Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут управління та права » Факультет соціальних наук

Кафедра журналістики

Емблема кафедри «Журналістика» ЗНТУ

Кафедра «Журналістика»

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.філ.н., професор Погребна Вікторія Леонідівна

 

Напрями підготовки та спеціальності:

061 – «Журналістика», освітні програми:

«Журналістика»

Бакалавр (061 «Журналістика»; освітня програма «Журналістика»; кваліфікація «бакалавр з журналістики, журналіст»

Спеціаліст (061 «Журналістика»; освітня програма «Журналістика»; кваліфікація «спеціаліст з журналістики, журналіст, редактор»

Магістр (061 «Журналістика»; освітня програма «Журналістика»; кваліфікація «магістр з журналістики, журналіст, редактор, викладач університетів та вищих навчальних закладів»

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Тургєнева, 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 483-А
тел.: +380(61)769-84-63
e-mail: kafedra_jur@zntu.edu.ua

Логічним завершенням вивчення дисципліни "Газетно-журнальне виробництво" стало створення студентами 2 курсу спеціальності "Журналістика" власних видань. Напередодні Нового року групи СН-315 і СН-325 презентували черговий випуск газет "СтудLife" і "Винеgreat".

 

Студент І курсу спеціальності "Журналістика" Вадим Шепель отримав ІІ місце у змаганнях за Кубок України з українського рукопашу "Спас", присвяченого пам'яті Н.І. Махна.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Юлія Шуміліна отримала І місце у вузівському конкурсі на кращу студентську наукову роботу (секція "Журналістика, туризм, соціальна робота та психологія").

 

19 грудня 2016 року на Вченій раді університету Бєліков С.Б. (ректор ЗНТУ) вручив грамоту Альбіновській Світлані, студентці факультету соціальних наук, яка навчається за спеціальністю "Журналістика" за активну участь у ХІІ конференції "Терміни в науковій комунікації", присвяченій Дню української писемності та мови.

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Протягом тижня журналістики відбулись зустрічі студентів 4 курсу з редактором інформаційного порталу "Zabor" Костянтином Алексеєнко з питання розвитку інформаційних сайтів в запорізькому медіапросторі та студентів 1 та 2 курсів з головним редактором газети "Клякса", журналів "Бемс" та "Зайка" Ольгою Волковою з питання розвитку молодіжних видань та преси для дітей.

 

Третій курс кафедри журналістики ЗНТУ 30 листопада захистив власний проект - перший випуск екологічного видання "Non Toxic". Над створенням журналу працювали студенти групи СН-324 під керівництвом головного редактора Шиманської Анни. Це був перший досвід роботи над власним повноцінним тематичним ЗМІ. Варто зазначити, що він став і досить вдалим. Приємний дизайн, оригінальне наповнення та актуальність піднятих на обговорення проблем варті того, аби журнал побачили якомога більше читачів.

 

Студентка 4 курсу спеціальності "Журналістика" Медведєва Ганна стала переможницею у номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2016"! Вітаємо! Бжаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 

15 листопада відбулась зстріч студентів 2 курсу з журналістом, громадським діячем Миколою Колодяжним, який розказав про різні напрямки роботи журналіста.

 

8 листопада у Запорізькому національному технічному університеті відбулося відкриття ХІІІ Міжвузівської наукової конференції студентів, мігістрантів, аспірантів, викладачів "Терміни в науковій комунікації". Конференція тривала з 8 по 10 листопада. Цього року у заході взяли участь 9 українських університетів. На конференції виступали і студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента Волинець Галини Миколаївни. "Проторемінологія журналістики: зародження професійної мови" - Шиманська Ганна, СН-324; "Квазітермін у рекламному повідомленні" - Пузир Дар'я, СН-325; "Терміни і професіоналізми в роботі журналіста" - Альбіновська Світлана, СН-325.

 

У рамках практичного заняття із дисципліни "Фотожурналістика" студенти третього курсу відвідали історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Результати їхньої цікавої, але напруженої роботи стали численні фоторепортажі. P.S. І звичайно ж, світлини "для себе".

 

З 21 по 23 жовтня у виставковому комплексі "Козак-Палац" відбувся Міжнародний фестиваль "Книжкова толока". Студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації заходу як волонтери.

