Міносвіти готове розглянути механізми фінансування підключення вузів України до інструменту відстеження цитування наукових статей "Scopus", що поміж усім іншим, використовується при складанні відомих світових рейтингів вузів

21 березня в Міністерстві відбулася зустріч Першого заступника міністра освіти Євгена Суліми з представником видавництва "Ельзевір" в Східній Європі Петром Голкевичем. У зустрічі також взяли участь ректори та проректори з наукової роботи провідних вищих навчальних закладів України.

"Ельзевір" – найбільше в світі видавництво наукової, технічної та медичної інформаційної продукції і послуг. Співпрацюючи зі світовими науковими спільнотами, "Ельзевір" видає більш ніж 2000 журналів і 1900 книг щороку. Окрім друкарської продукції видавництво пропонує такі інноваційні електронні продукти і ресурси, як "ScienceDirect", "MD Consult" та "Scopus".

Під час зустрічі Євген Суліма зазначив, що "перед Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Президентом України поставлено завдання забезпечити в найближчій перспективі входження провідних українських університетів до основних міжнародних рейтингів найкращих університетів. Тому міністерство зацікавлене в активізації співробітництва з міжнародними організаціями, яке сприятиме входженню вищих навчальних закладів України до світових рейтингів".

"Ми розуміємо, що для входження українських університетів до найкращих університетів світу актуальним і необхідним є доступ до науковометричних баз даних. Ми зацікавлені у співробітництві з видавництвом "Ельзевір", яке пропонує такий продукт як бази даних Скопус (Scopus)", - зазначив Євген Суліма.

Також він висловив сподівання, що "керівництво видавництва "Ельзевір" поставиться з розумінням до українських університетів та піде назустріч в частині фінансових можливостей України, ураховуючи подальше довгострокове співробітництво".

Крім того Євген Суліма зазначив, що міністерство готове розглянути механізми фінансування, а також організаційні та технічні питання підключення до бази даних "Scopus", підкресливши, що це дозволить учасникам проекту мати доступ до бази даних, яка охоплює більше 18 тисяч наукових журналів та надасть можливість отримувати новітню інформацію за різними напрямами наукових досліджень, мати показники цитування наукових статей окремого автора або організації, аналізувати наукову продуктивність вченого та організації, порівнювати якість наукових журналів.

За результатами зустрічі прийнято протокольне рішення в якому учасниками підтримана необхідність підключення до інформаційно-наукової системи бази даних "Ельзевір" шляхом утворення консорціуму за участю українських вищих навчальних закладів. Ректорам вищих навчальних закладів необхідно подати пропозиції щодо входження навчальних закладів до консорціуму.

Довідка:
"Scopus" - бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих в наукових виданнях. База даних індексує більше 18000 наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук. Також, до бази даних потрапляють публікації наукових журналів, матеріали конференцій та книжкових видань. Розробником та власником "Scopus" є видавнича корпорація "Elsevier". База даних доступна на умовах передплати. База даних має власну систему для пошуку веб-сторінок, яка інтегрована із патентною базою даних. "Scopus" є одним з головних джерел отримання наукометричних даних для проведення оціночних досліджень на державному або корпоративному рівні. Дані "Scopus", окрім іншого, використовуються при складанні деяких рейтингів провідних університетів світу. Наприклад, Times Higher Education або QS World University Rankings.