Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут управління та права » Факультет управління фізичною культурою та спортом

Кафедра приватної охоронної діяльності

Емблема кафедри «Приватна охоронна діяльність» ЗНТУ

Кафедра «Приватна охоронна діяльність» (ПОД)

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: к.і.н., доцент Шпитальов Геннадій Георгійович

 

 

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Тургенєва 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 398-А
тел.: +380(61)7698571
e-mail: kafedra_pod@zntu.edu.ua
URL: Кафедра приватної охоронної діяльності

УВАГА!!! КАФЕДРА У СТАНІ ЛІКВІДАЦІЇ!

Відповідно до Наказу ЗНТУ від 30 травня 2018 року № 145 на підставі рішення вченої ради ЗНТУ від 29 травня 2018 року кафедру приватної охоронної діяльності буде ліквідовано з 31 серпня 2018 року

 


Щорічна науково-практична конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ «Тиждень науки-2017»

20 квітня 2017 року на кафедрі приватної охоронної діяльності ІУП ЗНТУ відбулося засідання секції "Особливості забезпечення майнової та особистої безпеки " щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ "Тиждень науки-2017". В рамках роботи секції заслухано і обговорено 9 доповідей і повідомлень, серед яких: 4 доповіді викладачів та науковців кафедри, а також 5 доповідей студентів кафедри ПОД. За результатами роботи секціі подано матеріали до публікації у збірнику тез матеріалів конференції "Тиждень науки-2017" Запорізького національного технічного університету.

 


День фізкультурника на о.Хортиця

 

10 вересня 2016 року на о.Хортиця пройшли змагання першокурсників з пішохідного туризму присвячені Дню працівників фізкультури та спорту. Команда студентів групи УФКС-136  спеціалізації "Охоронна діяльність" яскраво відкрила змагання на туристичній смузі та незважаючи на малу чисельність гідно показала себе у змаганнях з командного багатоборства, а також весело й активно провела досуг на природі біля вод Дніпра.

 

 

 

 


СПЕЦІАЛІЗОВАНА ВИСТАВКА-КОНФЕРЕНЦІЯ З ЕКОНОМІЧНОЇ ТА ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ Й ОХОРОНИ ПРАЦІ "БЕЗПЕКА, ЗАХИСТ, ОХОРОНА"

23 квітня 2016 року студенти кафедри приватної охоронної діяльності ІУП ЗНТУ спільно з завідувачем кафедри Шпитальовим Геннадієм Георгійовичем взяли участь у роботі спеціалізованої виставки-конференції з економічної та особистої безпеки й охорони праці "Безпека, захист, охорона", що проходила у виставковому комплексі "Козак палац" у м.Запоріжжя. 

ДЕТАЛЬНІШЕ


 

ГРАФІК

консультацій професорсько-викладацького складу кафедри приватної охоронної діяльності

№ з/п

ПІБвикладача

Посада

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П’ятниця

1.  

Шпитальов Геннадій Георгійович

зав.каф, доцент

    1155-1115

 

1155-1315

1155-1315

 

2.   

Сировий Олексій Валерійович

 доцент

 

1455-1645   

 

1455-1645

 

3.  

Потайчук Ірина Володимирівна

 доцент

1125-1225

 

 

 

1005-1155

4.  

Юнацький Олександр Володимирович

доцент

1315-1455

1315-1455

 

 

 

5.

Курта Євген Олександрович

доцент

 

1125-1315

 

 

1125-1315

 

Одним із сучасних нових напрямків, що в останній час набуває значного розвитку, є створення суб’єктів підприємницької діяльності, які основним видом діяльності мають саме надання охоронних послуг на комерційні основі й ефективно конкурують з державними структурами охорони.

Враховуючи зазначені тенденції керівництвом Запорізького національного технічного університету було прийнято рішення про підготовку фахівців охоронної діяльності на базі спеціальності «Фізичне виховання», оскільки особливості здійснення охоронних послуг вимагають від охоронців та охоронників ґрунтовної загальної та спеціальної фізичної підготовки для ефективної протидії злочинним проявам та посяганням на життя, здоров’я, свободу й власність фізичних осіб та власність юридичних осіб.

