Ви є тут

Головна

 

Із глибоким сумом сповіщаємо, що 03 квітня 2024 року, на 90 році, пішов із життя Волчок Іван Петрович, академік АН ВШ України, Заслужений діяч науки і техніки України, Відмінник освіти України, доктор технічних наук, професор кафедри композиційних матеріалів, хімії та технологій, видатний вчений, талановитий викладач, провідний вчений у галузі матеріалознавства, людина добре знана в України та за її межами, один із засновників та фундаторів науково-педагогічних традицій університету.

Свій науковий шлях в стінах «Машинки» він розпочав з жовтня 1962 року ставши аспірантом. Працював плідно в стінах університету більше 60 років. За час роботи у вузі керував галузевими лабораторіями, кафедрою, виконував обов’язки ректора. За сумлінну працю Волчок І.П. неодноразово нагороджувався Почесними грамотами Запорізької обласної ради (2013 і 2015рр.), нагрудним знаком «Відмінник освіти України» (1998р.), орденом "Знак Почета" (1986р.), орденом "За заслуги" III ступеня (2000р.), премією ім. Г.В. Карпенка та Дипломом Президії НАН України (2004р.), Почесною грамотою Верховної Ради України (2010р.), знаком «Ушинський К.Д.» Національної Академії педагогічних наук України (2015р.), має почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (1992 р.).

Нам всім Вас, Іване Петровичу, буде не вистачати, ми дуже глибоко сумуємо... Світла пам'ять…

Ректорат, профком, колектив співробітників.

 

Прощання відбудеться 05 квітня о 12:00 в залі прощань за адресою вул. Стефанова, 22. Автобус від головного корпусу університету вирушає об 11:20.


Проведено обласний студентський конкурс наукових проєктів

 

Demo

В рамках програми розвитку освіти Запорізької області на 2023-2025 роки з метою формування творчого покоління молодих науковців в умовах воєнного стану та післявоєнної відбудови Запорізької області 22 грудня 2023 року було проведено обласний студентський конкурс наукових проєктів «Наука для відбудови Запорізького регіону у воєнний та повоєнний час». В цьому конкурсі також прийняли участь і студенти нашого університету. Автором однієї з найкращих робіт була студентка факультету економіки та управління Левада Вікторія Валентинівна, яка за результатами набраних конкурсних балів посіла друге місце серед 30-ти поданих на розгляд проєктів. В організації проведення цього конкурсу прийняли участь також і викладачі нашої кафедри, за що отримали подяку від департаменту освіти та науки запорізької обласної державної адміністрації.

 


30 листопада на кафедрі КМХТ було проведено університетські студентські олімпіади: "Технології конструкційних матеріалів" та "Хімія"

Олімпіади пройшли в онлайн-форматі. В олімпіадах взяли участь 118 студентів з Машинобудівного та Інженерно-фізичний факультетів, факультету Будівництва, архітектури та дизайну, а також  Транспортного факультету. За результатами олімпіади з Технології конструкційних матеріалів найкраще впоралися із завданнями студенти факультету Будівництва, архітектури та дизайну:

І місце - Ольга Петрашова

ІІ місце - Юлія Фісай

ІІІ місце - Ігор Нікітюк

Призерами олімпіади з Хімії стали студенти Машинобудівного та Транспортного факультетів:

І місце - Анна Місько

ІІ місце - Костянтин Коваленко

ІІІ місце - Валерія Пашко

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!


8 жовтня в спорткомплексі НУ «Запорізька політехніка» відбулась університетська спартакіада «За бадьорість та здоров'я»

Demo

У спартакіаді, спрямованій на масове залучення до систематичних занять з фізичної культури та спорту й популяризацію здорового способу життя, взяли участь викладачі, співробітники та аспіранти нашого університету.

Перше місце з настільного тенісу посів доцент нашої кафедри Іван АКІМОВ. Вітаємо з перемогою!

 

 


За результатами рейтингового оцінювання за підсумками досягнень у 2022 році кафедра КМХТ на факультеті БАД посіла почесне ІІ місце


Захист магістерських робіт

20 грудня 2022 року відбувся захист магістерських робіт на кафедрі КМХТ. Захищали свої роботи магістри Чайковський С. та Михайлюк В. Захист пройшов на високому науково-методичному рівні. Обидві роботи містили елементи наукових досліджень та були виконані авторами самостійно. Рівень автентичності магістерської роботи Чайковського С. склав 96,1%, а Михайлюка В. – 91,1%. За результатами захисту Чайковський С. отримав оцінку 100 балів, а Михайлюк В. – 95 балів. Керівниками робіт виступали професори Мітяєв О.А. і Волчок І.П. Магістр Чайковський С. був учасником експерименту з навчання за дуальною формою. На момент захисту магістерської роботи працював на АТ «МОТОР СІЧ» на посаді інженера-технолога. Після захисту планує продовжити роботу за обраною спеціальністю на підприємстві АТ «МОТОР СІЧ». Кафедра КМХТ рекомендувала кандидатуру Чайковського С. до вступу в аспірантуру за спеціальністю 132 – «Матеріалознавство».


Університетська студентська олімпіада з дисципліни «Технологія конструкційних матеріалів»

09 грудня 2022 року на кафедрі КМХТ було проведено університетську студентську олімпіаду з дисципліни «Технологія конструкційних матеріалів». Олімпіаду було проведено у дистанційному режимі. Участь у проведенні заходу прийняло 42 студента. Найбільш активними виявилися студенти факультету БАД, на другому за участю місці – машино-будівний факультет, а на третьому – інженерно-фізичний. Результати участі доведено до всіх учасників та розміщено на платформі MOODLE.


Акредитація освітньої програми «Композиційні та порошкові матеріали, покриття» за спеціальністю «132 Матеріалознавство» за другим рівнем вищої освіти

З 15 жовтня 2020 року по 26 січня 2021 року Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти проводилась акредитація освітньої програми «Композиційні та порошкові матеріали, покриття» (ідентифікатор ЄДЕБО 19259), рівень вищої освіти – «Магістр», галузь знань – 13 «Механічна інженерія», спеціальність 132 «Матеріалознавство». За результатами розгляду акредитаційної справи відповідно до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, що затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2019 року № 880/33851, Національне агентство на засіданні 26 січня 2021 року ухвалило рішення: акредитувати освітню програму (протокол № 1(44)).
29.01.2021 року Національному університету «Запорізька політехніка» видано сертифікат про акредитацію освітньої програми «Композиційні та порошкові матеріали, покриття» за номером № 1204. Строк дії сертифіката про акредитацію освітньої програми до 01.07.2023 р.
Щиро вітаємо колектив кафедри КМХТ та бажаємо наступних успіхів і досягнень!
 

Акредитація освітньої програми «Композиційні та порошкові матеріали, покриття» за спеціальністю «132 Матеріалознавство» за другим рівнем вищої освіти у період з 15.10.2020 р. по 17.10.2020 р.

Ознайомитись з програмою проведення акредитаційної експертизи з використанням технічних засобів відеозв'язку у Національному університеті «Запорізька політехніка» освітньої програми «Композиційні та порошкові матеріали, покриття» (ID у ЄДЕБО 19259) за спеціальністю «132 Матеріалознавство» за другим рівнем вищої освіти у період з 15.10.2020 р. по 17.10.2020 р. можна за посиланням >> (PDF, (401.44 КБ)

Усі бажаючі учасники освітнього процесу можуть долучитися до відкритої зустрічі з експертною групою

Час: 16.10.2020  14.40-15.15

Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/76496348604?pwd=RkN3QzNlOXlvcHRzMnFsQnk3R0ZGdz09

Идентифікатор конференції: 764 9634 8604

Код доступу: k14WmR

 


Екскурсія на ВАТ «Запорізький ливарно-механічний завод»

Demo

7 червня 2019 р. кафедра КМХТ організувала екскурсію на ВАТ «ЗЛМЗ» для студентів спеціальностей «Обладнання і технологія ливарного виробництва», «Композиційні та порошкові матеріали, покриття» і «Прикладне матеріалознавство». В екскурсії взяли участь 21 студент і 3 викладачі кафедри.

Мета екскурсії – ознайомити студентів наочно з технологією і обладнанням ливарного виробництва.

Під час екскурсії студенти побували у трьох цехах: виливниць, фасонного лиття та металоконструкцій.

У цеху виливниць студенти побачили, як виготовляються ливарні форми для виробів дуже великих розмірів. Наприклад, висота стандартної виливниці більше росту студентів. Екскурсоводи звернули увагу на спосіб виготовлення стрижня форми, який забезпечує якість внутрішньої поверхні виливниці, а отже й – поверхні майбутнього зливка.

У цьому цеху було вперше запроваджено формування з використанням рідких самотвердіючих сумішей (РСС), і студенти побачили як це робиться.

У цеху студентам також показали, як працює конвеєр для сушіння форм перед заливанням металу.

Цех фасонного лиття займається виготовленням порівняно невеликих виливків на замовлення різних підрозділів комбінату «Запоріжсталь» та інших організацій. Студенти побачили механізми і прийоми роботи при формуванні ручному, за шаблоном, з використанням пневмотрамбовок тощо. Цікаво було порівняти, як виглядають виливки безпосередньо після видалення з форми і після видалення з них елементів литникової системи та надливів.

У цеху металоконструкцій проводиться остаточне оброблення торцевих поверхонь виливниць на спеціальному фрезерному верстаті. Решта робіт цеху пов’язана з виконанням замовлень різних цехів листових та сортових матеріалів.

Особливо слід відзначити відмінний рівень організації проведення екскурсій з боку відділу виробничого навчання ОК заводу (менеджер – Ю.О. Малієнко) та технологів відповідних цехів.

Керівник екскурсійної групи

Доц. Плескач В.М.

 


Навчальна практика

Demo

Demo

Demo

Demo

Demo

Наприкінці кожного навчального року студенти проходять практику в навчальних майстернях нашої кафедри (ливарній, обробки металів тиском, зварювальній та механічній). Головною метою практики є зміцнення та розширення знань про відповідні способи виробництва, отримані студентами при вивченні курсу технології конструкційних матеріалів; практичного вивчення устаткування, інструментів і прийоми їхнього використання; розширення загальнотехнічного кругозору студентів та одержання практичних навичок роботи на наявному в навчальних майстернях устаткуванні.

Робота в кожній майстерні ведеться по підгрупах. Кожного дня вся підгрупа займається одним видом робіт. Виконання роботи контролюють викладач і навчальний майстер. На початку кожного робочого дня студенти одержують індивідуальне завдання, наприкінці дня якість його виконання оцінює навчальний майстер або викладач. Перед початком роботи на новому обладнанні кожен студент проходе інструктаж з техніки безпеки на робочому місці. Щодня після закінчення практичних робіт студенти заповнюють звіт (щоденник по практиці), коротко записуючи виконану за день роботу.

 


День відкритих дверей у ЗНТУ 2019

Demo

18 травня колектив кафедри «Композиційні матеріали, хімія та технології» приймав активну участь у заході «День відкритих дверей у ЗНТУ». Для майбутніх абітурієнтів були представлені інформація щодо вступу на спеціальність «Композиційні та порошкові матеріали, покриття», а також інформаційний стенд та різноманітні екземпляри виробів із композиційних та порошкових матеріалів.

 



 День відкритих дверей на АО "МОТОР СІЧ"

Demo

Cтуденти й викладачі нашої кафедри відвідали «День відкритих дверей» на АТ «МОТОР СІЧ», де сьогодні освоюють виробництво виробів з композиційних матеріалів. Майбутні фахівці в області створення композитів ознайомилися з виробничими потужностями підприємства й тими можливостями, які мають у своєму розпорядженні моторобудівники, створюючи найсучаснішу авіаційну техніку.