Ви є тут

Головна » Факультети » Юридичний

Кафедра загальноправових та політичних наук

Емблема кафедри «Загальноправові та політичні науки»

Кафедра «Загальноправові та політичні науки» (ЗПН)

Рік початку діяльності: 2016

Керівництво:

Завідувач кафедри: доктор юридичних наук, професор Кириченко Юрій Вікторович

Спеціальності:

052 – «Політологія», освітня програма:

«Політологія»

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Тургенєва 39, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 290-Б
тел.: +380(61)7698626
e-mail: kafedra_zpn@zntu.edu.ua

 


В рамках дисципліни «Комунікаційні технології» 18.04.2023 на запрошення доц. Бабарикіної Н.А. на практичне заняття доєдналася регіональна представниця Інституту масової інформації (ІМІ) в Запорізькій області, журналістка та викладачка факультету журналістики ЗНУ Наталія Виговська. Останній рік пані Наталія сконцентровано займається дослідженням пропаганди на тимчасово окупованих територіях, маніпуляцій, злочинів рф проти медіа. Всі ці злочини рф ІМІ фіксує і передає до поліції та прокуратури.

На занятті пані Наталія розповіла про інформаційну стратегію країни-агресора, захват українських медіа на початку повномасштабної фази російсько-української війни, «нові» російські медіа на тимчасово окупованій території Запорізької області, пропаганду, маніпуляції, фейки, політичний контекст і персоналій на тимчасово окупованій території Запорізької області.

Було змістовно, цікаво, емоційно. Ми щиро вдячні за інформацію, корисні поради та надані рекомендації. Дякуємо!

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

 


Для студентів спеціальності 052 «Політологія» 27.03.2023 доц Бабарикіна Н.А. провела тренінг на тему «Трансформація конфлікту». Метою тренінгу було навчити молодь ненасильницькій комунікації для зниження рівня конфліктності серед молоді. Під час тренінгу студенти:

- ознайомилися з природою та динамікою конфлікту, етапами його перебігу;

- ознайомилися з принципами вирішення конфлікту мирним шляхом, сформованих Фондом досліджень миру і майбутнього у Швеції;

- вивчили інструменти аналізу конфлікту – дерево конфлікту, трикутник конфлікту, айсберг конфлікту;

- дослідили стратегії поведінки у конфлікті;

- ознайомилися з роллю стереотипів та упереджень у конфлікті;

- вивчили теорію ненасильницької комунікації;

- вчилися трансформувати конфліктні ситуації;

- було багато практики!

Студенти отримали цінну інформацію, яку на тренінгу застосовували у змодельованих ситуаціях, та здобули навички, які готові застосовувати у реальному житті.

Захід відбувся в рамках проєкту, що реалізується ГО «Донецький молодіжний дебатний центр» за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення


В рамках дисципліни «Зовнішня політика України» 24.03.2023 на запрошення доц. Бабарикіної Н.А. на семінарське заняття до магістрантів-політологів доєдналася пані Тетяна Далявська – к.політ.н., доц. кафедри міжнародних відносин та журналістики Університету КРОК, активістка ГО СД Платформа та ГО Прогресильні, стажерка Європарламенту в прес-секретаріаті Прогресивного альянсу соціалістів та демократів (S&D).

S&D є другою найбільшою політсилою в Європарламенті. Під час заняття пані Тетяна Далявська розповіла про формати та графік роботи євродепутатів, про особливості роботи Європарламенту на два міста – Брюссель та Страсбург, про різні шляхи інтеграції, про перспективи інтеграції України до ЄС та поділилася особистими враженнями про відчутну підтримку України з боку колег по Європарламенту.

Студенти-політологи були натхненні спілкуванням та ставили багато питань. Ми щиро вдячні пані Тетяні за інформативну, плідну та цікаву зустріч.

 

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення


Викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальності 052 «Політологія» всіх освітніх рівнів 20.03.2023 відвідали щорічну лекцію «Основні засади академічної доброчесності», яку прочитав Володимир Бахрушин — д.ф.-м.н., проф. НУ «Запорізька політехніка», координатор сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE Team). Забезпечення якості освіти на рівні світових стандартів нерозривно пов'язане із поняттям академічної доброчесності. Особливо актуальним це питання є для майбутніх випускників, що готують до захисту бакалаврські та магістерські роботи.

 

Альтернативна назва зображення 


ОГОЛОШЕННЯ

Запрошуємо до обговорення ОПП всіх зацікавлених стейкхолдерів. Чекаємо на ваші пропозиції за адресою kafedrazpn@gmail.com

Проєкт ОПП 052 до обговорення (PDF, 384 KБ)


Акредитація освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти за другим магістерським рівнем «Політологія» за спеціальністю 052 «Політологія»

З 23 по 25 вересня 2021 року на кафедрі загальноправових та політичних наук заплановано проведення акредитаційної експертизи освітньої програми підготовки здобувачів вищої освіти за другим магістерським рівнем «Політологія» за спеціальністю 052 «Політологія»

Ознайомитися з програмою проведення акредитаційної експертиза можна тут (DOCX, 28 KБ)

Відкрита зустріч з ЕГ:

24 вересня 2021 року об 11.20
Веб-посилання: https://us04web.zoom.us/j/78906688212?pwd=bWQybUQxVVJGSEhNRjJkRk94L3d3dz09
Ідентифікатор конференції: 789 0668 8212
Код доступу: 2021


УВАГА!!!

Студентам першого курсу (рівень бакалавр та магістр) слід обрати для вивчення дисципліни із Каталогу вибіркових дисциплін Національного університету "Запорізька політехніка"  та написати відповідну заяву в деканаті юридичного факультету. Заяву необхідно подати до 21 серпня 2021 року.

https://catalog.zp.edu.ua


Альтернативна назва зображення

 


Відбулася довгоочікувана гостьова лекція пана проф.,д-ра, керуючого директора CIVIC GmbH – Інститута міжнародної освіти, Олександра Бурки (м.Відень, Австрія). Тема лекції: "Моделюючі ігри. Освіта та тренінги для політики і суспільства". Своєрідним лозунгом стала фраза: "Залишайтеся на зв'язку та змінюйте перспективи!". 

Професор цікаво та з яскравами прикладами розповів про моделюючі ігри, їх широке розповсюдження, як ефективного методу вирішення проблем, використання серез більшості країн Європи. Моделюючі ігри користуються все більшою популярністю у різних сферах життя – від освіти в її найширшому розумінні до економіки та громадянського суспільства. У навчальних процесах люди всіх вікових груп охоче долучаються до інтерактивних та ігрових методів для отримання знань та розвитку нових компетенцій. В рамках моделюючих ігор здійснюється наближена до реальності симуляція передусім складних процесів переговорів та прийняття рішень. 
Моделюючі ігри завжди уможливлює готовність гравців доєднатися до відкритих навчальних процесів. Результат гри учасники визначають самі. Відтак тут доречний індійський вислів: "Скажи мені -і я забуду, покажи мені - і я запам'ятаю, дай мені зроби - і я зрозумію". 
Цей навчальний метод підходить майже для кожної вікової та професійної групи. Упродовж всієї моделюючої гри учасники беруть на себе роль дійових осіб та представників груп за інтересами. Все відбувається на фоні вигаданої, але близької до реальності вихідної ситуації – йдеться про так званий сценарій.
Олександр Бурка має величезний досвід організації, керівництва  та проведення моделювання для Гeте-Інститутів у Білорусії, Бельгії, Єгипті, Німеччині, Італії, Кіпрі, Латвії, Молдавії, Польщі, Румунії, Словаччини та Швейцарії.
Участь у лекції взяли студенти 1-4 курсів, магістратури спеціальності 052 "Політологія" та професорсько-викладацький склад кафедри загальноправових та політичних наук.
Лекція вийшли надзвичайно цікавою, жвавою, студенти із захопленням брали участь у дискусії.

24 травня 2021 року відбулася довгоочікувана, цікава та захоплююча відкрита лекція, яку читали чарівні проф.док.хаб Кристина Гомулка та проф.док.хаб Малгожата Гаврицька ( Факультет управління та економіки, Гданська Політехніка, Польща) на тему: "Для чого ринок праці у Польщі потребує емігрантів?" У заході взяли участь близько   40 осіб, серед яких студенти 1-4 курсів, магістри, професорсько-викладацький склад кафедри загальноправових та політичних наук та кафедра соціальної роботи. Лекція була дуже корисною, лаконічною та змістовною. Студенти та викладачі задавали цікаві питання та дискутували с професорами.


Кафедрою загальноправових та політичних наук, (проф. Арабаджиєв Д.Ю. та доцент кафедри Трипольська М.І.) під егідою ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив» спільно з Запорізькою обласною державною адміністрацією: заступником голови Русланом Шихановим, начальником Управління зовнішніх зносин та ЗЕД Артуром Бойко, директором Агенції регіонального розвитку Аскадом Ашурбековим 20 травня 2021 року о 10.00 год. в Запорізькій обласній державній адміністрації (пр. Соборний, 164) організовано «круглий стіл» на тему: «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України. Презентація результатів у Запорізькій області». 

Активними учасниками проєкту та заходу були студенти 1-4 курсів та магістратури спеціальності 052 "Політологія", які долучалися до дослідницької роботи в межах навчальної практики (обчислення субіндексу інституційної підтримки євроінтеграційного поступу Запорізької області) та за результатами обговорення висловили пропозиції щодо внесення змін (доповнення) навчальної дисципліни «Євроінтеграційні реформи та децентралізація» темою практичного заняття «Теоретико-методологічні засади обчислення показників Індексу євроінтеграційного економічного поступу регіону». Залучення викладачів та здобувачів за ОНП 052 «Політологія» до даного проєкту підкреслює регіональний контекст, дослідницький компонент та специфіку освітньої прогами.
Захід проводиться за підтримки Управління зовнішніх зносин та ЗЕД облдержадміністрації в рамках проєкту, що реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнером проєкту в Запорізькій області є кафедра загальноправових та політичних наук Національного університету «Запорізька політехніка» та Агенція регіонального розвитку.
Під час заходу були представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2019 роки 
Так, за 2020 рік експорт товарів до країн ЄС становить $ 724,42 млн. Найбільші обсяги експорту запорізьких товарів припадали на Італію, Польщу, Німеччину, Австрію, Болгарію, Фінляндію.
За січень – лютий 2021 року експорт товарів до Європейських країн склав – $ 170,70 млн. У порівнянні з цим періодом минулого року обсяги торгівлі збільшилися на 40%.
Основними статтями експорту стали недорогоцінні метали та вироби з них, мінеральні продукти, продукти рослинного походження, жири та олії тваринного або рослинного походження тощо.
На завершення учасники круглого столу напрацювали низку пропозицій щодо підвищення рейтингу регіону за Індексом євроінтеграційного економічного поступу та його окремими показниками, подальші шляхи євроінтеграції Запорізької області.

 

19 травня 2021 року,в рамках Тижня «Відкритого Уряду» в Україні» віэдбулося засідання круглого столу «Жодного рішення для молоді без молоді». До нього долучилися посадовці обласної та районних адміністрацій, представники молодіжних громадських організацій і територіальних громад.
Модератор заходу, кандидат філософських наук, доцент кафедри "Загальноправових та політичних наук"  Національного університету «Запорізька політехніка» Владислав Владиславович Волобуєв повідомив, що метою круглого столу є обговорення вже наявного досвіду роботи з реалізації молодіжної політики в області і напрацювання механізмів та інструментів, які нададуть молоді більше можливостей активно долучатися до участі в процесах прийняття управлінських рішень.

Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv 26 квітня 2021 р. провели «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST» щодо можливостей навчання і практики, викладання та стажування в провідних європейських університетах, молодіжних обмінів та волонтерства в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Захід відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Євродеск Україна, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейський корпус солідарності, закладами вищої освіти, студентами-учасниками обмінів Еразмус+ та випускниками Еразмус Мундус.

