Ви є тут

Головна

6 лютого 2019 року студенти 1-4 курсів спеціальності "Журналістика" взяли активну участь у тренінгу з креативного фактчекінгу, організованого проектом "БезБрехні" за підтримки Федерального міністерства закордоних справ Німеччини (через посольство Німеччини в Україні). Майбутні журналісти дізнавались, як перевіряти різні інформаційні продукти на точність і правдивість, проводили власні дослідження заяв і повідомлень, вчились встановлювати вердикти і працювати з деталями. Усі учасники отримали сертифікати, і головне – задоволення від навчання.

 

 

5 грудня 2018 року відбувся вже традиційний для цієї пори року концерт до тижня журналістики.

Мабуть, кожний хоч раз у житті дивився фільм "Службовий роман", а цього разу він втілився на концертній сцені актового залу ЗНТУ. "Службовий роман: медіахолдинг" – як вам така інтерпретація? Котрий рік поспіль підготовкою концерту займається доцент кафедри журналістики, Ірина Юріївна Тонкіх, і, безперечно, результат перевершує всі сподівання, а підтвердження цьому – вдячні оплески глядачів. Сподіваємося і надалі творчий колектив буде дивувати всіх оригінальними ідеями і неймовірним їх втіленням.

 

 

5 грудня 2018 року до студентів третього курсу спеціальності "Журналістика" завітав відомий фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, завідувач відділу новітньої історії КЗ "Запорізький обласний краєзнавчий музей" ЗОР Лініков Володимир Анатолійович. Гість розповів про нюанси створення репортажної світлини, показав зразки вдалих робіт і фото із типовими помилками, поділився секретами успішної фотозйомки.

 

3 грудня 2018 року у студентів третього курсу спеціальності "Журналістика" пройшла презентація та захист власних видань, присвячених важливій для нашого регіону екологічній проблематиці. На захист також завітала Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League), яка допомогала оцінювати видання та поділилася захопливими історіями про свій досвід еко-активізму. "Не жалітися, а діяти!" – закликала пані Ірина.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Постол Анастасія стала переможнецею у номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2018"! Вітаємо! Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 

28 листопада 2018 року студенти спеціальності "Журналістика" відвідали одну із найбільших кондитерських фабрик України "АВК". За свої 27 років існування вона стала лідером національного кондитерського ринку та ввійшла в топ-100 світових компаній. Студентам випала можливість спостерігати за процесом в декулькох цехах та дізнатися усі таємниці виготовлення шоколадних цукерок.

 

22 листопада 2018 року відбувся майстре-клас від головного редактора  "Знамя труда" Наталії Турчиної "Верстка друкованих видань" для студентів 2 курсу спеціальності "Журналістика".

 

21 листопада 2018 року відбулася презентація посмертного видання книги "Вознесенська вежа" відомого українського журналіста, колишнього генерального директора Запорізької обласної телерадіокомпанії Анатолія Ставничого. Книгу презентували Ставнича Валентина Андріївна, а також журналісти – Оксана Гладій і Володимир Міклашевський.

 

19 листопада 2018 року журналіст інтернет-видання "Наші гроші. Запоріжжя" Олег Шемчук розповів студентам 2 курсу про особливості розслідувальної журналістики.

 

9 листопада 2018 року пройшов Вузівський конкурс студентських наукових робіт ЗНТУ 2018-2019.  У конкурсі прийняли участь студенти спеціальності "Журналістика": Цвітанська Юлія (СН-313м), Грибко Вікторія (СН-326),  Постол Анастасія (СН-314м), Шарабура Олексій (СНз-314м), Саприкіна Ксенія (СН-325), Андрієць Віталій (СН-314м), Погребна Олександра (СН-314м), Кондрахіна Юлія (СНз-313м), Чертанова Надія (СНз-316).

Переможцями першого етапу стали:

Андрієць Віталій СН-314м "Військове радіо "АРМІЯ FM" у дискурсі інформаційної війни в Україні (І місце).

Постол Анастасія СН-314м "Особливості контенту інформаційно-розважального інтернет видання для молоді" (ІІ місце).

Грибко Вікторія СН-326 "Екстремальна журналістика в умовах російської збройної агресії проти України (на прикладі репортажів Євгенії Цвітанської" (ІІІ місце)

Саприкіна Ксенія СН-325 "Прояви консюмеризму в телепередачі "Орёл и решка. Шопинг" (ІІІ місце).

