Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут управління та права » Факультет соціальних наук

Кафедра журналістики

Емблема кафедри «Журналістика» ЗНТУ

Кафедра «Журналістика» (Ж)

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.філ.н., професор Погребна Вікторія Леонідівна

 

Напрями підготовки та спеціальності (спеціалізації):

061 – «Журналістика», освітні програми:

«Журналістика»

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» здійснюється за напрямами:

6.030301 – «Журналістика» (Д,З)

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Тургєнева, 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 483-А
тел.: +380(61)769-84-63
e-mail: kafedra_jur@zntu.edu.ua

Вітаємо магістрів спеціальності "Журналістика" з успішним захистом магістерських робіт! Бажаємо професійного зростання й успішного втілення теоретичних знань на практиці.

 

6-8 грудня 2017 року у Запорізькому національному технічному університеті працювала експертна комісія МОН України. Голова експертної комісії — завідувач кафедри журналістики Тернопільського національного університету ім. Володимира Гнатюка, доктор філологічних наук, професор Н.М. Поплавська. Член експертної комісії — завідувач кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, доктор філологічних наук, професор О.Г. Ткаченко.

На підставі аналізу поданих на акредитацію матеріалів і результатів акредитаційної експертизи комісія зробила висновок про можливість акредитації за освітньо-професійною програмою "Журналістика" спеціальності 061 "Журналістика" Запорізького національного технічного університету за другим (магістерским) рівнем. 

 

29 листопада 2017 року відбувся концерт "Античність. Десята муза" присвячений "Тижню журналістики". Організатором заходу стала к.ф.н., доцент кафедри журналістики І.Ю. Тонкіх. У концерті взяли участь студенти 1-5 курсів спеціальності "Журналістика". Перед початком свята відбулося нагородження найактивніших студентів. Відзначали за акторську майстерність, успіхи у навчанні та участь у наукових конференціях і фотоконкурсі.

 

29 листопада 2017 року студенти третього курсу відвідали презентацію книги "Історія на шпангоутах". Автор-укладач-видання — кандидат історичних наук, завідувач відділу охорони пам'ятників історії та архітекутри Національного заповідника "Хортиця" Дмитро Кабалія цікаво розповів про історію дослідження та реставрації двох кораблів, які волею долі були знайденні поблизу о. Хортиця під час підводних експедицій: дубель-шлюпка та байдак.

 

 

14 листопада 2017 року до студентів груп СН-316, СН-326 завітав журналіст, громадський діяч, директор благодійного фонду "Impulse.UA" Микола Колодяжний з майстер-классом "Медіасупровід події".

 

8 листопада 2017 року о 13-й годині у приміщенні Запорізького національного технічного університету відбулось пленарне засідання XIV Міжвишівської наукової-практичної конференції "НАУКА, ТЕХНІКА, КУЛЬТУРА, МИСТЕЦТВО: ДОСЯГНЕННЯ В УКРАЇНІ, ПОШУКИ І ПЕРСПЕКТИВИ, ВИДАТНІ ПОСТАТІ", яка була присвячена Дню української мови та писемності. Були пристуні студенти, аспіранти та магістри Запорізького національного технічного університету , Запорізького національного університету, Запорізького національного медичного університету, Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, а також із вищих навчальних закладів Харкова, Києва, Дніпропетровська, і навіть із польского університету ім. Адама Міцкевича. На конференції було представлено кращі студентські наукові роботи. Загалом, конференція проходила протягом трьох днів. Найбільша кількість учасників  - це студенти гуманітарного факультету та факультету соціальних наук: у різних секціях із доповідями виступили понад 30 студентів спеціальності "Журналістика". Виступи наших студентів - Кавун Ганни, Гав'як Василини, Саприкіної Ксенії, Чупис Марини, Боровик Карини, - були відзначені грамотами як найкращі наукові доповіді. Длякожного з учаників та гостей цьогорічна конференція запам'яталася приємним, змістовим спілкуванням у доброзичливій та невимушеній атмосфері.

 

27-29 жовтня  студенти спеціальності "Журналістика" стали активними учасниками маштабності культурної події осені - Запорізької книжкової толоки - 2017

 

25 жовтня 2017 року студенти 1 і 2 курсів спеціальності "Журналістика" відвідали Запорізький академічний театр молоді. До уваги глядачів було представлено виставу "Тато в павутинні". Феєричний сюжет, досконала акторська гра, несподіваний фінал справили незабутнє враження й створили піднесений настрій.

 

20 жовтня 2017 роу викладачі кафедри журналістики ЗНТУ відвідали мультимедійну виставку "Світовий Конгрес Українців: вчора, сьогодні, завтра", що вперше проходила в Запоріжжі з нагоди 50-ліття СКУ.

 

17 жовтня 2017 року студенти 1 і 2 курсів спеціальності "Журналістика" разом із викладачами доц. Н.В. Островською та доц. Г.М.Волинець  відвідали презентацію книги "За слова відповідають" Валерія Калниша. Автор має великий досвід роботи як у запорізьких, так і всеукраїнських ЗМІ. У книзі зібрані інтерв'ю з відомими українськими журналістами. Як зазначає Валерій, головна ідея всіх цих розмов полягає в тому, щоб закріпити для читата, для журналістів-початківців той досвід та правила, які без перебільшення можна назвати журналістськими стандартами.

 

15 жовтня 2017 року студентки другого курсу Вікторія Грибко й Олена Кулага побували на відкритті дитячого театру "Свія", який знаходиться за адресою вул. Козача, 7-А. При вході всіх зустрічали діти-актори, які запрошували до участі в конкурсах. На заході панувала невимушена атмосфера, можна було попити кави, поїсти тістечка, отримати купу позитивних емоцій, навчитися жонглювати; усе це дійство супроводжувала приємна музика. А гра маленьких акторів не залишила байдужим жодного глядача.