Студенти 1-4 курсів, магістратури спеціальності 052 "Політологія" та викладачі кафедри загально-правових та політичних наук взяли участь у заході через Zoom.

22 квітня 2021 року відбулася довгоочікувана гостьова лекція пана професора Валентина Балюка (м. Люблін, Польща) на тему: "Польсько-українські відносини в умовах гібридних загроз безпеці у Центрально-Східній Європі після агресії Росії у 2014 р." У заході взяли участь близько 60 осіб, серед яких професорсько-викладацький склад кафедри загальноправових та політичних наук, кафедри соціальної роботи, студенти 1-4 курсів та магістратури. Лекція виявилася цікавою, корисною, згодом перейшла у дискусію, студенти та викладачі охоче задавали хвилюючі питання професору, а він, в свою чергу, висловлював власну думку. Матеріали лекції будуть використанні в межах дисципліни: "Гібридні війни та локальні конфлікти".


24 березня 2021 року Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» організувала та провела регіональний захід, спрямований на забезпечення практичної реалізації пріоритету «згуртованої країни» у Запорізькій стратегії регіонального розвитку, яка вважається стратегічною метою формування регіональної політики в Україні. 

Координатором заходу виступив завідувач кафедри загальноправових та політичних наук, д.політ.н., доц. Дмитро Арабаджиєв, а модератором – доцент кафедри загальноправових та політичних наук, к.ю.н., доц. Маргарита Трипольська. Також у форматі Zoom до дискусії долучилися студенти спеціальності 052 Політологія НУ «Запорізька політехніка». Результати круглого столу обговорені на засіданні кафедри загальноправових та політичних наук та ухвалено рішення про оновлення певних освітніх компонентів дисциплін «Політичний аналіз і проноз» (бакалаврат) та «Євроінтеграційні реформи та децентралізація» (магістратура).
 Дискусія була організована як 8-й захід у рамках регіональних заходів Національної платформи "Діалог про мир та безпечну реінтеграцію".
Регіональна платформа "Запорізька стратегія регіонального розвитку 2027: як забезпечити соціальну згуртованість та єдність?" була розроблена у співпраці із Запорізькою обласною державною адміністрацією та Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України. Дискусія об’єднала 102 учасника, включаючи зацікавлені сторони та представників різних цільових груп:
- голова Запорізької обласної державної адміністрації та керівники департаментів обласної виконавчої влади
- Голови та представники територіальних громад (громади)
- депутати Запорізької обласної ради
- Лідери громадянського суспільства Запорізької області
- Директор Запорізького агентства регіонального розвитку
- Регіональний представник міжнародної організації (ООН Жінки)
- Провідні експерти в галузі соціальної згуртованості
- ЗМІ
Ключовим досягненням круглого столу стало те, що 33 офлайн-представники Запорізької обласної державної адміністрації та громадянського суспільства (13 жінок та 20 чоловіків), а також 79 учасників онлайн обговорення(у тому числі 52 представники ОТГ та 27 представників ОМС) актуалізували питання соціальної згуртованості та виявили готовність оновити Стратегію регіонального розвитку та стратегію усіх 67 громад Запорізької області з урахуванням цього питання.

 

Альтернативна назва зображення

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В рамках міжуніверситетської співпраці в березні відбулася гостьова лекція Рябініна Євгена Вадимовича к.політ.н., доцента кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Маріупольського державного університету для студентів спеціальності 052 «Політологія». Тема лекції «Питання індивідуальної свободи в умовах трансформації світового устрою». Дякуємо шановному лектору за насичену, цікаву та корисну лекцію. Новий формат співпраці сподобався студентам та викладачам. Далі буде!


 

Альтернативна назва зображення

10 лютого 2021 року відбулося розширене засідання Правління Українського Дослідницького Соціального Консорціуму (УДСК), де були присутні науковці НУ "Запорізька політехніка". До Наукової Ради УДСК від НУ «Запорізька політехніка» включено проректора, доктора технічних наук Шило Галину Миколаївну. Визначено як контактних осіб для координації наступних напрямків роботи: Соціологія; Проектний менеджмент (гранти, міжнародна співпраця); Комунікація (журналісти, PR, ІТ тощо); Арабаджиєва Д.Ю., д політ. н., завідувача кафедри загальноправових та політичних наук, Поповича В.М., д.філос. н., завідувача кафедри соціальної роботи та психології.

На порядок денний засідання правління були винесені такі питання:
1. Підведення підсумків роботи за 2020 рік
2. Положення про Наукову раду УДСК
3. Обрання членів Наукової ради УДСК
4. Пріоритети діяльності УДСК на 2021р
5. Різне
Серед пріоритетів діяльності УДСК на 2021 рік членами Правління найактивніше обговорювалися питання проведення спільних наукових досліджень з питань реформи децентралізації влади та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграційних реформ, цифрової трансформації та інші теми, які входять до спектру наукових інтересів викладачів кафедри загальноправових та політичних наук, напряму корелюють з метою та фокусом Освітньої Програми 052 «Політологія».

ОГОЛОШЕННЯ
До уваги студентів і викладачів!
Продовжується цикл запланованих заходів з питань забезпечення якості вищої освіти в нашому університеті та запрошуємо прослухати лекції Володимира Бахрушина, д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики на тему "Розроблення освітніх програм. Основні вимоги".
Лекція буде проводитися 9 лютого 2021 року о 14:00 в онлайн-форматі.
Параметри підключення:
Ідентифікатор конференції: 873 2613 6016
Код доступу: 2021

ОГОЛОШЕННЯ
До уваги студентів і викладачів!
Партнер НУ "Запорізька політехніка" Холонський інститут технологій (ХІТ, м. Холон, Ізраїль) пропонує безкоштовні дистанційні курси англійською мовою у весняному семестрі (каталог додається). ПРОДОВЖЕНО РЕЄСТРАЦІЮ ДО до 3.02.2021. Додаткова інформація: https://www.hit.ac.il/en/rnd/Student_Exchange Студент може обрати для вивчення від 1 курсу. Бажаючих долучитися до курсів просимо контактувати з проф. каф. ПЗ Г.В. Табунщик (galina.tabunshchik@gmail.com).За умови успішного проходження відповідний курс може бути перезарахований в НУЗП.

ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до участі в анонімному анкетуванні студенти спеціальності 052 «Політологія». Анкети доступні тут


9 та 10 грудня відбулася лекція на тему «Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу» д.ф.-м.н., професора кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Володимира Бахрушина. Викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальнотсі Політологія були активними слухачами.

Основними питаннями, яким була присвячена лекція, були такі:

1. Поняття академічної доброчесності. Основні види порушень академічної доброчесності.

2. Академічний плагіат, плагіат та самоплагіат.

3. Фабрикація, фальсифікація та інші види порушень.

4. Поняття та види академічної відповідальності.

5. Практики забезпечення академічної доброчесності в Україні та світі.

Лекція була цікавою та корисною. Колектив викладачів та студентство вдячні за інформацію.


 

Альтернативна назва зображення

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

27 листопада відбувся захід, що був організований громадською організаціює “ГРУПА ВПЛИВУ”. Викладачі кафедри загальноправових та політичних та студенти спеціальності Політологія взяли участь у заході “Вибори 2020. [Не]доступність політичних партій”. На заході було представлено результати моніторингу інформаційної доступності політичних партій на місцевих виборах 2020. Відбулося обговорення питань щодо залучення виборців до політичних процесів, стандартів доступності та інклюзивності для політичних партій, а також обговорено подальші плани для підвищення рівня участі людей з інвалідністю у виборах. У заході взяли участь українські та міжнародні експерти, представники громадських організацій, політичних партій.


 

Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

6 листопада 2020 року відбувся захід, на який було запрошено викладачів кафедри загальноправових та політичних наук та студентів спеціальності 052 Політологія. Захід "Забезпечення поінформованого вибору під час місцевих виборів" провів журналіст-розслідувач Юрій Сидоров. Даний проект реалізують ГО "Медіавізія" та ГО "Запорізький центр розслідувань". Захід був цікавий, аналітичний, корисний!


ОГОЛОШЕННЯ

На кафедрі загальноправових та політичних наук в період з 28 по 30 жовтня 2020 року буде проходити акредитаційна експертиза ОП Політологія другого (магістерського) рівня вищої освіти. Відомості про самооцінювання освітньої програми наведено нижче. Програма проведення акредитаційної експертизи передбачає відкриту зустріч учасників освітнього процесу з експертною групою.
Відкрита зустріч з експертами: ID24455 Національний університет «Запорізька політехніка» 052 Політологія.
Час: 28 жовтня, 2020 16:30 - 17:30
Підключитись до конференції Zoom: https://us04web.zoom.us/j/77911437839?pwd=RWlENzd2WEVVRzlDOGJ0RlVVdjk1UT09
Ідентифікатор конференції:779 1143 7839
Код доступа: 2020

УВАГА!!!

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину інформуємо, що освітній процес відповідно до наказу ректора з 15 жовтня  по 15 дистопада 2021 року для студентів організований з використанням дистанційних технологій навчання. Просимо відповідально ставитись до виконання індивідуального навчального плану та запланованих з кожної дисципліни завдань.

Навчання проводиться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи «Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах Zoom, Google Classroom, Skype, Viber, Telegram, e-mail та інші.


Альтернативна назва зображення

Продовжується плідна співпраця кафедри загальноправових та політичних наук та Молодіжного німецького центру Заммельзуриум та ЗОУНБ. 13 жовтня відбувся захід в рамках "Тижні Німеччини в Україні". Було відкрито витсавку "Злам на Сході", яка присвячена складному процесу обєднання Сходу і Заходу Німеччини. Запрошеним експертом виступив доцент кафедри загальноправових та політичних наук Волобуєв В.В., який розповів чим може бути корисним для України німецький досвід. На заході були присутні студенти спеціальності 052 Політологія, які були активнимми його учасниками.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу та у зв’язку із затвердженням галузевого стандарту запрошуються до обговорення змісту та структури освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня спеціальності 052 «Політологія» усі зацікавлені стейкхолдери (роботодавці, академічна та студентська спільнота). Чекаємо на Ваші пропозиції до литопада 2020. Пропозиції можна надсилати на поштову скриню кафедри kafedra_zpn@zntu.edu.ua.

проект ОПП

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до обговорення змісту та структури освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня спеціальності 052 «Політологія» усі зацікавлені стейкхолдери (роботодавці, академічна та студентська спільнота).Чекаємо на Ваші пропозиції до литопада 2020. Пропозиції можна надсилати на поштову скриню кафедри kafedra_zpn@zntu.edu.ua.

проект ОПП


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою поглиблення знань щодо новел законодавства для місцевих виборів 2020 року у звязку з успішним впровадженням другого етапу реформи децентралізації кафедрою загальноправових та політичних наук у вересні 2020 року було проведено захід Регіональні політичні студії, з дотримання усіх карантинних вимог. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива бібліотека». Модератором заходу був д.політ.н. Арабаджиєв Д.Ю. Запрошеними експертами Регіональних політичних студій були: Баришніков А.Г. к.ю.н., адвокат, експерт мережі публічного права та адміністрації UPLAN Центру політико-правових реформ, сертифікований ЦВК та IFES тренер з виборчого законодавства, член Ревізійної комісії ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив».


УВАГА!!!

У зв’язку з продовженням загальнонаціонального карантину інформуємо, що освітній процес відповідно до наказу ректора для студентів ІІ-IV курсів у період 01.09.20-14.09.20 р. організований з використанням дистанційних технологій навчання. Просимо відповідально ставитись до виконання індивідуального навчального плану та запланованих з кожної дисципліни завдань.