 

 

18 жовтня об 11.00 у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки під назвою "Творчі імпровізації". На експозиції представлені найкращі роботи студенів Запорізького національного технічного університету, які навчаються за спеціальністю "Журналістика". Концепція виставки - "просушування" (фото на прищіпках) - символічна, оскільки подія такого масштабу є першим кроком у професії: світлини "дозрівають" і скоро їх побачить не лише фотограф, а й глядач. Творчі імпровізації студентів представлені у чотирьох категоріях: портрет, пейзаж, натюрморт і репортажна фотографія. Серед авторів є як аматори-початківці, так і професійні фотографи (ті студенти, які вже працюють на замовлення ЗМІ або приватних осіб): Яна Білокоз, Ганна Медведєва, Ольга Мязіна, Саманта Холод, Єлизавета Целікова, Юлія Шуміліна. Запрошуємо Вас на фотовиставку, чекаємо на Ваші відгуки, побажання й пропозиціїх. Виставка триватиме до середини листопада.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первісного ладу до нових часів. Екскурсовод  розповів про історію створення закладу, повідав про цікаві артефакти. Найбільше враження на відвідувачів справив зал, де представлені експонати, присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

20 вересня відбулася відкрита лекція з дисципліни "Медіараво" за участі кандидата юридичних наук Юрія Крамаренка, генерального директора ТОВ "Діалог-Консалтинг".

 

17 вересня студенти 2 курсу відвідали семінар "Як писати, щоб не ображати? Захист честі, гідності і ділової репутації", організований ТОВ "Діалог-Консалтинг" в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

 

 

 

26 квітня у залі мистецькознавчої літератури наукової бібліотеки ЗНТУ відбувся майстер-клас з рофарбовування писанок. Олена Миколаївна Павлик розкрила третьокурсникам секрети писанкарства і розтлумачила значення намальованих орнаментів.

 

7 квітня 2016 року в ЗНТУ відбулася зустріч-семінар «Як бути успішним в регіональній журналістиці. Соціальний капітал». Гостями семінару стали Дмитро Іванов, член Національної спілки журналістів України, президент ГО "Всеукраїнська асоціація випускників UMESchool", президент ГО "Ассоціація журналістів України "АЖУР", прес-секретар ЗОСППР "Потенціал", прес-секретар нардепів П.М. Ваната та А.В. Романовського, рекордсмен Книги Рекордів України та Аліна Переверзєва – у минулому журналіст телеканалів «Алекс» та «МТМ», автор та ведуча телепрограм. Під час зустрічі студенти поспілкувалися з Дмитром Івановим та виокремили деякі правила щодо пошуку та обробки інформації, дізналися про специфіку роботи регіональних ЗМІ, тенденції розвитку запорізьких телеканалів. Аліна Переверзєва розповіла про власний досвід роботи в ЗМІ, про те, як залучити аудиторію до своєї інформації.

 

 

7 квітня 2016 року відбулася зустріч студентів-журналістів 4 курсу ЗНТУ з керівником проектів благодійного фонду «Щаслива дитина» М. Колодяжним. Під час заходу обговорювалась діяльність фонду в інформаційному середовищі, а також можливості самореалізації журналіста в благодійній організації.

 

28 березня 2016 року д.ф.н., професор Погребна В.Л., к.ф.н, доц. Пода О.Ю. та студенти групи ГП-412 спеціальності "Журналістика" Лодба Є.Ю., Семивол В.В. взяли участь у роботі "Ґендерного форуму - 2016" на тему: "Забезперчення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні"

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент  5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М.  посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

12 грудня студенти 2 і 3 курсу відвідали тренінг "Криміналістика і журналістика. Практика і стратегія журналістського розслідування", організований ТОВ "Діалог-Колсалтінг" в обласній бібліотеці ім. Горького.

 

 

 

   Завідувач кафедри журналістики ЗНТУ В.Л. Погребна разом із викладачами і студентами 4 курсу відвідали тренінг «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування». Під час тренінгу обговорювались такі питання:  світова практика ООН щодо вирішення проблем насильства над жінками під час військового конфлікту,  коректні та дієві принципи реагування журналістів.