 

12 жовтня 2017 року викладачі кафедри журналістики взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції " Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика, методологія медіадосліджень", яка проходила в межах інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень - спільного проекту ЗНУ і Міжнародної ради досліджень і обмінів.(IREX).

 

19 вересня 2017 року в стінах ЗНТУ відбулася зустріч із журналісткою, кінорежисером Альоною Романовою. Нещодавно вона закінчила роботу над романом-есе "Асорті кіноварного вітру" і вже встигла презентувати її у восьми містах України.  Дев'ятим стало Запоріжжя - рідний край авторки.

 

18 версеня 2017 року студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали історико-культурний комплекс "Запорізька Січ". Студенти мали змогу зробити фотографії для дисципліни "Фотожурналістика" та побачити музейний комплекс, присвячений історії запорізького козацтва.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Валерія Мельниченко отримала сертифікат на стипендію міського голови м. Запоріжжя за успішне навчання та активну громадську діяльність.

 

Студенти 4 курсу спеціальності "Журналістика" успішно захистили кваліфікаційні роботи бакалаврів. На захисті було представлено багато цікавих проектів майбутніх журналістів.

 

Студент І курсу спеціальності «Журналістика» посів І місце на відкритому чемпіонаті Запорізької області з Українського рукопашу «Спас», присвяченого дню народження Т.Г. Шевченка та І місце на чемпіонаті України з Українського рукопашу «Спас» серед дорослих, юніорів, юнаків.

 

18 березня студенти першого та другого курсів спеціальності «Журналістика» взяли участь у зйомках музичної програми «TRIBUTE SWOW» на каналі ТВ-5. Ведучим програми був Павло Шилько – відомий теле- та радіоведучий, продюсер музичної премії "YUNA".

 

19 березня у нашому місті вперше стартував конкурс «Найкраща студентська рецензія». Ініціатором цього заходу виступила громадська організація «Запорізьке театральне товариство» на чолі з Н.В.Петренко. Координатор змагань Наталія Ігнатьєва супроводжувала учасників на всіх етапах конкурсу. У рамках змагань студенти-журналісти, що подали заявку на участь, отримали безкоштовні квитки на виставу в одному із запорізьких театрів, що пропонувалися організаторами, на вибір. Спектаклі, що були запропоновані, беруть участь у фестивалі-конкурсі «Січеславна». Свою рецензію учасники могли надіслати до 23 березня. Активну участь взяли студенти спеціальності «Журналістика» Катерина Галунова, Лілія Кириленко, Олександра Кошова, Діана Макарова, Дар’я Пузир. Результати оголосили 27 березня, а урочисте нагородження в редакції газети «Запорізька правда» відбулося 30 березня, де були присутні усі члени журі. У складі журі, окрім Н.Петренко та Н.Ігнатьєвої, були журналісти двох міських газет. Тож, після оголошення підсумків конкурсу (і переможців) учасники могли отримати професійну критику щодо своїх робіт. Друге місце у цьому конкурсі посіла студентка другого курсу Пузир Дар’я за рецензію на спектакль «Кайдашева сім’я», постановка якого відбувалася у театрі ім. Магара. У подарунок переможцям були презентовані дипломи від організації «Запорізьке театральне товариство», книги Валерія Гайдабури «А що тато робить в театрі?» і невеличкі презенти від газети «МИГ».

 

За результатами Всеукраїнського конкурсу, який щорічно проводить Асоціація спортивних журналістів України, були нагороджені переможці у 27 номінаціях. За підсумком 2016-го року в п’яти з них перемогли представники запорізьких ЗМІ. Студентка 5 курсу спеціальності «Журналістика» Юлія Пасько здобула перемогу в номінації «Молода гвардія. Надія АСЖУ» як кращий молодий спортивний журналіст України.

 

28 березня 2016 року студенти-магістранти факультету соціальних наук ЗНТУ спеціальності «Журналістика» разом з викладачами: доц. О.Ю. Подою та проф. В.Л. Погребною взяли участь в Ґендерному Форумі – 2017 «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні». Організатори форуму: 3апорізький національний університет, Департамент соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації, Ґендерний ресурсний центр.

 

17 березня 2017 року для студентів спеціальності "Журналістика" ЗНТУ відбувся семінар-тренінг "Практика фактчек в Україні - можливості та перспективи". Суть фактчеку полягає у документальній перевірці фактів у риториці публічних політиків. При цьому журналіст є експертом, а це, відповідно, вимагає від нього великої міри відповідальності, широкого світогляду та володіння досконалими техніками перевірки інформації. Автор тренінгу Олександр Гороховський, що є головним редактором сайту FactChek,  розповідає, що фактчекінг майже рік вже існує в Україні. За цей час журналісти проекту перевірили 370 висловлювань політиків, з них 237 отримали вердикт "брехня". На сьогодні фактчекери діляться досвідом з регіональними журналістами, завдяки чому життя наших журналістів і політиків стане ще яскравішим.

 

28 лютого 2017 року відбулась зустріч студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" із прес-секретарем патрульної служби Запоріжжя Юлією Шеймуховою, яка розповіла про особливості роботи прес-секретаря державної установи.

 

25 січня 2017 року в актовій залі ЗНТУ магістри спеціальності "Журналістика" отримали дипломи.

 

Логічним завершенням вивчення дисципліни "Газетно-журнальне виробництво" стало створення студентами 2 курсу спеціальності "Журналістика" власних видань. Напередодні Нового року групи СН-315 і СН-325 презентували черговий випуск газет "СтудLife" і "Винеgreat".

 

Студент І курсу спеціальності "Журналістика" Вадим Шепель отримав ІІ місце у змаганнях за Кубок України з українського рукопашу "Спас", присвяченого пам'яті Н.І. Махна.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Юлія Шуміліна отримала І місце у вузівському конкурсі на кращу студентську наукову роботу (секція "Журналістика, туризм, соціальна робота та психологія").