Навчання проводиться з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи «Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка» чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах Zoom, Google Classroom, Skype, Viber, Telegram, e-mail та інші.


 

У квітні 2020 року відбулась дистанційна робота секції «Загальноправових та політичних науки» в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2020». Карантин не став перепоною на шляху до знань. Студенти спеціальності та викладачі кафедри приймали активну участь у дистанційній роботі секції.

Залишаймося і вчимося вдома.


УВАГА!!!

З 12 березня 2020 року по 24 квітня 2020 року в Україні запроваджений карантин, у зв'язку з чим відповідно до наказу ректора аудиторні заняття на юридичному факультеті змінили свій формат, а викладачі та студенти максимально переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, застосовуючи "Систему дистанційного навчання НУ «Запорізька політехніка»" чи будь які інші мобільні платформи навчання, інструменти відеоконференцій та спілкування у додатках та відео-чатах Zoom, Google Classroom, Skype, Viber, Telegram, e-mail та інші, забезпечуючи повноцінний освітній процес. Карантинні заходи стали для всіх викликом, але не перешкодою для ефективного освітнього процесу.

Деканат та куратори академічних груп готові постійно підтримувати зв'язок зі студентами, координуючи навчання.

Залишаймося і вчимося вдома.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу в лютому 2020 року було проведено анонімне анкетуванні студентів спеціальності 052 «Політологія». Результати показали наступне:

 

блок питань задоволені не задоволені залишити без змін висловили побажання
1 щодо надання інформації щодо цілей, змісту та очікуваних результатів навчання, порядку та критеріїв оцінювання у межах окремих освітніх компонентів 90 3 90 ---
2 щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії 75 --- 70 5
3 щодо розробки і перегляду освітньо-професійної програми 90 --- 80 5

Протокол



 

РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою поглиблення знань щодо роботи органів державного управління та місцевого самоврядування в громадах кафедрою загальноправових та політичних наук у лютому 2020 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Моделювання» та «Тренінг». Модератором заходу була к.політ.н. Сергієнко Т.І... Запрошеним експертом Регіональних політичних студій була Оляніна Олександра Павлівна – регіональний консультант з бюджетних питань Асоціації міст України в Запорізькій області.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до участі в анонімному анкетуванні студенти спеціальності 052 «Політологія». Детальна інформація у кураторів груп.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

У грудні 2019 року з метою поглиблення знань щодо роботи в підрозділах органів державного управління та місцевого самоврядування кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено захід «Регіональні політичні студії». На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Моделювання» та «Тренінг». Модератором заходу була к.політ.н. Бабарикіна Н.А.. Запрошеним експертом «Регіональних політичних студій» був голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Запорізької обласної ради Майстро Д.М.


ОГОЛОШЕННЯ

З метою покращення якості освітнього процесу запрошуються до обговорення змісту та структури освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня спеціальності 052 «Політологія» усі зацікавлені стейкхолдери (роботодавці, академічна та студентська спільнота).Чекаємо на Ваші пропозиції до литопада 2019. Пропозиції можна надсилати на поштову скриню кафедри kafedra_zpn@zntu.edu.ua.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою підготовки фахівців із глибокими теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук у вересні 2019 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Тренінг». Модератором заходу була к.філос.н. Попович Я.М. Запрошеним експертом Регіональних політичних студій був Пятигорець Роман Миколайович – голова правління Запорізької обласної організації Комітету виборців України.


АКРЕДИТАЦІЯ БАКАЛАВРІАТУ

Успішно пройшла первинна акредитація бакалавріату за спеціальністю "Політологія" в період з 27 по 29 травня 2019 року

Детальніше


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

Альтернативна назва зображення

З метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук в травні 2019 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Моделювання». Модератором заходу був д.політ.н. Арабаджиєв Д.Ю. Запрошеним експертом «Регіональних політичних студій» був очільник управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Ніколаєв В.А.


У квітні 2019 року успішно пройшла робота секції «Загальноправових та політичних науки» в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2019», де студенти спеціальності та викладачі кафедри приймали активну участь.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

З метою підготовки висококваліфікованих фахівців та підтримки їх у працевлаштуванні кафедрою загальноправових та політичних наук у лютому 2019 року було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності 052 «Політологія» та викладачі кафедри. Модератором заходу був к.філос.н. Волобуєв В.В. Запрошеними експертами Регіональних політичних студій були потенційні роботодавці, а саме: генеральний директор «MLS-group», к.соц.н. Кузьмичова Н.Ю., регіональний консультант Асоціації міст України, голова ГО «НЦПДІ», к.ю.н. Трипольська М.І. Захід було реалізовано через тренінгові технології.


В листопаді 2018 року студенти спеціальності «Політологія» мали багато цікавих, корисних та плідних зустрічей з топовими політичними діячами України.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В жовтні 2018 року з метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Дебати». Модератором заходу був к.філос.н. Волобуєв В.В. Запрошеним експертом Регіональних політичних студій був народний депутат голова фракції Самопоміч Олег Березюк.


Альтернативна назва зображення

В травні 2018 року студенти спеціальності «Політологія» здобули перемогу в інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?».


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В травні 2018 року з метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено захід Регіональні політичні студії. На заході були присутні студенти спеціальності «Політологія» та викладачі кафедри. Захід було реалізовано через технології «Жива книга» та «Моделювання». Модератором заходу був д.політ.н. Арабаджиєв Д.Ю. Запрошеним експертом Регіональних політичних студій була Юлія Паскевська голова правління ГО «Асоціація фахівців психологічної допомоги».


Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В травні 2018 року Інститут управління і права ЗНТУ дружньо та організовано провів "суботник". Викладачі та студенти всіх кафедр та спеціальностей разом створювали затишок на території біля  4-го корпусу універсистету.


Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В травні 2018 року проходило навчання у Школі молодого політика, яка була організована політичною силою "Сила людей", куди були запрошені студенти спеціальності "Політологія".


Альтернативна назва зображення Альтернативна назва зображення

В квітні 2018 року студенти спеціальності "Політологія"  проводили тренінг в якості сертифікованих тренерів. Студенти мають сертифікат тренера від CIVIC. Студенти розроблили сценарій моделюючої гри на актуальну тематику - європейська інтеграція України. Моделююча гра проводилась для школярів випускних классів на базі Євроклубу ЗОУНБ.


У квітні 2018 року успішно пройшла робота секції «Загальноправових та політичних науки» в рамках щорічної науково-практичної конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2018», де студенти спеціальності та викладачі кафедри приймали активну участь.

 

В квітні 2018 року відбулася зустріч з керівництвом політичної сили "Сила людей". На зустріч були запрошені студенти спеціальності "Політологія" та викладачі кафедри загальноправових та політичних науке. Зустріч пройшла інтерактивно, студенти дізналися багато цікавої інформації.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

НА початку 2018 року з метою підготовки фахівців із сучасним мисленням, теоретичними знаннями та практичними навичками кафедрою загальноправових та політичних наук було проведено Регіональні політичні студії. В рамках даного заходу відбувся майстер-клас від Надії Кузьмичової - генерального директора дослідницько-консалтингового агенства "MLS group" - на тему "Дослідження громадської думки". Зустріч була цікавою та корисною.


23 січня 2018 року відвідали зустріч у коворкінгу БПП Солідарність із народним депутатом Олександром Черненком.

 


В грудні 2017 року відбувся тренінг "Просування політичної участі жінок в Україні" під патронатом NDI, в якому взяли активну участь студенти спціальності "Політологія".

 


В грудня 2017 року відбувся Марафон Amnesty Internetional зі студентами-політологами.

 


На початку грудня 2017 року відбулася зустріч студентів спецільності "Політологія" із народним депутатом Сергієм Лещенком. Зустріч була цікавою та плідною.


НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР-МОДЕЛЮВАННЯ ДЛЯ РОЗБУДОВИ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА

Семінар-моделюівання «SHAPING – NEIGHBORHOOD» («Нові грані сусідства» 23-25.11.17 успішно пройшов. Даний семінар було проведено завдяки інституту міжнародної освіти CIVIC (The CIVIC-Institute) та інституту міжнародних відносин (The Institute for Foreign Cultural Relations, IFA) за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

Детальніше


16 листопада 2017 року Запорізький центр розвитку місцевого самоврядування провів зустріч із екс-міністром економіки Павлом Шереметою, в якому взяли активну участь студенти-політологи.


 

РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В рамках Регіональних політичних студій відбувся тренінг зі студентами спеціальності "Політологія". Запрошеними експертами були - Роман Писарєв директор Укртрансбезпеки та Сергій Сидоров журналіст-розслідувач.


В листопаді 2017 року Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування провів семінар "Громадська ініціатива та органи самоорганізації населення", куди були запрошені студенти спеціальності "Політологія" та викладачі кафедри загальноправових та політичних наук.

 

 


ШКОЛА ДЕБАТІВ

В листопаді 2017 року студенти спеціальності "Політологія" були запрошені до участі до Школи дебатів від політичної сили БПП "Солідарність". На даному заході дізналися багато цікавої та корисної інформації.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

На початку листопада 2017 року в рамках Регіональних політичних студій відбулася зустріч із Святослвавом Бабілею з координатором Південно-Східного регіону ВГО "ОПОРА". Студенти спеціальності "Політологія" дізналися багато корисної інформації від практика виборчого процесу.


29 жовтня 2017 року відбулися Перші місцеві вибори у обєднаних громадах  Запорізької області. Cтуденти спеціальності "Політологія" проводили exit-poll.


На початку жовтня 2017 відбувся тренінг для студентів спеціальності "Політологія", який провела очільниця Центру громадянстких свобод Олександра Романцова.

 


У вересні 2017 року викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальності "Політололгія" були запрошені до участі в програмі "Знак питання" на ЗОДТРК.


На початку вересня 2017 року студенти спеціальності "Політологія" брали участь у заході організованому політичною силою "Сила людей", де головним спікером був Олександр Солонтай.


Студенти спеціальності «Політологія»  мали практику у волонтерській діяльності. Вже неодноразово деякі з наших студентів разом із профкомом студентів, докторантів та аспірантів ЗНТУ приймали участь у співорганізації та безпосередній участі на Дні Донора в нашому чудовому університеті.

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Волонтерська практика студентів-політологів ЗНТУ_2016.jpg


КУЛЬТУРНЕ ДОЗВІЛЛЯ

H:\sasha2\Саша\Студенти групи Ю216 на виставі у театрі Магара_Посольство Німеччини в Україні_27042017.jpg

Політолог повинен бути всесторонньо розвинутою людиною, тому 27 квітня 2017 року, студенті Ю-216 відвідали виставу в театрі імені Магара, яку організувало Посольство Німеччини в Україні. Вистава була дуже цікавою та дала змогу наблизитися до культури Європи.


АКТИВНА ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ

C:\Users\Дима\Desktop\17858677_1102808349823934_226736985_o.jpg

9 квітня 2017 року відбувся ІІІ фестиваль "Запоріжжя - місто з яйцями". Цей фестиваль, розпочався з флеш-мобу “Крапанка zp”на Алеї Слави, в якому мали змогу прийняти участь наші студенти!

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Часть2\Фестиваль_Запоріжжя місто з яйцями_8-9042017.jpg

 


29 березня 2017 року відбулася презентація результатів дослідження на тему "Особливості впровадження реформи децентралізації в Запорізькій області" від агенції IRG, на яку були запрошені викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальності "Політологія". Тема дослідження є актуальною та цікавою для викладачів та студентів.


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

В гості до студентів спеціальності "Політологія" завітала генеральний директор дослідницько-консалтингової компанії "MLS group - дослідження та консалтинг". 15 березня 2017 р. відбувся захід, на якому студенти дізналися багато цікавивих історій та корисних нюансів про підготовку, реалізацію та презентацію  досліджень від практика в дослідницькій галузі - Кузьмичової Надії Юріївни. Студенти виявили щиру зацікавленість до участі у майбутніх проектах "MLS group - дослідження та консалтинг". Зустріч була цікавою та результативною.


