Сто переможців всеукраїнського проекту «Авіатор» відвідали відомий Міжнародний авіасалон Farnborough International Airshow 2016, який проходить у Лондоні. Поїздку організував благодійний Фонд Бориса Колеснікова – він реалізує конкурс «Авіатор» п’ятий рік поспіль.

До групи студентів-авіаторів традиційно приєднався Президент Фонду – Борис Колесніков. Він привітав кращих представників українських вузів технічних авіаційних спеціальностей. Із трьох тисяч учасників проекту «Авиатор-2016» саме вони заслужили право відвідати Фарнборо та ознайомитись з останніми досягненнями авіакосмічної галузі.

Президент Фонду підкреслив, що конкурс в цілому та щорічні поїздки його переможців на профільні виставки до Великобританії та Франції є достойною інвестицією у молоде покоління, розвиток науки та освіти України. "Задача Фонду – зробити так, щоб українська молодь не соромилась. Вони кращі. Якщо будуть працювати на "Антонова" – це велика честь. Будуть працювати в інших корпораціях – значить, нам є чим пишатись. Але найбільшу роботу виконують викладачі - вони їх готують. Це всього лише екскурсія, щоб авіатори познайомились зі світовою авіацією вживу", - зазначив Борис Колесніков.

Як відомо, жоден захід зі світу авіації не надає стільки можливостей його відвідувачам і учасникам, як Міжнародний форум Фарнборо в Лондоні і Ле Бурже в Парижі. У цьому році в Фарнборо беруть участь представники 22 країн світу; близько ста делегацій заявили про свій намір відвідати авіасалон. На Farnborough International Airshow 2016 переможці проекту «Авіатор-2016» зустрілися з представниками провідних компаній світового і вітчизняного авіабудування.

Зокрема, студенти відвідали стенд Airbus, де представники компанії ознайомили їх з основними моделями літаків, в тому числі новинками А350 XWB, А320 neo і А330 neo. Хлопці та дівчата змогли побачити і оцінити всі переваги нового салону Airspace by Airbus, але найбільше захоплення у них викликала екскурсія по найбільшому пасажирському літаку в світі Airbus A380, який може перевозити до 850 пасажирів.

Компанія Boeing на форумі Фарнборо 2016 відсвяткувала своє 100-річчя. Представники авіагіганту приділили час українським студентам і представили інтерактивну виставку з технологіями минулого і перспективами майбутнього Boeing. Запам'ятався хлопцям і дебютний політ літака нового сімейства Boeing 737 MAX.

Майбутні авіатори не упустили можливість заглянути на стенди вітчизняних компаній «Прогрестех Україна» і ДП «Антонов», який цього разу представив свій Ан-178 і дав можливість переможцям «Авіатора-2016» побачити літак зсередини.

Як правило, Фонд Бориса Колеснікова організовує відвідування студентами-авіаторами профільних виставок в так звані бізнес-дні і дні кар'єри, коли основні гравці світового авіаційного ринку укладають вигідні угоди, знаходять потенційних ділових партнерів. Це час, коли молоді українські фахівці можуть заявити про себе, обмінятися досвідом з іноземними колегами і в майбутньому застосувати його в рідній країні.

За словами одного з переможців «Авіатора-2016», студента Кіровоградської льотної академії Андрія Касьяна, відвідування Фарнборо подарувало йому незабутні емоції. «Я в захваті від поїздки! Завдяки своїм знанням і наполегливості звичайні українські студенти побачили літальні апарати всіх типів і призначень, супутники, раритетні експонати, останні розробки в галузі космічних досліджень. Фонд Бориса Колеснікова з його освітніми проектами роблять світ ближче і доступніше», - зазначив він.

Українські студенти не тільки відвідали авіавиставку Фарнборо, а й ознайомилися з визначними пам'ятками столиці Великобританії - побачили Біг Бен, Парламентську площу, Вестмінстерське абатство, Букінгемський палац і Тауерський міст, весело провели час в Парку розваг Thorpe Park.

Нагадаємо, «Авіатор» є одним з основних проектів благодійного Фонду Бориса Колеснікова. Це - єдиний конкурс в Україні подібного масштабу для студентів технічних авіаційних спеціальностей. Його мета - надати підтримку майбутнім архітекторам і інженерам, пілотам і авіадиспетчерам; мотивувати і заохотити талановиту молодь щорічними поїздками на Міжнародні авіасалони Фарнборо (Великобританія) і Ле Бурже (Франція).

Щорічно проект розширює географію і охоплює всі вузи, об'єднуючи майбутню авіаційну еліту України.

У цьому році в проекті брали участь авіатори з Києва, Харкова, Кіровограда, Запоріжжя, Дніпра, Кривого Рогу, Слов'янська та Кременчука. В рамках проекту вони пройшли тестування з точних наук, англійської мови та історії авіації, перевірку знань з основ авіації, вирішили бізнес-кейси від фахівців галузі. У фіналі опинилися 200 студентів - вони захистили перед експертним журі свої мотиваційні презентації. У підсумку переможцями стали сто кращих молодих авіаторів, а нагородою їм послужила поїздка на Farnborough International Airshow 2016 Лондон. Серед переможців конкурсу, що відвідали Фарнборо, є студенти та випускники Запорізького національного технічного університету, а саме – Благун Вадим (гр. М-721м), Панасенко Iлля (гр. М-721м), Колоколов Олександр (гр. М-711) та магiстр-випускник 2015 року – Панiн Володимир (гр. М-720м).

За словами Софії Мудрик, директора благодійного Фонду Бориса Колеснікова, організація і в майбутньому буде сприяти підготовці нового покоління авіаторів в Україні.