На кафедрі «Комп’ютерні системи та мережі» приділяється велика увага роботі з обдарованою молоддю. Результати наукової роботи студентів доповідаються на університетських, всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях. Також майбутні науковці беруть участь у щорічному конкурсі на кращу студентську наукову роботу, де займають призові місця. Роботи студентів неодноразово визначалися кращими.

Крім того, кафедра комп’ютерних систем та мереж разом з кафедрою програмних засобів та кафедрою обчислювальної математики організує проведення Всеукраїнської олімпіади з програмування у форматі АСМ у південному регіоні України. Це командна олімпіада, у якій беруть участь студенти та школярі Запоріжжя та усього південного регіону України. Всі зацікавлені студенти беруть участь у всеукраїнських олімпіадах, під час яких визначається рівень знань студентів з мови програмування C++, мови опису апаратури VHDL, комп’ютерного інжинірингу. За результатами змагань студенти щорічно займають призові місця у всеукраїнських та регіональних олімпіадах, про що свідчать Почесні грамоти, якими нагороджуються переможці.

З метою обміну досвідом та науково-методичними матеріалами викладачі кафедри постійно співпрацюють з викладачами споріднених кафедр провідних вищих навчальних закладів України: з кафедрою ЕОМ та кафедрою прикладної математики та інформатики Донецького національного технічного університету, з кафедрою ЕОМ та кафедрою САПР Київського національного технічного університету «КПІ», з кафедрою автоматизації виробництва обчислювальної техніки Харківського національного університету радіоелектроніки.