Ви є тут

Головна

Перший етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

27 листопада 2017 року відбувся I етап Всеукраїнського конкурсу на найкращу студентську наукову роботу. Кафедра ІТЕЗ була представлена трьома роботами:

- "Шляхи оптимізації міцнісних характеристик деталей, виготовлених методом 3D-друку", автор ст. гр. РТ-114 Кроленко Станіслав, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І.;

- "Розробка системи керування роботом - маніпулятором на базі ARDUINO", автор ст. гр. РТ-112м Шаптала Станіслав, науковий керівник - доц. Пирожок А.В.;

- "Розробка системи віддаленого моніторингу екологічного стану навколишнього середовища", автори ст. гр. РТ-116 Калиниченко Антон та Костяной Павло, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю.

Серед представлених на конкурсі десяти робіт робота Кроленка Станіслава була обрана переможцем. Вітаємо та бажаємо успіхів по подальших наукових розробках!

 

Відкриття Навчального центру “Інформаційні технології електронних систем на КП НВК Іскра”

На початку цього навчального року за ініціативою кафедри інформаційні технології електронних засобів спільно з відділом інформаційних технологій КП НВК «Іскра» був відкритий центр інформаційних технологій електронних систем факультету радіоелектроніки та телекомунікацій. В центрі будуть проводитися заняття студентів за напрямками: сучасні технології проектування тривимірних моделей конструкцій електронних пристроїв; моделювання фізичних процесів в електроніці; електронний конструкторсько-технологічний документообіг; сучасні автоматизовані системи управління життєвим циклом електронних засобів.

Зустрічі зі студентами коледжів

Цього року Міністерство освіти і науки України визначило спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка" як пріоритетну у зв'язку з необхідністю підготовки фахівців. Тому випускники коледжів мають можливість проходити навчання за скороченою програмою в ЗНТУ.

Про це та багато іншого йшлося на зустрічах зі студентами Запорізького коледжу радіоелектроніки та Запорізького електротехнічного коледжу. 
Серед розробок кафедри увагу студентів привернув, зокрема, світлодіодний куб, зібраний на базі платформи Arduino UNO студентом групи РТ-124 Олександром Шахніром, також випускником коледжу.

Профорієнтаційна робота

Протягом 2016/2017 навчального року викладачі та студенти кафедри ІТЕЗ багато разів проводили зустрічі з майбутніми вступниками як на території рідного ЗНТУ, так і за його межами.

Були відвідані такі навчальні заклади, як Запорізька гімназія 62, Запорізька суспільно-гуманітарна гімназія 27, Запорізький ліцей №105; навчально-виховний комплекс №16 м. Мелітополь,  загальноосвітні  школи №14 та 4 м.Мелітополь; загальноосвітні  школи №1 та 3, а також навчально-виховний комплекс "Світоч" м. Вільнянськ, і ряд шкіл у сільській місцевості. 
Учні радо знайомилися з розробками студентів кафедри. Чекаємо всіх на навчання!

 

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  

11-12 квітня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Серед членів жюрі були представники різних вищів країни, в тому числі і доценти кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю. та Фурманова Н.І.

Студент 5-курсу Олександр Піроженко виступав з доповіддю за темою роботи "Технология распознавания схем электрических принципиальных с последующим автоматизированным созданием чертежей схем и конструкций платы". Робота викликала жваве обговорення, а її автор посів ІІІ місце та отримав відповідний диплом Міністерства освіти і науки України.
Вітаємо з успішним виступом!

Всеукраїнські олімпіади з радіоелектроніки

21-23 березня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнських олімпіад за фахом.

На олімпіаді зі спеціальності «Радіоелектронні апарати та засоби» нашу кафедру представляли Колосов Костянтин, студ. гр. РТ-113 та Скрипник Владислав, студ. гр. РТ-114.

В олімпіаді зі спеціальності «Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв» були представлені Мірошниченко Степан, студ. гр. РТ-113, та Кроленко Станіслав, студ. гр. РТ-114.

Науковим керівником студентів був к.т.н., доц. каф. ІТЕЗ Малий О.Ю. 

Студенти продемонстрували глибокі знання та були нагороджені почесними грамотами за участь.

Команда у складі Мірошниченка Степана на Кроленка Станіслава посіла ІІ командне місце у олімпіаді з напряму "Радіоелектронні апарати". Також Станіслав був відзначений грамотою за кращі знання у галузі Industrial Engineering, а Степан - за кращі знання у галузі CAD-систем.

Науковий керівник команд, Олександр Юрійович Малий, отримав почесну грамоту за якісну підготовку команди.

Пишаємося хлопцями та бажаємо нових успіхів!

Обласний конкурс з робототехніки

17 грудня 2016 р. Запорізьким обласним Центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради було проведено обласний конкурс з робототехніки та інформаційних технологій. В складі жюрі та в організації і проведенні конкурсу приймали участь в.о. завідувача кафедри Шило Галина Миколаївна, асистенти Лопатка Юлія Анатолівна та Арєшкін Євген Костянтинович, студенти 3-го курсу Сивоненко Сергій та Скрипник Влад.
Програма змагань складалась з наступних етапів:
- змагання «Сумо»;
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом автономно»
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом за допомогою джойстик;
- змагання «Лабірінт».

На конкурс з’їхалось більше 50 учасників. Дуже приємно бачити автономних роботів, які створені та запрограмовані школярами. Це було справжнє свято робототехніки та інформатики!                      

 

VIII Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій"

Викладачі та аспіранти кафедри "Інформаційні технології електронних апаратів" прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції, що проходила в Запорізькому національному технічному університеті 21-23 вересня 2016 року. 

Під керівницвтвом доцента кафедри Шило Г.М. пройшла секція "Інформаційні технології в проектуванні та виробництві електронних апаратів".