Ви є тут

Головна

20 квітня на кафедрі програмних засобів в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ «Тиждень науки-2016» відбулася презентація першого в ЗНТУ стартапу – opensource проекту SMART LIFE, що об'єднує декілька підсистем для створення справжнього Інтернету речей в офісі, в будинку, в квартирі, на присадибній ділянці, тощо.

Система реалізована завдяки інвестиціям українських бізнесменів Олега Позднякова (BrigRetail, м. Київ) та Данііла Слізінова (ВАНДЕРСЛАБ, м. Запоріжжя), а також обладнанню, придбаному за міжнародним освітнім проектом TEMPUS DESIRE 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних підходів для інтеграції освіти, науки та виробництва в Україні, Грузії, Вірменії».

Альфа-версія проекту SMART LIFE була успішно представлена командою студентів кафедри програмних засобів (науковий керівник доцент Пархоменко А.В.):

Підсистема керування ролетами (ст. гр. КНТ-711м, А.В. ТУЛЕНКОВ);

Підсистема керування мікрокліматом (ст. гр. КНТ-711м, М.О.РЕЗНИЧЕНКО);

Підсистема контролю доступу (студ. гр. КНТ-712, Д.П. КРАВЧЕНКО, О.П. КРАВЧЕНКО);

Підсистема контролю присутності (студ. гр. КНТ-711м, Є. П. ГРИГОР'ЄВ);

Підсистема керування кондиціонуванням (студ. гр. КНТ-411, О.Г. ГОЛОВІЗНІН);

Підсистема керування вуликом (студ. гр. КНТ-711м, С. К. МИСЮРА);

Підсистема керування теплицею (студ. гр. КНТ- 413, М.А. ШВИДКИЙ).

До останнього часу Інтернет був переважно засобом спілкування та обміну інформацією між людьми («Інтернет людей»), але зараз він стає середовищем і технологією взаємодії «речей», як фізичних, так і віртуальних. Світ інакше починає взаємодіяти з «речами». Тому, компаніям сьогодні потрібні відповідні фахівці для розробки та створення нових технологій ефективної взаємодії клієнтів з «речами».

Як прогнозують аналітики, у найближчі десять років утвориться близько 2 мільйонів вакантних робочих місць в галузі інформаційних технологій (ІТ) і сфері зв'язку, які будуть незаповненими. Промисловість потребує все більше випускників зі знаннями та практичними навичками бізнес-аналітики, апаратної інженерії, інформаційної безпеки, а також Інтернету речей (IoT).

Саме тому, для інтеграції IoT в навчальний процес підготовки ІТ фахівців за спеціальністю «Інформаційні технології проектування», впроваджено практично-орієнтовані методи навчання на основі реалізації проекту SMART LIFE.

Крім того, в новій Лабораторії вбудованих систем та віддаленої інженерії кафедри програмних засобів студенти мають можливість особисто протестувати новинки 3D-індустрії (3D-принтер та 3D-сканер), пристрої віртуальної і доповненої реальності, керовані віддалено експерименти GOLDi (Grid of Online Lab Devices) та RELDES (REmote Laboratory for Design of Embedded Systems), платформи для навчання робототехніці Flow buggy і багато іншого.

Анжеліка Пархоменко,
доцент кафедри програмних засобів