З 27 липня по 17 серпня 2013 року в Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості (СНУЯЕ та П) була проведена IV Міжнародна літня школа з програмування, яка є заключним етапом у циклі підготовки українських студентів до півфіналу командної студентської першості світу з програмування АСМ (перша ліга) і фіналу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування серед команд другої ліги, які формують III етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування.

Запорізький національний технічний університет на Міжнародній літній школі представляли 2 команди: ZNTU_SetUp (Задорожній Євген Віталійович, Безсонов Андрій Георгійович, Косаренко Вікторія Геннадіївна, КНТ-411, 3 курс) та ZNTU_ByteShift (Грішин Микита Вячеславович, Науменко Сергій Едуардович, Шатохін Данило Сергійович КНТ-412, 2 курс) завдяки підтримці профкому студентів ЗНТУ.

Навчання проводилося на базі СНУЯЕ та П. У цьому році в рамках літньої школи зібралися студентські команди з України, Росії та Грузії. IV Міжнародна літня школа з програмування складалася з двох етапів (хвиль). Перша хвиля з 27.07.2013 по 06.08.2013 була розрахована для починаючих команд (в основному студентів 1 курсу та учнів шкіл), в якій упор був зроблений на навчання. У програмі дня: 4-6 годинна лекція, 3-5-ти годинний контест (змагальний тур, який полягає у вирішенні завдань за темою дня). Розбір задач минулих контестів проводився в останні дні.

Друга хвиля з 07.08.2013 по 17.08.2013, в якій брали участь студенти ЗНТУ, була розрахована на команди, що мають великий досвід участі у змаганнях з програмування. У програмі дня: 2-годинна лекція, 5-ти годинний контест, розбір завдань відбувався після кожного контесту. Останній день школи («іспит») проводився як збірний контест за темами школи на кожен день. Також, до уваги учасників були запропоновані конкурси та презентації від спонсорів і партнерів школи, спортивні заходи з волейболу, баскетболу, футболу та настільного тенісу та, звичайно, море.

Крім контестів, учасники заходу слухали лекції діючих чемпіонів світу з програмування, тренерів провідних шкіл ВНЗ України, а також визнаних фахівців, які представляють потужні IT-компанії.

За результатами школи команда ZNTU_SetUp виступила відмінно і увійшла в першу десятку з 30 провідних ВНЗ Москви, Києва, Одеси, Харкова та Севастополя. Команда першокурсників ZNTU_ByteShift отримала величезний досвід та вагомі практичні навички участі в змаганнях у форматі АСМ, що дозволить їм у майбутньому гідно представляти ЗНТУ.

Бажаємо нашим студентам успіхів та подальших перемог!

тренер, старший викладач кафедри програмних засобів
Миронова Наталя Олексіївна