 

 

 

   У фіналі турніру КВК на Кубок ректора ЗНТУ команда ГПФ «Жіноча збірна» отримала бронзу.

 

 

 

   Студенти ГПФ спеціальності «Журналістика» О. Чернявський та А. Медведєва нагороджені грамотами за активну участь та допомогу у проведенні святкування "Міжнародного дня волонтера - 2015" та вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху в Запорізькій області. До того ж, О.Чернявський отримав Подяку від Голови обласної державної адміністації за вагомий особистий внесок у розвиток молодіжної політики Запорізького регіону.

 

 

 

   Члени команди ЗНТУ із фанк-аеробіки, студентки спеціальності "Журналістика", А. Постол і А. Григлянова взяли участь у змаганнях у Львові. У 2014 році команда посіла 3 місце на Чемпіонаті України серед студентів зі спортивної аеробіки.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» створили власну команду КВК «Шпілі-Вілі» та взяли учать у грі.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» взяли участь у зйомках телепроекту «Квартирник» на каналі  ЗНТРК ТВ-5.

 

 

 

   У Запоріжжі пройшов фестиваль аматорського відео «Я ZA».  Студенти першого курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» Рафаель Байрамов, Вячеслав Мельник і Борис Цивірко  представили ролик «Запорожье-это Я», у якому демонструється єдність російсько- та україномовного населення. Учасники посіли перше місце у номінації «Короткометражний ролик» і перемогли у першому турі. 

 

 

   У Всеукраїнській науковій конференції “Запорожжя в гуманітарному дискурсі” взяли участь студенти ГПФ спеціальності "Журналістика": Акімова С., Воробйова А. , Нагаєнко Н., Пода Ю., Холод С., Шемчук О. Конференція відбулась 8-9 жовтня 2015 р. у Запорізькому національному університеті.

 

 

 

У міжрегіональній конференції «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа», що відбулась 14–15 травня у Бердянському державному педагогічному університеті, взяли участь викладачі кафедри "Журналістики" ЗНТУ та студенти нашої спеціальності. За результатами їх виступів опубліковані тези.

 

 

 

Щороку під час "Тижня журналістики" відбуваються зустрічі студентів з відомими українськими телеведучими, кореспондентами та репортерами. Вже двічі проводилась прес-конференція із журналістом Андрієм Куліковим.

 

Графік консультацій викладачів на 2016-2017 рр.

П.І.П. викладача понеділок вівторок середа четвер п'ятниця субота
Волинець Г.М. 10:00-13:00 10:00-12:00   10:00-13:00   метод. день
Клименко Н.О. 12:00-15:00 10:00-15:00       метод. день
Хітрова Т.В.   12:00-15:00   10:00-13:00   метод. день
Островська Н.В. 10:00-13:00     12:00-15:00   метод. день
Панченко С.А.   10:00-14:00 10:00-14:00 10.00-13.00   метод. день
Погребна В.Л. 11:00-15:00       11:00-15:00 метод. день
Пода О.Ю.     12:00-16:00 12:00-16:00   метод. день
Скуртул Г.С.     10:00-13:00 10:00-13:00   метод. день
Тонкіх І.Ю.   10:00-13:00   10:00-13:00   метод. день
Єськова К.В. 12:00-15:00     10:00-13:00   метод. день

Розклад двінків

Пара Початок Кінець
I 8:30 9:50
II 10:05 11:25
III 11:55 13:15
IV 13:25 14:45
V 14:55 16:15
VI 16:45 18:05
VII 18:15 19:35
VIII 19:45 21:05

Розклад занять

Останню версію розкладу занять  2016-2017 рр. можна завантажити за посиланням нижче:

Кафедра журналістики є структурним підрозділом гуманітарно-правового факультету Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету. Своє функціонування в ЗНТУ кафедра розпочала у вересні 2007 року. Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Погребна Вікторія Леонідівна.

Кафедра журналістики має стабільний склад викладачів з багатим досвідом проведення навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Склад викладачів з вищою кваліфікацією: 2 доктори філологічних наук, професори (з них у штаті − проф. Погребна В.Л.); 9 кандидатів філологічних, соціологічних наук (з них у штаті − доценти Пода О.Ю., Хітрова Т.В., Панченко С.А., Клименко Н.О., Тонкіх І.Ю, Волинець Г.В., Єськова К.В.).

Практичні дисципліни, пов’язані з журналістською майстерністю, викладають практикуючі журналісти регіональних мас-медіа: Дерибас Геннадій Віталійович (член Національної спілки журналістів України, Генеральний директор ООО «Газета «МИГ»), Яценко Олена Олександрівна (ЗНТРК «ТВ-5», директор РА), Вакало Ольга Валеріївна (член Національної спілки журналістів України, редактор "ФНТУ «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"), Кочкарьова Світлана Петрівна (член Національної спілки журналістів України, головний режисер "ФНТУ "Запорізька регіональна дирекція". Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"),  та ін.

Починаючи з другого курсу, студенти проходять практику у газетах «МИГ», «Прав.Да», «Запорозька Січ», «Запорізька правда», «Днепровский металлург», «Абразивщик» та ін.; на телеканалах ЗНТРК «ТВ-5»,  ФНТУ «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм, ТРК «Алекс»; на сайті «Новости гражданского общества (ngo.zp.ua)» та в інших ЗМІ.

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Волинець Галина Миколаївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Клименко Наталя Олександрівна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Островська Наталія Василівна к.н. із соц. ком. ст. викладач кафедри журналістики
Панченко Світлана Анатоліївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Погребна Вікторія Леонідівна д.ф.н., професор завідувач кафедри журналістики
Пода Олена Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Скуртул Ганна Сергіївна к.ф.н. ст. викладач кафедри журналістики
Тонкіх Ірина Юріївна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Хітрова Тетяна Володимирівна к.ф.н., доцент доцент кафедри журналістики
Єськова Катерина Вікторівна викладач викладач кафедри журналістики

 

Кафедра журналістики готує:

 

Бакалавр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "бакалавр з журналістики, журналіст".
Спеціаліст (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "спеціаліст з журналістики, журналіст, редактор")
Магістр (061 "Журналістика"; освітня програма "Журналістика"; кваліфікація "магістр з журналістики, журналіст, редактор, викладач університетів та вищих навчальних закладів")

Список основних навчально-методичних робіт кафедри журналістики за останні 4 роки:

2012 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська література (друга половина 19-поч.20 ст.)" для студентів 2 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Г. С. Скуртул. -Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 46 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Комунікаційні технології» для студентів 5 курсу, денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н. В. Островська. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 38 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Документознавство та архівознавство» для студентів 5 курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: І.Ю.Тонкіх. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 38 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української культури» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: В. П. Бєломорець, О. О. Куянцева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 32 с.

2013 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Практична стилістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г. М. Волинець. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 50 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Соціальна інформатика» для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. В. Островська. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 3. Методичні вказівки до вивчення дисципліни «Правові основи масової комунікації» для студентів IV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. Ю. Селюкова. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 46 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіабезпека» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 — Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 34 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української журналістики» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 «Журналістика» / Укл.:С. А. Панченко -Запоріжжя: ЗНТУ, 2013.- 22 с.
 6. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Книгознавство та бібліотекознавство» для студентів V курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н. О. Клименко. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 42 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальностей: 6.010201 — ОУФКС, охоронна діяльність, 6.010203 — здоров’я людини, фізична реабілітація (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: В. П. Бєломорець, Г. С. Скуртул. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 30 с.
 8. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Психологічні основи PR» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 42 с.
 9. Методичні вказівки до вивчення курсу «Журналістські посади» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 7.03030101 «Журналістика» / Укл.: В. Л. Погребна. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Інформаційні агентства» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030505 — Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г. С. Скуртул. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 34 с.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія твору і тексту» для студентів І курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. — 58 с.
 12. Методичні вказівки до вивчення дисципліни «Правові основи масової комунікації» для студентів IV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. Ю. Селюкова. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 46 с.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Соціальна інформатика» для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н. В. Островська. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 14. Методичні вказівки до вивчення курсу «Журналістські посади» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 7.03030101 «Журналістика» / Укл.: В. Л. Погребна. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 38 с.
 15. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Практична стилістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г. М. Волинець. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 50 с.
 16. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української журналістики» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 «Журналістика» / Укл.:С. А. Панченко -Запоріжжя: ЗНТУ, 2013.- 22 с.
 17. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Медіабезпека» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 — Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 34 с.
 18. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Психологічні основи PR» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 — «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 42 с.
 19. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальностей: 6.010201 — ОУФКС, охоронна діяльність, 6.010203 — здоров’я людини, фізична реабілітація (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: В. П. Бєломорець, Г. С. Скуртул. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 30 с.
 20. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Зарубіжна література (ХІХ ст.)" для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : В. Л. Погребна. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2013. — 46 с.

