Основною причиною є виявлені порушення ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти

Прес-служба Державної інспекції навчальних закладів повідомила, що за матеріалами перевірок, Державною акредитаційною комісією анульовано всі ліцензії на здійснення освітньої діяльності приватного вищого навчального закладу "Західнодонбаський інститут економіки і управління", коледжу вказаного приватного інституту і Скадовського відділення кримського факультету Східноукраїнського національного університету ім. Даля.

У Держінспекції повідомили, що основною причиною анулювання ліцензій є порушення умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, зокрема, низький рівень кадрового забезпечення, недостатня матеріально-технічна база, низький рівень підготовки студентів, навчально-методичного та інформаційного забезпечення, порушення в організації навчального процесу.

Крім того, ДАК позбавила ліцензій з окремих спеціальностей ЗАТ "Львівський інститут менеджменту" та низки економічних спеціальностей на підготовку фахівців "Київського славістичного університету".

Також керівництву Київського славістичного університету доручено вивести своїх студентів з неприйнятних для навчання та проживання навчальних приміщень та гуртожитків, й упродовж трьох місяців усунути виявлені недоліки та порушення з надання освітніх послуг.

Усі студенти вищих навчальних закладів, ліцензії яких анульовані, будуть до кінця навчального року переведені до інших ВНЗ.

Зазначимо, що минулого року Державною атестаційною комісією було ухвалено рішення про анулювання ліцензій Київського інституту соціальних і культурних зв’язків ім. Святої княгині Ольги та Українського фінансово–економічного інституту.

Голова Державної інспекції навчальних закладів Михайло Гончаренко, коментуючи їх закриття зазначив: "У цих ВНЗ був низький рівень кадрового забезпечення, недостатня навчально–методична база, проблеми з лекційним навантаженням на викладачів, а також низький рівень успішності студентів, який виявили після написання міністерських контрольних робіт".