Для забезпечення підготовки фахівців охоронного профілю на базі спеціальності «Фізичне виховання» у складі Факультету управління фізичною культурою та спортом ІУП ЗНТУ 21 травня 2007 року була створена кафедра приватної охоронної діяльності.

Першим керівником кафедри з моменту створення став к.ю.н., доцент Крамаренко Юрій Миколайович.

В різні часи існування кафедри приватної охоронної діяльності свій вклад в розбудову та розвиток кафедри вносили Галь Павло Артурович, Вертинський Кирило В'ячеславович, Орлова Оксана Миколаївна, Степанова Вікторія Вікторівна, Фролов Олександр Вікторович та інші.

Починаючи з 2015 року кафедру очолює к.і.н., доцент Шпитальов Геннадій Георгійович. На сьогодні кафедра має у своєму складі сформований колектив з осіб, що мають наукові ступені кандидата наук та значний досвід роботи у правоохоронних органах України.

Для підвищення рівня практичної підготовки студентів, кафедра налагоджує тісні зв'язки з практичними підрозділами охоронного профілю.  На сьогодні кафедра має тісні зв’язки та співробітничає зі службою безпеки ДП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» та ПП «Охоронно-юридичний центр «Ірбіс», де студенти проходять відповідну практику.

Крім того, кафедра активно приймає участь у заходах університету з реалізації міжнародних програм та проектів. У 2014-2015 н.р. співробітники кафедри брали участь у заходах в рамках реалізації міжнародного проекту “DESIRE” (Development of Embedded System Courses with implementation of Innovative Virtual approach for integration of Research, Education and Production in UA, GE, AM) за програмою Європейської комісії «Tempus».

За час роботи кафедри вищу освіту отримали близько 200 студентів, серед яких близько 15 отримали дипломи з відзнакою. Крім високих досягнень у навчанні, більшість з наших студентів активно займаються спортом й мають досить значні спортивні досягнення, серед яких перемоги на чемпіонатах та змаганнях України, Європи та Світу.

НАША ГОРДІСТЬ - НАШІ СТУДЕНТИ ТА ВИПУСКНИКИ


 

ПЛІЩАК НАТАЛІЯ

Майстер спорту міжнародного класу з гірьового спорту (МСМК)

Триразова чемпіонка світу у ваговій категорії до 60 кг (2007, 2009, 2010 р.), Чемпіонка Європи (2008р.) неодноразова чемпіонка та переможниця змагань  з гірьового спорту України.

НАША ВИПУСКНИЦЯ 2010 року.


 

ГРІЩЕНКО АНДРІЙ

Майстер спорту України з дзюдо

Дворазовий чемпіон України (2007, 2008р.), неодноразовий переможець та призер міжнародних й всеукраїнських турнірів

ВИПУСКНИК 2016 РОКУ

 

 

Навчальний процес за дисциплінами кафедри приватної охоронної діяльності забезпечує досвідчений колектив, що будує свою роботу зі студентами на засадах взаємоповаги та взаєморозуміння. Більшість працівників кафедри мають наукові ступені кандидата наук та значний досвід роботи в правоохоронних органах України, який намагаються передати студентам спеціалізації «Охоронна діяльність»

 
 
 
 
 
 
 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Шпитальов Геннадій Георгійович кандидат історичних наук, доцент завідувач кафедри
Сировий Олексій Валерійович кандидат юридичних наук, доцент доцент
Курта Євген Олександрович кандидат юридичних наук, доцент доцент
Потайчук Ірина Володимирівна кандидат юридичних наук, доцент доцент
Юнацький Олександр Володимирович кандидат юридичних наук, доцент доцент
Мірумян Вікторія Василівна   старший лаборант

 

 

 

 

Технічне оснащення кафедри приватної охоронної діяльності охоплює аудиторний фонд кафедри та технічні засоби забезпечення навчального процесу.

Аудиторний фонд кафери включає власне кафедральну аудиторію 398а, що розташована на 3-му поверсі 4-го корпусу ЗНТУ, а також власний спортивний зал кафедри, розташований у СШ №94.

На базі ауд. 398а діє навчальна лабораторія «Охоронна фірма», призначена для вдосконалення навичок студентів при роботі з комп'ютерною технікою та спеціальними технічними засобами охоронного й розшукового призначення. До речі, зазначені технічні засоби використовуються й під час викладання навчальних дисциплін.