 

19 грудня 2016 року на Вченій раді університету Бєліков С.Б. (ректор ЗНТУ) вручив грамоту Альбіновській Світлані, студентці факультету соціальних наук, яка навчається за спеціальністю "Журналістика" за активну участь у ХІІ конференції "Терміни в науковій комунікації", присвяченій Дню української писемності та мови.

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Протягом тижня журналістики відбулись зустрічі студентів 4 курсу з редактором інформаційного порталу "Zabor" Костянтином Алексеєнко з питання розвитку інформаційних сайтів в запорізькому медіапросторі та студентів 1 та 2 курсів з головним редактором газети "Клякса", журналів "Бемс" та "Зайка" Ольгою Волковою з питання розвитку молодіжних видань та преси для дітей.

 

Третій курс кафедри журналістики ЗНТУ 30 листопада захистив власний проект - перший випуск екологічного видання "Non Toxic". Над створенням журналу працювали студенти групи СН-324 під керівництвом головного редактора Шиманської Анни. Це був перший досвід роботи над власним повноцінним тематичним ЗМІ. Варто зазначити, що він став і досить вдалим. Приємний дизайн, оригінальне наповнення та актуальність піднятих на обговорення проблем варті того, аби журнал побачили якомога більше читачів.

 

Студентка 4 курсу спеціальності "Журналістика" Медведєва Ганна стала переможницею у номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2016"! Вітаємо! Бжаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 

15 листопада відбулась зстріч студентів 2 курсу з журналістом, громадським діячем Миколою Колодяжним, який розказав про різні напрямки роботи журналіста.

 

8 листопада у Запорізькому національному технічному університеті відбулося відкриття ХІІІ Міжвузівської наукової конференції студентів, мігістрантів, аспірантів, викладачів "Терміни в науковій комунікації". Конференція тривала з 8 по 10 листопада. Цього року у заході взяли участь 9 українських університетів. На конференції виступали і студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента Волинець Галини Миколаївни. "Проторемінологія журналістики: зародження професійної мови" - Шиманська Ганна, СН-324; "Квазітермін у рекламному повідомленні" - Пузир Дар'я, СН-325; "Терміни і професіоналізми в роботі журналіста" - Альбіновська Світлана, СН-325.

 

У рамках практичного заняття із дисципліни "Фотожурналістика" студенти третього курсу відвідали історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Результати їхньої цікавої, але напруженої роботи стали численні фоторепортажі. P.S. І звичайно ж, світлини "для себе".

 

З 21 по 23 жовтня у виставковому комплексі "Козак-Палац" відбувся Міжнародний фестиваль "Книжкова толока". Студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації заходу як волонтери.

 

 

18 жовтня об 11.00 у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки під назвою "Творчі імпровізації". На експозиції представлені найкращі роботи студенів Запорізького національного технічного університету, які навчаються за спеціальністю "Журналістика". Концепція виставки - "просушування" (фото на прищіпках) - символічна, оскільки подія такого масштабу є першим кроком у професії: світлини "дозрівають" і скоро їх побачить не лише фотограф, а й глядач. Творчі імпровізації студентів представлені у чотирьох категоріях: портрет, пейзаж, натюрморт і репортажна фотографія. Серед авторів є як аматори-початківці, так і професійні фотографи (ті студенти, які вже працюють на замовлення ЗМІ або приватних осіб): Яна Білокоз, Ганна Медведєва, Ольга Мязіна, Саманта Холод, Єлизавета Целікова, Юлія Шуміліна. Запрошуємо Вас на фотовиставку, чекаємо на Ваші відгуки, побажання й пропозиціїх. Виставка триватиме до середини листопада.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первісного ладу до нових часів. Екскурсовод  розповів про історію створення закладу, повідав про цікаві артефакти. Найбільше враження на відвідувачів справив зал, де представлені експонати, присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

20 вересня відбулася відкрита лекція з дисципліни "Медіараво" за участі кандидата юридичних наук Юрія Крамаренка, генерального директора ТОВ "Діалог-Консалтинг".

 

17 вересня студенти 2 курсу відвідали семінар "Як писати, щоб не ображати? Захист честі, гідності і ділової репутації", організований ТОВ "Діалог-Консалтинг" в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

 

 

 

26 квітня у залі мистецькознавчої літератури наукової бібліотеки ЗНТУ відбувся майстер-клас з рофарбовування писанок. Олена Миколаївна Павлик розкрила третьокурсникам секрети писанкарства і розтлумачила значення намальованих орнаментів.

 

7 квітня 2016 року в ЗНТУ відбулася зустріч-семінар «Як бути успішним в регіональній журналістиці. Соціальний капітал». Гостями семінару стали Дмитро Іванов, член Національної спілки журналістів України, президент ГО "Всеукраїнська асоціація випускників UMESchool", президент ГО "Ассоціація журналістів України "АЖУР", прес-секретар ЗОСППР "Потенціал", прес-секретар нардепів П.М. Ваната та А.В. Романовського, рекордсмен Книги Рекордів України та Аліна Переверзєва – у минулому журналіст телеканалів «Алекс» та «МТМ», автор та ведуча телепрограм. Під час зустрічі студенти поспілкувалися з Дмитром Івановим та виокремили деякі правила щодо пошуку та обробки інформації, дізналися про специфіку роботи регіональних ЗМІ, тенденції розвитку запорізьких телеканалів. Аліна Переверзєва розповіла про власний досвід роботи в ЗМІ, про те, як залучити аудиторію до своєї інформації.