ФЛЕШ МОБ ВІД СТУДЕНТІВ ПОЛІТОЛОГІВ

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Часть2\Флешмоб_на захист виборчих прав переселенців_площа ОДА_14032017_4.jpg

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Часть2\Флешмоб_на захист виборчих прав переселенців_площа ОДА_14032017.jpg

У Запоріжжі 14 березня 2017 року, відбувся пісенний флеш-моб на підтримку захисту політичних прав переселенців. Громадські активісти та наші студенти-політологи зібрались на площі Героїв Майдану біля Запорізької ОДА і театралізованою акцією намагались привернути увагу до проблеми, що стосується 4% виборців України. Під час театралізованої акції учасники акції вибудували живу мапу України з людей, а за допомогою пісні продемонстрували відсутність голосу у вимушених переселенців та неможливість на даний час для них співати разом з усією Україною. Висновком якої було те, що Кожен голос впливає!


В перших числах березня 2017 року найталановитіші студенти групи Ю-215 мали змогу вирушити до Миколаєва на Театральні студії, де проходив мега цікавий та повчальний тренінг з театрального майстерства. Студенти отримали знання з театрального майстерства, змогли відчути себе у шкурі режисера. Також відвідали театральну постанову німецькою мовою.

H:\sasha2\саша2\Театральні студії_Миколаїв_березень2017_3.JPG


24 лютого 2017 року відбулось засідання Правління молодіжної організації Заммельзуріум. На ньому були присутні студенти груп Ю-215 та Ю-216 . Обговорювались питання участі студентів у різноманітних заходах спрямованих на вивчення німецької мови, перспективи розвитку у різних галузях, як творчих, так і наукових. Найбільш старанні учні, за сприянням організації, мають змогу відвідати Німеччину.

H:\sasha2\Саша\Засідання Правління молодіжної організації Заммельзуріум_24022017.jpg

 


23 лютого 2017 року студенти спеціальності «Політологія» та викладачі кафедри загальноправових та політичних наук стали учасниками прямого ефіру, на телеканалі «Запоріжжя» на програмі «Знак питання». Викладачі були запрошеними експертами програми. Обговорювались гострі соціальні проблеми та шляхи їх вирішення, кожен в студії мав право голосу, та міг висловити свою думку чи пропозицію.

H:\sasha2\Саша\Знак питання_ЗОДТРК_Запоріжжя_23022017_2.jpg

 


КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

В лютому 2017 року відбувся круглий стіл, в якому взяли участь студенти спеціальності «Політологія». 

Детельніше


КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО РЕФОРМИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.012\НАстя\Круглий стіл з децентралізації_грудень2016_Запорізький медіа центр.jpg

В грудні 2016 року на Круглий стіл присвяченому реформі децентралізації були присутні студенти-політологи. Наші студенти здобули корисні та цікаві зання. Результати реформи децантрелізаціі в області озвучили на круглому столі представники влади та асоціації міст України. У цьому році в Україні з'явилося 16 нових громад, тепер їх в області 23.


У грудні 2016 року до нас завітав відомий політтехнолог Роман Пятигорець. Були присутні студенти груп Ю-216 и Ю-215. Спочатку Роман розповідав історію свого шляху в арену політтехнології, потім ділився цікавими секретами та особистими думками. Наприкінці кожен мав змогу поставити запитання, завдяки цьому це не була просто лекція, це була жива розмова з майбутнім поколінням політологів.

H:\sasha2\Саша\політичні студії з відомим політтехнологом Романом Пятигорцем_грудень2016_ЗНТУ.jpg

 


РЕГІОНАЛЬНІ ПОЛІТИЧНІ СТУДІЇ

H:\sasha2\Саша\політичні студії з заступником голови ОДА Едуардом Гугніним_грудень 2016_ЗНТУ3.jpg

На початку грудня 2016 року, студенти нашої спеціальності на регіональних політичних студіях, мали змогу особисто зустрітися з заступником голови ОДА Едуардом Гугніним. Едуард Анатолійович охоче розповів про свій тернистий шлях. Як до представника влади, у студентів було багато запитань, на які він люб’язно відповів. По закінченню часу також мали змогу особисто поспілкуватися з Едуардом Гугніним. Сподівємося на нові зустрічі!


КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

На даному заході були присутні студенти спеціальності "Політологія". У листопаді 2016 року відбувся круглий стіл з децентралізації за участю екс-премєр-міністра федеральної землі Саксонія професора Георга Мільбрадта. На зустрічі у Запорізькому медіа-центрі були присутні представників влади, громадськості та ЗМІ з Георгом Мільбрадтом, екс-прем’єр-міністром Федеральної землі Саксонія, екс-міністром фінансів федеральної землі Саксонія, професор технічного університету Дрездену. Метою візиту пана Мільбрадта до Запоріжжя було ознайомитися з ходом реалізації реформи децентралізації та поділитися досвідом реформування цього напрямку у Німеччині. Студенти-політологи отрималі багато цікавої та актуальної інформації


Круглий стіл з євроатлантичної інтеграції

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.048\НАстя\Круглий стіл з євроатлантичної інтеграції_листопад2106_Класичний приватний університет4.jpg

У листопаді 2016 року відбувся Круглий стіл з євроатлантичної інтеграції. Зустріч з студентами та військовослужбовцями пройшла на одному диханні, дуже цікаво, динамчіно. Тема безпеки, інформаційної стратегії та розвитку відносин України з Євроатлантичним Альянсом дійсно сьогодні набирають іншого змісту і всім зрозуміло, що тільки колективне об"єднання європейських держав навколо цих основних приоритетів, дозволить забезпечити мир та впевненість у завтрашньому дні.


Під час тернінгу з парламентського моніторингу по проекту Ради Європи

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.187\НАстя\Під час тернінгу з парламентського моніторингу по проекту Ради Європи_листопад2016_ЗНТУ4.jpg

У листопаді 2016 року відбувся тренінг з парламентського моніторингу по проекту Ради Європи, який провів Арабаджиєв Дмитро Юрійович - громадський консультант ВГО «ОПОРА» у Запорізькій області, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри загальноправових та політичних наук ЗНТУ та співголова координаційної ради.

 


28-30 жовтня 2016 року у м. Києві відбувся навчальний захід від політичної партії Демократичний Альянс, під назвою «Академія політичної освіти». Учасники заходу академії мали змогу в рольовій грі самостійно створити політичну організацію, розробити план її роботи з новими членами, дізнатись про фандрайзинг та особливості діяльності структурних підрозділів організації. Молодь познайомилась із засадами християнської демократії та прийняла активну участь в обговоренні перспектив цієї політичної ідеології в Україні.

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Академія політичної освіти_Київ_28-30102016.jpg

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Сертифікат_Макарчук.jpg


У вересні 2016 року відбувся тренінг з моделюючих ігор разом з шановними професорами - Діонісі Ніколов та Герберт Нар. Активну участь брали студенти спеціальності Політологія та викладачі кафедри ЗПН. Студенти мали змогу прийняти участь в моделюючих іграх та засвоїти важливу інформацію від німецьких професорів.

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.365\НАстя\Під час тренінгу з моделюючих ігор разом з професорами з Німеччини Діонісі Ніколов та Герберт Нар_Міжнародний інститут CIVIC_Запоріжжя_Дом Макса Гранта_вересень20163.jpg


У вересні 2016 року студенти-політологи були присутні на заході, що присвячений розвитку громадянського суспільства Проект програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017-2020 роки обговорили учасники засідання «круглого столу», що відбулося в Запорізькому медіа-центрі. За словами доктора політичних наук, завідувача кафедри загальноправових та політичних наук Запорізького національного технічного університету Дмитра Арабаджиєва, програма визначатиме практичні форми, способи та механізми реалізації Національної стратегії розвитку громадянського суспільства та матиме комплексний характер

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.443\НАстя\Координаційна Рада розвитку громадянського суспільства_вересень2016_Запорізький медіа центр.jpg

 


Наші студенти вміють не тільки добре вчитись та працювати, а й відпочивати. Це була чудова поїздка на базу відпочинку Запорізького національного технічного університету у селі Сосновка, разом із профкомом студентів аспірантів та докторантів ЗНТУ. Там ми отримали неймовірний заряд бадьорості на навчання, та купа позитивних емоцій .

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\студенти-політологи під час дозвілля2.jpg

 


У травні 2016 року відбулась Зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні -  Романом Ващуком, на якій були присутні студенти-політологи. Посол Канади в Україні обрав для спілкування громадську медіа-платформу. Освічений, розумний, обізнаний та принциповий Роман Ващук відкрив серця запоріжців, щиро, та не трівіально відповідав на всі запитання громадських діячів, експертів, науковців, з почуттям гумору, такту та доречності.

C:\Users\seven\AppData\Local\Temp\Rar$DRa0.916\НАстя\Зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком_травень2016_Запорізький медіа центр2.jpg

 


24 та 25 травня 2016 року у Культурному центрі «МазальТоф» відбулась гра kuk туди – kuk сюди  на тему: "Гра-моделювання для німецької меншини". Під час семінару, пройшла гра-моделювання, вихідним моментом якої, були вибори нового голови та спільна розробка заявки для участі в конкурсі Федерального відомства у справах меншин за кордоном. Захід проводили політологи, шановні гості з Німеччини, доктори політичних наук Діонісі Ніколоф та Хендрік Нар. Кожен з учасників отримав певну  роль, під час якої, він повинен був уявити себе на місці вигаданої людини, за для отримання певного досвіду. Під час цього заходу високого рівня політичної культури, кожен учасник мав змогу побути в ролі людей які намагаються виправити проблеми меншин, та дізнатись, що означає політика й побачити  з різних точок зору, мали змогу підняти свою майстерність у вирішенні складних питань. Захід здійснювався за підтримки товариства німецької культури «Відродження», CIVIC - Інститут міжнародної освіти, Міністерство закордонних справ ФРН.

C:\Users\Дима\Desktop\Фотоальбом_политология\Під час тренінгу з моделюючих ігор разом з професорами з Німеччини Діонісі Ніколов та Герберт Нар_Міжнародний інститут CIVIC_Запоріжжя_Дом Макса Гранта_вересень20165.jpg


З 25 по 29 березня 2016 у м. Кривий Ріг проходила весняна виборча школа Election Camp. Учасники отримали інтенсивний курс навчань у семінарсько-тренінговому форматі та низку практичних занять, які були практично застосовані 27 березня під час позачергових виборів міського голови Кривого Рогу.

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Election camp вибори міського голови_Кривий Ріг_2016.jpg

 

 

 


21 березня 2016 року у місті Запоріжжя відбувся Антикорупційний форум, головним спікером якого був голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі. Концертний зал був переповнений, на форум прийшли сотні людей, серед яких були студенти нашого вишу. Студенти політологи мали змогу не тільки бути слухачами, але й приймали активну участь у підготовці до заходу.

C:\Users\Panyamba\Desktop\sasha2\Саша\Студенти-політологи ЗНТУ організовують Антикорупційний форум М.Саакшвілі_2016_Запоріжжя3.jpg

 


1 вересня 2015

H:\sasha2\Саша\студенти-політологи група Ю-515_2015.jpg

Перше версня перших політологів!!!

VIVERE EST COGITARE

 

 

Асоціація випускників кафедри загальноправових та політичних наук обєднує випусеників кафедри та покликана налагодити зворотній звязок між випускниками та кафедрою. Створено базу данних контактів для оперативного звязку між випускниками, між випускниками та кафедрою, з метою плідної співпраці. Запроваджено анкетування випускників спеціальності 052 "Політологія".
 