 

 

 

7 листопада 2018 року у стінах Запорізького національного технічного унівреситету відбулася XV Міжвишівська наукова конференція "Мовна комунікація у світовому просторі". Цей захід був організований кафедрою українознавства та ЗМП до дня української писемності та мови, в якому взяли участь студенти 1-6 курсів різних спеціальностей. Серед активних учасників – і студенти спеціальності "Журналістика": Юлія Андрющенко, Ганна Кавун, Олександра Кошова, Яна Курган, Катерина Ліхачова, Вероніка Сировешкіна, Артем Скудін, Юлія Якімцова та інщі.

22 жовтня 2018 року студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітали до Запорізької обласної наукової бібліотеки, де відбулася презентація книги американської письменниці Беа Джонсон "Дім – нуль відходів" і майстер-класс "Життя в стилі Zero Waste" від Любові Грибової, еко-активістки руху Zero Waste в Україні, і в Запоріжжі зокрема. Zero Waste – це філософський рух організації життя та домогосподарства, який максимально наближений до безпечної для навколишнього середовища та ефективного багаторазового використання усіх ресурсів.

Під час презентації книги активістка розповіла про принципи дбайливого ставлення до природи, слідуючи правилам 5С:

1. Refuse Скажи "НІ"

2. Reduse Скорочуй

3. Reuse Скористайся повторно

4. Recycle Сортуй

5. Rot Сумлінно компостуй

 

19 жовтня 2018 року студенти третього курсу груп СН-316, 326 спеціальності "Журналістика" відвідали заповідник "Запорозька Січ" із метою проведення фотосесії за темою "Фотокомпозиція".

16 жовтня 2018 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках відзначення Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності доцент кафедри журналістики ЗНТУ Наталія Василівна Островська провела тренінг з фактчекінгу (fact checking – перевірка фактів спрямована на виявлення невідповідностей між наявними фактами та навколишньою дійсністю). Розглянуті питання: Чому фактчекінг є необхідним не тільки для журналістів? Чи варто вірити всім повідомленням ЗМІ? Як і навіщо перевіряти інформацію від публічних осіб?

 

Зважаючи на стан довкілля предмет "Екологічна проблематика ЗМІ" є не менш важливим, аніж інші науки. Проте, окрім вивчення проблем та методів подалання з теоретичного аспекту, важливо отримувати інформацію від людей, у яких є досвід роботи у цій сфері. 24 вересня до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітали Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Олеся Крамаренко (Громадська організація "Дзига"). Вони розповіли не тільки про екологічні проблеми нашого Запоріжжя, а й поділилися маленькими перемогами.

 

 

2 жовтня студенти 2,4, та 6 курсів спеціальності "Журналістика" взяли участь у практикумі членів Комісії з журналістьскої етики. До майбутніх журналістів завітали Олексій Погорелов, директор Української Асоціації Видавців Періодичної Преси, Сергій Гузь, журналіст, член Комісії з журналістської етики, Сюзанна Мнацаканян, керівник проекту "Свобода медіа в Україні" Ради Європи, Єлизавета Кузьменко, представник Громадського радіо.

 

Доцент кафедри журналістики Наталія Василівна Островська у складі журі XV Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів "Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності" (Дніпро, 27-29 вересня, 2018 року)

 

ЗНТУ вже в четвертий раз приймає у своїх стінах відомого українського журналіста – Андрія Куликова, редактора, теле- і радіоведучого, голову комісії з питань журналістської етики. Зустріч, яка відбулася 27 вересня 2018 року у Запорізькому національному технічному університеті, була пов'язана насамперед з його творчою і професійною діяльністю. Андрій Куликов ділився власним досвідом з майбутніми журналістами – студентами відповідної спеціальності, підкріплюючи розповідь випадками із свого життя.

 

Магістри спеціальності "Журналістика" Шаповал Лідія, Коршунова Руслана на семінарі "Правові основи для інтернет ЗМІ". (ГО "Платформа прав людини", Дніпро,  27 вересня)

 

Завідувач кафедри журналістики Вікторія Леонідівна Погребна взяла участь у програмі Trainings to Trainers, яку здійснює Interlink Academy (Гамбург, Німеччина) спільно із кафедрою журналістики та філології Сумського державного університету. Програма передбачає ознайомлення із сучасними методами проведення занять та тренінгів із застосуванням технологій переконання та проведення цільових панельних дискусій. Учасники програми отримають сертифікати міжнародного рівня, ліцензовані Урядом Федеративної Республіки Німеччини.

