Ви є тут

Головна

У ЗНТУ продовжується виконання міжнародного проекту «Сenters of Excellence for young RESearchers» (CERES – «Центри передового досвіду для молодих вчених») програми «Tempus» Європейського Союзу (реєстраційний номер 544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHES). Учасники проектної команди CERES влітку 2016 р. взяли участь у декількох заходах, спрямованих на розвиток молодіжної науки в університеті.

З 7 по 17 липня 2016 р. студентська організація BEST Zaporizhzhya за підтримки профкому ЗНТУ організувала на базі ЗНТУ Літній академічний курс з розробки комп'ютерних ігор «Life is a game, play it in best way!», який відвідали 16 іноземних студентів з Бельгії, Словаччини, Австрії, Туреччини, Німеччини, Фінляндії, Іспанії, Польщі, Сербії, Португалії. Завдяки курсу студенти змогли створити комп'ютерну гру з нуля, придумати свій сюжет і зробити його реалістичним, поспілкуватися з фахівцями з розробки програмного забезпечення та іноземними студентами з різних куточків Європи. Прослухавши цикл лекцій з розробки комп'ютерних ігр, студенти отримали фінальне завдання – розробити концепцію своєї власної гри від самого початку. Завершився курс звітним засіданням, на якому кожен учасник представив свій проект. В обговоренні та оцінці проектів брали участь представники кафедри програмних засобів ЗНТУ завідувач кафедри, д.т.н., проф. С.О. Субботін та доцент, к.т.н. А.О. Олійник. Учасників літнього курсу було також проінформовано про міжнарожний проект CERES. Урочисте закриття заходу відбулося за участю ректора ЗНТУ, д.т.н., проф. С.Б. Бєлікова, який розповів учасникам про міжнародне співробітництво університету та привітав їх із завершенням курсу. Студенти, що вивчили академічний курс з розробки комп'ютерних ігор та успішно представили свої проекти, отримали сертифікати, підписані проф. С.О. Субботіним.

Проректором з наукової роботи д.т.н., проф. Ю.М. Внуковим та науково-дослідною частиною ЗНТУ було організовано участь молодих науковців університету в конкурсі проектів наукових робіт та науково-технічних розробок молодих учених, оголошеному Міністерством освіти і науки України. Представники ЗНТУ подали заявки на п'ять проектів. На конкурс з усієї України було подано понад чотириста проектів. Усі наукові роботи були уніфіковані відповідно до нагальних потреб економіки, суспільства та національної безпеки країни, розвитку технологій, виробництва та інноваційного підприємництва. Важливою особливістю конкурсу НДР молодих учених було те, що експертизу вперше здійснювали також молоді експерти. Вимоги конкурсу було трохи змінено у порівнянні з традиційним щорічним конкурсом проектів для «дорослих» учених: зменшено бали для оцінювання попереднього доробку авторів, але збільшено бали для оцінювання актуальності і новизни проектів.

27 липня 2016 р. відбулося засідання експертної ради Міністерства освіти і науки України під головуванням заступника міністра, д. ф.-м. н., проф. М.В. Стріхи, до складу якої увійшли голови усіх секцій, зокрема представник ЗНТУ – голова секції 11 «Розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки» д.т.н., проф. С.О. Субботін. Визначено, що високий рівень мають 37 проектів. Рекомендовано також профінансувати ті проекти, що набрали 70 балів і більше. Серед проектів молодих учених ЗНТУ один проект був визначений як проект високого рівня. Кожна секція подала також узагальнені результати та пропозиції по організації конкурсу. Головна проблема більшості проектних заявок – недостатній рівень подання матеріалу через відсутність у молодих учених свого роду культури подання, формування якої потребує адаптації до світових вимог.

Для допомоги молодим ученим в підготовці наукових публікацій, оформленні та поданні матеріалів на наукові конференції та конкурси, та з метою привиття культури оформлення наукових робіт в межах проекту Tempus CERES в ЗНТУ було підготовлено та видано навчальний посібник авторів С. О. Субботіна та А. О. Олійника «Handbook on the writing, formatting, review, analysis and publication of scientific works = Справочник по подготовке, оформлению, рецензированию, анализу и публикации научных работ = Довідник з підготовки, оформлення, рецензування, аналізу та публікації наукових праць». Книга містить систематизований виклад матеріалу з написання, оформлення, та подання наукових робіт до друку у наукових виданнях, а також огляд стандартів оформлення бібліографічних посилань. Розглянуто питання авторської та редакційної етики. Наведено принципи рецензування і аналізу наукових публікацій. Дано поради щодо підготовки наукових робіт до презентацій на публічних заходах. Видання призначене для студентів, аспірантів і науково-педагогічних співробітників вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ.

Найближча активність з реалізації та імплементації проекту CERES пов'язана з проведенням у вересні 2016 р. літньої школи в ЗНТУ за участю представників Чехії, Словаччини, Білорусі, України та інших країн.

Доцент кафедри програмних засобів
Андрій Олійник