Дана стаття присвячена проведеній днями презентації, тематикою якої стало навчання у «Школі вожатих», з подальшою можливістю освоєння посади вожатого в мережі розвиваючих таборів Terra Unique.

До цієї мережі входять такі відомі табори як: «i&Camp» – табір в стилі ВАУ (рік відкриття: 2012); «Какаду» – табір активних пригод. (рік відкриття: 2008); «Мандарин» – табір в стилі шоу (рік відкриття: 2006).

На презентації нам розповіли про переваги цих таборів, про інноваційний підхід до самих дітей та до підготовки вожатих для найкращого забезпечення взаєморозуміння між ними. Головна перевага організацій Terra Unique – це поєднання свободи, розвитку і комфорту.

Також була представлена інформація безпосередньо про «Школу вожатих» і умови працевлаштування. Навчання у школі починається з 31 березня 2014 року. Здійснюватиметься 2 рази на тиждень протягом 2-х тижнів. Місце проведення – Центр студентського самоврядування у гуртожитку ЗНТУ №4. Проходження «Школи вожатих» включає 3 етапи: відбірковий тур, навчання, іспит. Робота у таборах розпочинається 28 травня, а перший заїзд прибуває уже 31 травня. Тривалість одного заїзду – 17 днів. Всього ж кількість заїздів дорівнює 5-ти.

Крім того, ми дізналися про особливості й унікальність мережі таборів Terra Unique. Їх ілюструє цитата: «Дитячі табори Нового Покоління – це табори вільного вибору! Ти маєш право відпочивати, як тобі хочеться, але свобода завжди має межі, й у нас вона обмежена деякими законами: 1. Не можна вживати спиртні напої й палити! 2. Не можна покидати територію табору! 3. Не можна заважати відпочивати іншим! 4. Не можна псувати чуже майно! 5. Ти вільний, але твій вибір передбачає подальший сценарій твого життя».

Філософія цих таборів заснована на тому, щоб донести дитині, що вона вільна. Але в той же час дітей вчать правильно це розуміти, адже будь-яка свобода має свої межі. Та кордони це не перешкоди, які потрібно подолати, а орієнтир, який вказує на межі комфортного існування. Тому свобода – це завжди договір. Діти можуть прокидатися тоді, коли виспалися, їсти те, що виберуть, займатися тим, чим вирішили самі, купатися в морі або басейні. Виходячи з цього, дитина сама повинна розставляти пріоритети: поспати довше або встати раніше, але при цьому встигнути на сніданок. А на такі заохочення дитина зобов'язана не порушувати дисципліну і не залишати територію табору. У цих таборах здійснено новий підхід до поводження з дітьми: «В наших таборах принципово новий підхід до організації дитячого відпочинку, де діти — основні клієнти, й кожна дитина — вільна особистість».

Хотілося б також розповісти про кожен табір окремо.

«i&Camp» – ультрасучасний міжнародний молодіжний центр, відкритий у 2012 році. Це єдиний дитячий табір у світі, що поєднує в собі стільки унікальних елементів, необхідних для повноцінного відпочинку дитини. В «i&Camp» можуть відпочивати діти з 10 років.

«Мандарин» – кращий дитячий табір Криму за підсумками 2011 року. Дитячий табір для тих, хто любить відпочивати яскраво і насичено. У «Мандарині» можуть відпочивати діти з 7 до 16 років включно.

«Какаду» – кращий дитячий табір Євпаторії за результатами 2011, 2012 і 2013 років. На упорядкованій території табору є всі можливості для всебічного розвитку дитини.

Підбиваючи підсумки, організатори презентації запропонували спробувати себе в цікавій ролі вожатого в одному з унікальних дитячих таборів відпочинку, тим самим отримавши колосальний досвід від спілкування з дітьми і навчившись знаходити вихід з усіляких життєвих ситуацій стосовно того самого спілкування.

Після представленого на презентації, я думаю, у багатьох з'явилося бажання спробувати себе в даному напрямку! Тож успіхів бажаючим, а за довідками з різних питань можна звернутися до Центру сприяння працевлаштуванню студентів ЗНТУ (ауд. 329-А).

Артем Каряка
Прес-служба студентського самоврядування ЗНТУ