Основними завданнями асоціації є:
- налагодження звязку між випускниками, між випускниками та студентами, між випускниками та викладачами кафедри;
- організація та проведення зустрічей випускників;
- залучення випускників до процедур моніторингу та покращення якості освітнього процесу.
 
Ураховуючи сучасні тенденції розвитку інформаційних і медійних технологій, члени Ініціативної групи заснували публічну сторінку організації у Facebook, де читачі мають змогу знайомитись із запланованими публічними заходами, організованими кафедрою загальноправових та політичних наук, Асоціацією випускників.
 

З метою покращення якості освітнього процесу кафедра загальноправових та політичних наук веде регулярний моніторинг якості та актауальності сучасним вимогам ринку праці форм та змісту освітнього процесу. А саме, відбуваються регулярні анкетування стейехолдерів освітнього процесу, обговерння та за потреби корегування змісту ОП, обговорення та за побтеби корегування змісту ОК, обговорення та розширення методів викладання.
 
Моніторинг динаміки якості - https://docs.google.com/document/d/14rBf5wt-LaxKEvxqGPyMTz4YWhIJo3Ge/edi...
 
Анкетування - https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1NCr6IKf8iQ_UjYC0YQB6STrZXwPf...

В Національному університеті «Запорізька політехніка», в рамках комплексу заходів із забезпечення якості освіти та академічної доброчесності, нормативною базою Університету регламентуються заходи з попередження проявів академічного плагіату. В свою чергу, викладачі кафедри загальноправових та політичних наук та студенти спеціальності 052 "Політологія" всіх рівнів навчаня дотримуються та популяризують політику академічної доброчесності. А саме, беруть участь у тематичних тренінгах та семінарах, застосовують для перевірки своїх наробків  на виявлення збігів/ ідентичності/ схожості в текстах засоби сервісу перевірки на плагіат.

Альтернативна назва зображення

 

 

Сертифікати, що засвідчують успішне прходження курсу "Академічна доброчесністьв університеті" викладачами - https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1DPmkyHLKEdfP_fzvdM3yQd-wpMC8...

Сертифікати, що засвідчують успішне прходження курсу "Академічна доброчесністьв університеті" здобувачами -https://drive.google.com/drive/folders/1jy1F9mMuTpefAvwQW6Zz5DhvyGbq5pUN...

Галузь знань - 05 Соціальні та поведінкові науки. Спеціальність - 052 Політологія. Освітня програма - Політологія.

Політолог — фахівець із вивчення сфери політичних відносин, політичної системи суспільства, питань внутрішньої та зовнішньої політики, діагностики, прогнозування політичних процесів та управління ними. Узагальненим об’єктом діяльності політолога є аналіз політичних процесів суспільства, державне управління загального характеру в політичній та соціальній галузі.

З метою покращення якості освітнього процесу відбувається регулярний перегляд змісту та структури ОП, куди запрошуються усі зацікавлені стейкхолдери, через оголошення в розділі "Новини".

Освітня програма «Політологія»

Перший (бакалаврський) рівень

Другий (магістерський) рівень

ОПП

 

ОПП 2020

ОПП 2021

Методологія політичних досліджень

Основи європеістики

Політичні системи та режими

Технологія політичних  процесів

Вступ до спеціальності

Зовнішня політика

Виборчі системи

Геополітика

Загальна соціололгічна теорія

Загальна теорія політики

Інформаційні війни та медіатероризм

Політична  глобалізація

Політична теорія держави

Політичний аналіз і прогнозування

Порівняльна політологія

Соціологія громадської думки

Управління соціальними процесами

Вибіркові дисципліни >>

European integration reforms and decentralization

Методика викладання соціально-політичних дисциплін

Методологія наукових досліджень

Модернізація політичної системи

Політична іміджелогія

Правові засади євроінтеграції України

Сучасний парламентаризм

Сучасні теорії модернізації

Теорії демократичного транзиту

Вибіркові дисципліни >>

 

Освітній процес організовано відповідно до діючих ОПП та НП спеціальності 052 "Політологія" першого та другого рівнів вищої освіти. З метою підвищення зацікавленості студентів до навчання та підвищення рівня професійної підготовки, передбачено залучення до аудиторних занять професіоналів-практиків (залучення відбувається на громадських засадах). Для набуття практичного досвіду та здобуття навичок та компетенцій фахівця з політології здобувачі в процесі навчання проходять навчальну, виробничу, переддипломну практику. 

Бази практик

Інформація про розклад студентських занять та графік консультацій викладачів кафедри оновлюється щосеместрово та розміщується на інформаційному стенді біля деканата юридичного факультету, сторінці деканата юридичного факультету на сайті НУ "Запоірзька політехніка", в системі дистанційного навчання moodle.

ТЕЗИ І ДОПОВІДІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИХ КОНФЕРЕНЦІЙ:
 
2022/2023
Бабарикіна Н.А., Важненко К.О. Ретроспекція становлення інституту місцевого самоврядування // Право і суспільство: актуальні питання та перспективи розвитку: матеріали VIІ Міжнародної науково-практичної конференції, Полтава, 2022, с.78-81.
Бабарикіна Н.А., Даниленко О.Ю. Вплив євроінтеграції на розвиток громадянського суспільства. // Право і суспільство: актуальні питання та перспективи розвитку: матеріали VIІ Міжнародної науково-практичної конференції, Полтава, 2022, с. 96-99.
Бабарикіна Н.А., Даниленко О.Ю. Державність як вихідна точка євроінтеграційного вектору для України. // Українська державність: від витоків до сьогодення: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених Київ, 2022, с. 123-125.
 
2021/2022
Бабарикіна Н.А., Важненко К. Особливості формування системи місцевого самоврядування великої британії: досвід для України. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 19–23 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3.
Бабарикіна Н.А. Сафарова Г.Т. Особливості формування обізнаного громадянського суспільства в Україні. Всеукраїнська науково-практична конференція "Соціалльно-відповідальне суспільство: український та європейський контекст розвитку". 22 листопда 2021, Мелітороль.
Бабарикіна Н.А., Важненко К.О. Pоль громадянського суспільства у процесах державотворення України // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7, c. 1605-1607.
Бабарикіна Н.А., Даниленко О.Ю. Політичний вибір українського вектору // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7, c. 1610-1613
Бабарикіна Н.А., Самоха Б.А. Договірно-правова база українсько-російських відносин // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7, c. 1607-1610.
Попович Я.М., Мальованна А.Є. Розвій громад як розвиток громадянського суспільства. // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. С.1631-163
Попович Я.М., Перепелиця В.С. Соціологічна характеристика духовно-моральної кризи в Україні. // Матеріали XVI Міжнародної науково-практичної конференції аспірантів і студентів «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень»(17 травня 2022 року). Луцьк: ВНУ ім. Лесі Українки, 2022. 1 електрон. опт.диск (CD-ROM). Об’єм даних 9,77мб. С.601-604
Купіна Л.З., Базь В.Г. Структура державного управління// Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1614.
Купіна Л.З., Бурцев О.С. Теоретичні засади дослідження політичного лідерства // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1615
Купіна Л.З., Клименко В.С. Відмінні ознаки політичної партії // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1617.
Купіна Л.З., Миколаєнко І.А. Політична культура як фундаментальна основа політичного життя // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1619.
Купіна Л.З., Науменко Л.К. Поняття та ознаки республіки // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1620.
Купіна Л.З., Сагань А.П. Атрибутивні концепції лідерства// Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1622.
Купіна Л.З., Слісаренко В.М. Інформаційно-кібернетична модель// Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1623.
Купіна Л.З., Слободіна В.Д. Політична еліта України // Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1625.
Купіна Л.З., Фльор М.О. Функції політичних традицій// Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1627.
Купіна Л.З., Чеснокова Т.С. Взаємозв’язок політології з іншими суспільними науками//Тиждень науки-2022. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–22 квітня 2022 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-360-7 .- С. 1629.
 