Власний спортивний зал призначено для удосконалення фізичної й тактичної підготовки студентів та використовується також для проведення практичних занять з дисциплін «Спортивно-педагогічне вдосконалення» і «Самозахист».

Для проведення навчальних занять, крім власних приміщень кафедри приватної охоронної діяльності, використовується також аудиторний фонд ЗНТУ. 

Враховуючи специфіку фізичної підготовки наших студентів, навчальні заняття не обмежуються можливостями матеріальної бази ЗНТУ, а й проводяться на різних спортивних майданчиках міста Запоріжжя, таких як о.Хортиця, спортивний комплекс "Мотор-Січ", плавальний басейн "Славутич", стадіон "Стріла" тощо.

 

 

Кафедра приватної охоронної діяльності здійснює викладання близько 40 навчальних дисциплін під час підготовки фахівців за спеціалізацією «Охоронна діяльність» за напрямом підготовки (спеціальністю) «Фізичне виховання».

Навчальні дисципліни включають в себе предмети як загального профілю з фізичного фиховання, так і спеціальні дисципліни з питань діяльності приватного охоронного підприємства з використанням спеціальних засобів охоронного призначення.

Для забезпечення викладання дисциплін співробітники кафедри працюють над вдосконаленням методичного забезпечення. На сьогодні співробітники кафедри мають у своєму доробку близько 40 навчально-методичних праць, що включають в себе як підручники і навчальні посібники, так і значну кількість робочих навчальних програм та методичних вказівок.

Крім методичних публікацій, співробітники кафедри також працюють над розробкою інтерактивних засобів навчання у системі дистанційного навчання університету.

Анотації напрямів підготовки, спеціальностей та освітніх програм кафедри

Навчальні дисципліни/курси кафедри

Список навчально-методичних робіт кафедри

Приклади оформлення документів кафедри

 Кафедра приватної охоронної діяльності здійснює підготовку фахівців на денній та заочній формах навчання за спеціалізацією «Охоронна діяльність» спеціальності 017«Фізична культура і спорт» .

Спеціалізація «Охоронна діяльність» передбачає підготовку майбутніх фахівців з оволодінням ними практичних умінь і навичок з фізичної культури, спорту, охорони громадян, власності та здійснення приватної розшукової діяльності, формуванню в них професійних здібностей, необхідних для ведення організаційно-тактичної, педагогічної і наукової роботи з фізичної культури, спорту та охорони громадян та власності у системі навчальних закладів та приватних охоронних структурах.

Студенти, після закінчення навчання за спеціалізацією «Охоронна діяльність», отримують дипломи державного зразка за однією з таких освітніх програм:

   6.017-1 «Фізичне виховання» – бакалавр з фізичного виховання та спорту, інструктор-методист з фізичної культури та спорту, фахівець з організації майнової та особистої безпеки;
8.017-1 «Фізичне виховання» – магістр фізичного виховання та спорту, керівник підрозділу з охорони та безпеки (фізичної та майнової), викладач університетів та вищих навчальних закладів.

 

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

за один семестр на спеціальності «Фізичне виховання»
(в тому числі «Охоронна діяльність»)
на 2017 – 2018 навчальний рік

Освітньо-кваліфікаційний рівень Денна форма навчання,
грн.
Заочна форма навчання,
грн.

Бакалавр (залежно від року навчання)

від 4150 до 5000 від 2500 до 3450

Магістр

5000 3200

Для студентів ЗНТУ надається можливість проходити навчання на військовій кафедрі (отримання військового звання молодшого лейтенанта запасу)

Для вступу необхідні сертифікати ЗНО видані в 2016, 2017 та 2018 році з наступних дисциплін:

  1. українська мова та література (мін. бал 100, вага сертифікату 0,3);
  2. біологія (мін. бал 100, вага сертифікату 0,35);
  3. творчий конкурс (мін. бал 105, ваговий коефіцієнт отриманих балів 0,25).

