Ви є тут

Головна

Кафедра комп’ютерних систем і мереж надає вищу освіту і найширший обсяг знань з апаратного комп’ютерного, мережного та програмного забезпечення.

Навчання передбачає вивчення сучасних комп’ютерних технологій, програмування, експлуатації локальних та розподілених комп’ютерних мереж, глобальної мережі Internet. Більшість студентів кафедри вже з третього курсу починають працювати за спеціальністю, а по закінченні навчання отримують цікаву, добре оплачувану роботу.

123 – «Комп’ютерна інженерія» охоплює фази розробки і проектування, виробництва, експлуатації, технічного обслуговування і ремонту комп’ютерних апаратних, програмних та програмно-апаратних засобів, що в цілому складають інструментальне забезпечення сучасних комп’ютерних інформаційних технологій.

Освітня програма "Комп'ютерні системи та мережі"
Підготовка фахівців з комп’ютерної інженерії розпочалася з 1992 року за спеціальністю «Комп’ютерні системи та мережі», що було викликано різким підвищенням потреб в фахівцях з інформаційних та телекомунікаційних технологій. Це визначається наявністю у Запорізькому регіоні великої кількості фірм, державних і приватних підприємств та установ, які займаються використанням, супроводженням або розробкою комп»ютерних систем та мереж. Кожного року заявки підприємств різної форми власності значно перевищують кількість випускників з цієї спеціальності.

В процесі навчання велика увага приділяється вивченню і проектуванню апаратної частини комп’ютерних систем і комп’ютерних мереж. В той же час велика увага приділяється також вивченню і проектуванню програмного забезпечення як системного, так і прикладного.

Студентам спеціальності«Комп’ютерні системи та мережі» читаються лекції і проводяться лабораторні заняття з таких базових комп’ютерних дисциплін, як «Архітектура комп’ютерів»,«Операційні системи»,«Програмування»,«Комп’ютерні мережі»,«Організація баз даних»,«Основи захисту інформації»,«Системна інтеграція» та багатьох інших. З широким застосуванням обчислювальної техніки різних рівнів проводяться практичні і лабораторні заняття з дисциплін «Чисельні методи»,«Організація баз даних»,«Моделювання»,«Логічне програмування»,«Операційні системи»,«Сучасні інтернет-технології», «Комп'ютерна графіка»,«Програмування мовою С» та інших.

Освітня програма "Спеціалізовані комп'ютерні системи"
Аналізуючи потреби підприємств регіону в фахівцях з комп’ютерної інженерії та конкретизуючи вимоги до них, слід відзначити, що окрім знань з основних і традиційних розділів комп’ютерної інженерії, таких як апаратне та програмне забезпечення засобів обчислювальної техніки і комп’ютерних мереж, з’являються вимоги до знань в спеціалізованих розділах, а саме – знання та навички з розробки систем на базі спеціалізованих мікропроцесорних комплексів, з розробки та експлуатації операційних систем реального часу для побудови бортових обчислювальних комплексів мобільних об’єктів, розробки пристроїв обміну з об’єктами для побудови систем контролю та управління виробничими процесами, різних варіантів випробувального та стендового обладнання. Вказані вимоги до фахівців випливають як із замовлень підприємств, так і з аналізу тематики розробок та науково-дослідних робіт, що виконуються на підприємствах регіону і в яких приймають активну участь викладачі ЗНТУ. Тому для задоволення попиту та вимог до спеціалістів з комп’ютерної інженерії на кафедрі була відкрита спеціальність «Спеціалізовані комп’ютерні системи».

Крім традиційних для комп'ютерної інженерії дисциплін, таких як «Організація функціонування ЕОМ», «Чисельні методи», «Організація баз даних», «Моделювання», «Операційні системи», «Комп'ютерна графіка», «Програмування», «Системне програмування», «Архітектура комп'ютерів», «Основи захисту інформації», «Інтернет-технології», студентами спеціальності «Спеціалізовані комп'ютерні системи» вивчаються такі дисципліни як «Проектування мікропроцесорних систем», «Інтерфейси і пристрої зв'язку з об'єктами», «Обробка сигналів та зображень», «Комп'ютерні системи контрольно-вимірювальних комплексів», «Високопродуктивні обчислювальні системи» та інші спеціалізовані дисципліни.