2014 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення спецкурсу «Типологія друкованих ЗМІ» для студентів V курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 7.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н. О. Клименко. — Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. — 58 с.
 2. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Економічна проблематика ЗМІ» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 34 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу “Теорія та історія видавничої справи та редагування” для студентів денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / Укл.: Н. В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 54 с.
 4. Методичні вказівки до написання курсових, дипломних і магістерських робіт для студентів денної та заочної форм навчання спеціальностей 6.030301, 7.03030101, 8.03030101 «Журналістика» / Укл. : С.А. Панченко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 40 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової комунікації» для студентів 2 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : О.Ю. Пода. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2014. – 46 с.
 6. Методичні рекомендації до вивчення спецкурсу «Радіожурналістика. Радіожанри» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н.Ю. Селюкова. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика. Практикум» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальностей: 6.030505 – ОУФКС, охоронна діяльність, 6.010203 – здоров’я людини, фізична реабілітація6 (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.С. Скуртул. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.
 8. Методичні рекоменації до вивчення курсу «Основи наукових досліджень» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2014. – 42 с.
 9. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Фотожурналістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання, спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська мова у професійному спілкуванні (Фонетика. Орфографія)» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Г.М. Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 42 c.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорії масової поведінки» для студентів 5 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 8.03030101 «Журналістика» / Укл.: Н.О. Клименко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 46 c.
 12. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Система організації роботи прес-служби і прес-секретаря» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н.В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 34 c.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Літературна праця журналіста» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О.Ю. Пода. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 30 с.
 14. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Вступ до спеціальності» для студентів 1 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: С.А. Панченко. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 42 с.

 2015 рік

 1. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української культури» для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 30 с.
 2. Тексти лекцій з дисципліни «Практична стилістика» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.М.Волинець. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 82 с.
 3. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Сучасна українська публіцистика» для студентів ІV курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: Н.О. Клименко. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. – 62 с.
 4. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Українська література (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.)» для студентів ІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: Г.С. Скуртул. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. –  30 с.
 5. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Історія української культури» для студентів І курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 30 с.
 6. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Спортивна проблематика ЗМІ» для студентів ІІІ курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 – Журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: О. О. Куянцева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 26 с.
 7. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Вступ до спеціальності» для студентів І курсу денної та заочної форм навчання спеціальності: 6.030301 «Журналістика» / Укл.: С. А. Панченко – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 34 с.
 8. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія і методика журналістської творчості» для студентів 4 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 34 с.
 9. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Зарубіжна література ХХ-ХХІ ст.» для студентів 3 курсу денної та заочної форм навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл. : В.Л. Погребна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 54 с.
 10. Методичні рекомендації до вивчення курсу “Медіаправо” для студентів ІІ курсу денного та заочного відділень спеціальності 6.030301 “Журналістика” / Укл.: Н. В. Островська. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 38 с.
 11. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Риторика» для студентів ІV курсу денної форми навчання спеціальності: 6.030301 – журналістика (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл. : Г.С. Скуртул. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. –  38 с.
 12. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Основи наукових досліджень» для студентів ІІІ курсу, денної та заочної форм навчання,  спеціальності: 6.030301 – «Журналістика» (за вимогами кредитно-модульної системи) / Укл.: І.Ю. Тонкіх. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 38 с.
 13. Методичні рекомендації до вивчення курсу «Теорія масової інформації» для студентів І курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 6.030301 «Журналістика» / Укл.: О. В. Юферева. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2016. – 42 c.