 

 

7 квітня 2016 року відбулася зустріч студентів-журналістів 4 курсу ЗНТУ з керівником проектів благодійного фонду «Щаслива дитина» М. Колодяжним. Під час заходу обговорювалась діяльність фонду в інформаційному середовищі, а також можливості самореалізації журналіста в благодійній організації.

 

28 березня 2016 року д.ф.н., професор Погребна В.Л., к.ф.н, доц. Пода О.Ю. та студенти групи ГП-412 спеціальності "Журналістика" Лодба Є.Ю., Семивол В.В. взяли участь у роботі "Ґендерного форуму - 2016" на тему: "Забезперчення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні"

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент  5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М.  посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

12 грудня студенти 2 і 3 курсу відвідали тренінг "Криміналістика і журналістика. Практика і стратегія журналістського розслідування", організований ТОВ "Діалог-Колсалтінг" в обласній бібліотеці ім. Горького.

 

 

 

   Завідувач кафедри журналістики ЗНТУ В.Л. Погребна разом із викладачами і студентами 4 курсу відвідали тренінг «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування». Під час тренінгу обговорювались такі питання:  світова практика ООН щодо вирішення проблем насильства над жінками під час військового конфлікту,  коректні та дієві принципи реагування журналістів.

 

 

 

   У фіналі турніру КВК на Кубок ректора ЗНТУ команда ГПФ «Жіноча збірна» отримала бронзу.

 

 

 

   Студенти ГПФ спеціальності «Журналістика» О. Чернявський та А. Медведєва нагороджені грамотами за активну участь та допомогу у проведенні святкування "Міжнародного дня волонтера - 2015" та вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху в Запорізькій області. До того ж, О.Чернявський отримав Подяку від Голови обласної державної адміністації за вагомий особистий внесок у розвиток молодіжної політики Запорізького регіону.

 

 

 

   Члени команди ЗНТУ із фанк-аеробіки, студентки спеціальності "Журналістика", А. Постол і А. Григлянова взяли участь у змаганнях у Львові. У 2014 році команда посіла 3 місце на Чемпіонаті України серед студентів зі спортивної аеробіки.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» створили власну команду КВК «Шпілі-Вілі» та взяли учать у грі.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» взяли участь у зйомках телепроекту «Квартирник» на каналі  ЗНТРК ТВ-5.

 

 

 

   У Запоріжжі пройшов фестиваль аматорського відео «Я ZA».  Студенти першого курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» Рафаель Байрамов, Вячеслав Мельник і Борис Цивірко  представили ролик «Запорожье-это Я», у якому демонструється єдність російсько- та україномовного населення. Учасники посіли перше місце у номінації «Короткометражний ролик» і перемогли у першому турі. 

 

 

   У Всеукраїнській науковій конференції “Запорожжя в гуманітарному дискурсі” взяли участь студенти ГПФ спеціальності "Журналістика": Акімова С., Воробйова А. , Нагаєнко Н., Пода Ю., Холод С., Шемчук О. Конференція відбулась 8-9 жовтня 2015 р. у Запорізькому національному університеті.

 

 

 

У міжрегіональній конференції «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа», що відбулась 14–15 травня у Бердянському державному педагогічному університеті, взяли участь викладачі кафедри "Журналістики" ЗНТУ та студенти нашої спеціальності. За результатами їх виступів опубліковані тези.

 

 

 

Щороку під час "Тижня журналістики" відбуваються зустрічі студентів з відомими українськими телеведучими, кореспондентами та репортерами. Вже двічі проводилась прес-конференція із журналістом Андрієм Куліковим.

 

Графік консультацій викладачів на 2017-2018 рр.

П.І.П. викладача понеділок вівторок середа четвер п'ятниця субота
Хітрова Т.В. 10:00-13:00       10:00-13:00 метод. день
Островська Н.В.   10:00-13:00 10:00-13:00     метод. день
Панченко С.А. 10:00-12:00 10:00-12:00 10:00-13:00     метод. день
Погребна В.Л. 11:00-15:00       11:00-15:00 метод. день
Пода О.Ю. 10:00-13:00 10:00-13:00       метод. день
Скуртул Г.С.     11:00-14:00 10:00-13:00   метод. день
Тонкіх І.Ю.     13:00-16:00   10:00-13:00 метод. день
Єськова К.В. 12:00-15:00 11:00-14:00       метод. день
Волинець Г.М. 12:00-15:00 11:00-13:00       метод день

Розклад двінків

Пара Початок Кінець
I 8:30 9:50
II 10:05 11:25
III 11:55 13:15
IV 13:25 14:45
V 14:55 16:15
VI 16:45 18:05
VII 18:15 19:35
VIII 19:45 21:05

Розклад занять

Останню версію розкладу занять  2017-2018 рр. можна завантажити за посиланням нижче:

 

Кафедра журналістики є структурним підрозділом факультету соціальних наук Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету. Своє функціонування в ЗНТУ кафедра розпочала у вересні 2007 року. Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Погребна Вікторія Леонідівна.

Кафедра журналістики має стабільний склад викладачів з багатим досвідом проведення навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Склад викладачів з вищою кваліфікацією: 2 доктори філологічних наук, професори (з них у штаті − проф. Погребна В.Л.); 9 кандидатів філологічних наук та кандидатів наук із соціальних комунікацій (з них у штаті − доценти Пода О.Ю., Хітрова Т.В., Панченко С.А., Клименко Н.О., Тонкіх І.Ю, Волинець Г.М., старші викладачі Островська Н.В., Скуртул Г.М.).

Практичні дисципліни, пов’язані з журналістською майстерністю, викладають практикуючі журналісти регіональних мас-медіа: Дерибас Геннадій Віталійович (член Національної спілки журналістів України, Генеральний директор ООО «Газета «МИГ»), Яценко Олена Олександрівна (ЗНТРК «ТВ-5»), Вакало Ольга Валеріївна (член Національної спілки журналістів України, редактор "ФНТУ «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"), Кочкарьова Світлана Петрівна (член Національної спілки журналістів України, головний режисер ПАТ НСТУ ФІЛІЯ "Запорізька регіональна дирекція". Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"),  та ін.

