоді орієнтир, як і над чим працюють їхні колеги по всьому світу. Головна мета конкурсу - показати студентам сучасний авіаційний і космічний світ», – зазначив Борис Колесніков.

Як зазначили організатори конкурсу, «Авіатор 2017» став масштабнішим – до авіаційних вищих навчальних закладів і коледжів Києва, Харкова, Кропивницького, Дніпра, Запоріжжя, Слов'янська, Кривого Рогу та Кременчука приєдналися політехнічні вузи країни. Тепер в «Авіаторові» можуть брати участь всі студенти, які отримують технічну освіту і захоплюються авіацією.

Ректор НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Михайло Згуровський побажав студентам успіхів у проекті. «Велика честь прийняти конкурс «Авіатор 2017» саме в стінах КПІ. Я бажаю вам успіхів, щоб всі бажання і сміливі мрії здійснилися, і ви поступово міняли нашу країну. Хочу, щоб кожен з вас став відомим конструктором, видатною людиною, і головне, щоб ви відбулися як громадяни з великої літери», – підкреслив він.

Студенти технічних спеціальностей можуть зареєструватися в «Авіаторі» на сайті Фонду http://www.kolesnikovfund.org до 27 листопада включно. З листопада 2016 по березень 2017 року конкурсантів чекають п'ять етапів – тестування з точних наук, авіаційної англійської мови та історії авіації, перевірка знань з основ авіації, рішення задач від фахівців галузі та захист мотиваційних презентацій.

За підсумком конкурсу експертне журі проекту на чолі з конструктором Дмитром Ківою визначить сотню переможців, які відправляться на Міжнародний авіасалон Ле Бурже до Парижу наступного літа.