2020/2021
Арабаджиєв Д.Ю., студ. гр. Ю-210м Левченко Ю.С. Специфіка електорального процесу в Україні в сучасних реаліях. Збірник матеріалів XXXІV Харківських політологічних читань. Політична система України за умов глобальних викликів і локальних проблем. Харків 21 квітня 2021 рок. С.6-8. 
Арабаджиєв Д.Ю., студ. гр. Ю-210 м Шкроботько К.Д. Національна безпека як чинник розбудови соціальної держави в Україні Збірник матеріалів XXXІV Харківських політологічних читань. Політична система України за умов глобальних викликів і локальних проблем. Харків 21 квітня 2021 рок. С. 8-12.
Бабарикіна Н.А., студ. Ю-210м Слепко Ю.С. Добре врядування як новітня форма участі громадськості у здійсненні публічної влади. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет: матеріали Щорічної науково-практичної конференції серед студентів, викладачів, науковців, молодих учених і аспірантів, 19–23 квітня 2021 р. Запоріжжя, 2021. (до друку).
Бабарикіна Н.А., студ. Ю-210м Чернявський О.А. Шляхи оптимізації процесу реформування адміністративно-територіального устрою. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет: матеріали Щорічної науково-практичної конференції серед студентів, викладачів, науковців, молодих учених і аспірантів, 19–23 квітня 2021 р. Запоріжжя, 2021. (до друку).
Бекдамирова Л.З., студ.гр. Ю-210м Пивовар Д.О. Мовна політика держави. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 19–23 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. (до друку).
Бекдамирова Л.З., студ.гр. Ю-210м Холодєєва А.Р. Ігровий аспект політики. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 19–23 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. (до друку).
Бекдамирова Л.З., студ.гр. Ю-210м Пивовар Д.О. «Природа та сутність етнополітичних конфліктів». Міжнародна науково-практична конференція «Місце суспільних наук у системі сучасного гуманітарного знання ХХІ століття» (м. Київ, 18-19 грудня 2020 р.). Київ: ГО «Київська наукова суспільнознавча організація»,2020, С.61-65.
студ. гр. Ю-210м Колісниченко Д.Г., Попович Я.М., Політичні мережі як сучасна форма участі населення в політичних процесах. Всеукраїнська науково-теоретична конференція Політична система України за умов глобальних викликів і локальних проблем: зб. матеріалів XXXIV Харків. політол. читань (м.Харків, 21 квіт. 2021р.). Харків: Право, 2021. С. 183-187.
студ. гр. Ю-210м Косоногова М.Д., Попович Я.М., Політичні орієнтації ідентичності в суспільній свідомості в контексті глобальних соціальних змін. Всеукраїнська науково-теоретична конференція Політична система України за умов глобальних викликів і локальних проблем: зб. матеріалів XXXIV Харків. політол. читань (м.Харків, 21 квіт. 2021р.). Харків: Право, 2021. С. 187-190.
студ. гр. Ю-210м Бєлов О.М., Волобуєв В.В. Етнічна емоція як захист у консцієнтальній війні. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 19–23 квітня 2021 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. (до друку).
студ. Ю-210м Бекдамирова Л.З., Пивовар Д.О. «Моделі регулювання етнополітичних конфліктів». Всеукраїнська науково-теоретична конференція «Політична система України за умов глобальних викликів і локальних проблем» (м. Харків, 21 квітня 2021 р.). Харків: Право,2021, С.125-130.
студ. Ю-210м Пивовар Д.О., Бекдамирова Л.З. Методологічні засади політичного конфлікту. ІІІ Міжнародна наукова конференція (м. Дніпро, 26-27 березня 2021 р.). Дніпро. Частина ІІ. / Наук. ред. О.Ю. Висоцький. Дніпро: СПД «Охотнік», 2021. С. 7-8.
студ. гр. Ю – 210м Пивовар Д.О., Науковий керівник Сергієнко Т.І. Теоретико-концептуальні підходи до визначення лідерства. Перспективи розвитку управлінських систем у соціальній та економічній сферах України: теорія і практика: зб. матеріалів ІV Всеукр. наук.-практ. інт.-конф., 24 листопада 2020 р. К.: КУБГ, 2020. С. 331-333
Сергієнко Т.І, студ. гр. Ю – 210м Пивовар Д.О. Біоекономіка та її роль у розвитку сучасного суспільства. Біоекономіка якключовий фактор розвитку виробництва та екологізації промислового регіону: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (26-27листопада2020 року, м. Запоріжжя). Запоріжжя: Наук. ред. Н.Г. Метеленко. ЗНУ Інженерний навчально-науковий інститут, 2020. С. 86-88.
студ. гр. Ю – 210м Пивовар Д.О., Сергієнко Т.І Інформаційні технології та їх вплив на розвиток суспільства. Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції студентів, аспірантів та молодих вчених за тематикою «Сучасні комп’ютерні системи та мережі в управлінні»: збірка наукових праць / Під редакцією Г.О. Райко. Херсон: Видавництво ФОП Вишемирський В. С., 2020. С.64-65.
студ Ю-210м Герман В.О., Сергієнко Т.І. Особливості формування політики соціально-орієнтованого управління. «Економічні читання» Економічні читання: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. 85-річному ювілею професора В.Й. Шияна, 19 лютого 2021 р. / Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. Харків: ХНАУ, 2021. С. 180-181.
студ Ю-210м Герман В.О., Сергієнко Т.І. Соціальна відповідальність як найважливіший фактор стійкості розвитку організації і суспільства в цілому. Соціально-компетентне управління корпораціями в умовах поведінкової економіки: [матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (18 лютого 2021 р.)] / відп. ред. О.М. Павлова, К. В. Павлов, Л. В. Шостак, А. М. Лялюк – Луцьк, 2021. С. 529-531.
студ. Ю-210м Скоркіна А.О., Сергієнко Т.І. Підходи до визначення поняття політичного бренду. Бренд-менеджмент: маркетингові технології [Електронне видання]: Матеріали ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 11 березня 2021 р.) / відп. ред. А.А. Мазаракі. Київ: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2021. С. 79-81.
студ. Ю-210м Мороховський В.О., Сергієнко Т.І. Роль засобів масової інформації у формуванні образу політичного лідера. Сучасні проблеми світового співтовариства та роль суспільних наук у забезпеченні його розвитку: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (м. Одеса, Україна, 12–13 березня 2021 року). Одеса: ГО «Причорноморський центр досліджень проблем суспільства», 2021. С. 69-72.
студент гр. Ю-210м Герман В.О., Сергієнко Т.І. Формування громадянських компетентностей посадових осіб місцевого самоврядування. Освіта і наука у мінливому світі: проблеми та перспективи розвитку. Матеріали ІІІ Міжнародної наукової конференції. 26-27 березня 2021 р., м.Дніпро. Частина ІІ. / Наук. ред. О.Ю.Висоцький. Дніпро: СПД «Охотнік», 2021. С. 30-31
студент гр. Ю-210м Скоркіна А.О., Сергієнко Т.І. Інформаційні основи у формуванні іміджу сучасних політичних лідерів України. Освіта і наука у мінливому світі: проблеми та перспективи розвитку. Матеріали ІІІ Міжнародної наукової конференції. 26-27 березня 2021 р., м.Дніпро. Частина ІІ. / Наук. ред. О.Ю.Висоцький. Дніпро: СПД «Охотнік», 2021. С. 22-23.
студ. Ю-210м Мороховський В.О., науковий керівник Сергієнко Т.І. Образ політичного лідера в засобах масової інформації як інструмент політичного впливу. Вісник наукових ідей молоді: Міжнародна науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів., м. Вінниця, 24-25 березня 2021 р.: тези, статті / ред.кол.: Драбовський А.Г. та ін.  Вінниця: Вінницький кооперативний інститут, 2020. С. 76-77.
студ. Ю-210м Мороховський В.О., к.політ.н., доц. Сергієнко Т.І. Типологія політичного лідера. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. (до друку).
студ. Ю-210м Скоркіна А.О., к.політ.н., доц. Сергієнко Т.І. Вплив засобів масової інформації на створення іміджу політичних лідерів. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. (до друку).
студ. Ю-210м Герман В.О., к.політ.н., доц. Сергієнко Т.І. Сутність і структура громадянської компетентності політичного лідера. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. (до друку).
студ. гр. Ю-210м Герман В.О., к.політ.н., доц. Сергієнко Т.І. Лідерство як механізм впливу в політико-владних відносинах. Ідентичності та політичні інститути: матеріали VI Всеукраїнської науково-практичної конференції / за заг. ред. Ф. В. Барановського, Л. О. Дудки. Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2021. С. 22-24.
к.політ.н., доц. Сергієнко Т.І., студ. Ю-210м Мороховський В.О. Вплив засобів масової інформації на створення образу політичного лідера сучасності. Гілея: науковий вісник. К.: «Видавництво «Гілея», 2021. Вип. 162 (№ 3-4). Ч. 3. Політичні науки. (до друку).
к.політ.н., доц. Сергієнко Т. І., студ. Ю-210м Скоркіна А. О. Особливості формування позитивного іміджу політичного лідера в сучасних умовах. Гілея: науковий вісник. К.: «Видавництво «Гілея», 2021. Вип. 161 (№ 3-4). Ч. 3. Політичні науки. С.46-50.
студ. Ю-210м Зуб Д.О., к.юр.н., доц. Трипольська М.І. Політичні ризики завершення реформи місцевого самоврядування в Україні. Тиждень науки-2021. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. (до друку).
студ. Ю-210м Зуб Д.О., к.юр.н., доц. Трипольська М.І. Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади: нові виклики. Політична система України за умов глобальних викликів і локальних проблем: зб. матеріалів ХХXІV Харків. політол. читань (м. Харків, 21 квітня 2021 р.). Харків: Право, 2021. С. 115-117.
 
2019/2020
Попович Я.М., Макарчук О.С. Ю-219м (2019) Prospect for civil society development political context. Міжнародна науково-практична конференція «Universum view». 28 вересня 2019. Краматорск.
Арабаджиєв Д.Ю. д.політ.н., Головко О.В. Ю-219м (2019) Інструменти вирішення етнополітичних інструментів XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Волобуєв В.В. к.філос.н., Грачов К.О. Ю-219м (2019) Політичний вибір громадян як прояв політичної активності. XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Волобуєв В.В. к.філос.н., Макарчук О.С. Ю-219м (2019) Політико-ідеологічні орієнтації громадянина та суспільства. XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Волобуєв В.В. к.філос.н., Мирончук М.В. Ю-219м (2019) Громадянське суспільство крізь призму інноваційних технологій. XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Арабаджиєв Д.Ю. д.політ.н., Бекдамирова Л.З. Юз-219м (2019) Регулювання етонополітичних відносин в галузі освіти (досвід країн ЄС). XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Сергієнко Т.І. к.політ.н., Ейдельштейн Я.Ю. Юз-219м (2019) Соціально-орієнтоване управління в органах місцевого самоврядування. XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Сергієнко Т.І. к.політ.н., Легенчук І.А. Юз-219м (2019) Детермінанти оптимізації політичного керівництва. XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Бабарикіна Н.А. к.політ.н.,Шушура А.А. Юз-219м (2019) Роль громадських об’єднань в контексті розвитку громадянського суспліьства. XІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Південь України в умовах глобальних соціокультурних трансформацій: питання культурної, етнорелігійної, етнічної та національно-громадянської ідентичності». 3-4 жовтня 2019 р.. Національний університет «Запорізька політехніка».
Скоркіна А. О., Сергієнко Т. І. (2019)  Внутрішньополітична інтеграція сучасного українського суспільства в умовах інформаційної війни // The 3 rd International scientific and practical conference «Priority directions of science development» (December 28-29, 2019) SPC «Sci-conf.com.ua», Lviv, Ukraine. 2019. 834 p., рр.. 620-625;
Рудковський К.Ю., Сергієнко Т.І. (2019) Мовна політика в Україні за часів незалежності //Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «19  листопада 2019 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2019. – С. 17-18;
Сафарова Г.Г., Сергієнко Т.І. (2019) Деякі перспективи розвитку реформи децентралізації в Україні // Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «19  листопада 2019 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2019. –с. 15-17;
Важненко К.О., Сергієнко Т.І. (2019)  Особливості комунікаій з громадскістью у публічному управлінні // Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «19  листопада 2019 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2019. – С. 327-329;
Павелко М.С., Сергієнко Т.І. (2019) Проблеми розвитку децентралізації в Україні // Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «19  листопада 2019 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2019. – С. 18-20;
Гришко Д.Д., Арабаджиєв Д.Ю. (2019) Деякі сучасні проблеми державного управління // Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «19  листопада 2019 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2019. – С. 72-74;
Гонтарь О.М., Арабаджиєв Д.Ю. (2019)  Криза державотворчих процесів // Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «19  листопада 2019 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2019. – С. 220-222;
Мороховський В.О., Сергієнко Т.І. (2019) Сучасні комунікації в публічному управлінні // Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «19  листопада 2019 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2019. – С. 325-327;
Попович Я.М., Макарчук О.С. (2020) Політична корупція: форми та прояви. Міжнародна науково-практична конференція «Вплив суспільних наук на процес розвитку суспільства: можливе та реальне».1-2 березня 2020. Київ
Арабаджиєв Д.Ю., Мороховський В.О. (2020)  Політична поведінка в сучасному суспільстві // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 132-133; 
Бабарикіна Н.А., Павелко М.С. (2020) Формування місцевої демократії в рамках євроінтеграції // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 134-135; 
Бабарикіна Н.А., Сафарова Г.Т. (2020) Формування громадянської активності в контексті демократизації // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 135-136; 
Бабарикіна Н.А., Самоха Б.А. (2020) Євроінтеграція крізь призму геополітичних стратегій України // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 136-138; 
Бабарикіна Н.А., Гонтарь О.М. (2020) Демократична ідеологія як форма політичного устрою // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 138-140; 
Герман В.О., Бекдамирова Л.З. (2020) Багатогранність застосування моделюючих ігор в галузі освіти // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол. :В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 140-142; 
Бородіна Т.А., Волобуєв В.В. (2020) Сутність та система фінансування соціальної політики // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 142-143; 
Гордієнко И.С., Сергієнко Т.І. (2020)  Межнациональные конфликты в условиях глобализации // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 143-145 ; 
Гришко Д.Д., Сергієнко Т.І. (2020) Політична свідомість як фактор політичної поведінки // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 145-146; 
Даниленко О.Ю., Волобуєв В.В. (2020)  Мистецтво забезпечення необхідного результату в політичній діяльності// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 147-148 ; 
Даниленко О.Ю., Сергієнко Т.І. (2020) Політичний конфлікт як форма політичного розвитку // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 148-150; 
Доценко М.О., Сергієнко Т.І. (2020) Популізм як специфічна політична технологія // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 150 -152; 
Мороховський В.О., Волобуєв В.В. (2020) Політичний менеджмент// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 152-153; 
Мороховський В.О., Сергієнко Т.І. (2020) Теоретико-концептуальні виміри політичного маркетингу// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 153-155;
Никитенко Н.Д., Волобуєв В.В. (2020) Міфологеми як інструмент маніпуляції політичною свідомістю // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 155-157; 
Павелко М.С., Сергієнко Т.І. (2020) Ідеологія альтернативних рухів // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С.157-159; 
Пивовар Д.О., Волобуєв В.В. (2020)  Умови політичної стабільності і методи її забезпечення// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 159-161; 
Пивовар Д.О., Сергієнко Т.І. (2020) Засоби масової інформації в політичній системі суспільства// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 161-163; 
Попович Я.М., Шиліна А.А. (2020) Умови становлення харизматичного лідерства у політичному процесі// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 163-164; 
Попович Я.М., Кисельов Д.М. (2020)  Маніпуляція як тип соціального впливу у політичній кампанії// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 165-166; 
Попович Я.М., Малярчук О.А. (2020)  Принцип людиноцентризму як основа демократії// Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 166-168; 
Попович Я.М., Мальованна А.Є. (2020) Політична прогностика як одна зі складових політичної науки // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С.168-170; 
Попович Я.М., Пивовар Д.О. (2020)  Релігія як інструмент сучасної політики // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 170-172; 
Сафарова Г.Т., Сергієнко Т.І. (2020)  Расизм та ксенофобія як загроза соціальному добробуту // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 172 -174;
Тамчі П.В., Сергієнко Т.І. (2020)  Зародження і розвиток лібералізму в Україні // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С.174-176; 
Таран Є.І., Сергієнко Т.І. (2020) Лобіювання та тиск на владу при прийнятті політичних рішень // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С. 176-177; 
 Цуканов В.А., Волобуєв В.В. (2020) Виникнення та зміст демократії // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2020 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. ISBN 978-617-529-269-3. – С.178-179;
Пивовар Д.О., Сергієнко Т.І. (2020)  Державне управління в умовах розвитку інформаційного суспільства // Публічне управління та адміністрування у процесах економічних реформ: збірник тез доповідей ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції, 25 березня 2020 р. – Херсон: ДВНЗ «ХДАУ», 2020. –   С. 126-127;
Гордієнко І.С., Сергієнко Т.І. (2020)  Проблеми  маркетингового дослідження // Сучасний маркетинг: стратегічне управління та інноваційний розвиток [Текст]: матеріали Міжнар. наук.- практ. конф. до 90-річ. заснув. ХНТУСГ/ Харків. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - Харків : ХНТУСГ, 2020.-   С. 74-76;
Важненко К.О., Сергієнко Т.І. (2020)  Інформаційні технології в науці та освіті // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2020» : у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2020. – Т.5. –   С. 239-240;
Гришко Д.Д., Сергієнко Т.І. (2020) Сучасні тенденції розвитку інформаційних технологій // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2020» : у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2020. – Т.5. –   С. 243-245;
Рудковський К.Ю., Сергієнко Т.І. (2020) Підвищення якості освіти у загальноосвітніх і вищих навчальних закладах України завдяки моніторингу освітньої діяльності // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2020» : у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2020. – Т.5. –   С.248-250;
Таран Є.І., Сергієнко Т.І. (2020) Інформаційних технологій в сучасному світі // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2020» : у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2020. – Т.5. – 280 с. – С.250-252;
Ярошенко Т.В., Сергієнко Т.І. (2020) Інформаційні технології: та їх влив на сталий розвиток суспільства // Збірник наукових праць студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2020» : у 5 т. / Запорізький національний університет. – Запоріжжя : ЗНУ, 2020. – Т.5. –   С. 254-255;
Сафарова Г.Т., Сергієнко Т.І. (2020) Проблеми інноваційного розвитку у сфері економічної політики України // Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М. [Електронний ресурс] Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. –  С. 213-214;
Важненко К.О., Сергієнко Т.І. (2020) Сучасний вектор розвитку управління людськими ресурсами на підприємстві // Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М. [Електронний ресурс] Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. – С. 372-373;
Гордієнко І.С., Сергієнко Т.І. (2020)  Інноваційно-інвестиційний розвиток підприємств // Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М. [Електронний ресурс] Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. – С. 168-170;
Гордієнко І.С., Сергієнко Т.І. (2020) Модернизация системы управления предприятий за инновационным подходом //  Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М. [Електронний ресурс] Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. – С. 164-168;
Пивовар Д.О., Сергієнко Т.І. (2020) Інноваційна модернізація менеджменту як чинник забезпечення розвитку підприємств // Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М. [Електронний ресурс] Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. – С. 211-212;
Павелко М.С., Сергієнко Т.І. (2020) Економічна  безпека приватних підприємств України // Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М. [Електронний ресурс] Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана. – С. 131-132.
 
