З 15 травня по 20 травня 2016 року відбувся фінал Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM у м. Пхукет, Королівство Таїланд на базі Prince of Songkla University.

Вперше за всю історію існування олімпіади з програмування у форматі ACM, команда Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ) виборола право прийняти участь у фіналі світу студентської олімпіади з програмування ACM. Присутність команди на олімпіаді стала можливою завдяки підтримці ректорату, профкому студентів ЗНТУ та IT-компанії Looksery.

ACM ICPC – це чемпіонат світу з програмування серед студентських команд вищих навчальних закладів. Він проводиться з 1977 року компанією міжнародного рівня Association for Computing Machinery та дає можливість перевірити амбітним молодим людям свої навички програмування в порівнянні з найсильнішими студентами світу.

За правилами змагання у складі кожної команди три студента, у них один комп'ютер та комплект математичних задач. Перемагає команда, яка вирішила найбільше число завдань, а в разі рівності правильних відповідей – команда, яка витратила на це менше часу.

У 2016 році за право вийти у фінал найбільшої світової першості боролася рекордна кількість учасників – 40266 студентів з 2736 університетів 102 країн, які змагалися на 480 різних майданчиках та шести континентах з метою отримати запрошення на фінал чемпіонату на острів Пхукет. У головному поєдинку ACM ICPC змагалися 128 команд, з них Україну представляли три команди: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету ім. Франка та ЗНТУ.

За результатами олімпіади команда ZNTU_SetUp (Задорожній Євген Віталійович, КНТ-121м, Безсонов Андрій Георгійович, КНТ-421м, Косаренко Вікторія Геннадіївна, КНТ-111, V курс) виступила відмінно та показала успішний результат, посівши 51 місце в підсумковій таблиці фіналу світу серед 128 найкращих команд світу.

Щиро бажаємо нашим студентам успіхів і подальших перемог!

старший викладач кафедри програмних засобів,
тренер команди
Миронова Наталя Олексіївна