МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ ФОРУМ

«МЕТОДОЛОГІЯ АМЕРИКАНОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»

м. Варшава, Польща

25-26 жовтня 2016 року

“Methodologies in American Studies” – саме така назва була обрана керівниками PAAS (Polish Association for American Studies) для міжнародного наукового форуму, проведеного на базі Центру американських студій (American Studies Centre) Варшавського університету 25 – 26 жовтня 2016 року. Форум було присвячено знаменній даті: cорокаріччю відкриття Центру, діяльність якого зосереджена на міждисциплінарних дослідженнях особливостей лінгвокультури американської нації, її наукової, літературної, історичної спадщини, економічних, політичних, етно- та соціокультурних проблем розвитку американського суспільства.

Оскільки захід проводився під патронажем польсько-американської комісії Фулбрайта та фінансувався посольством США в Республіці Польща, для отримання гранту потрібно було так обґрунтувати мету участі, щоб довести кореляцію власних наукових пошуків із тематикою форуму. Крім того, кількість учасників була обмежена (30 осіб) і перевага надавалася саме науковцям із східноєвропейських країн: Білорусі, Молдови, України.

Урочисте відкриття форуму розпочалося з вітальних слів культурного аташе посольства США в Польщі пана Кеннета Ветзеля. З побажаннями успіху до учасників форуму звернулися також виконавчий директор польсько-американської комісії Фулбрайта пані Олександра Павловська, президент Асоціації професор Томас Башюк, директор Центру американських студій Варшавського університету, професор Богдан Шклярський.

Мета форуму полягала в ознайомленні, апробації та популяризації наукових досягнень у сфері американських студій, визначенні критичного інструментарію та теоретико-методологічних підходів, які застосовуються американістами в наукових розвідках. Покликаний сприяти налагодженню ефективного діалогу вчених з різних галузей, які зосереджуються на дослідженнях з американської тематики, форум,

безумовно, став своєрідним єднальним майданчиком для всіх його учасників. Окрім інших, Україна була представлена на форумі доцентом Запорізького національного технічного університету Е. О. Кущ (“Verbal Hygiene” and the Discourse of American Poiticians”) та доцентом Кам'янець-Подільського національного університет імены Івана Огієнка А.А. Марчишиною (“Gender Identity in American Postmodern Fiction”).

Інтенсивність і насиченість роботи форуму засвідчував той факт, що впродовж двох днів його учасникам було запропоновано 8 сесій по 2,5 години кожна, які проводили науковці з Польщі й США. Серед доповідей, що викликали особливий резонанс в аудиторії, слід відзначити захоплюючі виступи професора Варшавського університету Єви Лузак (“The Making of Perfect Americans: Eugenics, Dr. John Harvey Kellogg and Charlie Chaplin”)  та доктора Мирослава Мєрніка (“Materialism and Immigrants in the US”),  професора Каліфорнійського університету (Ірвайн, США) Джеймса Кюн-Джін Лі (“Narratives of Embodiment: Race, Illness and Disability”).

Приємно вражала майстерність виступів усіх лекторів, запрошених на науковий форум: дві години безперервної презентації матеріалу перед аудиторією з оперуванням численними датами, іменами, назвами тощо, а найголовніше, – висловлення власного бачення проблеми, – це те, що захоплювало всіх учасників форуму більше, ніж інтерактивні дошки, сучасні функціональні меблі та інше модерне обладнання.

Створенню атмосфери форуму сприяв також високий рівень його організації, до чого було докладено чимало зусиль усіх членів Центру американських студій Варшавського університету. Урочиста наукова подія, проведена на базі Центру американських студій Варшавського університету практично напередодні казкового свята Хеллоуін, залишиться у пам’яті її учасників на все життя.

(Інформацію підготовлено Е.О. Кущ).

01.09.2016 р.

Дорогі студенти.

Сьогодні ви отримуєте нову можливість знайти знання, ви робите перший крок до відкриттів, нових досліджень. Збирайте по крупицях знання. Ми говоримо вам: вчіться, вчіться і ще раз вчіться! Адже будь-які знання - це ваше успішне майбутнє.

Зі святом вас усіх! З 1 вересня!

07.06.2016 р.

Щодо ліцензування нової спеціальності

Кафедра "Теорія та практика перекладу" подала в МОН України ліцензійну справу щодо провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністю 035 "ФІЛОЛОГІЯ"