Починаючи з другого курсу, студенти проходять практику у газетах «МИГ», «Прав.Да», «Запорозька Січ», «Запорізька правда», «Днепровский металлург», «Абразивщик» та ін.; на телеканалах ЗНТРК «ТВ-5»,  ПАТ НСТУ ФІЛІЯ «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм, ТРК «Алекс»; на сайті «Новости гражданского общества (ngo.zp.ua)» та в інших ЗМІ.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Волинець Галина Миколаївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Островська Наталія Василівна к.н. із соц. ком. доцент кафедри журналістики
Панченко Світлана Анатоліївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Погребна Вікторія Леонідівна д.ф.н., професор завідувач кафедри журналістики
Пода Олена Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Скуртул Ганна Сергіївна к.ф.н. доцент кафедри журналістики
Тонкіх Ірина Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Хітрова Тетяна Володимирівна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Єськова Катерина Вікторівна викладач викладач кафедри журналістики

 

Кафедра журналістики готує:

 

Бакалавр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "бакалавр з журналістики, журналіст".
Магістр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "магістр з журналістики, журналіст, редактор, викладач університетів та вищих навчальних закладів")

Список основних навчально-методичних робіт кафедри журналістики за останні 5 років:

2012 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська література (друга половина 19-поч.20 ст.)" для студентів 2 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Г. С. Скуртул. -Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 46 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Комунікаційні технології» для студентів 5 курсу, денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н. В. Островська. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 38 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Документознавство та архівознавство» для студентів 5 курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: І.Ю.Тонкіх. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 38 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української культури» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: В. П. Бєломорець, О. О. Куянцева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 32 с.

2013 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Практична стилістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г. М. Волинець. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 50 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Соціальна інформатика» для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. В. Островська. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 3. Методичні вказівки до вивчення дисципліни «Правові основи масової комунікації» для студентів IV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. Ю. Селюкова. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 46 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіабезпека» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 — Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 34 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української журналістики» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 «Журналістика» / Укл.:С. А. Панченко -Запоріжжя: ЗНТУ, 2013.- 22 с.
 6. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Книгознавство та бібліотекознавство» для студентів V курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н. О. Клименко. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 42 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальностей: 6.010201 — ОУФКС, охоронна діяльність, 6.010203 — здоров’я людини, фізична реабілітація (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: В. П. Бєломорець, Г. С. Скуртул. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 30 с.
 8. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Психологічні основи PR» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 42 с.
 9. Методичні вказівки до вивчення курсу «Журналістські посади» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 7.03030101 «Журналістика» / Укл.: В. Л. Погребна. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Інформаційні агентства» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030505 — Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г. С. Скуртул. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 34 с.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія твору і тексту» для студентів І курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 58 с.
 12. Методичні вказівки до вивчення дисципліни «Правові основи масової комунікації» для студентів IV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. Ю. Селюкова. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 46 с.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Соціальна інформатика» для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. В. Островська. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 14. Методичні вказівки до вивчення курсу «Журналістські посади» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 7.03030101 «Журналістика» / Укл.: В. Л. Погребна. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 15. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Практична стилістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г. М. Волинець. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 50 с.
 16. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української журналістики» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 «Журналістика» / Укл.:С. А. Панченко -Запоріжжя: ЗНТУ, 2013.- 22 с.
 17. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіабезпека» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 — Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 34 с.
 18. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Психологічні основи PR» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 42 с.
 19. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальностей: 6.010201 — ОУФКС, охоронна діяльність, 6.010203 — здоров’я людини, фізична реабілітація (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: В. П. Бєломорець, Г. С. Скуртул. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 30 с.
 20. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Зарубіжна література (ХІХ ст.)" для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : В. Л. Погребна. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 46 с.

2014 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення спецкурсу «Типологія друкованих ЗМІ» для студентів V курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 7.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н. О. Клименко. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. — 58 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Економічна проблематика ЗМІ» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 34 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу “Теорія та історія видавничої справи та редагування” для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / Укл.: Н. В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 54 с.
 4. Методичні вказівки до написання курсових, дипломних і магістерських робіт для студентів денної та заочної форм навчання спеціальностей 6.030301, 7.03030101, 8.03030101 «Журналістика» / Укл. : С.А. Панченко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 40 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової комунікації» для студентів 2 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : О.Ю. Пода. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2014. – 46 с.
 6. Методичні рекомендації до вивчення спецкурсу «Радіожурналістика. Радіожанри» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н.Ю. Селюкова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика. Практикум» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальностей: 6.030505 – ОУФКС, охоронна діяльність, 6.010203 – здоров’я людини, фізична реабілітація6 (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.
 8. Методичні рекоменації до вивчення курсу «Основи наукових досліджень» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2014. – 42 с.
 9. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Фотожурналістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні (Фонетика. Орфографія)» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Г.М. Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 42 c.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорії масової поведінки» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н.О. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 46 c.
 12. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Система організації роботи прес-служби і прес-секретаря» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н.В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 34 c.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Літературна праця журналіста» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О.Ю. Пода. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 30 с.
 14. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Вступ до спеціальності» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: С.А. Панченко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 42 с.

