У 1993 році в Запорізькому національному технічному університеті було створено кафедру менеджменту та підприємництва на базі кафедри економіки та підприємництва. У 2000 р. її реорганізовано у кафедру менеджменту та маркетингу, а в 2009 р. – у кафедру менеджменту.

Наукова спеціалізація кафедри – проблеми теорії та практики управління в промислових регіонах.

З 1993 р. по 2007 р. кафедру очолювала к.е.н., професор Кримська Любов Олександрівна, а в теперішній час – д.е.н., професор, академік АЕН України Гудзь Петро Васильович.

За роки існування кафедра менеджменту випустила понад 2500 фахівців, які плідно працюють на підприємствах і в організаціях різних форм власності як реального сектору, так і сфери послуг. Навчально-виховний процес кафедри забезпечують 15 викладачів, серед яких 4 професори, 7 доцентів, кандидатів економічних наук. За три останні роки підготовлено 3 кандидата економічних наук.

Студенти спеціальності «"Менеджмент організацій і адміністрування"» здобувають знання за такими економічними дисциплінами, як основи менеджменту, інвестиційний менеджмент, інноваційний менеджмент, менеджмент організацій, конфліктологія, корпоративне управління, стратегічний менеджмент, фінансовий менеджмент, психологія управління, контролінг, методи прийняття управлінських рішень, основи бізнесу, маркетинговий менеджмент, управління якістю, сервісний менеджмент, організація праці менеджера, маркетинг, ризик-менеджмент, управління розвитком організації, логістика та ін. Крім вищезазначених дисциплін, навчальний процес також охоплює цикли гуманітарної та загальноекономічної підготовки.

Фахівці з менеджменту можуть займати посади: директора підприємств, установ, організацій; менеджери у будівництві, на транспорті; менеджери туристичних агентств та бюро подорожей; менеджери в торгівлі, готелях та ресторанах; менеджери з фінансів, лізингу, з надання кредиту, зі страхування; менеджери по операціям з нерухомістю; менеджери з підбору, забезпечення та використання персоналу.

У 2016 р. на кафедрі менеджменту відкрито нову спеціальність 074 «Публічне управління та адміністрування» («Регіональне управління»)

Кафедра готує: Бакалаврів з публічного управління та адміністрування (кваліфікація: організатор діловодства (державні установи); помічники керівників підприємств, установ та організацій)

Магістр з публічного управління та адміністрування (кваліфікація: керівні працівники апарату місцевих органів державної влади; професіонали державної служби, викладачі університетів та вищих навчальних закладів;)

По закінченню навчання випускники займати посади керівників та провідних фахівців служб державних та місцевих органів влади обласного, районного рівня; керівників та провідних фахівців підприємств, установ і організацій різних форм власності та їх заступників; керівників місцевих органів самоврядування; менеджерів (управитель) у соціальній сфері; керівників окремих ланок профспілкових організацій; керівників громадських організацій.

На кафедрі відкрито аспірантуру за фахом 08.00.05 – розміщення продуктивних сил і регіональна економіка. Кафедра працює над виконанням держбюджетної теми «Забезпечення ефективного використання видів потенціалу промислового регіону (на прикладі Запорізької області)».

Кафедра розвиває творчі стосунки зі спорідненими кафедрами таких вузів як Приазовський державний технічний університет, Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка, Інститут економіко-правових досліджень НАН України.

З метою оптимального поєднання теоретичної та практичної підготовки студенти кафедри менеджменту та маркетингу проходять навчальні та виробничі практики на крупних промислових підприємствах м. Запоріжжя, серед яких є ВАТ “Запоріжсталь”, ЗАТ “ЗАЗ”, ВАТ “Мотор Cіч”, ВАТ “Дніпроспецсталь”, а також нові комерційні установи, такі як агентства нерухомості (“Арсенал” та інші), будівничі компанії (“Константа”, “Ф’юче ЛТД”), торгівельно-виробничі компанії (“Іспанський Дім”, “Ритм”, “Александр”), банки (“Родовід”, “Приват банк”, “Укрсіббанк”, “Аваль”), страхові, рекрутингові компанії та інші.

Кафедра менеджменту знаходиться за адресою: вул. Жуковського, 64 (головний корпус, к.272);

Контактні телефони:

завідувач кафедри – (061)769-83-35;