Студенти Запорізького національного технічного університету прийняли участь у ІІІ Міжнародній студентській літній школі з програмування, яка проходила з 8 до 16 серпня в Ужгородському національному університеті. ЗНТУ представляли 3 команди: ZNTU_Team_of_b_category (Басанець Михайло, Діденко Андрій, Діденко Артем), ZNTU_CoRe (Козлов Валерій, Бережний Олександр, Судаков Володимир, Джрагацпанян Нелі), ZNTU_CBrains (Дейнега Вадим, Шестопалов Олександр, Шигін Олександр, Дорошенко Катерина) та тренери: Миронова Н.О., Дейнега Л.Ю., Камінська Ж.К.

Метою школи є допомога студентам підвищити майстерність у розробці алгоритмів та написанні програм, сприяти підготовці фахівців високої кваліфікації в галузі програмування.

Майже 40 команд молодих програмістів з понад десятка українських вишів із Києва, Львова, Харкова, Одеси, Дніпра, Запоріжжя, Вінниці, Чернівців, Ужгорода та трьох університетів Грузії відвідували лекції найкращих IT-фахівців, вчились ефективніше розробляти алгоритми та складати програми, розв'язувати авторські задачі тощо.

Кожен день Школи складався з чотирьох етапів: зранку протягом 1-2 годин лектори розкривали тему дня, вказуючи на раціональні підходи у розв'язанні складних задач; далі впродовж 5 годин учасники розв'язували задачі, за результатами визначався переможець; після обіду відбувався розбір задач; потім дорозв'язання невирішених задач.

Молодих програмістів чекало і насичене дозвілля – екскурсії Ужгородом, квести, спортивні змагання, адже девіз Школи – «Програмуючи – відпочиваємо!». Ще однією родзинкою цьогорічної Школи була щоденна паперова повно кольорова газета «Новинка++». Назва символічна, у ній засвідчене бажання організаторів поєднати традиції та новітні технології: «новинка» в закарпатському діалекті означає «газета», а «++» – це оператор, який використовується у програмуванні, навіть у назвах деяких мов програмування.

Враження запорізьких учасників дуже влучно передав один з них, Олександр Бережний: «Школа – це було місце з особливою атмосферою: саме завдяки їй наша подорож була насичена новими знаннями, особистим знайомством з програмістами світового рівня (призерами міжнародних олімпіад). Окремої уваги заслуговують організатори та волонтери, які були готові вирішити усі питання у будь-який час. Висловлюємо щиру подяку всім, хто брав участь в організації та фінансовому забезпеченні нашої поїздки до літньої школи з програмування!»

За результатами школи команди добре виступили, отримали потужну мотивацію до навчання, величезний досвід та вагомі практичні навички участі у змаганнях, що дозволить їм у майбутньому гідно представляти ЗНТУ.

Бажаємо нашим студентам успіхів та подальших перемог!

тренери, викладачі кафедри програмних засобів:
Миронова Наталя Олексіївна,
Дейнега Лариса Юріївна,