Кафедру «Захисту інформації» було створено в серпні 2006 року в складі радіоприладобудівного факультету Запорізького національного технічного університету. Очолив кафедру доктор технічних наук, професор Карпуков Л.М.

Сьогодні кафедра входить до складу Факультету радіоелектроніки та телекомунікацій Інституту інформатики та радіоелектроніки ЗНТУ. На кафедрі навчається близько 250 студентів денної та заочної форм навчання. Навчальний процес забезпечують 21 особа, з яких: 2 професори, 6 доцентів, 5 старших викладачів та 8 асистентів.

Навчальні заняття на кафедрі ведуться як викладачами з великим досвідом роботи в сфері інформаційної безпеки, так і молодими вченими. Більшість викладачів проводять заняття з використанням сучасного мультимедійного обладнання. Усі викладачі кафедри активно займаються науковими дослідженнями, регулярно публікуючи результати своєї наукової роботи та доповідаючи їх на міжнародних та республіканських конференціях і семінарах.

На базі провідних підприємств Запорізького регіону, КП НВК «Іскра» та ДП «Радіоприлад», існують 2 філії кафедри. Згідно договору про співпрацю з Запорізькою філією «Укрчастотнагляду» на його обладнанні проводяться лабораторні роботи з дисципліни «Спеціальні вимірювання».

Кафедра підтримує тісний контакт з провідними підприємствами, що займаються питаннями розробки апаратури захисту інформації, мають спеціалізовані підрозділи та структури з захисту інформації.

Ліцензія бакалаври                                       Ліцензія магістри