Вага атестату про повну загальну середню освіту 0,1

Творчий конкурс (багатоборство) передбачає виконання обов'язкових фізичних вправ та вправ за вибором абітурієнта за результатом виконання яких нараховуються та сумуються бали відповідно до нормативних вимог (наведені мінімальні вимоги є орієнтовними і можуть бути змінені):

ЧОЛОВІКИ ЖІНКИ
ОБОВ'ЯЗКОВІ ВПРАВИ

1) Тест на гнучкість - Нахил тулуба вперед з положення сидячи (руки за лінію стоп см).

Мін. бал: +2см. (17-24 років); +1см. (від 25 років). 

2) Підтягування у вісі на перекладині хватом зверху

Мін. бал: 8 разів (17-24 років); 6 разів (від 25 років). 

1) Тест на гнучкість - Нахил тулуба вперед з положення сидячи (руки за лінію стоп см).

Мін. бал: +4см. (17-24 років); +2см. (від 25 років). 

2) Піднімання ніг до кута 90 градусів за 30сек. у вісі на гімнастичній стінці

Мін. бал: 12 разів (17-24 років); 8 разів (від 25 років). 

ВПРАВИ ЗА ВИБОРОМ

1) Біг 100м.

Мін. бал: 13,7-14,0 сек. (17-24 років); 14,6 сек. (від 25 років). 

2) Стрибок у довжину з розбігу

Мін. бал: 459-450 см. (17-24 років); 409-400 см. (від 25 років). 

1) Біг 100м.

Мін. бал: 16,7-17,0 сек. (17-24 років); 18,5-18,8 сек. (від 25 років). 

2) Стрибок у довжину з розбігу

Мін. бал: 359-350см. (17-24 років); 309-300 см. (від 25 років). 

УВАГА ВСІМ ВСТУПНИКАМ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ «ОХОРОННА ДІЯЛЬНІСТЬ»!!!

 Для вступу на спеціалізацію «Охоронна діяльність» всі документи та сертифікати подаються до приймальної комісії за спеціальністю 017 «Фізична культура та спорт». Розподіл на спеціалізацію «Охоронна діяльність» відбувається після зарахування абітурієнта до університету на спеціальність «Фізична культура та спорт».

Випускники, отримавши освіту за вказаною спеціальністю та спеціалізацією, підготовлені до практичної роботи щодо охорони законних прав, свобод та інтересів громадян та захисту бізнесу в сучасних умовах, та можуть бути працевлаштовані у структурних підрозділах як Державної служби охорони при МВС України, так і в недержавних (приватних) охоронних структурах та службах безпеки підприємств, установ та організацій різних форм власності.

 

 Наукова робота кафедри приватної охоронної діяльності охоплює розробку кафедральної науково-дослідної теми за основним напрямом роботи кафедри, а також індивідуальні праці професорсько-викладацького складу кафедри і наукову роботу студентів.

Основним напрямом наукових досліджень кафедри приватної охоронної діяльності є розробка різноманітних аспектів здійснення охоронної і розшукової діяльності та забезпечення безпеки підприємств і громадян.

В рамках зазначеного напряму, кафедра приватної охоронної діяльності працювала і працює над розробкою низки наукових проблем:

1) «Правові, організаційні та тактичні особливості провадження господарської діяльності в сфері приватної охоронної та розшукової діяльності в Україні на сучасному етапі» (2008-2010рр.);

2) «Захист комерційної таємниці та економічна безпека підприємств на сучасному етапі» (2010-2012рр.);

3) «Особливості забезпечення майнової та особистої безпеки» (2012-2015рр.);

4) «Правові, організаційні і тактичні аспекти забезпечення майнової та особистої безпеки» (2015-2018рр.).

Починаючи з 2008 року кафедра кожен рік здійснює активну роботу щодо залучення студентів до участі у наукових конкурсах та науково-практичних конференціях. Всі напрацювання студентів постійно заслуховуються на засіданнях кафедри та наукового гуртка.

Активна робота на науковій ниві професорсько-викладацького складу кафедри приватної охоронної діяльності разом зі своїми студентами відображена у значній кількості наукових публікацій у фахових наукових виданнях, тезах доповідей науково-практичних конференцій, захищених магістерських роботах.

Список монографій, підручників та навчальних посібників кафедри

Список наукових публікацій за 2012-2016 рік кафедри

Тези доповідей на конференціях за 2012-2016 рік кафедри

Список наукових публікацій студентів за 2012-2016 рік кафедри