 

18 вересня були проведені інтерактивні заняття з дисциплін "Культурна проблематика ЗМІ" та "Сучасна українська публіцистика" зі студентами 4 курсу спеціальності "Журналістика" на території національного історико-культурного комплексу "Запорозька Січ" та музею історії запорізького козацтва на о. Хортиця з метою створення матеріалів з національно-культурної проблематики.

 

 

16 вересня студенти 4 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали тренінг "Зовнішня комунікація: кібербезпека для політичних партій та громадських діячів" (Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека), де мали змогу дізнатися:

-чому тема кібербезпеки актуальна для політиків та громадських діячів;

-шляхи та причини зараження чи злому;

-як захиститися?

 

14-15 вересня студенти другого курсу спеціальності "Журналістика" разом з доцентом кафедри журналістики Островською Наталією Василівною взяли участь у семінарі "Як писати про медичну і освітню реформи", організованому #U-LEAD WITH EUROPE.

20-21 квітня кафедра журналістика ЗНТУ стала співорганізаторами І етапу міжрегіонального навчального семінару "Фактчек" як інструмент протидії маніпуляції та фейка. Методика впровадження в навчання проведеного керівником проекту "Без Брехні" Олесандром Гороховським, автором першого в Україні практичного посібника "Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи", за участі куратора Валентини Люлі. 

Організатори: Асоціація міжнародних справ (АМО, Чехія), Міністерство закордоних справ республіки Чехія, перший український фактчек-портал "Без Брехні".

Суть фактчеку полягає у документальній перевірці фактів у риториці публічних політиків. При цьому журналіст є єкспертом, а це, відповідно, вимагає від нього великої міри відповідальності, широкого світогляду та володіння досконалими техніками перевірки інформації.

 

У рамках вивчення курсу "Радіовиробництво" 13 квітня 2018 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали радіостанцію "Великий Луг". Екскурсія почалася з "операторської" та "монтажної" студій. Студенти побачили , де проходить запис та монтаж радіопрограм, дізналися про особливості роботи радіоведучого та звукорежисера в прямому ефірі. Директор радіостанції Наталя Агаркова підтримала ініциативу майбутніх медійників спробувати себе у ролі радіожурналістів і запросила всіх бажаючих на виробничу практику.

 

 

Магістри спеціальності "Журналістика" разом з доцентом кафедри журналістики Островською Наталією Василівною відвідали тренінг "Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти", який проходив 20-21 березня. На тренінгу обговорювалися такі питання: Яка місія журналіста під час конфліктів та як він впливає на їх перебіг і розвиток? Що таке медіація, журналістика відданості та пропаганда? Як патріотизм поєднується із професіоналізмом?

 

Студенти спеціальності "Журналістика" вивчають основи медіаграмотності в рамках курсу, розробленого Пенсильванським університетом.

 

Розклад проведення творчого заліку

для абітурієнтів, які вступають до ЗНТУ на навчання

за освітнім ступенем "бакалавр"

на базі повної загальної середньої освіти

за спеціальністю 061 "Журналістика"

з 11.00 до 13.00 в ауд. 483а (4 корпус)

лютий березень квітень травень червень липень
10.02.2018 03.03.2018 14.04.2018 05.05.2018 02.06.2018 07.07.2018
24.02.2018 24.03.2018 21.04.2018 19.05.2018 16.06.2018  

ЗМІСТ ЗАЛІКУ

Переше завдання написання есе на запропоновану тему.

Друге завдання підбір назв (4-5) тематичних випусків у межах телевізійної програми.

Третє завдання складання списку дат (10-12), цікавих для читачів, глядачів, слухачів.

Четверте завдання скалдання переліку газет загальноукраїнського (4-5) та місцевого (4-5) рівня.

Творчий залік оцінюється за 100-бальною шкалою від 100 до 200 балів.

Бали розподіляються таким чином:

-виконання першого завдання – до 40 балів;

-виконання другого завдання – до 20 балів;

-виконання третього завдання – до 20 балів;

-виконання четвертого завдання – до 20 балів.

