Ви є тут

Головна

Сучасні стандарти освіти у відповідності до потреб ринку праці швидко змінюються. Знання іноземної мови стає одним з найбільших пріоритетів не тільки в навчальному планах середньої освіти, але й в силабусах вищих навчальних закладів. Оволодіння іноземною мовою значно збільшує конкурентоспроможність спеціаліста при працевлаштуванні, оскільки надає можливість вдалого міжкультурного спілкування з колегами та клієнтами.

Знання іноземної мови передбачає не тільки засвоєння фонетичних, лексичних та граматичних ресурсів вербального коду, а значно ширший процес логіки та специфіки мислення носіїв вивчаємої мови, усвідомлення їх культурного надбання. Саме тому огляд когнітивних аспектів міжкультурного спілкування в сучасній методиці викладання іноземних мов вбачається найбільш вдалою «призмою» для опановування іноземним вербальним кодом.

Професорсько-викладацький склад кафедри працює  в рамках науково-дослідної роботи за темою «Когнітивні аспекти міжкультурного спілкування в сучасній методиці викладання іноземних мов». У 2021-2022 увага була зосереджена на завданнях першого етапу теми  1.1 Визначення лінгвокультурних особливостей лексико-семантичної та граматичної систем германських мов та їх розгляд у процесі викладання. Попри ковід обмеження та  загрози війни викладачі брали участь у міжнародних, всеукраїнських та університетських науково-методичних заходах, обмінюючись досвідом з  українськими та закордонними  представниками наукової спільноти.