Кафедра програмних засобів займає 8 навчальних та лабораторних аудиторій загальною площею 377,7 м2.

Більшість навчальних аудиторій (№№ 53а, 54, 55, 56, 57, 58) і кабінет завідувача кафедри (№53г) знаходяться на п’ятому поверсі, а викладацька (№43) – на четвертому поверсі навчального корпусу №3 ЗНТУ (вул. Жуковського, 64).

За кафедрою програмних засобів закріплено такий аудиторний фонд:

1. аудиторія №53а – лабораторія вбудованих систем та віддаленої інженерії, 200 м3;
  2. аудиторія №54 – лекційна аудиторія, 200 м3;
  3. аудиторія № 55 – лекційна аудиторія, 200 м3;
  4. аудиторія № 56 – лабораторія програмної інженерії, (комп’ютерний клас) 305 м3, 14 місця;
  5. аудиторія №57 – лабораторія CAD/CAM/CAE (комп’ютерний клас), 305 м3, 12 місць;
  6. аудиторія №58 – лабораторія автоматизованого проектування (комп’ютерний клас), 305 м3, 14 місць;
  7. аудиторія №43 – приміщення для викладачів (викладацька), 39,1 м2;
  8. аудиторія №53г - кабінет завідувача кафедри, 16,5 м2.

Науково-педагогічні працівники кафедри програмних засобів забезпечені робочими місцями у двох кімнатах загальною площею 55,6 м2. Окрема спеціалізована лабораторія вбудованих систем та віддаленої інженерії та лабораторія CAD/CAM/CAE систем, які отримано згідно з програмою «TEMPUS», розташовані також у корпусі № 3 ЗНТУ. До послуг працівників кафедри існує розгалужена інфраструктура адміністративних і господарських приміщень, приміщень громадського харчування.

Робочі місця науково-педагогічних працівників оснащені комп’ютерами з виходом до мережі Internet, з можливістю роботи з електронною поштою, послугами якої користуються всі викладачі, аспіранти та студенти кафедри. Інформація про напрями підготовки магістрів, яких готує кафедра, широко представлена на веб-сайтах університету ЗНТУ та кафедри програмних засобів. Всі комп’ютери об’єднані у локальну мережу, в якій виділені домени (підмережі) для різних аудиторій і за призначенням: навчальний процес, наука, системно-технічні потреби. Університет має доступ до волоконно-оптичної мережі Уран. Для входу до локальної мережі та мережі Internet, крім того, встановлено Wi-Fi точку доступу (а.58). Крім того, у розпорядженні кафедри є копіювальні апарати, сканери, мультимедійні проектори, які використовуються у навчальній, методичній, науковій діяльності студентів, аспірантів та викладачів кафедри.

Навчальні лабораторії, закріплені за кафедрою програмних засобів, призначені для проведення лабораторних робіт, практичних занять та самостійної роботи студентів з дисциплін, що викладаються на кафедрі, а також для виконання студентами курсових та дипломних робіт, підготовки наукових доповідей, статей та рефератів тощо. Заняття у навчальних лабораторіях проводяться з використанням мультимедійних, проекційних та інших засобів.

Нагальна увага приділяється розвитку серверних та WEB ресурсів, що дозволяє забезпечити доступ до значних обчислювальних та інформаційних ресурсів студентам, викладачам та співробітникам кафедри програмних засобів. Крім того, співробітники і студенти кафедри програмних засобів мають доступ до обчислювальних і інформаційних ресурсів Центру інформаційних технологій (головний корпус ЗНТУ). Для ефективної організації навчального процесу, на кафедрі діє методичний сектор, який в повному обсязі надає методичну літературу, сприяє ефективній організації навчального процесу з підготовки магістрів.

Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, ілюстративним матеріалом. Крім того, заняття з дисциплін спеціальності, що ліцензується, проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться в загальному користуванні.