В 2016-2017 навчальному році кафедра забезпечує викладання п’ятьох дисциплін для тридцяти однієї спеціальності університету. Навчально-методична діяльність, в основному, спрямована на забезпечення самостійної роботи студентів під час вивчення студентами теоретичного матеріалу, дотримання державних стандартів єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД), підготовки до практичних і лабораторних занять, виконання індивідуальних завдань.
Викладачами кафедри щорічно розробляються робочі програми навчальних дисциплін за спеціальностями. Для виконання студентами практичних робіт згідно з цими програмами розробляються та видаються навчальні посібники, підручники, методичні вказівки. В навчальний процес впроваджуються наукові дослідження викладачів, останні досягнення вітчизняної та світової науки, а також зміни у законодавстві України.