12 квітня, у всесвітній День авіації і космонавтики, благодійний Фонд Бориса Колеснікова підвів підсумки освітнього проекту «Авіатор 2017» і оголосив імена переможців. Конкурс покликаний підтримати студентів технічних спеціальностей з усієї України та заохотити кращих з них поїздками на Міжнародні профільні виставки до Франції і Великобританії.

Проект стартував в жовтні 2016-го і тривав півроку. Для участі в ньому зареєструвалися 6500 студентів з 44 вищих навчальних закладів та коледжів України. Конкурсанти подолали п'ять етапів, серед яких були тести з теорії та історії авіації, точних наук і авіаційної англійської мови, а також креативні завдання від членів журі – розробка бізнес-плану і презентація власного інвестиційного проекту.

За словами організаторів, всі 250 конкурсантів, які дійшли до фіналу, гідні перемоги: вони креативні, амбітні, з задатками менеджерів і бізнесменів, прагнуть розвивати вітчизняну авіаційну галузь. Але перед експертним журі на чолі з легендарним авіаконструктором Дмитром Ківою стояло нелегке завдання визначити сто кращих студентів, які в червні відправляться на Міжнародний авіасалон Ле Бурже до Франції.

«Конкурс славиться не тільки безпрецедентними масштабами, а й своїми конкурсантами – переможцями всеукраїнських олімпіад, володарями міжнародних грантів і стипендій, власниками різних патентів в авіації, молодими громадськими діячами. Фінал проекту ще раз довів – «Авіатор» акумулює навколо себе майбутню авіаційну еліту, яка має презентувати Україну на міжнародній арені», – каже Борис Колесніков, Президент благодійного фонду.

Під час урочистої прес-конференції в Національному авіаційному університеті були названі переможці «Авіатора 2017» і нагороджені дипломами на поїздку до Парижу від благодійного Фонду Бориса Колесникова.

«У цьому році організатори допустили до участі в конкурсі не тільки майбутніх авіаторів, але і студентів політехнічних вузів. Експеримент вдався і не тільки розширив географію проекту, але і надав йому новизну, привернув багато талановитих студентів, які тільки відкривають для себе великий світ авіації. Члени журі із захопленням слухали виступи фіналістів. Вони презентували такі різні, але в той же час цікаві і перспективні проекти, розробки і досягнення. Учасники «Авіатора» – це нове покоління авіаторів і управлінців, імена яких стануть в один ряд з легендарними українськими конструкторами, пілотами, космонавтами», – підкреслив Дмитро Ківа, голова журі проекту «Авіатор 2017».

Переможці кажуть: конкуренція була високою, а конкурсні завдання – складними, але зараз їх переповнюють гордість і радість. Коли на кону стоїть поїздка на один з престижних авіафорумів світу, знайомство з Парижем і відвідування Діснейленду, то будь-яке випробування під силу – запевняють щасливчики. Серед переможців конкурсу є студенти та випускники Запорізького національного технічного університету, а саме – Шульцев Олексій (гр. М-613), Чернявський Денис (гр. М-724сп), та магiстри-випускники 2016 року – Медведьов Олександр (гр. М-721м) та Панасенко Iлля (гр. М-721м); та студенти із Запорізького авіаційного коледжу ім. Івченко – Глибченко Андрій та Таран Олександр.

20 червня сто переможців «Авіатора 2017» відправляться до Франції, де проведуть чотири незабутні дні – їх очікує відвідування Ле Бурже, спілкування з однолітками з інших країн і кращими фахівцями світової авіаційної спільноти; там вони отримають безцінний досвід і знання, які впровадять в рідній Україні.