Ви є тут

Головна

Розпочато новий навчальний рік 2017-2018.

31 серпня 2017р. відбулася посвята в студенти першокурсників. На кафедрі «Технології машинобудування» створено дві нові групи М-117 та М-127сп. Куратори груп доценти Кононов Віталій Владиславович та Пухальська Гульнара Вікторівна. 

Вітаємо всіх студентів, викладачів та співробітників з початком навчального року, бажаємо здоров’я та натхнення в досягненні наміченої мети.

Успішний захист!

З 3 по 19 травня на засіданнях державної екзаменаційної комісії  зі спеціальності «Прикладна механіка» за освітньою програмою «Технології машинобудування» під головуваням головного технолга ЗМКБ «Прогрес» ім. академіка Івченка О.Г., канд. техн. наук.  Кондратюка Е.В. відбувався захист випускних робіт спеціалістів.

Дипломні проекти, що були захищені в перші дні, відзначалися новизною підходу до організації технологічної підготовки. Основний упор робився на тісний зв'язок між конструктором, технологом та виробничником, що пов’язані між собою єдиною інформаційною мережою. З використанням комп’ютерної програми Siemens NХ побудована тримірна модель деталі. За допомогою вбудованих модулів розрахунку методом скінчених елементів перевірені геометричні параметри деталі, її матеріал на відповідність умовам експлуатації. Можливості Siemens NХ дозволяють перетворювати 3D- модель в робоче креслення деталі, створювати креслення заготовки відповідно до способу її отримання. Студенти - випускники розробили керуючі програми обробки деталей на верстатах з ЧПК з концентрацією операцій, що забезпечує високу точність. Серед тих, хто першими успішно захистив дипломні проекти слід відзначити Паламарчук Ірину, Плеваку Костянтина, Новакову Кристину, Шульгу Романа.

В цілому, всі студенти - випускники кафедри «Технології машинобудування» підтвердили свої знання, що отримали під час начання в університеті.

Колектив кафедри «Технології машинобудування» вітає випускників - спеціалістів 2017 року з завершенням навчання та успішним захистом дипломних проектів і бажає ім міцного здоров´я, сімейного благополуччя та творчих успіхів.

Захист магістерських робіт!

15.12 2016р. відбувся захист магістерських робіт студентами денного та заочного відділень кафедри «Технологія машинобудування». Студент Нечитайло М. доповів про розробку керуючої програми для виконання оздоблювальної обробки лопаток на 5-ти координатних фрезерних верстатах, що дозволить підвищити продуктивність таких операцій. Студент Тришин П. запропонував методику дослідження силового та температурного впливу полімерабразивного інструменту, що є актуальним при забезпеченні якості поверхні тонкостінних деталей. Студентка Яцук С. досліджула в своїй випускній роботі вплив технологічного середовища на зміну динамічних характеристик тонкостінних елементів деталей, що є актуальним при забезпеченні якості виготовлення моноколіс ГТД. Студентка Мирофанова О. у своїй роботі навела дослідження конструктивних та технолгічних заходів, що підвищують ккд теплообмінників газоперекачувальних станцій. Студентка Черновол Н., що проходить стажування у Бельгії, приїхала на захист та представила дві роботи. Одна була виконана у ЗНТУ друга за місцем стажування. У першій роботі досліджувались умови фрезерування кінцевими фрезами і були отримані математичні моделі, за якими визначаються швидкісні зони роботи фрез. У другій роботі було розроблено постпроцесор для попередження зіткнення інструменту з деталлю при його підводі, що є актуальним для обробки на високошвидкісних верстатах.

Голова екзаменаційної комісії, головний технолог ДП «Івченко-Прогрес» Кондратюк Е.В., підсумовуючи доповіді, відмітив добру підготовку студентів і поздоровив їх з відмінним захистом своїх робіт. Колектив кафедри «Технологія машинобудування» поздоровляє своїх випускників з цією подією і бажає кожному з магістрів успіхів у всіх справах, за які вони візьмуться. 

Стажування в Бельгії

12.05.2016р. відбувся звіт аспірантів кафедри «Технологія машинобудування» Кучугурова М.В. та Гермашева А.І. про стажування в бельгійському університеті.  Була представлена презентація результатів досліджень коливань при точінні та фрезерувані, виконаних під час стажування.  Відзначалося, що наша експериментальна база була позитивно оцінена  європейськими науковцями. 

Захист дипломних проектів

05.05.2016 розпочала роботу екзаменаційна комісія з захисту дипломних проектів спеціалістів з спеціальності «Технологія машинобудування» під головуванням головного технолога ДП «Івченко - Прогрес», к.т.н. Кондратюка Е.В.

Сертифікат на ліцензійний продукт

25.04.2016 р. відбулася Вчена Рада університету, на якій ректором Бєліковим С.Б. було вручено сертифікат на ліцензійний продукт з програмування обробки на металорізальних верстатах фірми «Сіменс» професору кафедри «Технологія машинобудування» Внукову Ю.М. Це ліцензійне забезпечення було надано випускником ЗНТУ к.т.н Павлюченко І.М.  

Вітаємо з перемогою!

З 17 по 18 березня 2016р. у м. Житомир відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі наук "Обробка матеріалів у машинобудуванні". Студентка гр. М-121м Черновол Наталія Миколаївна представила наукову роботу "Аналіз умов зачеплення зубів кінцевої циліндричної фрези з припуском, що знімається" з якою посіла перше місце.

Вітаємо перможницю та іі керівника, ст. викладача кафедри «Технологія машинобудування» Козлову О.Б.

Отримання сертифікату на сучасний верстат з ЧПК

Пам’ятна подія для кафедри «Технологія машинобудування» та університету відбулася 2 березня 2016 року. Попри несприятливі фінансові умови завдяки благочинному фонду «Фонд добрих справ», громадської організації «Запорізький вектор», при підтримці колишнього студента кафедри Богуслаєва Олександра В’ячеславовича придбано новий сучасний токарний верстат з системою ЧПУ «Sіmеns». Верстат встановлено в новій лабораторії, де планується проводити як навчальні заняття, так і наукові дослідження. 

Велику допомогу при монтажі верстата надало АТ «Мотор-Січ».

На відкритті лабораторії були присутні представники благодійного фонду, АТ»Мотор-Січ», викладачі, студенти.

Після відкриття лабораторії відбувся перший семінар «Запоріжжя наукове», на якому було вручено сертифікат на придбаний верстат.

На семінарі проректор з наукової роботи, професор кафедри «Технологія машинобудування», д.т.н. Внуков Ю.М. розповів про наукові досягнення кафедри і окреслив коло задач, які ще треба вирішити. Головний технолог АТ «Мотор Січ» Мозговий В.Ф. підкреслив, що у наукових дослідженнях можна вирішувати проблеми, які є актуальними для виробництва. 

За результатами доповідей представників національного технічного університету, національного університету, медичного університету, класичного приватного університету, благодійного фонду «Фонд добрих справ» було сформовано блок задач щодо допомоги вузам Запоріжжя.