Тривалість проведення творчого заліку – дві астрономічні години.

 

В Олімпійському домі відбулася церемонія нагородження лауреатів XVII Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів "Україна олімпійська" та ХІ Всеукраїнського конкурсу спортивної фотографії. Ганна Віталіївна Клименко, наша випускниця 2014 року, на сьогодні журналістка і ведуча програми "Спорт. Підсумки" телерадіокомпанії "Алекс", стала лауреатом в номінації "Дебют в спортивній журналістиці". Вітаємо і пишаємося!

 

Вітаємо магістрів спеціальності "Журналістика" з успішним захистом магістерських робіт! Бажаємо професійного зростання й успішного втілення теоретичних знань на практиці.

 

6-8 грудня 2017 року у Запорізькому національному технічному університеті працювала експертна комісія МОН України. Голова експертної комісії — завідувач кафедри журналістики Тернопільського національного університету ім. Володимира Гнатюка, доктор філологічних наук, професор Н.М. Поплавська. Член експертної комісії — завідувач кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, доктор філологічних наук, професор О.Г. Ткаченко.

На підставі аналізу поданих на акредитацію матеріалів і результатів акредитаційної експертизи комісія зробила висновок про можливість акредитації за освітньо-професійною програмою "Журналістика" спеціальності 061 "Журналістика" Запорізького національного технічного університету за другим (магістерским) рівнем. 

 

29 листопада 2017 року відбувся концерт "Античність. Десята муза" присвячений "Тижню журналістики". Організатором заходу стала к.ф.н., доцент кафедри журналістики І.Ю. Тонкіх. У концерті взяли участь студенти 1-5 курсів спеціальності "Журналістика". Перед початком свята відбулося нагородження найактивніших студентів. Відзначали за акторську майстерність, успіхи у навчанні та участь у наукових конференціях і фотоконкурсі.

 

29 листопада 2017 року студенти третього курсу відвідали презентацію книги "Історія на шпангоутах". Автор-укладач-видання — кандидат історичних наук, завідувач відділу охорони пам'ятників історії та архітекутри Національного заповідника "Хортиця" Дмитро Кабалія цікаво розповів про історію дослідження та реставрації двох кораблів, які волею долі були знайденні поблизу о. Хортиця під час підводних експедицій: дубель-шлюпка та байдак.

 

 

14 листопада 2017 року до студентів груп СН-316, СН-326 завітав журналіст, громадський діяч, директор благодійного фонду "Impulse.UA" Микола Колодяжний з майстер-классом "Медіасупровід події".

 

8 листопада 2017 року о 13-й годині у приміщенні Запорізького національного технічного університету відбулось пленарне засідання XIV Міжвишівської наукової-практичної конференції "НАУКА, ТЕХНІКА, КУЛЬТУРА, МИСТЕЦТВО: ДОСЯГНЕННЯ В УКРАЇНІ, ПОШУКИ І ПЕРСПЕКТИВИ, ВИДАТНІ ПОСТАТІ", яка була присвячена Дню української мови та писемності. Були пристуні студенти, аспіранти та магістри Запорізького національного технічного університету , Запорізького національного університету, Запорізького національного медичного університету, Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, а також із вищих навчальних закладів Харкова, Києва, Дніпропетровська, і навіть із польского університету ім. Адама Міцкевича. На конференції було представлено кращі студентські наукові роботи. Загалом, конференція проходила протягом трьох днів. Найбільша кількість учасників  - це студенти гуманітарного факультету та факультету соціальних наук: у різних секціях із доповідями виступили понад 30 студентів спеціальності "Журналістика". Виступи наших студентів - Кавун Ганни, Гав'як Василини, Саприкіної Ксенії, Чупис Марини, Боровик Карини, - були відзначені грамотами як найкращі наукові доповіді. Длякожного з учаників та гостей цьогорічна конференція запам'яталася приємним, змістовим спілкуванням у доброзичливій та невимушеній атмосфері.

 

27-29 жовтня  студенти спеціальності "Журналістика" стали активними учасниками маштабності культурної події осені - Запорізької книжкової толоки - 2017

 

25 жовтня 2017 року студенти 1 і 2 курсів спеціальності "Журналістика" відвідали Запорізький академічний театр молоді. До уваги глядачів було представлено виставу "Тато в павутинні". Феєричний сюжет, досконала акторська гра, несподіваний фінал справили незабутнє враження й створили піднесений настрій.

