25-27 квітня 2017 року на базі кафедри «Електропостачання промислових підприємств» Запорізького національного технічного університету згідно з Наказом МОНУ №1495 від 09.12.2016 р. «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2016/2017 навчальному році» було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Електротехнічні системи електроспоживання».

Урочисте відкриття Всеукраїнської олімпіади відбулося 26 квітня в ауд. 253 головного корпусу ЗНТУ. Гостей університету, організаторів та студентів-учасників олімпіади привітали ректор, проф. Бєліков С.Б., проректор з наукової роботи, проф. Наумик В.В., декан електротехнічного факультету Антонов М.Л. і завідувач кафедри «Електропостачання промислових підприємств», проф. Метельський В.П. та побажали успіхів при вирішенні завдань олімпіади, а також, щоб перемогу здобули найсильніші!

В олімпіаді взяли участь 63 учасника, які представляли 24 вищих навчальних заклада ІІІ-ІV рівнів акредитації з усіх регіонів України.

Учасникам олімпіади було запропоновано вирішення 5 задач з: електропостачання промислових підприємств; електричні мережі та системи; електромагнітні перехідні процеси; релейний захист та автоматика; математичні задачі енергетики.

27 квітня відбулося урочисте закриття олімпіади та нагородження переможців. За підсумками роботи членів журі олімпіади призові місця розподілилися таким чином:

І місце – Собко Євгеній Михайлович, студент Запорізького національного технічного університету;

ІІ місце – Герасимів Василь Ярославович, студент Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя;

ІІ місце – Юрченко Віктор Олексійович, студент Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова;

ІІІ місце – Любарцев Вадим Володимирович, студент Приазовського державного технічного університету;

ІІІ місце – Дудіна Марія Петрівна, студентка Таврійського державного агротехнологічного університету;

ІІІ місце – Батіг Іван Григорович, студент Національного університету «Львівська політехніка»;

ІІІ місце – Коваленко Олександр Сергійович, студент Сумського державного університету.

Крім дипломів переможців студенти-учасники олімпіади отримали грамоти за активну участь, а викладачі – подяки.

У командному заліку:

І місце – команда Національного університету харчових технологій;

І місце – команда Національного університету водного господарства та природокористування;

ІІ місце – команда Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;

ІІ місце – команда Дніпровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна;

ІІ місце – команда Національного гірничого університету;

ІІІ місце – команда Національного університету біоресурсів і природокористування України;

ІІІ місце – команда Вінницького національного технічного університету;

ІІІ місце – команда Криворізького національного університету;

ІІІ місце – команда Луцького національного технічного університету.

У рамках заходу учасники олімпіади, гості нашого міста мали змогу відвідати з екскурсією Дніпровську ГЕС, а також музей техніки Богуслаєва.

Отже, олімпіада сприяла не тільки подальшому творчому та професійному зростанню її учасників, а й стала часом ознайомлення зі славетним Запорізьким національним технічним університетом, містом Запоріжжя.

Лазунько Аліна Олександрівна,
провідний фахівець відділу наукової роботи студентів