У 1965 році, в результаті структурних перетворень, пов'язаних з відкриттям нових, перспективних спеціальностей, в ЗНТУ була створена кафедра обчислювальної математики. Головною метою створення нової кафедри було забезпечення викладання основних і спеціальних розділів вищої математики, а також нових дисциплін комп'ютерного циклу, впровадження комп'ютерних технологій в навчальний процес і наукові дослідження на кафедрах і в науково-дослідних лабораторіях університету. На кафедру була також покладена дуже актуальна в той час робота з підвищення кваліфікації в галузі обчислювальної техніки та комп'ютерних обчислень викладачів, аспірантів, наукових співробітників університету і його адміністрації. У 2002 році в руслі реорганізації структури університету на базі кафедри обчислювальної математики були сформовані дві кафедри - обчислювальної та прикладної математики. Кафедру обчислювальної математики очолив доктор фізико-математичних наук, професор Корніч Г.В. Дисципліни комп'ютерного напрямку залишилися на кафедрі обчислювальної математики, а математичні курси перейшли на кафедру прикладної математики.

З 2004 року відкрита нова спеціальність «Системний аналіз у управління», що ознаменувало новий етап у розвитку кафедри. Навчальним планом передбачена підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів.

Впровадження спеціальності викликано підвищенням попиту на таких фахівців у Запоріжжі та Придніпровському регіоні для роботи у різноманітних сферах діяльності, що потребують знання фундаментальних математичних, природничих, комп'ютерних, гуманітарних та соціально-економічних наук, а також вміння використовувати сучасні математичні методи та обчислювальну техніку для моделювання і прогнозування розвитку складних природничих, технічних та соціально-економічних систем.

У зв'язку з появою нових сучасних спеціальностей у університеті викладачами кафедри підготовлено ряд нових спеціальних курсів, у більшості пов'язаних з застосування математичних методів у економіці та новими інформаційними технологіями. Загалом кафедра забезпечує більше 20 загальнонаукових дисциплін та спеціальних курсів.

Кафедра також забезпечує заняття на підготовчих курсах та на факультеті післядипломної освіти. Викладачі кафедри обчислювальної математики працюють у учбових закладах області, які входять у склад учбово-навчально-наукового комплексу ЗНТУ, забезпечують організацію та проведення вступних іспитів.

На кафедрі виконуються фундаментальні та прикладні дослідження у галузі обчислювальної та прикладної математики та математичного і комп'ютерного моделювання. Підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації здійснюється через аспірантуру і докторантуру.

Провідні виробничі підприємства регіону, підприємства зв'язку, органи державної адміністрації та силових відомств, фінансові установи і комерційні структури виявили зацікавленість у підготовці спеціалістів з системного аналізу. Серед них промислові флагмани регіону і України, а саме ВАТ «Запоріжсталь», ТОВ «Мотор-Січ», СП «АвтоЗАЗ», ТОВ «Січ-Інфоком», ККБ «Іскра», ВАТ «Запоріжтрансформатор», ВАТ «Дніпроенерго», ВАТ «Запоріжжяобленерго», ХК «АвтоКРАЗ», АБ «Експрес-Банк» та інші.

Випускники кафедри зможуть працювати науковими співробітниками з системного аналізу в галузі обчислень та обробки даних, адміністраторами та аналітиками баз даних, прикладними програмістами, фахівцями в інших галузях обчислень та комп'ютерного моделювання, керівниками підрозділів комп'ютерних послуг, проектів, програм та структурних підрозділів державних установ, підприємств, банків і фірм відповідного профілю.