18 жовтня 2013 року відбулося урочисте пленарне засідання п'ятої сесії Запорізької обласної молодіжної ради, яке було присвячене Європейському тижню місцевої демократії.

Для початку, дозвольте трохи відхилитись та в загальних рисах навести деякі положення.

«Європейський Тиждень Місцевої Демократії» (ЄТМД) є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року.

Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

За рішенням Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи (КМРВЄ) – провідною темою ЄТМД 2013 визначено: «Активна громадська позиція: голосування, залучення, участь».

Недостатність довіри до владних інституцій та політиків, політична апатія – поширені явища на рівні місцевого та регіонального самоврядування.

ЄТМД – загальноєвропейська ініціатива Ради Європи, що координується КМРВЄ, спрямована на розвиток діалогу між місцевими обраними представниками та громадянами, який сприятиме подоланню дефіциту демократії. Провідна тема, обрана для тижня 2013 року, передбачає кроки до поліпшення підзвітності депутатів на місцевому та регіональному рівнях. Ключовим елементом демократії на місцевому рівні є тісна взаємодія між громадянами та місцевими обраними представниками. Провідна тема ЄТМД 2013 року співзвучна з «Європейським роком громадян», який оголосив Євросоюз. Ці заходи доповнюватимуть один одного.

Тепер щодо самого засідання…

На початку засідання Голова Запорізької обласної молодіжної ради Андрій Володимирович Іванченко вручив Почесну грамоту молодіжної ради депутату обласної ради Сергію Грачову за заслуги перед молоддю у сприянні становленню державної та регіональної молодіжної політики.

Андрій Іванченко поінформував молодіжних депутатів про проведену роботу за півроку. Зокрема, голова ради зробив наголос на проведенні обласного конкурсу «Школа молодого парламентарія» та закликав молодіжних депутатів активізувати свою роботу з молоддю в районах області з метою популяризації даного конкурсу.

Присутні заслухали звіт комітету Молодіжної ради з питань освіти і науки про проведену роботу щодо участі молодіжних депутатів у ЗНО 2013. Також було заслухано звіт про діяльність молодіжних депутатів за півріччя.

Голова комітету молодіжної ради з питань правової політики, регламенту та молодіжної етики Валерій Несчотний доповів присутнім щодо проекту рішення реєстр. № 26 від 08.04.2013 «Про рекомендації громадських слухань на тему: «Розвиток молодіжної політики в Запорізькій області»», який на минулій сесії було прийнято за основу з направленням на доопрацювання до комітету. За результатами розгляду депутати прийняли це рішення в цілому.

Молодіжний депутат Олексій Негода доповів про проведену робочою групою з питань зв'язків з громадськістю та зовнішніх відносин роботу за півріччя.

Заступник голови ради Артур Нікітенко запропонував молодим парламентаріям створити робочу групу з напрацювання пропозицій до Закону України «Про волонтерську діяльність» до якої увійшли молоді депутати, президент всеукраїнської федерації «Спас», координатор у м.Запоріжжя всеукраїнського волонтерського проекту «Твори Добро, Україна!». Із заключним словом по цьому питанню виступив президент всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, який подякував Молодіжній раді за активну роботу. Молодіжна рада підтримала цю ініціативу та одноголосно підтримала цей проект рішення.

Наприкінці пленарного засідання Молодіжна рада ухвалила запропонований Артуром Нікітенко проект рішення «Про звернення Запорізької обласної молодіжної ради до Запорізької обласної ради та голови Запорізької обласної державної адміністрації стосовно необхідності прийняття окремої обласної програми по підтримці молоді.

Голова обласної молодіжної ради Андрій Іванченко запропонував молодіжним парламентаріям проект рішення «Про реорганізацію комітетів та президії Запорізької обласної молодіжної ради», який було підтримано більшістю голосів. Даним проектом рішення утворено п'ять комітетів ради та змінено персональний склад президії.

Із заключним словом виступив депутат обласної ради, секретар комісії Запорізької обласної ради з гуманітарних питань Ігор Грозовський, який подякував Молодіжний раді за проведену активну громадську роботу.

На цьому пленарне засідання п'ятої сесії завершилось.

Каряка Артем
студент гр. Е-510