2018/2019
Арабаджиєв Д.Ю., Орлов С.В. Ю-215 (2019) Моделююча гра як механізм розвитку політичного процесу. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Арабаджиєв Д.Ю., Макарчук О.С. Ю-215 (2019) Політична культура країн Балтії. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Арабаджиєв Д.Ю., Дерибасов Д.В. Ю-215 (2019) Сутність політики національної безпеки. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Арабаджиєв Д.Ю., Дика О.С. Ю-217 (2019) Вплив політичної культури на комунікацію влади. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Попович Я.М., Кисельов Д.М. Ю-218 (2019) Формування іміджу політичного лідера. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Попович Я.М., Шиліна А.А.. Ю-218 (2019)Роль освіти у формуванні політичної культури громадян. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Волобуєв В.В., Дика О.С. Ю-217 (2019) Формування політичної свідомості громадян. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Бабарикіна Н.А., Сіряк Д.Г. Ю-217 (2019) Демократизація освіти – етап державоутворення напрямку розвитку освіти України. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Бабарикіна Н.А., Сафарова Г.Т. Ю-217 (2019) Реалії сучасного українського громадянського суспільства. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Бабарикіна Н.А., Павелко М.С. Ю-217 (2019) Історія розвитку місцевого самоврядування в Україні. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
Бабарикіна Н.А., Стожкова А.Д. Ю-217 (2019)  Місцеве самоврядування як інститут громадянського суспільства. Тиждень науки-2019. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, НУ «Запорізька політехніка».
 
2017/2018
Слєпко Ю.С. (2018) Консцієнтальна війна: поразка свідомості. // Тиждень науки-2020. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2018 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2018
Скоркіна А.О. (2018) Гібридна війна: західний фронт. // Тиждень науки-2018. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2018 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2018
Бабарикіна Н.А.,. Самсика Є.Л. (2018) Проблеми і виклики розширення повноваженьоб’єднаних територіальних громад. Демократична ідеологія як форма політичного устрою // Тиждень науки-2018. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2018 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2018
Бабарикіна Н.А., Овчатов А.Г. (2018) Стан громадянського  суспільства в Україні. // Тиждень науки-2018. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2018 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2018
Нікітенко Н.Д. (2018) Гібридна війна: східний фронт. // Тиждень науки-2018. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2018 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2018
Бабарикіна Н.А., Зіброва В.В. (2018) Тенденції розвитку освітньої політики в Україні // Тиждень науки-2018. Юридичний факультет. Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13–17 квітня 2018 р. [Електронний ресурс] / Редкол.: В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2018
 
2016/2017
Легенчук І.А. (2016) Теоретико-методологічні підходи до комплексного аналізу політико-правового статусу народних депутатів України. // Актуальні питання суспільних наук: соціологія, політологія, філософія, історія. Міжнародна науково- практична конференція 14-15 жовтня 2016, м.Київ. с.145-147.
Слепко Ю. С. (2017) Соціальна інтеграція вимушених переселенців.// Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–21 квітня 2017 р. [Електронний ресурс] / Редкол. : В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана.
Гриненко Ю. В. (2017) Якість виборця в Україні: стан та проблеми. // Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–21 квітня 2017 р. [Електронний ресурс] / Редкол. : В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана.
Глєбова Ю. Р.(2017) Кореляційний зв’язок між типом партійної системи та роллю політичних партій. // Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–21 квітня 2017 р. [Електронний ресурс] / Редкол. : В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана.
Холодєєва А.Р. (2017) Парламентська законотворчість як результат артикуляції суспільних інтересів. // Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–21 квітня 2017 р. [Електронний ресурс] / Редкол. : В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана.
Мороховський В. О.(2017) Правова держава її ознаки. // Тези доповідей науково-практичної конференції, Запоріжжя, 18–21 квітня 2017 р. [Електронний ресурс] / Редкол. : В. В. Наумик (відпов. ред.) Електрон. дані. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2017. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM); 12 см. – Назва з тит. екрана.
 
 
І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ НА КРАЩУ НАУКОВУ СТУДЕНТСЬКУ РОБОТУ
2022/2023
Важненко К.О. Ю-219 «Політична експертиза як засіб громадського контролю в інформаційному суспільстві» науковий керівник: к.політ.н., доц. Бабарикіна Н.А. - 1 місце
 
2021/2022
Важненко К.О. Ю-219 «Формування політичного простору Україна – ЄС: проблеми та перспективи» науковий керівник: к.політ.н., доц. Бабарикіна Н.А. - 1 місце
Данилеко О.Ю. Ю-211м «Проблематика формування підтримки суспільством євроінтеграційних реформ в Україні» науковий керівник: к.політ.н., доц. Бабарикіна Н.А
 
2020/2021
Стожкова А.Д., Ю-217 «Вплив громадської думки на політичне формування особистості», науковий керівник: к.політ.н., доц. Бабарикіна Н.А.
Слепко Ю.С., Ю-210м «Базові цінності становлення громадянського суспільства в Україні», науковий керівник: к.політ.н., доц. Бабарикіна Н.А. - 2 місце
 
2019/2020
Сафарова Г. Т., Ю-217 «Демократизація суспільно-політичного життя як чинник формування громадянської активності», науковий керівник: к.політ.н., ст.викл. Бабарикіна Н.А. - 1 місце
Павелко М.С., Ю-217 «Особливості формування місцевої демократії в контексті євроінтеграційних реформ», науковий керівник: к.політ.н., ст.викл. Бабарикіна Н.А. - 2 місце
Гонтар О.М., Ю-217 «Історико-теоретичне дослідження процесу формування демократії в Україні та світі», науковий керівник: к.політ.н., ст.викл. Бабарикіна Н.А.
Самоха Б.А., Ю-217 «Теоретичний аналіз формування геополітичних стратегій України», науковий керівник: к.політ.н., ст.викл. Бабарикіна Н.А.
Перепелиця Д.Р. Ю-219м «Технології управління політичними процесами» науковий керівник к.політ.н. Бабарикіна Н.А.
Синельник К.С. Юз-219м «Технології впливу на суб’єктів політичного процесу» науковий керівник к.політ.н. Бабарикіна Н.А.
Герман В.О. Ю-216, «Вплив глобалізації на сучасні держави та їх сфери суспільного життя», науковий керівник: к.ф.н., доцент Волобуєв В.В. 
Мороховський В.О., Ю-216 «ЗМІ. Вплив ЗМІ на свідомість громадськості», науковий керівник: к.ф.н., доцент Волобуєв В.В.
Макарчук О.С. Ю-219м «Ідеологічні цінності громадянської свідомості» науковий керівник к.філос.н. Волобуєв В.В.
Дрягіна В.С., Ю-218 «Політична культура сучасного українського суспільства в умовах інформаційних війн», науковий керівник: к.ф.н., ст.викладач Попович Я.М.
Легенчук І.А. Юз-219м «Оптимізація управління в органах місцевого самоврядування» науковий керівник к.філос.н. Попович Я.М.
Орлов С.В. Ю-219м «Політика ідентичності країн Центральної та Східної Європи» науковий керівник к.політ.н. Сергієнко Т.І.
 
2018/2019
Сафарова Г. Т. Ю-217 «Роль громадянського суспільства у контексті реформи децентралізації», науковий керівник Бабарикіна Н.А. - 1 місце
Самоха Б.А. Ю-217 «Адміністративн-територіальна реформа як основа децентралізації», науковий керівник Бабарикіна Н.А .- 2 місце
Павелко М.С. Ю-217  «Консцієнтальна війна: українські фронти». науковий керівник к.ф.н., доц. Волобуєв В.В.
 
2016/2017
Легенчук І.А. Ю-215 «Теоретико-методологічні підходи до комплексного аналізу політико-правового статусу народних депутатів України». науковий керівник Арабаджиєв Д.Ю. – 3 місце.
Земсков Д.Д.  Ю-215 "Децентралізація як основний чинник реформування органів місцевого самоврядування" науковий керівник Бабарикіна Н.А.
Орлов С.В.  Ю-215. "Використання імітаційних ігор в соціально-політичних дослідженнях" науковий керівник Градецька Н.М.
 
