Ви є тут

Головна

 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології

Травень ознаменувався рядом успішних заходів.
Так, цього року вперше команда студентів кафедри ІТЕЗ прийняла участь відразу в двох олімпіадах, що проходили в Одеській національній академії харчових технологій.
Студент ІІ курсу Романюк Денис виборов ІІІ місце у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 151 "Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології". 
Студент ІІІ курсу Антон Калиниченко посів ІІІ місце у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни "Робототехніка".
За високу професійну підготовку учасників отримали подяки завідувач кафедри ІТЕЗ Шило Галина Миколаївна та керівник команди Писарський Андрій Олексійович.

 Всеукраїнський STEM-фестиваль

21 квітня  2018 року в Козак-Палаці відбувся Всеукраїнський освітній STEM-фестиваль. Кафедра ІТЕЗ проводила майстер-класи з 3Д-сканування, надавала можливість випробувати себе у віртуальній лабораторії (разом зі школою робототехніки "Вперед в будущее!"), а також демонструвала досягнення в областях доповненої реальності та роборейсингу. В центрі виставкової зали на створеному нашими студентами треку відбувалися перегони машинок із незалежним керуванням переміщенням. Черга до наших стендів не зменшувалася до самого закриття фестивалю. Доцент кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І. виступила в лекторії із доповіддю на тему "Використання доповненої та віртуальної реальності в освіті".

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студенських наукових робіт

24-26 квітня 2018 року в Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком "Радіотехніка". Доцент кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І. була запрошеним членом журі для оцінювання робіт зі спеціальності. Студенти 3 курсу Антон Калиниченко та Павло Костяной вибороли 2 місце на секції "Високі технології в радіоелектронній апаратурі". Вітаємо!

ІІ тур Всеукраїнської олімпіади з радіоелектроніки

19-21 березня студенти кафедри ІТЕЗ ЗНТУ Кроленко Станіслав, Кобзев Денис, Калиниченко Антон та Костяной Павло приймали участь у всеукраїнському етапі олімпіаді зі спеціальності "Радіоелектронні апарати", що проходила у Харківському національному університеті радіоелектроніки. Керівник команди - доцент кафедри ІТЕЗ, к.т.н. Малий Олександр Юрійович.
За результатами олімпіади студент гр. РТ-114 Кроленко Стас посів 3 місце за спеціалізацією "Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв", а команда у складі Кроленка Станіслава та Кобзєва Дениса зайняла 3 командне міце з напряму "Радіоелектронні апарати".
Висловлюємо подяку студентам та незмінному тренеру команд кафедри ІТЕЗ.

 

Участь в проекті Хакатон #2

 17-18 березня 2018 р. команда кафедри ІТЕЗ у складі студентів 3-го курсу Антона Калиниченка та Павла Костяного, а також доцента Фурманової Наталії Іванівни приймала участь у Хакатоні від StartupShowRoom.

Було представлено проект "Система віддаленого моніторингу екологічного стану навколишнього середовища". Серед експертів були представники влади, бізнесу та науки. Проект викликав неабиякий інтерес та жваве обговорення запропонованої ідеї екомоніторингу.

Підготовка до змагань з роборейсингу

Одним із напрямків інтересів кафедри ІТЕЗ є робототехніка. Студенти кафедри готуються до змагань з роборейсингу,  розробивши тестову модель машинки, обладнаної ультразвуковими та лазерними датчиками для обходу перешкод та аналізу навколишнього середовища.

Така модель може приймати участь у змаганнях зі швидкісного проходження траси, подолання маршрутів з неоднорідною поверхнею, проходження лабіринту тощо.

Планується участь у всеукраїнському конкурсі з роборейсингу у м. Одеса в травні 2018 р.

 

Співпраця із Запорізьким електротехнічним коледжем

Поки студенти кафедри відпочивали на канікулах та проходили практику на різних підприємствах міста, студенти Запорізького електротехнічного коледжу мали комп'ютерну практику на базі кафедри інформаційних технологій електронних засобів під керівництвом голови предметно-циклової комісії "Електроніка" ЗЕТК Овчіннікової Н.І. та доцента кафедри ІТЕЗ ЗНТУ Фурманової Н.І. Студенти отримали практичні навички із комп'ютерного моделювання, робототехніки, програмування та створення 3Д-моделей.

 

Перший етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

27 листопада 2017 року відбувся I етап Всеукраїнського конкурсу на найкращу студентську наукову роботу. Кафедра ІТЕЗ була представлена трьома роботами:

- "Шляхи оптимізації міцнісних характеристик деталей, виготовлених методом 3D-друку", автор ст. гр. РТ-114 Кроленко Станіслав, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Фурманова Н.І.;

- "Розробка системи керування роботом - маніпулятором на базі ARDUINO", автор ст. гр. РТ-112м Шаптала Станіслав, науковий керівник - доц. Пирожок А.В.;

- "Розробка системи віддаленого моніторингу екологічного стану навколишнього середовища", автори ст. гр. РТ-116 Калиниченко Антон та Костяной Павло, науковий керівник - доц. кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю.

