Фотографія викладачів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності 2021

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності заснована в вересні 2015р. під керівництвом д.е.н., професор Ткаченко Алла Михайлівна. Навчальний процес забезпечує науково-педагогічний персонал до складу якого входить 80% докторів та кандидатів наук. Кафедра створена на базі кафедри економіки та організації виробництва, яка була заснована ще 1965р і має свої традиції та досягнення в формуванні комплексних цільових програм розвитку Запорізького регіону, розробці теоретичних питань приватизації підприємств, вдосконаленні економічних відносин у виробництві, розробці організаційно-економічних засад інноваційного розвитку регіону та визначенні стратегічних та тактичних напрямків розвитку промислових підприємств. Кафедра економіки і організації виробництва стала базою створення кафедр «Промисловий транспорт», «Менеджменту та маркетингу» та «Фінансів та кредиту» та формування факультету економіки та управління.
Сьогодні на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності викладається 17 дисциплін: «Економіка підприємства», «Економіка за видами діяльності», «Економіка підприємств зв’язку», «Економіка і фінанси підприємства», «Економіка праці і соціально-трудові відносини», «Основи бух. обліку та аудиту», «Фінанси і кредит», «Основи менеджменту», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку» «Менеджмент і маркетингові дослідження», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку», «Статистика», «Теорія статистики», «Організація, планування та управління виробництвом», «Організація, планування та управління промисловими підприємствами», «Організація, планування та управління промисловим виробництвом».
Викладачі кафедри є керівниками економічної частини проектів студентів технічних спеціальностей, проводять активну профорієнтаційну роботу.За останні 5 років три викладача захистили кандидатські дисертації – Тіховська Т.М., Борисенко О.Є., Шитікова Л.В.
У період реалізації ринкових реформ підвищилась роль економічних наук, досягнення яких активно втілюються в життя, а викладачі та співробітники кафедри віддають свої знання та досвід при підготовці високопрофесійних спеціалістів. Викладачі кафедри постійно займаються підвищенням кваліфікації, беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, круглих столах. В 2013р. співробітники кафедри брали участь у міжнародному проекті Best Course «Management and marketing. Globalization and integration outlook». Це сприяє постійному підвищенню якості викладання дисциплін та професійного рівня викладачів.

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  приймала участь у таких міжніродних проектах:

1. Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується Глобал Ком'юнітіз, у співпраці із Малопольською школою державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

Кафедра ПТБД реалізує навчання за сертифікованою  програмою підвищення кваліфікації «Управління в органах місцевого самоврядування для лідерів громад та депутатів місцевих рад» у рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується Глобал Ком'юнітіз, та у співпраці із Малопольською школою державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK, Польща), партнером Програми USAID DOBRE.

Викладачі кафедри проф. Ткаченко А.М., проф. Пожуєва Т.О., проф. Левченко Н.М., доц. Крайнік О.М., доц. Круглікова В.В., доц. Севастьянов Р.В., доц. Плинокос Д.Д. пройшли навчання за зазначеною програмою, яку проводили викладачі Малопольської школи державного управління при Краківському університеті економіки (Республіка Польща).

2. Проект «Підприємницький університет» за організації Міністерства освіти і науки, Міністерством цифрової трансформації, Українським фондом стартапів, Стартап-інкубатором YEP в партнерстві з Університетом Тарту, Garage48, Cisco, OKKO, Genesis за підтримки Генерального консульства України в Сан-Франциско та Міністерства закордонних справ Естонії.

На кафедрі з 2020 р. реалізується проєкт “Підприємницький університет”, у межах якого для здобувачів вищої освіти викладають курс “Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами”. Цей проєкт здійснюється  спільно з Міністерством освіти і науки, Міністерством цифрової трансформації, Українським фондом стартапів, Стартап-інкубатором YEP. Викладачі кафедри проф. Ткаченко А.М., проф. Пожуєва Т.О., проф. Левченко Н.М., доц. Плинокос Д.Д. пройшли навчання за програмою у українських та зарубіжних тренерів.

3. Проєкт Erasmus+ «Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті» (WORK4CE) (2020-2023 рр.) 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP

“Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” [WORK4CE], викладач кафедри доц. Плинокос Д.Д. учасник проєкту. В проєкті приймають участь університети України, Азербайджану, Німеччини, Бельгії, Іспанії. Мета проєкту розроблення нової форми співпраці між університетами та підприємствами в епоху цифрових технологій для покращення працевлаштування випускників; надання новітніх компетенції, що пов’язані з компетенціями, необхідними для працевлаштування, для формування робочого простору майбутнього. В рамках проєкту в 2021 р. доц.. Плинокос Д.Д. прийняв участь у роботі зимової школи у м. Дортмунд (Німеччина) в Університеті прикладних наук м. Дортмунд. Під час навчання розглядалися питання з  впровадження Agile підходу у міжнародних проєктах.

Файл: