Запорізький національний технічний університет є координатором в Україні міжнародного проекту Erasmus+ 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BIOART), одного із 8 проектів в Україні, що отримали фінансування в рамках програми Erasmus + KA2 (розвиток потенціалу вищої освіти) у 2017р.

Делегацію від ЗНТУ на стартовому зібранні в Мадриді (Іспанія) 7-9 лютого 2018 очолив ректор д.т.н., проф. С.Б. Бєліков. Учасників привітали директор Інституту Телекомунікацій Політехнічного Університету Мадрида професор Амадор Мігуел та координатор проекту професор Давід Луенго. Представники Технічного Університету Кракова (Краків, Польща), Університетського Коледжу Томас Мор (Сінт-Каталін-Вавер, Бельгія), Університету безперервної освіти-Дунайського Університету (Кремз, Австрія), представники чотирьох українських університетів (Запорізького національного технічного університету, Приазовського державного технічного університету, Вінницького національного технічного університету, Донбаської державної машинобудівної академії), трьох університетів Ізраїлю (Інженерного коледжу Семі Шамона, Університету Бар Ілан, Холонського технічного університету), представник Інституту патології хребта та суглобів ім. Ситенко (м.Харків, Украіна) та Інституту безперервного навчання (Ізраїль) представили існуючі програми навчання та власні наукові розробки в галузі сучасних штучних імплантів та розробили план дій щодо реалізації завдань проекту (agenda.pdf).

В ЗНТУ нова інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма буде впроваджена на кафедрі радіотехніки та телекомунікацій (зав. кафедрою С.В. Морщавка). До робочої групи також залучені співробітники кафедри програмних засобів (зав. каф. д.т.н., проф. С.О. Субботін; проф., к.т.н. Г.В. Табунщик; доцент, к.т.н. А.В. Пархоменко) та кафедри нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки (зав. каф. д.т.н., проф. В.А. Шаломєєв).

Ректор Запорізького національного технічного університету С.Б. Бєліков та проректор приазовського технічного університету О.П. Чейлях 8 лютого 2018 р. провели нараду з проректором з академічної стратегії та інтернаціоналізації Політехнічного Університету Мадрида проф. Хосе М. Антинза щодо розвитку стратегічного партнерства між університетами. Було наголошено на важливості поглиблення співпраці з технічних наук і важливості проекту BIOART в якості відправної точки. Було підтверджено підтримку проекту з індивідуальної мобільності Erasmus+KA1 для викладачів та студентів між ЗНТУ та Мадридською політехнікою. Провідний консультант з інтернаціоналізації проф. А. Алварес презентував існуючі можливості для українських вчених та студентів, які фінансуються національними інституціями Іспанії. Основними напрямками для подальшої наукової співпраці було визначено інформаційні технології, нові матеріали, авіаційні двигуни та телекомунікації.

Термін виконання проекту BIOART: 15 листопада 2017 р. – 14 листопада 2020 р.. Більш детальну інформацію про цілі та завдання проекту можна отримати за посиланням: http://zntu.edu.ua/?q=node/6985

Координатор проекту від України,
проф. кафедри програмних засобів, к.т.н., доцент Г.В. Табунщик