Юридичний факультет Інституту управління та права Національного університету "Запорізька політехніка" був створений у 2016 році, виділившись зі структури гуманітарно-правового факультету. Першими спеціальностями, за якими почали готувати фахівців, стали «Правознавство» та «Політологія». Очолив юридичний факультет декан, к.ю.н., доцент Філей Юрій Володимирович.

До структури юридичного факультету включено кафедри:

-       конституційного, адміністративного та трудового права

-       кримінального, цивільного та міжнародного права

-       загальноправових та політичних наук.

Метою діяльності факультету є створення належних умов для підготовки професіоналів своєї справи. Розвиваючи традиції, закладені на початку історії юридичної освіти в Запоріжжі, колектив факультету одночасно прагне до впровадження нових ідей та інноваційних підходів у процесі підготовки правників.

Нині студенти-випускники отримують диплом про здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» та «Магістр» зі спеціальності «Право». Диплом дає змогу працювати на посаді юриста у місцевих органах державної влади (обласних та районних державних адміністраціях), органах місцевого самоврядування (обласних, міських, районних в містах, районних, сільських, селищних радах), органах юстиції (обласних, районних, міських управліннях юстиції, реєстраційній службі, виконавчій службі, органах РАЦСу), апараті місцевих та апеляційних судів, в інших державних органах та установах, на підприємствах усіх форм власності.

На факультеті викладають справжні майстри своєї справи. Під час навчання студенти ознайомлюються зі специфікою роботи прокуратури, адвокатури, органів нотаріату, РАЦСу, виконавчої служби та іншими видами юридичної діяльності.

Факультет займається духовним розвитком студентів. Саме тому наші студенти є постійними глядачами театру ім. В.Г. Магара, обласної філармонії, відвідувачами чисельних музеїв запорізького краю.

Факультет дбає про інтелектуальний розвиток студентів. Постійно проводяться наукові конференції, круглі столи, відкриті юридичні читання, інтелектуальні ігри, зокрема «ЩО?ДЕ?КОЛИ?», шахові турніри, чисельні тренінги.

Поступово юридичний факультет стає відомим, а навчання на ньому – престижним. При цьому найвищою цінністю для трудового колективу залишається внутрішній світ молодої людини, який постійно наповнюється правовими знаннями, навичками та вміннями. Саме у процесі навчання молоді створюється найцікавіша історія юридичного факультету ЗНТУ.