 2015 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української культури» для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 30 с.
 2. Тексти лекцій з дисципліни «Практична стилістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 82 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Сучасна українська публіцистика» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н.О. Клименко. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. – 62 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська література (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.)» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.С. Скуртул. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. –  30 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української культури» для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 30 с.
 6. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Спортивна проблематика ЗМІ» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 26 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Вступ до спеціальності» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 «Журналістика» / Укл.: С. А. Панченко – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 34 с.
 8. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія і методика журналістської творчості» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 34 с.
 9. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Зарубіжна література ХХ-ХХІ ст.» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 54 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу “Медіаправо” для студентів ІІ курсу денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / Укл.: Н. В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 38 с.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика» для студентів ІV курсу денної форми навчання спеціальності: 6.030301 – журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г.С. Скуртул. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. –  38 с.
 12. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів І курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 c.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Зарубіжна література ХХ-ХХІ ст.» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : В. Л. Погребна. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. – 54 с.
 
2016 рік
 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів І курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 c.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу “Медіаправо” для студентів ІІ курсу денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / Укл.: Н. В. Островська. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. – 38 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні» (Морфологія) для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» / Укл.: Г. М. Волинець. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 46 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіакритика» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. О. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 6. Навчальний посібник з дисципліни «Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті» для студентів 3 курсу денної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: І. Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 58 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Методологія дослідження соціальних комунікацій» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: О. Ю. Пода – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 8. Ознайомча, навчальна, виробнича, асистентська практика. Методичні рекомендації для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: С. А. Панченко – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 22 с.
 9. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія літератури» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / К. В. Єськова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 62 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіабезпека» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 40 с.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Міжнародна журналістика» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Т.В. Хітрова. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2016. – 42 с.
 12. Тексти лекцій з дисципліни «Теорії масової поведінки» для студентів V курсу денної та заочної форм навчання  спеціальності 061 «Журналістика» / Укл.: Н.О.Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 102 с.

 

2017 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Телевиробництво» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 061 – Журналістика / Укл.: К.В. Єськова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 62 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Спортивна проблематика в ЗМІ» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 30 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні» (Синтаксис простого ускладненого речення) для студентів ІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 061 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 38 с.

Методички

Історія української культури

Історія зарубіжної журналістики

Українська мова у професійному спілкуванні

Фотожурналістика

Екологічна проблематика в ЗМІ

Комунікаційні технології

Медіакритика

Психологія мас

Соціально-політична проблематика в ЗМІ

Сучасна українська публіцистика

Психологія журналістської творчості

Спецкурс за вибором. Типологія друкованих ЗМІ.

Авторське редагування

Система організації прес-служби і прес-секретаря

Газетно-журнальне виробництво

Медіаправо

Вступ до спеціальності. Технічні засобі виробництва

Практикум з фаху. Газетна журналістика

Історія української журналістики

Теорія журналістики

Теорія та історія журналістики

Інформаційна політика та безпека

Журналістські посади

Теорія літератури

Теорія і методика журналістської творчості

Авторське право

Спецкурс. Гендер і друковані ЗМІ

Теорія та історія соціальних комунікацій

Українське журналістикознавство

Риторика

Теорія масової інформації

Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті

«Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Організація роботи віртуальної редакції

Економічна проблематика ЗМІ

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальний менеджмент

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальні жанри

Українська література

Теорія масової комунікації

Зарубіжна література

Радіовиробництво

Телевиробництво

Методика викладання фахових дисциплін

Прикладні соціально-комунікаційні технології

Соціальна інформація

Теорія та історія видавничої справи та редагування

Практична стилістика

Спортивна проблематика в ЗМІ

Практикум з фаху телевізійний менеджмент

Міжнародна журналістика

Агенційна журналістика

Журналістська етика

Основи наукових досліджень

Документознавство та архівознавство

Реклама і звязки з громадкістю

Журналістське розслідування

Файл: 

Логічним завершенням дисциплін "Газетно-журнальне виробництво" та "Екологічна проблематика ЗМІ" стала презентація студентами власних видань.

 

 

16-17  листопада 2017 року у "Козак-Палац" відбувся Туристичний Бізнес  Форум-2017, в якому взяли активну участь студенти спеціальності "Журналістика". 11 грудня 2017 року відбулась церемонія вручення подяк за вагомий внесок у проведенні форуму.

 

 

6-8 грудня 2017 року студенти 3 курсу Ярослав Третьяков, Марина Чупис, Владлена Мачульська взяли участь у триденній "Медіашколі децентрелізації для українських регіональних журналістів". Маштабний всеукраїнський проект проводився Академією української преси за сприяння Програми "U-LEAD з Європою" за інформаційної підтримки Національної спілки журналістів України. Зустріч була цікавою, пізнавальною і плідною. Її головним результатом виявилась підготовка фахівців у сфері децентралізації для подальшої співпраці та розвитку громадянської журналістики в Україні. Учасники тренінгу отримали необхідні знання для підготовки аналітичних матеріалів в онлайн та друкованих ЗМІ.

 

22 листопада 2017 року студенти й викладачі кафедри журналістики відвідали виставу "Леся. Нескінчена розмова", створену за листами й творами великої письменниці. Дійство відбулося на малій сцені театру ім. Магара.

 

Що має на меті реформа децентралізації, які від неї переваги отримають пересічні люди, навіщо об'єднуватися в громади, як пов'язана децентралізація з реформами освіти то охорони здоров'ята ще багато запитань...І головне — як просто це все писати, хто може надавати коментарі та чия думка буде фаховою і переконливою? На ці та інші питання 21 листопада студентам ІІІ курсу спеціальності "Журналістика" розповіла експертка з комунікації Запорізького центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми "U-LEAD з Європою та Мінрегіону України, Наталя Селюкова.

