Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності заснована в вересні 2015р. під керівництвом д.е.н., професор Ткаченко Алла Михайлівна. Навчальний процес забезпечує науково-педагогічний персонал до складу якого входить 80% докторів та кандидатів наук. Кафедра створена на базі кафедри економіки та організації виробництва, яка була заснована ще 1965р і має свої традиції та досягнення в формуванні комплексних цільових програм розвитку Запорізького регіону, розробці теоретичних питань приватизації підприємств, вдосконаленні економічних відносин у виробництві, розробці організаційно-економічних засад інноваційного розвитку регіону та визначенні стратегічних та тактичних напрямків розвитку промислових підприємств. Кафедра економіки і організації виробництва стала базою створення кафедр «Промисловий транспорт», «Менеджменту та маркетингу» та «Фінансів та кредиту» та формування факультету економіки та управління.
Сьогодні на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності викладається 17 дисциплін: «Економіка підприємства», «Економіка за видами діяльності», «Економіка підприємств зв’язку», «Економіка і фінанси підприємства», «Економіка праці і соціально-трудові відносини», «Основи бух. обліку та аудиту», «Фінанси і кредит», «Основи менеджменту», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку» «Менеджмент і маркетингові дослідження», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку», «Статистика», «Теорія статистики», «Організація, планування та управління виробництвом», «Організація, планування та управління промисловими підприємствами», «Організація, планування та управління промисловим виробництвом».
Викладачі кафедри є керівниками економічної частини проектів студентів технічних спеціальностей, проводять активну профорієнтаційну роботу.За останні 5 років три викладача захистили кандидатські дисертації – Тіховська Т.М., Борисенко О.Є., Шитікова Л.В.
У період реалізації ринкових реформ підвищилась роль економічних наук, досягнення яких активно втілюються в життя, а викладачі та співробітники кафедри віддають свої знання та досвід при підготовці високопрофесійних спеціалістів. Викладачі кафедри постійно займаються підвищенням кваліфікації, беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, круглих столах. В 2013р. співробітники кафедри брали участь у міжнародному проекті Best Course «Management and marketing. Globalization and integration outlook». Це сприяє постійному підвищенню якості викладання дисциплін та професійного рівня викладачів.