Методички

Історія української культури

Історія зарубіжної журналістики

Українська мова у професійному спілкуванні

Фотожурналістика

Екологічна проблематика в ЗМІ

Комунікаційні технології

Медіакритика

Психологія мас

Соціально-політична проблематика в ЗМІ

Сучасна українська публіцистика

Психологія журналістської творчості

Спецкурс за вибором. Типологія друкованих ЗМІ.

Авторське редагування

Система організації прес-служби і прес-секретаря

Газетно-журнальне виробництво

Медіаправо

Вступ до спеціальності. Технічні засобі виробництва

Практикум з фаху. Газетна журналістика

Історія української журналістики

Теорія журналістики

Теорія та історія журналістики

Інформаційна політика та безпека

Журналістські посади

Теорія літератури

Теорія і методика журналістської творчості

Авторське право

Спецкурс. Гендер і друковані ЗМІ

Теорія та історія соціальних комунікацій

Українське журналістикознавство

Риторика

Теорія масової інформації

Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Жанри в інтернеті

«Спеціалізація. Інтернет-журналістика. Організація роботи віртуальної редакції

Економічна проблематика ЗМІ

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальний менеджмент

Спеціалізація. Преса. Газетно-журнальні жанри

Українська література

Теорія масової комунікації

Зарубіжна література

Радіовиробництво

Телевиробництво

Методика викладання фахових дисциплін

Прикладні соціально-комунікаційні технології

Соціальна інформація

Теорія та історія видавничої справи та редагування

Практична стилістика

Спортивна проблематика в ЗМІ

Практикум з фаху телевізійний менеджмент

Міжнародна журналістика

Агенційна журналістика

Журналістська етика

Основи наукових досліджень

Документознавство та архівознавство

Реклама і звязки з громадкістю

Журналістське розслідування

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Студенти спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації Міжнародного фестивалю "Книжкова толока", як волонтери-журналісти. Захід тривав з 21 по 23 жовтня.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами, відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первинного ладу до сучасності. Справили враження експозиції присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент 5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М. посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

Кожного року кафедра журналістики проводить «Тиждень журналістики». Зустріч з провідним теле і радіожурналістом України Андрієм Куликовим;

Андрій Куліков

– зустріч з головним редактором журналу «VIP-Club» Ганною Нечипуренко;

Ганна Нечипуренко

– зустріч з журналістами газети «МИГ» Володимиром Москаленко та Анастасією Писарєвою;

Володимир Москаленко

– Зустрічі з творчими людьми завжди надихають і захоплюють. Презентація нового роману «Риб’ячі діти» письменника, головного редактора газети «Панорама» Євгена Положія:

– Тележурналіст, музикант Валентин Терлецький представляє нову віршовану збірку «П’ята пора року»:

Валентин Терлецький

святковий концерт, де були нагороджені кращі студенти: за активну участь у науковій діяльності кафедри журналістики ЗНТУ, за успіхи у навчанні, за активну участь у створенні медіа-проектів, за артистизм, творчість та активну участь у заходах кафедри журналістики та ЗНТУ, за І, ІІ, ІІІ місце у фотоконкурсі «Світ навколо нас».

Святковий концерт
Святковий концерт на честь «Тижня журналістики»

– Перлина Дніпропетровщини – Центр народного мистецтва «Петриківка». Майстер-клас для майбутніх журналістів:

Петриківка

– Знайомство з історією і традиціями єврейського народу (м. Дніпропетровськ, Центр «Менора», Музей історії єврейського народу і Голокосту):

Менора

Студентами і викладачами кафедри журналістики випускається навчальна студентська газета (навчально-методичні матеріали) «СтудPol». Редакція газети та приймала участь у Всеукраїнській виставці газетних видань молоді «Молодіжний акцент». За шість років існування було вдосконалено дизайн видання, покращено поліграфічну якість, кількість сторінок та залучено нову читацьку аудиторію.

Газета Студпол
Студентська газета «СтудPol» (Видається з 29 листопада 2007 року)

Доцент Клименко Н.О. є співредактором літературно-художнього альманаху «Махаон» (м. Запоріжжя), у якому публікуються літературно-критичні статті, поетичні твори та переклади викладачів кафедри (Тонкіх І.Ю., Куянцевої О.О., Клименко Н.О.).