Серед представлених на конкурсі десяти робіт робота Кроленка Станіслава була обрана переможцем. Вітаємо та бажаємо успіхів по подальших наукових розробках!

 

Відкриття Навчального центру “Інформаційні технології електронних систем на КП НВК Іскра”

На початку цього навчального року за ініціативою кафедри інформаційні технології електронних засобів спільно з відділом інформаційних технологій КП НВК «Іскра» був відкритий центр інформаційних технологій електронних систем факультету радіоелектроніки та телекомунікацій. В центрі будуть проводитися заняття студентів за напрямками: сучасні технології проектування тривимірних моделей конструкцій електронних пристроїв; моделювання фізичних процесів в електроніці; електронний конструкторсько-технологічний документообіг; сучасні автоматизовані системи управління життєвим циклом електронних засобів.

Зустрічі зі студентами коледжів

Цього року Міністерство освіти і науки України визначило спеціальність 172 "Телекомунікації та радіотехніка" як пріоритетну у зв'язку з необхідністю підготовки фахівців. Тому випускники коледжів мають можливість проходити навчання за скороченою програмою в ЗНТУ.

Про це та багато іншого йшлося на зустрічах зі студентами Запорізького коледжу радіоелектроніки та Запорізького електротехнічного коледжу. 
Серед розробок кафедри увагу студентів привернув, зокрема, світлодіодний куб, зібраний на базі платформи Arduino UNO студентом групи РТ-124 Олександром Шахніром, також випускником коледжу.

 

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  

11-12 квітня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Серед членів жюрі були представники різних вищів країни, в тому числі і доценти кафедри ІТЕЗ Малий О.Ю. та Фурманова Н.І.

Студент 5-курсу Олександр Піроженко виступав з доповіддю за темою роботи "Технология распознавания схем электрических принципиальных с последующим автоматизированным созданием чертежей схем и конструкций платы". Робота викликала жваве обговорення, а її автор посів ІІІ місце та отримав відповідний диплом Міністерства освіти і науки України.
Вітаємо з успішним виступом!

Всеукраїнські олімпіади з радіоелектроніки

21-23 березня у Харківському національному університеті радіоелектроніки відбувся заключний етап Всеукраїнських олімпіад за фахом.

На олімпіаді зі спеціальності «Радіоелектронні апарати та засоби» нашу кафедру представляли Колосов Костянтин, студ. гр. РТ-113 та Скрипник Владислав, студ. гр. РТ-114.

В олімпіаді зі спеціальності «Автоматизовані комплекси радіоелектронних виробництв» були представлені Мірошниченко Степан, студ. гр. РТ-113, та Кроленко Станіслав, студ. гр. РТ-114.

Науковим керівником студентів був к.т.н., доц. каф. ІТЕЗ Малий О.Ю. 

Студенти продемонстрували глибокі знання та були нагороджені почесними грамотами за участь.

Команда у складі Мірошниченка Степана на Кроленка Станіслава посіла ІІ командне місце у олімпіаді з напряму "Радіоелектронні апарати". Також Станіслав був відзначений грамотою за кращі знання у галузі Industrial Engineering, а Степан - за кращі знання у галузі CAD-систем.

Науковий керівник команд, Олександр Юрійович Малий, отримав почесну грамоту за якісну підготовку команди.

Пишаємося хлопцями та бажаємо нових успіхів!

Обласний конкурс з робототехніки

17 грудня 2016 р. Запорізьким обласним Центром науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради було проведено обласний конкурс з робототехніки та інформаційних технологій. В складі жюрі та в організації і проведенні конкурсу приймали участь в.о. завідувача кафедри Шило Галина Миколаївна, асистенти Лопатка Юлія Анатолівна та Арєшкін Євген Костянтинович, студенти 3-го курсу Сивоненко Сергій та Скрипник Влад.
Програма змагань складалась з наступних етапів:
- змагання «Сумо»;
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом автономно»
- змагання «Тріатлон – проходження траси роботом за допомогою джойстик;
- змагання «Лабірінт».

На конкурс з’їхалось більше 50 учасників. Дуже приємно бачити автономних роботів, які створені та запрограмовані школярами. Це було справжнє свято робототехніки та інформатики!                      

 

VIII Міжнародна науково-практична конференція "Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій"

Викладачі та аспіранти кафедри "Інформаційні технології електронних апаратів" прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції, що проходила в Запорізькому національному технічному університеті 21-23 вересня 2016 року. 

Під керівницвтвом доцента кафедри Шило Г.М. пройшла секція "Інформаційні технології в проектуванні та виробництві електронних апаратів".