 

9 листопада 2017 року студенти 3-го курсу ЗНТУ спеціальності "Журн6алістика" завітали до запорізького художнього музею на виставку, присвячену буддійській культурі. "Скарби Тибету" - це єдина в Україні мандрівна виставка буддійського мистецтва, присвячена культурному спадку гімалайського регіону. Організаторами виставки стали: благодійний фонд "Жива традиція", об'єднання буддистів Діамантового шляху лінії наступництва Карма Каг'ю в Україні. Серед експонатів були найрізноманітніші речі: храмові музичні інструменти, статуетки, маски, побутові та ритуальні предмети, сувої із давньою письменністю, національний одяг, буддійський живопис і навіть інгредієнти для виготовлення тибетських ліків. Звісно, багато експонатів зроблені не для краси та мають глибоку історію, хоча і становлять художнійінтерес. Кожна з цих речей розповідає про настанови Будди. Загалом, виставка налічує більш ніж 450 унікальних експонатів , привезених з Тибету, Непалу, бутану та тінших регіонів Азії. Після відвідин музею студенти виконали практиче завдання для навчальної дисципліни "Фотожурналістика" -  створили прекрасні фоторепортажі. деякі світлини розміщені як додаток до уього матеріалу.

 

 

У стінах Запорізького національного технічного університету відбулася XIV Міжвузівська науково-практична конференція "Наука, техніка, культура, мистецтво: досягнення в Україні, пошуки і перспективи, видатні постаті", присвячена Дню української писемності та мови. Захід проходив із 7 по 10 листопада. У ньому взяли участь студенти 1-го - 6-го курсів Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету та Хортицької національної академії. Тематика доповідей була дволі різноманітною. Учасники від медичного університету розповідали про досягнення видатних учених та лікарів Запоріжжя, а також про студентів, яким вдалося винайти колінний суглоб для протезу. Доповідачі факультету іноземної філології від ЗНУ цитували "Заповіт" Шевченка українською, російською, англійською та німецькою мовами, тим самим підкреслюючи, що рядки творів Кобзаря не втрачатимуть совєї мелодії, навіть якщо будуть перекладені різними мовами світу. Приємно здивували зал студенти спеціальності "Журналістика" від ЗНТУ . Дівчата обрали теми, які стосувалися уроків української мови на телеканалах та в мережі інтернет. Щоб людям було легше зрозуміти зміст правил, такі українські мовознавці, як Олександр Авраменко та Олександр Пономарів, спеціально створюють рубрики на каналах та блоги в інтернеті. Уроки тривають до двох хвилин, але навіть за такий короткий проміжок часу можна дізнатися багато чого нового й цікавого. Якщо ж людині не зрозуміле якесь слово чи вислів, вона може написати лист мовознавцю, адже на сайтах є зворотній зв'язок. У такий спосіб можна легко вивчити українську мову, а головне - безкоштовно!

 

30 жовтня 2017 року студенти групи СН-317 відвідали музей техніки Богуслаєва, де побачили експозиції техніки, починаючи від різноманітних двигунів і закінчуючи експонатами танків та літаків. Особливу увагу викликав другий поверх, де розташовані мотоцикли найрізноманітніших моделей. Першокурсники отримали неймовірні враження від побаченого.

 

11 жовтня 2017 року студенти 2 курсу спеціальності журналістики відвідали Запорізький міський дитячий ботанічний сад. Упродовж екскурсії ознайомилися з історією закладу, помилувалися диковинними рослинами в кактусарії, вдихнули чудові аромати лимонарію. Прогулялися й спеціально облаштованим майданчиком з гойдалками та затишними альтанками. А найбільше враження на майбутніх журналістів справила приємна зустріч із хранителем казкової атмосфери  - паном Чіпом - мавпочкою, яка стовідсотково дарує настрій на увесь день.

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Студенти спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації Міжнародного фестивалю "Книжкова толока", як волонтери-журналісти. Захід тривав з 21 по 23 жовтня.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами, відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первинного ладу до сучасності. Справили враження експозиції присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент 5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М. посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

Кожного року кафедра журналістики проводить «Тиждень журналістики». Зустріч з провідним теле і радіожурналістом України Андрієм Куликовим;

Андрій Куліков

– зустріч з головним редактором журналу «VIP-Club» Ганною Нечипуренко;

Ганна Нечипуренко

– зустріч з журналістами газети «МИГ» Володимиром Москаленко та Анастасією Писарєвою;

Володимир Москаленко

– Зустрічі з творчими людьми завжди надихають і захоплюють. Презентація нового роману «Риб’ячі діти» письменника, головного редактора газети «Панорама» Євгена Положія:

– Тележурналіст, музикант Валентин Терлецький представляє нову віршовану збірку «П’ята пора року»:

Валентин Терлецький

святковий концерт, де були нагороджені кращі студенти: за активну участь у науковій діяльності кафедри журналістики ЗНТУ, за успіхи у навчанні, за активну участь у створенні медіа-проектів, за артистизм, творчість та активну участь у заходах кафедри журналістики та ЗНТУ, за І, ІІ, ІІІ місце у фотоконкурсі «Світ навколо нас».

Святковий концерт
Святковий концерт на честь «Тижня журналістики»

– Перлина Дніпропетровщини – Центр народного мистецтва «Петриківка». Майстер-клас для майбутніх журналістів:

Петриківка

– Знайомство з історією і традиціями єврейського народу (м. Дніпропетровськ, Центр «Менора», Музей історії єврейського народу і Голокосту):

Менора

Студентами і викладачами кафедри журналістики випускається навчальна студентська газета (навчально-методичні матеріали) «СтудPol». Редакція газети та приймала участь у Всеукраїнській виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент». За шість років існування було вдосконалено дизайн видання, покращено поліграфічну якість, кількість сторінок та залучено нову читацьку аудиторію.

Газета Студпол
Студентська газета «СтудPol» (Видається з 29 листопада 2007 року)

Доцент Клименко Н.О. є співредактором літературно-художнього альманаху «Махаон» (м. Запоріжжя), у якому публікуються літературно-критичні статті, поетичні твори та переклади викладачів кафедри (Тонкіх І.Ю., Куянцевої О.О., Клименко Н.О.).

