Ви є тут

Головна

Конкурс NXP Cup Challenge EMEA

21 березня 2019 року в м. Острава, Чеська республіка, проходив конкурс NXP Cup Challenge EMEA. Головною задачею була побудова безпілотної моделі гоночної машинки, що здатна максимально швидко пройти трек із білого полотна, розпізнати фінішну лінію та зони обмеженої швидкості, виходячи із показів лінійної камери. Студенти кафедри ІТЕЗ Антон Калиниченко та Денис Романюк розробили алгоритм розпізнавання треку та ключових знаків, представлених на ньому, на базі платформу FRDM-KL25Z. Отриманий студентами досвід в розробці роботизованих систем і мехатроніці надав можливіст покращити їх навички у даній сфері, а участь у конкурсах подібного рівня мотивує до нових звершень.

Висловлюємо щиру подяку компанії "INFOCOM LTD" за підтримку нашої команди!

 

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності "Радіоелектронні апарати та засоби"

19-21 березня 2019 року у Харківському національному університет радіоелектроніки пройшов другий тур Всеукраїнської олімпіади за напрямком "Радіоелектронні апарати та засоби". Наші студенти Павло Костяной та Артур Чухрай прийняли участь у роботі секції "Автоматизовані комплекси радіоелектроних виробництв", а Ігор Бучко та Євген Михайлов - секції "Проектування електронних апаратів".

За результатами олімпіади Павло Костяной отримав граоту за кращі знання в галузі 3Д-моделювання, а Артур Чухрай - за кращі знання в галузі CAD/CAM.

 

Вітаємо завідувача кафедри ІТЕЗ Шило Г.М.  з захистом докторської дисертації

Вітаємо завідувача кафедри ІТЕЗ Шило Галину Миколаївну із блискучим захистом докторської дисертації та бажаємо успішного втілення всіх творчих і наукових задумів, наснаги в професійному зростанні й у майбутніх наукових пошуках! Нехай підґрунтям щасливого життя і плідної професійної діяльності будуть міцне здоров’я та удача, натхненна думка й щирі почуття, підтримка родини та колег!

 

І етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  

4 грудня 2018 року відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з напрямку "Електроніка та радіотехніка". Робота студента 4 курса Костяного Павла, присвячена розробці системи автоматичного пожежогасіння та методиці визначення оптимальної кількості оптоелектричних датчиків вогню, рекомендована до участі у другому етапі конкурсу в м.Харків.

Проект "Sandbox" на конкурсі стартапів

Місяць праці, два дні виступів та дві години відчуття перемоги - проект "Sandbox" від нашої команди посів 2 місце на конкурсі стартапів! Диплом та сертифікат на 10 тис гривень вручив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Валерій Еделєв.

Також хлопці отримали сертифікат на навчання в Бізнес Школі Investment Business School 2.0 #IBS від групи компаній Global Genesis (засновник - Артур Гарслян) з можливістю подальшого розвитку проекту.

Участь у хакатоні зі створенням комп'ютерних ігр GameDev Open Cup Odessa

Студенти кафедри ІТЕЗ демонструють успіхи як при розробці технічних пристроїв, так і в сфері розважальних проектів.

19-21 жовтня Денис Кобзєв та Павло Костяной приймали участь у хакатоні зі створення комп'ютерних ігр GameDev Open Cup Odessa, що проводився кафедрою комп'ютерної інженерії Одеської національної академії харчових технологій. Завданням було за 48 годин створити гру за темою "Одеса". Додатковим диверсифікатором була умова, що гра має бути 8-бітною, з відповідною музикою.               

П'ятий академічний бізнес-інкубатор

11 жовтня 2018 року відкрито п’ятий академічний бізнес-інкубатор при вищих навчальних закладах Запорізької області.

Урочисте відкриття відбулося у Запорізькому національному технічному університеті , під головуванням першого заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Елли Слепян, за сприянням Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, за фінансовою підтримкою Запорізької обласної ради за участі ректора університету д.т.н., професора Сергія Бєлікова.

Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології

Травень ознаменувався рядом успішних заходів.

Так, цього року вперше команда студентів кафедри ІТЕЗ прийняла участь відразу в двох олімпіадах, що проходили в Одеській національній академії харчових технологій.
Студент ІІ курсу Романюк Денис виборов ІІІ місце у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології". 
Студент ІІІ курсу Антон Калиниченко посів ІІІ місце у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Робототехніка".
За високу професійну підготовку учасників отримали подяки завідувач кафедри ІТЕЗ Шило Галина Миколаївна та керівник команди Писарський Андрій Олексійович.

