З метою виявлення здібних студентів, які здатні творчо мислити, залучення їх до різних форм наукової діяльності, розвитку їх здібностей, дослідницьких умінь і методів наукового пошуку викладачами кафедри економічної теорії та підприємництва організована науково-дослідна робота студентів. У системі організації науково-дослідної роботи студентів на кафедрі важливе місце займають олімпіади, конференції, конкурси студентських наукових робіт, науковий гурток.

Щорічно викладачами кафедри проводиться олімпіада з «Економічної теорії»  з метою виявлення, відбору та підтримки обдарованої студентської молоді.

В грудні 2014 року в рамках проведення І етапу (вузівського) Всеукраїнської студентської олімпіади 2014/2015 навчального року кафедрою була організована та проведена олімпіада з «Економічної теорії» в якій прийняло участь 40 найкращих студентів як економічних, так і технічних спеціальностей.

Переможцями І етапу (вузівського) Всеукраїнської студентської олімпіади 2014/2015 навчального року (секція «Економічна теорія») стали:

І місце –  Москаленко Г. О. (МТУ-213, 89 балів); Донець М. О. (ФЕУ-124, 89 балів); Наливайко К. В. (ФЕУ-113, 89 балів);

ІІ місце – Ковальчук Е. В. (ФЕУ-124, 87 балів);

ІІІ місце – Резнік С. І. (МТУ-213, 86 балів); Ожго О. С. (ФЕУ-113, 86 балів).

В квітні щорічно в університеті проводиться науково-технічна конференція серед студентів, викладачів, науковців, молодих учених і аспірантів «Тиждень науки».

Кафедра економічної теорії та підприємництва щорічно приймає участь у конференції, представляючи як наукові роботи викладачів і аспірантів, так і студентські наукові роботи під науковим керівництвом викладачів кафедри.

У 2015 році від кафедри на конференцію «Тиждень науки» (секція «Економічна теорія та підприємництво») було представлено 58 наукових робіт студентів з актуальних напрямів наукових досліджень, таких як «Проблема антимонопольної політики в Україні», «Процеси підвищення продуктивності праці в сільському господарстві України», «Проблема нерівномірності фінансових надходжень з областей України до державного бюджету», «Інфляція в Україні 2014 рік» тощо.

Тези доповідей наукових робіт було опубліковано у збірнику тез доповідей конференції. Десять наукових робіт було відзначено подякою, зокрема за І-ІІІ місця наступні п'ять:

І місце - Я.М. Фесечко, Тема "Аналіз експортної політики України: стан і можливості", студ. гр. ФЕУ-414, наук. керівн. – старш. викл. О.В. Чумак;

ІІ місце - А.М. Шиблова, Тема "Трудова міграція в україні: тенденції та наслідки", студ. гр. ФЕУ-113, наук. керівн. - старш. викл. О.К. Федорченко; А.А. Зацева, Тема "Проблеми зайнятості молоді в українській економіці", студ. гр. МТУ-214, наук. керівн. - доц. Т.Б. Кригульська;

ІІІ місце - А.В. Остапченко, Тема "Виникнення рабства в стародавньому світі та розповсюдження в наші дні", студ. гр. ФЕУ-123, наук. керівн. – старш. викл. О.К. Федорченко; К.О. Кісельова, Тема: "Падіння рівня життя як чинник демографічної кризи в Україні", студ. гр. ФЕУ-414, наук. керівн. – асист. Н.Е. ЛУК’ЯНЕНКО.

Вузівський етап Всеукраїнського конкурсу на кращу наукову студентську роботу, розробку, проект в номінації «Економіка» Традиційно кафедра економічної теорії та підприємництва щорічно приймає участь у вузівському етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу наукову студентську роботу, розробку, проект в номінації «Економіка», представляючи студентські наукові роботи з актуальних напрямів розвитку науки.

Діяльність наукового гуртка «Економікс» спрямована на формування наукового світогляду та основ загальної наукової культури, а також та популяризацію науково-дослідної роботи серед студентів. На засіданнях гуртка розглядаються найактуальніші проблеми економічної теорії, наприклад, такі як: підприємництво та перешкоди на шляху його розвитку в Україні, влада у соціально-економічній системі, психологічний фактор в економічній політиці, науково-технічна співпраця та інтеграція України у світовий науково-технологічний простір, інноваційна реструктуризація та її необхідність в сучасній Україні. Керівники гуртка «Економікс»: ст.викл. Домбровська С.І. та ас. Сиволап Т.Г.

Керівництво науковою роботою студента на всеукраїнський конкурс студентських робіт2016-2017 (керівник Чумак О.В).

- 2016р.: у квітневому Тижні науки: 1-ше місце студ. гр. КНТ-713 Леміш Кирил Анатолійович і 3-тє місце студ. гр. ФЕУ-514 Амелькіна Анна Олегівна.

У грудні 2016 р. робота студента IV курсу гр. Е-313 Мельника Опанаса Володимировича на тему: „Вторинне використання сміття: проблеми і можливості для розвитку економіки Украни ” під девізом „В природі не існує відходів” була відібрана до участі у вузівському етапі конкурсу на кращу наукову студентську роботу 2016-2017 рр., яка зайняла призове 1-ше місце.

Підготовлено студентську наукову роботу до участі у конкурсі Запорізької обладміністрації студента IV курсу гр. Е-313 Мельника Опанаса Володимировича на тему: „Вторинне використання сміття: проблеми і можливості для розвитку економіки України »

Список наукових публікацій студентів