З метою вдосконалення профорієнтаційної роботи кафедра тісно співпрацює із школами, гімназіями, ліцеями м. Запоріжжя. Викладачі кафедри проводять заняття та організовують екскурсії для слухачів «Школи молодого журналіста» на телебачення, радіостанції, до редакцій газет міста.

Студенти і викладачі кафедри журналістики, що проходили стажування за кордоном: кандидат філологічних наук, доцент Пашник О.В., а також студенти групи ГП-415 Бейник Т.С., Легеза Д.С.; групи ГП-414 Щербаков Є.В. пройшли стажування в Технічному університеті (департамент музики і медіа) м. Люлео (Швеція) в період з серпня 2007 р. по червень 2008 р.; доцент Пашник О.В., студенти Бейник Т.С., Легеза Д.С. продовжили стажування в тому ж університеті з вересня 2008 р. по травень 2009 р.

Науково-дослідна робота кафедри «Журналістика» здійснюється відповідно до тематичного плану за напрямком 08012 «Соціальні комунікації в Україні: дискурси минулого, сучасного, майбутнього»

З 2008 по 2017 рр. штатними викладачами кафедри видано 480 статей (з них 424 – у фахових виданнях), 6 монографій.

Викладачі кафедри беруть активну участь у роботі конференцій різних рівнів. Важливим результатом наукової співпраці з університетами зарубіжних країн є публікації в закордонних виданнях та доповіді на міжнародних конференціях, що створює імідж як кафедри, так і університету (проф. В.Л. Погребна, доц. Пода О.Ю., доц. Хітрова Т.В., доц. Волинець Г.М., ст. викл. Скуртул Г.С.).

До наукової роботи активно залучаються студенти, які подають наукові доробки на конкурс наукових робіт, беруть участь в олімпіадах та науково-практичних конференціях (за 2008-2017 рр. було надруковано 14 студентських наукових статей у фахових виданнях та 311 тез доповідей на наукових конференціях).

Cтудентка Філіпова Ольга, група ГП-417, у 2011-2012 навчальному році посіла друге місце в Обласному конкурсі тематичних робіт «Нащадки переможців» серед молодих журналістів (номінація «Україна мого щасливого майбутнього»)., студентка Алянова Марія, група ГП-419, нагороджена дипломом за І місце (рубрика «Мій світ», номінація «Я тут живу»).

Маловічко Юлія, студентка групи ГП-419, нагороджена дипломом ІІІ ступеня Переможця Всеукраїнського медіафестивалю в Запорізькому національному університеті (19-20 жовтня 2012 р.).

Cтудентки Скібіцька Юлія (ГП-429) та Бородіна Євгенія (ГП-420) брали участь у круглому столі «Інтернет-радіомовлення: реалії та перспективи» 12 листопада 2012 року у ЗНУ, нагороджені грамотами за вагомий внесок у розвиток молодіжної журналістики у Запорізькому регіоні.

У 2013 році студенти V курсу Герасименко Богдан та Маловічко Юлія нагороджені дипломами I та II ступенів Другого Всеукраїнського медіа-фестивалю «Медіафест» у номінаціях «Видавнича справа та редагування» та «Журналістика».

Переможці конкурсу «Медіафест» Богдан Герасименко та Юлія Маловічко

Студенти спеціальності "Журналістика" у 2015-2016 навчальному році брали участь:

4 студенти у І етапі вузівського туру конкурсу на кращу наукову студентську роботу, 2 студенти отримали грамоти за зайняті ІІ місця:

ІІ місце – Паршин Микита (тема роботи: «Гендерний дискурс інтернет-комунікації: чоловіча складова». Науковий керівник: к.ф.н., доц. Пода О.Ю.);

ІІ місце – Турчина Наталія (тема роботи: «”GEO“ як тип видання». Науковий керівник: к.ф.н., доц. Волинець Г.М.).

Чернявський Олексій отримав подяку Голови обласної державної адміністрації та грамоту «За активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток молодіжної політики Запорізького регіону та з нагоди дня студента»;

Медведєва Ганна отримала подяку начальника Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації та грамоту «За активну участь та допомогу у проведенні «Обласного молодіжного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад-2015», вагомий особистий внесок у розвиток творчого потенціалу талановитої молоді Запорізького краю». 

Паршин Микита Олександрович, студент групи ГП-411 м, зайняв третє місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму "Гендерні дослідження" (конкурс проходив 17-18 березня 2016 року у Бердянському державному педагогічному університеті). Науковий керівник: к.ф.н., доц. Пода О.Ю.

 
Студенти спеціальності "Журналістика" у 2016-2017 навчальному році брали участь:

4 студенти у І етапі вузівського туру конкурсу на кращу наукову студентську роботу:

1. Лодба Є.Ю. «Специфіка журналістської діяльності Сергія Рахманіна», науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Панченко С.А.

2. Пасько Ю.Ю. «Спеціалізовані ІА в мережі Інтернет: тенденції та перспективи розвитку», науковий керівник – кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри журналістики Скуртул А.С.

3. Шуміліна Ю.С. «Особливості візуального контенту у журналістському блозі», науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Тонкіх І.Ю.

4. Самусєва Ю.О. «Літературно-художній журнал «Хортиця» в контексті видавничої публіцистики Запоріжжя», науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Хітрова Т.В.

 

Студентка 5 курсу групи СНз-312м, Шуміліна Ю.С., отримала грамоту за зайняте І місце у вузівському конкурсі на кращу наукову студентську роботу 2016/2017 н. р. (секція „Журналістика, туризм, соціальна робота та психологія").

 

Медведєва Ганна, студентка 4 курсу групи СН-313, отримала грамоту переможця університетського етапу обласного конкурсу «Студент року – 2016» у номінації «Студент – журналіст року». 

Сторінки