 

20 жовтня 2017 роу викладачі кафедри журналістики ЗНТУ відвідали мультимедійну виставку "Світовий Конгрес Українців: вчора, сьогодні, завтра", що вперше проходила в Запоріжжі з нагоди 50-ліття СКУ.

 

17 жовтня 2017 року студенти 1 і 2 курсів спеціальності "Журналістика" разом із викладачами доц. Н.В. Островською та доц. Г.М.Волинець  відвідали презентацію книги "За слова відповідають" Валерія Калниша. Автор має великий досвід роботи як у запорізьких, так і всеукраїнських ЗМІ. У книзі зібрані інтерв'ю з відомими українськими журналістами. Як зазначає Валерій, головна ідея всіх цих розмов полягає в тому, щоб закріпити для читата, для журналістів-початківців той досвід та правила, які без перебільшення можна назвати журналістськими стандартами.

 

15 жовтня 2017 року студентки другого курсу Вікторія Грибко й Олена Кулага побували на відкритті дитячого театру "Свія", який знаходиться за адресою вул. Козача, 7-А. При вході всіх зустрічали діти-актори, які запрошували до участі в конкурсах. На заході панувала невимушена атмосфера, можна було попити кави, поїсти тістечка, отримати купу позитивних емоцій, навчитися жонглювати; усе це дійство супроводжувала приємна музика. А гра маленьких акторів не залишила байдужим жодного глядача.

 

12 жовтня 2017 року викладачі кафедри журналістики взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції " Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика, методологія медіадосліджень", яка проходила в межах інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень - спільного проекту ЗНУ і Міжнародної ради досліджень і обмінів.(IREX).

 

19 вересня 2017 року в стінах ЗНТУ відбулася зустріч із журналісткою, кінорежисером Альоною Романовою. Нещодавно вона закінчила роботу над романом-есе "Асорті кіноварного вітру" і вже встигла презентувати її у восьми містах України.  Дев'ятим стало Запоріжжя - рідний край авторки.

 

18 версеня 2017 року студенти 3 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали історико-культурний комплекс "Запорізька Січ". Студенти мали змогу зробити фотографії для дисципліни "Фотожурналістика" та побачити музейний комплекс, присвячений історії запорізького козацтва.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Валерія Мельниченко отримала сертифікат на стипендію міського голови м. Запоріжжя за успішне навчання та активну громадську діяльність.

 

Студенти 4 курсу спеціальності "Журналістика" успішно захистили кваліфікаційні роботи бакалаврів. На захисті було представлено багато цікавих проектів майбутніх журналістів.

 

Студент І курсу спеціальності «Журналістика» посів І місце на відкритому чемпіонаті Запорізької області з Українського рукопашу «Спас», присвяченого дню народження Т.Г. Шевченка та І місце на чемпіонаті України з Українського рукопашу «Спас» серед дорослих, юніорів, юнаків.

 

18 березня студенти першого та другого курсів спеціальності «Журналістика» взяли участь у зйомках музичної програми «TRIBUTE SWOW» на каналі ТВ-5. Ведучим програми був Павло Шилько – відомий теле- та радіоведучий, продюсер музичної премії "YUNA".

 

19 березня у нашому місті вперше стартував конкурс «Найкраща студентська рецензія». Ініціатором цього заходу виступила громадська організація «Запорізьке театральне товариство» на чолі з Н.В.Петренко. Координатор змагань Наталія Ігнатьєва супроводжувала учасників на всіх етапах конкурсу. У рамках змагань студенти-журналісти, що подали заявку на участь, отримали безкоштовні квитки на виставу в одному із запорізьких театрів, що пропонувалися організаторами, на вибір. Спектаклі, що були запропоновані, беруть участь у фестивалі-конкурсі «Січеславна». Свою рецензію учасники могли надіслати до 23 березня. Активну участь взяли студенти спеціальності «Журналістика» Катерина Галунова, Лілія Кириленко, Олександра Кошова, Діана Макарова, Дар’я Пузир. Результати оголосили 27 березня, а урочисте нагородження в редакції газети «Запорізька правда» відбулося 30 березня, де були присутні усі члени журі. У складі журі, окрім Н.Петренко та Н.Ігнатьєвої, були журналісти двох міських газет. Тож, після оголошення підсумків конкурсу (і переможців) учасники могли отримати професійну критику щодо своїх робіт. Друге місце у цьому конкурсі посіла студентка другого курсу Пузир Дар’я за рецензію на спектакль «Кайдашева сім’я», постановка якого відбувалася у театрі ім. Магара. У подарунок переможцям були презентовані дипломи від організації «Запорізьке театральне товариство», книги Валерія Гайдабури «А що тато робить в театрі?» і невеличкі презенти від газети «МИГ».

 

За результатами Всеукраїнського конкурсу, який щорічно проводить Асоціація спортивних журналістів України, були нагороджені переможці у 27 номінаціях. За підсумком 2016-го року в п’яти з них перемогли представники запорізьких ЗМІ. Студентка 5 курсу спеціальності «Журналістика» Юлія Пасько здобула перемогу в номінації «Молода гвардія. Надія АСЖУ» як кращий молодий спортивний журналіст України.

 

28 березня 2016 року студенти-магістранти факультету соціальних наук ЗНТУ спеціальності «Журналістика» разом з викладачами: доц. О.Ю. Подою та проф. В.Л. Погребною взяли участь в Ґендерному Форумі – 2017 «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні». Організатори форуму: 3апорізький національний університет, Департамент соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації, Ґендерний ресурсний центр.

 

17 березня 2017 року для студентів спеціальності "Журналістика" ЗНТУ відбувся семінар-тренінг "Практика фактчек в Україні - можливості та перспективи". Суть фактчеку полягає у документальній перевірці фактів у риториці публічних політиків. При цьому журналіст є експертом, а це, відповідно, вимагає від нього великої міри відповідальності, широкого світогляду та володіння досконалими техніками перевірки інформації. Автор тренінгу Олександр Гороховський, що є головним редактором сайту FactChek,  розповідає, що фактчекінг майже рік вже існує в Україні. За цей час журналісти проекту перевірили 370 висловлювань політиків, з них 237 отримали вердикт "брехня". На сьогодні фактчекери діляться досвідом з регіональними журналістами, завдяки чому життя наших журналістів і політиків стане ще яскравішим.

 

28 лютого 2017 року відбулась зустріч студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" із прес-секретарем патрульної служби Запоріжжя Юлією Шеймуховою, яка розповіла про особливості роботи прес-секретаря державної установи.

 

25 січня 2017 року в актовій залі ЗНТУ магістри спеціальності "Журналістика" отримали дипломи.

 

Логічним завершенням вивчення дисципліни "Газетно-журнальне виробництво" стало створення студентами 2 курсу спеціальності "Журналістика" власних видань. Напередодні Нового року групи СН-315 і СН-325 презентували черговий випуск газет "СтудLife" і "Винеgreat".

 

Студент І курсу спеціальності "Журналістика" Вадим Шепель отримав ІІ місце у змаганнях за Кубок України з українського рукопашу "Спас", присвяченого пам'яті Н.І. Махна.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Юлія Шуміліна отримала І місце у вузівському конкурсі на кращу студентську наукову роботу (секція "Журналістика, туризм, соціальна робота та психологія").

 

19 грудня 2016 року на Вченій раді університету Бєліков С.Б. (ректор ЗНТУ) вручив грамоту Альбіновській Світлані, студентці факультету соціальних наук, яка навчається за спеціальністю "Журналістика" за активну участь у ХІІ конференції "Терміни в науковій комунікації", присвяченій Дню української писемності та мови.

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доцентом Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Протягом тижня журналістики відбулись зустрічі студентів 4 курсу з редактором інформаційного порталу "Zabor" Костянтином Алексеєнко з питання розвитку інформаційних сайтів в запорізькому медіапросторі та студентів 1 та 2 курсів з головним редактором газети "Клякса", журналів "Бемс" та "Зайка" Ольгою Волковою з питання розвитку молодіжних видань та преси для дітей.

 

Третій курс кафедри журналістики ЗНТУ 30 листопада захистив власний проект - перший випуск екологічного видання "Non Toxic". Над створенням журналу працювали студенти групи СН-324 під керівництвом головного редактора Шиманської Анни. Це був перший досвід роботи над власним повноцінним тематичним ЗМІ. Варто зазначити, що він став і досить вдалим. Приємний дизайн, оригінальне наповнення та актуальність піднятих на обговорення проблем варті того, аби журнал побачили якомога більше читачів.