З метою вдосконалення профорієнтаційної роботи кафедра тісно співпрацює із школами, гімназіями, ліцеями м. Запоріжжя. Викладачі кафедри проводять заняття та організовують екскурсії для слухачів «Школи молодого журналіста» на телебачення, радіостанції, до редакцій газет міста.

Студенти і викладачі кафедри журналістики, що проходили стажування за кордоном: кандидат філологічних наук, доцент Пашник О.В., а також студенти групи ГП-415 Бейник Т.С., Легеза Д.С.; групи ГП-414 Щербаков Є.В. пройшли стажування в Технічному університеті (департамент музики і медіа) м. Люлео (Швеція) в період з серпня 2007 р. по червень 2008 р.; доцент Пашник О.В., студенти Бейник Т.С., Легеза Д.С. продовжили стажування в тому ж університеті з вересня 2008 р. по травень 2009 р.

Науково-дослідна робота кафедри «Журналістика» здійснюється відповідно до тематичного плану за напрямком 08012 «Журналістський, публіцистичний та художній дискурси соціальних комунікацій»

З 2008 по 2015 рр. штатними викладачами кафедри видано 410 статей (з них 400 – у фахових виданнях), 3 монографії.

Викладачі кафедри беруть активну участь у роботі конференцій різних рівнів. Важливим результатом наукової співпраці з університетами зарубіжних країн є публікації в закордонних виданнях та доповіді на міжнародних конференціях, що створює імідж як кафедри, так і університету (проф. В.Л. Погребна, доц. Пода О.Ю. у 2008, 2009, 2010 рр. брали участь в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Журналистика: история и современность» (факультет філології і журналістики Південного федерального університету, м. Ростов-на-Дону), в обговоренні питання видання наукового Інтернет-журналу з журналістикознавства на теренах країн СНД, за результатами виступів мають три публікації).

Пода О. Ю. була учасницею   Міжнародної  науково-практичної конференції «Медиа- и межкультурная коммуникация в европейском контексте» (15–18  жовтня 2014 р.) – Ставрополь, Росія.

Викладачі Куянцева О.О., Скуртул Г.С. брали участь в роботі Міжнародної науково-практичної конференції «В мире науки и искусства: Вопросы филологии, искусствоведения и культурологии» (Новосибирск : СибАК, 10 декабря 2012 г.), мають публікації. Доц. Волинець Г.М. брала участь в роботі Міжнародної наукової конференції «Иллюстрация в печати: от прошлого к будущему» (Санкт-Петербург, СПбГУ, 29–30 травня 2013 р.).

До наукової роботи активно залучаються студенти, які подають наукові доробки на конкурс наукових робіт, беруть участь в олімпіадах та науково-практичних конференціях (за 2008-2015 рр. було надруковано 10 студентських наукових статей у фахових виданнях та 254 тези доповідей на наукових конференціях).

Cтудентка Філіпова Ольга, група ГП-417, у 2011-2012 навчальному році посіла друге місце в Обласному конкурсі тематичних робіт «Нащадки переможців» серед молодих журналістів (номінація «Україна мого щасливого майбутнього»)., студентка Алянова Марія, група ГП-419, нагороджена дипломом за І місце (рубрика «Мій світ», номінація «Я тут живу»).

Маловічко Юлія, студентка групи ГП-419, нагороджена дипломом ІІІ ступеня Переможця Всеукраїнського медіафестивалю в Запорізькому національному університеті (19-20 жовтня 2012 р.).

Cтудентки Скібіцька Юлія (ГП-429) та Бородіна Євгенія (ГП-420) брали участь у круглому столі «Інтернет-радіомовлення: реалії та перспективи» 12 листопада 2012 року у ЗНУ, нагороджені грамотами за вагомий внесок у розвиток молодіжної журналістики у Запорізькому регіоні.

У 2013 році студенти V курсу Герасименко Богдан та Маловічко Юлія нагороджені дипломами I та II ступенів Другого Всеукраїнського медіа-фестивалю «Медіафест» у номінаціях «Видавнича справа та редагування» та «Журналістика».

Переможці конкурсу «Медіафест» Богдан Герасименко та Юлія Маловічко

Сторінки