Ви є тут

Головна

Зустрічі зі студентами коледжів

Цього року Міністерство освіти і науки України визначило спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка" як пріоритетну у зв'язку з необхідністю підготовки фахівців. Тому випускники коледжів мають можливість проходити навчання за скороченою програмою в ЗНТУ.

Про це та багато іншого йшлося на зустрічах зі студентами Запорізького коледжу радіоелектроніки та Запорізького електротехнічного коледжу. 
Серед розробок кафедри увагу студентів привернув, зокрема, світлодіодний куб, зібраний на базі платформи Arduino UNO студентом групи РТ-124 Олександром Шахніром, також випускником коледжу.

Профорієнтаційна робота

Протягом 2016/2017 навчального року викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ багато разів проводили зустрічі з майбутніми вступниками як на території рідного ЗНТУ, так і за його межами.

Були відвідані такі навчальні заклади, як Запорізька гімназія 62, Запорізька суспільно-гуманітарна гімназія 27, Запорізький ліцей №105; навчально-виховний комплекс №16 м. Мелітополь,  загальноосвітні  школи №14 та 4 м.Мелітополь; загальноосвітні  школи №1 та 3, а також навчально-виховний комплекс "Світоч" м. Вільнянськ, і ряд шкіл у сільській місцевості. 
Учні радо знайомилися з розробками студентів кафедри. Чекаємо всіх на навчання!

Електроніка та сільське господарство

Спектр застосування електронних приладів дуже широкий. Одним із напрямків є сільське господарство. 

Днями в виставковому залі "Козак-Палац" проходила спеціалізована виставка "АгроТехСервіс".
Серед учасників були і представники кафедри ІТЕЗ - доцент,
 к.т.н. Малий Олександр Юрійович та студенти 3-го курсу Скрипник Влад та Стас Кроленко, що працюють над питанням автоматизації вагодозуючих пристроїв на базі ТОВ "Вагавєс".
Були продемонстровані можливості автоматичного зчитування інформації з ваг та наступного надсилання результатів на визначений замовником номер телефону.

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  

11-12 квітня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Серед членів жюрі були представники різних вищів країни, в тому числі і доценти кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю. та Фурманова Н.І.

Студент 5-курсу Олександр Піроженко виступав з доповіддю за темою роботи "Технология распознавания схем электрических принципиальных с последующим автоматизированным созданием чертежей схем и конструкций платы". Робота викликала жваве обговорення, а її автор посів ІІІ місце та отримав відповідний диплом Міністерства освіти і науки України.
Вітаємо з успішним виступом!

Всеукраїнські олімпіади з радіоелектроніки

21-23 березня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнських олімпіад за фахом.

На олімпіаді зі спеціальності «Радіоелектронні апарати та засоби» нашу кафедру представляли Колосов Костянтин, студ. гр. РТ-113 та Скрипник Владислав, студ. гр. РТ-114.

В олімпіаді зі спеціальності «Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв» були представлені Мірошниченко Степан, студ. гр. РТ-113, та Кроленко Станіслав, студ. гр. РТ-114.

Науковим керівником студентів був к.т.н., доц. каф. ІТЕЗ Малий О.Ю. 

Студенти продемонстрували глибокі знання та були нагороджені почесними грамотами за участь.

Команда у складі Мірошниченка Степана на Кроленка Станіслава посіла ІІ командне місце у олімпіаді з напряму "Радіоелектронні апарати". Також Станіслав був відзначений грамотою за кращі знання у галузі Industrial Engineering, а Степан - за кращі знання у галузі CAD-систем.

Науковий керівник команд, Олександр Юрійович Малий, отримав почесну грамоту за якісну підготовку команди.

Пишаємося хлопцями та бажаємо нових успіхів!

Обласний конкурс з робототехніки

17 грудня 2016 р. Запорізьким обласним Центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради було проведено обласний конкурс з робототехніки та інформаційних технологій. В складі жюрі та в організації і проведенні конкурсу приймали участь в.о. завідувача кафедри Шило Галина Миколаївна, асистенти Лопатка Юлія Анатолівна та Арєшкін Євген Костянтинович, студенти 3-го курсу Сивоненко Сергій та Скрипник Влад.
Програма змагань складалась з наступних етапів:
- змагання «Сумо»;
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом автономно»
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом за допомогою джойстик;
- змагання «Лабірінт».

На конкурс з’їхалось більше 50 учасників. Дуже приємно бачити автономних роботів, які створені та запрограмовані школярами. Це було справжнє свято робототехніки та інформатики!                      

Конкурс наукових студентських робіт

5 грудня 2016 року в ЗНТУ відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу на найкращу студентську наукову роботу 2016/2017 н.р. за напрямком "Радіотехніика та електроніка".

Кафедра ІТЕЗ була представлена 3 роботами за наступними тематиками: розпізнавання схем електричних принципових (автор Олександр Піроженко, гр. РТ-112), підводна ехолокація (автори Олексій Кузьменко та Павло Костяной, гр. РТ-115), інтернет речей (автор Антон Калиниченко, РТ-115). Наукові роботи були виконані під керівництвом к.т.н. доц.каф. ІТЕЗ Малого О.Ю. та к.т.н., ст.викл. каф. ІТЕЗ Фурманової Н.І. 

Вітаємо Олександра Піроженка за "сріблом" та бажаємо всім учасниками успіхів на ІІ етапі конкурсу, що проходитиме у м. Харків, ХНУРЕ.

VIII Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій"

Викладачі та аспіранти кафедри "Інформаційні технології електронних апаратів" прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції, що проходила в Запорізькому національному технічному університеті 21-23 вересня 2016 року. 

Під керівницвтвом доцента кафедри Шило Г.М. пройшла секція "Інформаційні технології в проектуванні та виробництві електронних апаратів" 

 

Дякуємо лабораторії RepSystem та бажаємо їм подальших успіхів!

Demo

Метою роботи викладачів кафедри ІТЕЗ є надання знань за спеціальністю та виховання конкурентоспроможних на ринку праці інженерів.

Саме тому ми кожного разу радіємо, коли наші випускники успішні в роботі.

2 та 8 червня відбулися екскурсії студентів 2-4 курсів до 3D-друку, створеної за участі випускника нашої кафедри 2015 року Миколи Швагера. 

Студенти мали змогу побачити процес виготовлення деталей на самостійно розроблених інженерами лабораторії принтерах та ознайомитися з процесами моделювання об'єктів. 

 

Вітаємо з перемогою та пишаємось разом!

Demo

В ході проведення ювілейного ХХ Міжнародного форуму "Радіоелектроніка в молодь у ХХІ ст.", що проводить Харківський національний технічний університет нашу кафедру презентували дві роботи:

1. Розробка алгоритму та програмного забезпечення для розпізнавання автомобільних номерів. 

Автор - Колосов К.С. Науковий керівник – к.т.н. Малий О.Ю.

 

2. Автоматичне розпізнавання роботом підводних об’єктів з використанням ультразвукового

розпізнавання.

Автор - Гарачук С.А. Науковий керівник – к.т.н. Фурманова Н.І.

За особисту участь форумі та гідне представлення роботи Костянтин Колосов отримав сертифікат.