 

Студентка 4 курсу спеціальності "Журналістика" Медведєва Ганна стала переможницею у номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2016"! Вітаємо! Бжаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

 

15 листопада відбулась зстріч студентів 2 курсу з журналістом, громадським діячем Миколою Колодяжним, який розказав про різні напрямки роботи журналіста.

 

8 листопада у Запорізькому національному технічному університеті відбулося відкриття ХІІІ Міжвузівської наукової конференції студентів, мігістрантів, аспірантів, викладачів "Терміни в науковій комунікації". Конференція тривала з 8 по 10 листопада. Цього року у заході взяли участь 9 українських університетів. На конференції виступали і студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента Волинець Галини Миколаївни. "Проторемінологія журналістики: зародження професійної мови" - Шиманська Ганна, СН-324; "Квазітермін у рекламному повідомленні" - Пузир Дар'я, СН-325; "Терміни і професіоналізми в роботі журналіста" - Альбіновська Світлана, СН-325.

 

У рамках практичного заняття із дисципліни "Фотожурналістика" студенти третього курсу відвідали історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Результати їхньої цікавої, але напруженої роботи стали численні фоторепортажі. P.S. І звичайно ж, світлини "для себе".

 

З 21 по 23 жовтня у виставковому комплексі "Козак-Палац" відбувся Міжнародний фестиваль "Книжкова толока". Студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації заходу як волонтери.

 

 

18 жовтня об 11.00 у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки під назвою "Творчі імпровізації". На експозиції представлені найкращі роботи студенів Запорізького національного технічного університету, які навчаються за спеціальністю "Журналістика". Концепція виставки - "просушування" (фото на прищіпках) - символічна, оскільки подія такого масштабу є першим кроком у професії: світлини "дозрівають" і скоро їх побачить не лише фотограф, а й глядач. Творчі імпровізації студентів представлені у чотирьох категоріях: портрет, пейзаж, натюрморт і репортажна фотографія. Серед авторів є як аматори-початківці, так і професійні фотографи (ті студенти, які вже працюють на замовлення ЗМІ або приватних осіб): Яна Білокоз, Ганна Медведєва, Ольга Мязіна, Саманта Холод, Єлизавета Целікова, Юлія Шуміліна. Запрошуємо Вас на фотовиставку, чекаємо на Ваші відгуки, побажання й пропозиціїх. Виставка триватиме до середини листопада.

 

29 вересня студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" разом з викладачами відвідали Обласний краєзнавчий музей, в якому відображена історія Запорізького краю від первісного ладу до нових часів. Екскурсовод  розповів про історію створення закладу, повідав про цікаві артефакти. Найбільше враження на відвідувачів справив зал, де представлені експонати, присвячені подіям на Майдані Незалежності та АТО.

 

20 вересня відбулася відкрита лекція з дисципліни "Медіараво" за участі кандидата юридичних наук Юрія Крамаренка, генерального директора ТОВ "Діалог-Консалтинг".

 

17 вересня студенти 2 курсу відвідали семінар "Як писати, щоб не ображати? Захист честі, гідності і ділової репутації", організований ТОВ "Діалог-Консалтинг" в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці.

 

 

 

26 квітня у залі мистецькознавчої літератури наукової бібліотеки ЗНТУ відбувся майстер-клас з рофарбовування писанок. Олена Миколаївна Павлик розкрила третьокурсникам секрети писанкарства і розтлумачила значення намальованих орнаментів.

 

7 квітня 2016 року в ЗНТУ відбулася зустріч-семінар «Як бути успішним в регіональній журналістиці. Соціальний капітал». Гостями семінару стали Дмитро Іванов, член Національної спілки журналістів України, президент ГО "Всеукраїнська асоціація випускників UMESchool", президент ГО "Ассоціація журналістів України "АЖУР", прес-секретар ЗОСППР "Потенціал", прес-секретар нардепів П.М. Ваната та А.В. Романовського, рекордсмен Книги Рекордів України та Аліна Переверзєва – у минулому журналіст телеканалів «Алекс» та «МТМ», автор та ведуча телепрограм. Під час зустрічі студенти поспілкувалися з Дмитром Івановим та виокремили деякі правила щодо пошуку та обробки інформації, дізналися про специфіку роботи регіональних ЗМІ, тенденції розвитку запорізьких телеканалів. Аліна Переверзєва розповіла про власний досвід роботи в ЗМІ, про те, як залучити аудиторію до своєї інформації.

