Одним із сучасних нових напрямків, що в останній час набуває значного розвитку, є створення суб’єктів підприємницької діяльності, які основним видом діяльності мають саме надання охоронних послуг на комерційні основі й ефективно конкурують з державними структурами охорони.

Враховуючи зазначені тенденції керівництвом Запорізького національного технічного університету було прийнято рішення про підготовку фахівців охоронної діяльності на базі спеціальності «Фізичне виховання», оскільки особливості здійснення охоронних послуг вимагають від охоронців та охоронників ґрунтовної загальної та спеціальної фізичної підготовки для ефективної протидії злочинним проявам та посяганням на життя, здоров’я, свободу й власність фізичних осіб та власність юридичних осіб.

Для забезпечення підготовки фахівців охоронного профілю на базі спеціальності «Фізичне виховання» у складі Факультету управління фізичною культурою та спортом ІУП ЗНТУ 21 травня 2007 року була створена кафедра приватної охоронної діяльності.

Першим керівником кафедри з моменту створення став к.ю.н., доцент Крамаренко Юрій Миколайович.

В різні часи існування кафедри приватної охоронної діяльності свій вклад в розбудову та розвиток кафедри вносили Галь Павло Артурович, Вертинський Кирило В'ячеславович, Орлова Оксана Миколаївна, Степанова Вікторія Вікторівна, Фролов Олександр Вікторович та інші.

Починаючи з 2015 року кафедру очолює к.і.н., доцент Шпитальов Геннадій Георгійович. На сьогодні кафедра має у своєму складі сформований колектив з осіб, що мають наукові ступені кандидата наук та значний досвід роботи у правоохоронних органах України.

Для підвищення рівня практичної підготовки студентів, кафедра налагоджує тісні зв'язки з практичними підрозділами охоронного профілю.  На сьогодні кафедра має тісні зв’язки та співробітничає зі службою безпеки ДП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» та ПП «Охоронно-юридичний центр «Ірбіс», де студенти проходять відповідну практику.

Крім того, кафедра активно приймає участь у заходах університету з реалізації міжнародних програм та проектів. У 2014-2015 н.р. співробітники кафедри брали участь у заходах в рамках реалізації міжнародного проекту “DESIRE” (Development of Embedded System Courses with implementation of Innovative Virtual approach for integration of Research, Education and Production in UA, GE, AM) за програмою Європейської комісії «Tempus».

За час роботи кафедри вищу освіту отримали близько 200 студентів, серед яких близько 15 отримали дипломи з відзнакою. Крім високих досягнень у навчанні, більшість з наших студентів активно займаються спортом й мають досить значні спортивні досягнення, серед яких перемоги на чемпіонатах та змаганнях України, Європи та Світу.

НАША ГОРДІСТЬ - НАШІ СТУДЕНТИ ТА ВИПУСКНИКИ

ПЛІЩАК НАТАЛІЯ

Майстер спорту міжнародного класу з гірьового спорту (МСМК)

Триразова чемпіонка світу у ваговій категорії до 60 кг (2007, 2009, 2010 р.), Чемпіонка Європи (2008р.) неодноразова чемпіонка та переможниця змагань  з гірьового спорту України.

НАША ВИПУСКНИЦЯ 2010 року.

ГРІЩЕНКО АНДРІЙ

Майстер спорту України з дзюдо

Дворазовий чемпіон України (2007, 2008р.), неодноразовий переможець та призер міжнародних й всеукраїнських турнірів

ВИПУСКНИК 2016 РОКУ