 Всеукраїнський STEM-фестиваль

21 квітня  2018 року в Козак-Палаці відбувся Всеукраїнський освітній STEM-фестиваль. Кафедра ІТЕЗ проводила майстер-класи з 3Д-сканування, надавала можливість випробувати себе у віртуальній лабораторії (разом зі школою робототехніки "Вперед в будущее!"), а також демонструвала досягнення в областях доповненої реальності та роборейсингу. В центрі виставкової зали на створеному нашими студентами треку відбувалися перегони машинок із незалежним керуванням переміщенням. Черга до наших стендів не зменшувалася до самого закриття фестивалю. Доцент кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І. виступила в лекторії із доповіддю на тему "Використання доповненої та віртуальної реальності в освіті".

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студенських наукових робіт

24-26 квітня 2018 року в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком "Радіотехніка". Доцент кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І. була запрошеним членом журі для оцінювання робіт зі спеціальності. Студенти 3 курсу Антон Калиниченко та Павло Костяной вибороли 2 місце на секції "Високі технології в радіоелектронній апаратурі". Вітаємо!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки

19-21 березня студенти кафедри ІТЕЗ ЗНТУ Кроленко Станіслав, Кобзев Денис, Калиниченко Антон та Костяной Павло приймали участь у всеукраїнському етапі олімпіаді зі спеціальності "Радіоелектронні апарати", що проходила у Харківському національному університеті радіоелектроніки. Керівник команди - доцент кафедри ІТЕЗ, к.т.н. Малий Олександр Юрійович.

За результатами олімпіади студент гр. РТ-114 Кроленко Стас посів 3 місце за спеціалізацією "Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв", а команда у складі Кроленка Станіслава та Кобзєва Дениса зайняла 3 командне міце з напряму "Радіоелектронні апарати".
Висловлюємо подяку студентам та незмінному тренеру команд кафедри ІТЕЗ.

 

Участь в проекті Хакатон #2

 17-18 березня 2018 р. команда кафедри ІТЕЗ у складі студентів 3-го курсу Антона Калиниченка та Павла Костяного, а також доцента Фурманової Наталії Іванівни приймала участь у Хакатоні від StartupShowRoom.

Було представлено проект "Система віддаленого моніторингу екологічного стану навколишнього середовища". Серед експертів були представники влади, бізнесу та науки. Проект викликав неабиякий інтерес та жваве обговорення запропонованої ідеї екомоніторингу.

Підготовка до змагань з роборейсингу

Одним із напрямків інтересів кафедри ІТЕЗ є робототехніка. Студенти кафедри готуються до змагань з роборейсингу,  розробивши тестову модель машинки, обладнаної ультразвуковими та лазерними датчиками для обходу перешкод та аналізу навколишнього середовища.

Така модель може приймати участь у змаганнях зі швидкісного проходження траси, подолання маршрутів з неоднорідною поверхнею, проходження лабіринту тощо.

Планується участь у всеукраїнському конкурсі з роборейсингу у м. Одеса в травні 2018 р.

 

Співпраця із Запорізьким електротехнічним коледжем

Поки студенти кафедри відпочивали на канікулах та проходили практику на різних підприємствах міста, студенти Запорізького електротехнічного коледжу мали комп'ютерну практику на базі кафедри інформаційних технологій електронних засобів під керівництвом голови предметно-циклової комісії "Електроніка" ЗЕТК Овчіннікової Н.І. та доцента кафедри ІТЕЗ ЗНТУ Фурманової Н.І. Студенти отримали практичні навички із комп'ютерного моделювання, робототехніки, програмування та створення 3Д-моделей.

 

Перший етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

27 листопада 2017 року відбувся I етап Всеукраїнського конкурсу на найкращу студентську наукову роботу. Кафедра ІТЕЗ була представлена трьома роботами:

- "Шляхи оптимізації міцнісних характеристик деталей, виготовлених методом 3D-друку", автор ст. гр. РТ-114 Кроленко Станіслав, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І.;

- "Розробка системи керування роботом - маніпулятором на базі ARDUINO", автор ст. гр. РТ-112м Шаптала Станіслав, науковий керівник - доц. Пирожок А.В.;

- "Розробка системи віддаленого моніторингу екологічного стану навколишнього середовища", автори ст. гр. РТ-116 Калиниченко Антон та Костяной Павло, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю.

Серед представлених на конкурсі десяти робіт робота Кроленка Станіслава була обрана переможцем. Вітаємо та бажаємо успіхів по подальших наукових розробках!

Відкриття Навчального центру “Інформаційні технології електронних систем на КП НВК Іскра”

На початку цього навчального року за ініціативою кафедри інформаційні технології електронних засобів спільно з відділом інформаційних технологій КП НВК «Іскра» був відкритий центр інформаційних технологій електронних систем факультету радіоелектроніки та телекомунікацій. В центрі будуть проводитися заняття студентів за напрямками: сучасні технології проектування тривимірних моделей конструкцій електронних пристроїв; моделювання фізичних процесів в електроніці; електронний конструкторсько-технологічний документообіг; сучасні автоматизовані системи управління життєвим циклом електронних засобів.