 

 

7 квітня 2016 року відбулася зустріч студентів-журналістів 4 курсу ЗНТУ з керівником проектів благодійного фонду «Щаслива дитина» М. Колодяжним. Під час заходу обговорювалась діяльність фонду в інформаційному середовищі, а також можливості самореалізації журналіста в благодійній організації.

 

28 березня 2016 року д.ф.н., професор Погребна В.Л., к.ф.н, доц. Пода О.Ю. та студенти групи ГП-412 спеціальності "Журналістика" Лодба Є.Ю., Семивол В.В. взяли участь у роботі "Ґендерного форуму - 2016" на тему: "Забезперчення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків: вирішення проблем з увагою на місцевому рівні"

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", у якому студент  5 курсу спеціальності «Журналістика» Паршин М.  посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила одночасно з конкурсом.

 

12 грудня студенти 2 і 3 курсу відвідали тренінг "Криміналістика і журналістика. Практика і стратегія журналістського розслідування", організований ТОВ "Діалог-Колсалтінг" в обласній бібліотеці ім. Горького.

 

 

 

   Завідувач кафедри журналістики ЗНТУ В.Л. Погребна разом із викладачами і студентами 4 курсу відвідали тренінг «Поняття та форми гендерного насильства в умовах військового конфлікту на Сході України: принципи журналістського реагування». Під час тренінгу обговорювались такі питання:  світова практика ООН щодо вирішення проблем насильства над жінками під час військового конфлікту,  коректні та дієві принципи реагування журналістів.

 

 

 

   У фіналі турніру КВК на Кубок ректора ЗНТУ команда ГПФ «Жіноча збірна» отримала бронзу.

 

 

 

   Студенти ГПФ спеціальності «Журналістика» О. Чернявський та А. Медведєва нагороджені грамотами за активну участь та допомогу у проведенні святкування "Міжнародного дня волонтера - 2015" та вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху в Запорізькій області. До того ж, О.Чернявський отримав Подяку від Голови обласної державної адміністації за вагомий особистий внесок у розвиток молодіжної політики Запорізького регіону.

 

 

 

   Члени команди ЗНТУ із фанк-аеробіки, студентки спеціальності "Журналістика", А. Постол і А. Григлянова взяли участь у змаганнях у Львові. У 2014 році команда посіла 3 місце на Чемпіонаті України серед студентів зі спортивної аеробіки.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» створили власну команду КВК «Шпілі-Вілі» та взяли учать у грі.

 

 

 

   Студенти 1 курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» взяли участь у зйомках телепроекту «Квартирник» на каналі  ЗНТРК ТВ-5.

 

 

 

   У Запоріжжі пройшов фестиваль аматорського відео «Я ZA».  Студенти першого курсу ГПФ спеціальності «Журналістика» Рафаель Байрамов, Вячеслав Мельник і Борис Цивірко  представили ролик «Запорожье-это Я», у якому демонструється єдність російсько- та україномовного населення. Учасники посіли перше місце у номінації «Короткометражний ролик» і перемогли у першому турі. 

 

 

   У Всеукраїнській науковій конференції “Запорожжя в гуманітарному дискурсі” взяли участь студенти ГПФ спеціальності "Журналістика": Акімова С., Воробйова А. , Нагаєнко Н., Пода Ю., Холод С., Шемчук О. Конференція відбулась 8-9 жовтня 2015 р. у Запорізькому національному університеті.

 

 

 

У міжрегіональній конференції «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа», що відбулась 14–15 травня у Бердянському державному педагогічному університеті, взяли участь викладачі кафедри "Журналістики" ЗНТУ та студенти нашої спеціальності. За результатами їх виступів опубліковані тези.

 

 

 

Щороку під час "Тижня журналістики" відбуваються зустрічі студентів з відомими українськими телеведучими, кореспондентами та репортерами. Вже двічі проводилась прес-конференція із журналістом Андрієм Куліковим.

 

Файл: