Навчальні курси, які читаються викладачами кафедри, поділяються на 2 групи:

1) загально-технічні для студентів інженерно-фізичного, машинобудівного, гуманітарного, транспортного та електротехнічного факультетів;
2) спеціальні для студентів спеціальності "Композиційні та порошкові матеріали, покритття".

Окремі курси викладаються англійською мовою.

Група 1
  • Технологічні методи виробництва заготовок деталей машин

Метою викладання дисципліни є вивчення можливостей основних технологій виготовлення заготовок при виробництві деталей машин та механізмів, їх виливу на якість заготовок, на можливості подальшого оброблення заготовок. Засвоєння правил проектування заготовок в залежності від методів їх виготовлення. Освоєння методики вибору найраціональніших варіантів технологій виготовлення заготовок в умовах конкретного типу виробництва.

• Конструкційні матеріали

Вивчаються основи класифікації основних конструкційних матеріалів; методи контролю структури, механічних і службових властивостей; зв'язок між структурою та властивостями матеріалів; основні способи одержання та області застосування виробів з металевих, неметалевих і композиційних конструкційних матеріалів. Ознайомлення з сучасними методами покращення якості матеріалів та підвищення техніко-економічних показників при застосуванні тих чи інших конструкційних матеріалів для певних умов їх експлуатації.

• Технологія конструкційних матеріалів

Формується система знань з теорії і практики класифікації, маркування, визначення основних властивостей, технологічних способів отримання,застосування та оброблення металевих і неметалевих конструкційних матеріалів.

• Технологія виробництва та оброблення матеріалів

Вивчаються технології виробництва основних конструкційних матеріалів та їх вплив на механічні, технологічні та службові властивості, а також формуються теоретичні знання та практичні навички з оброблення конструкційних матеріалів методом лиття, оброблення тиском, зварювання, оброблення різанням, порошкової металургії.

• Системи технологій

Метою викладання дисципліни є ознайомлення з основами виробничих технологій у основних галузях промисловості, їхній сучасний стан і перспективи розвитку інноваційних технологій з метою формування у фахівців уявлення про шляхи використання наявного виробничого потенціалу підприємств та про можливість оцінки техніко-економічної ефективності промислових технологій, якості технологічних рішень на підприємствах.

• Транспортне матеріалознавство

Формується система знань з теорії та практики застосування матеріалів у транспортному машинобудуванні; вивчаються їх структура і властивості, зв'язок між ними, а також технології виготовлення виробів з металів та їх сплавів, пластмас, гуми, композиційних і порошкових матеріалів.

• Технологія заготівельного виробництва в авіадвигунобудуванні

Вивчення можливостей основних технологій виготовлення заготовок при виробництві авіаційних двигунів, їх виливу на якість заготовок, на можливості подальшого оброблення заготовок; засвоєння правил проектування заготовок в залежності від методів їх виготовлення; освоєння методики вибору найраціональніших варіантів технологій виготовлення заготовок в умовах конкретного виробництва.

• Material Science and Technology of Structural Materials

The discipline is intended for students of speciality 6.030507 "Translation". The information about engineering material`s physical, chemical, service and mechanical properties is given. Metallurgical processes of ferrous and non-ferrous metals production are briefly considered. The main foundry processes, metal forming technologies, welding processes and cutting operations are described.

• Structural Materials

The discipline is intended for students of speciality "Electrical devices and machines". The metods of determination of strength, plasticity and impact strength hardness of metals are given. Atomic-crystal structure, macro- and microstructure of metals and alloys are considered. Phase diagrames and heat-treatment of steels and cast irons discussed. The chemical composition and properties non-ferrous metals and alloys are presented.

Група 2

• Вступ до спеціальності
  • Основи виробництва порошкових та композиційних матеріалів
  • Фізико-хімічні основи створення покриттів