 

ТРЕНІНГОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

2018/2019

Головко О., Орлов С.В. під керівництвом фахівців кафедри загальноправових та політичних наук ЗНТУ презентували можливості практичного досвіду для молоді, яка може брати участь у проведенні «Першої моделі ООН» у м. Запоріжжі, імітаційних «Моделей ООН» в Україні, «Моделей ЕП» та Європейських моделей ООН.

Головко О., Орлов С.В. (розробники сценаріїв, тренери)  Тренінг - планова гра "Європа! Хочу все знати!" для школярів старших класів.

2018/2019
Сафарова Г. Т. Ю-217 «Роль громадянського суспільства у контексті реформи децентралізації», науковий керівник Бабарикіна Н.А. - 1 місце
Самоха Б.А. Ю-217 «Адміністративн-територіальна реформа як основа децентралізації», науковий керівник Бабарикіна Н.А .- 2 місце
Павелко М.С. Ю-217  «Консцієнтальна війна: українські фронти». науковий керівник к.ф.н., доц. Волобуєв В.В.
ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН
Науково-дослідних робіт, які виконуються в межах другої половини робочого дня викладачів
на 2021-2024 роки
Кафедра загальноправових та політичних наук
 
 

№ п/п

Шифр, назва НДР, науковий ступінь, звання, прізвище, ім.`я по батькові наукового керівника

Підстава для виконання роботи 

(дата документу №)

Строки виконання НДР, етапів (роки)

Очікувані результати і форма звітності у поточному році

1

Номер НДР: 013811

Назва НДР: Актуальні питання євроінтеграційних реформ в Україні: політологічний аспект.

Керівник: д. політ. н., проф.., зав. кафедри Д.Ю. Арабаджиєв

Рішення секції НТР інституту від 04.06.2021 р. протокол № 10

01.09.2021 –

30.06.2024 р. р.

Висвітлення проблем трансформації політичної системи та генези громадянського суспільства та шляхів їх вирішення.

Загальний результат НДР (у т. ч. монографії, підручники, посібники, публікації, дисертації та інше).

Анотований звіт. Остаточний звіт.

1.1

Назва етапу № 1: Дослідження основних напрямів та механізмів підвищення ефективності євроінтеграційної політики в Україні

 

01.09.2021 –

30.06.2022 р. р.

Обґрунтування ефективної трансформації політичної системи та розвитку громадянського суспільства через реформу децентралізації.

Результати виконання етапа (методики, статті, семінари, конференції та інше)

Інформаційний звіт.

1.2

Назва етапу № 2: Вивчення децентралізації як інструменту успішної трансформації політичної системи та євроінтеграції.

 

01.09.2022 –

30.06.23 р. р.

Систематизація факторів, що обумовлюють вирішення проблем генези держави та позадержавного існування особистості.

Результати виконання етапа (методики, статті, семінари, конференції та інше)

Інформаційний звіт.

1.3

Назва етапу № 3: Висвітлення проблемних питань євроінтеграційного вектору політики України та шляхи їх вирішення

 

01.09.2023 –

30.06.2024 р. р.

Ранжування складових елементів трансформації політичної системи

Результати виконання НДР (методики, статті, семінари, конференції та інше).

Анотований звіт. Остаточний звіт.


НАУКОВА СПІВПРАЦЯ

Викладачі кафедри загальноправових та політичних наук  готові до активної науково-дослідної роботи в рамках співпраці НУ "Запорізька політехніка" та Українського дослідницького соціального консорціуму. Ключовими напрямками діяльності Українського дослідницького соціального консорціуму є проведення соціально-політичних обстежень (емпіричних та практичних) актуальних проблем суспільства, досліджувати соціальну напруженість у регіональних симірах, за якими викладачі кафедри загальноправових та політичних наук є фахівцями.


 

НАУКОВА СПІВПРАЦЯ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ

Результатом плідної співпраці науковців кафедри загальноправових та політичних наук та ГО “Незалежний центр правових досліджень та ініціатив” щодо дослідницького проекту “Модель реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління на районному рівні Дніпропетровської та Запорізької областей” протягом 2018-2019 р.р. став Аналітичний звіт за резултатами реалізації проекту  - https://uplan.org.ua/analytics/analitychnyi-zvit-ho-nezalezhnyi-tsentr-p...


ДОТРИМАННЯ ВИКЛАДАЧАМИ КАФЕДРИ ЗАГАЛЬНОПРАВОВИХ ТА ПОЛІТИЧНИХ НАУК

ПУНКТУ 38 ЛІЦЕНЗІЙНИХ УМОВ ПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

ПІБ

викладача

підпункт пункту 38 Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності

Арабаджиев

Дмитро

Юрійович

1

1. Arabadzhyiev, Dmytro Yu. and Buryk, Zoriana and Barshatska, Halyna Yu. and Huba, Maryna I. and Shashyna, Maryna V., Establishing Inter-territorial Cooperation of Amalgamated Territorial Communities as a Tool to Increase Their Capacity (2020). International Journal of Management, 11 (5), 2020, pp. 1036-1044., Available at SSRN: (https://cutt.ly/FnQu9RM) (SCOPUS).

2. Arabadzhyiev, Dmytro Yu. and Kozakov, Volodymyry;  Martyshyn, Denys;  Zaiats, Nataliya;  Kapitanets, Svitlana, Effective governance in public authorities: control over decision-making in Ukraine and OECD countries (2020) REVISTA SAN GREGORIO, (42),   pp. ‏ 32-40,  - 2020 (Web of Science).

3. Arabadzhyiev, Dmytro Yu. and Bocheliuk, V.I., Zaytseva, V.M., Gugnin, E.A., Arabadzhyiev, D.Y., Popovych, V.M., Modelling game as socio-psychological paradigm for resolving ethno-national conflicts (2020). International Journal of Criminology and Sociology, 2020, 9, pp. 2834–2838 (SCOPUS).

4. Arabadzhyiev, Dmytro and Popovych Y., Lytvynchuk I.,Bakbergen K., Kyrychenko Y. Digital society: regulatory and institutional support of electronic governance in modern realities (2021). IV International Scientific Congress “Society of Ambient Intelligence – 2021” (ISCSAI 2021). SHS Web Conf. Volume 100, 2021 (Web of Science).

5. Арабаджиєв Д. Ю., Сергієнко Т. І. Маніпулювання свідомістю суспільства в умовах інформаційної та гібридної війни в Україні [Текст] / Д. Арабаджиєв, Т.Сергієнко // Гілея (науковий вісник) [зб. наук. праць] / гол. ред. В. М. Вашкевич. – К.: Вид–во «Видавництво «Гілея», 2019. – Випуск 146 (№7). – С.12–16.

3

Гуманітарний дискурс: політика, управління, влада [Текст]:колект. монографія / [Арабаджиєв Д.Ю. та ін. ; за заг. ред. О.А. Івакіна, І.В. Шамши, Д.В. Яковлева] ; Нац. ун-т «Одеська юридична академія», Ф-т прав. політології та соціології. – Одеса : Гельветика, 2016. – 467 с. – Бібліогр. в кінці ст. – 300 екз. –ISBN 978-966-008-9

 

4

1. Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи з дисципліни «Менеджмент і маркетинг виборчої кампанії» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання. 2019. (moodle).

2. Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Сучасна зарубіжна політологія» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання. 2019. (moodle).

3. Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Cучасний парламентаризм» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання. 2019. (moodle)

 

6

Науковий керівник дисертації Бабарикіної Н.А. на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук зі спеціальності 23.00.02 – політичні інститути та процеси на тему: “Децентралізація як детермінанта демократизації в контексті розвитку громадянського суспільства”, Д 41.053.06 Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», 2019, Одеса  https://pdpu.edu.ua/nauka/183-naukova-diyalnist/spetsializovani-vcheni-radi/vchena-rada-d-41-053-06/3373-ogoloshennya-spetsializovannoji-vchenoji-radi-d-41-053-06-babarikina

7

1. Офіційний опонент дисертації Білоусова О.С. на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук спеціальності 23.00.02 - політичні інститути та процеси на тему: “Інформаційне суспільство як соціальне середовище формування нового типу громадянської участі в сучасній Україні”, Д 41.053.06 Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», 2015, Одеса (https://cutt.ly/EnQrSPf).

2. Офіційний опонент дисертації Комарчука О.О. на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук спеціальності 23.00.02 - політичні інститути та процеси на тему: “Маніпулятивні технології засобів масової комунікації в умовах гібридної війни”, Д 41.053.06 Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», 2019, Одеса (https://cutt.ly/anQtN1h).

3. Офіційний опонент дисертації Коч С.В. на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук спеціальності 23.00.02 - політичні інститути та процесина тему: «Транскордонні простори та спільноти в політичному процесі: кліважі локальності», Д 41.053.06 Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», 2019, Одеса (https://cutt.ly/fnQyW51).

4. Офіційний опонент дисертації Додонова Д.Р. на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук спеціальності 23.00.03 - політична культура та ідеологія на тему: «Раціоналізація політичної поведінки в контексті формування демократичного суспільства», Д 26.053.12 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 2019, Київ (https://cutt.ly/tnQyFuu).

5. Офіційний опонент дисертації Григора О.О. на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук спеціальності 23.00.03 - політична культура та ідеологія на тему: «Політичний консенсус: детермінанти формування та основи реалізації в умовах сучасного суспільного розвитку», Д 26.053.12 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 2019, Київ (https://cutt.ly/0nQyVEKf).

6. Офіційний опонент дисертації Марфобудінової Л.І. на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук спеціальності 23.00.01 – теорія та історія політичної науки на тему: «Ґендерна політична теорія як чинник концептуального обґрунтування сучасної демократії участі», Д 08.051.08 Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, 2019, Дніпро (https://cutt.ly/znQy3Tz).

7. Офіційний опонент дисертації Новосельського І.Ф.на здобуття наукового ступеня

доктора філософії за спеціальністю 052 Політологія на тему: «Конвергентні медіа в соціокультурному полі України: політологічний аспект», Вчена спеціалізована рада для разового захисту ДФ 11.051.025 у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса (м. Вінниця), 2021, (https://cutt.ly/nnQuFBz).

 

8

1. Член редакційної колегії Наукового часопису Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін [Відп. ред. О.В.Бабкіна].: збірник наукових праць. – Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2021. 

2. Член редакційної колегії Наукового журналу «Politicus», внесений до Переліку наукових фахових видань України (категорія «Б») з політичних наук (спеціальність: 052. Політологія) відповідно до Наказу МОН України від 17.03.2020 № 409 (додаток 1). - Одеса : Вид-во ДВНЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», 2021

9

1. Член експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з проведення акредитаційної експертизи за спеціальністю 052 “Політологія” освітньої програми “Політологія” за третім рівнем вищої освіти (Справа № 763/АС-21) в Національному університеті “Львівська політехніка” (https://cutt.ly/NnQs7D8). 

2. Член робочої групи з внесення доповнень до Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації, затверджених рішенням обласної ради від 12.12.2019 № 134 (Розпорядження голови обласної державної адміністрації 26.05.2021 № 356) (https://cutt.ly/PnQscyf)

 

10

1. 2017-2018 роки успішно закінчив рівні А, В, С тренінгової програми CiSEP (CivicSchoolforSoundEUPractice), Інститут Європейської політики (Берлін, Німеччина), в тому числі програму тренінг для тренерів з написання проектів ЄС (рівень С) зі стажуванням у політичних інституціях ЄС (Брюссель, Бельгія) (https://cutt.ly/hnQEn6Jl).

2. Координатор освітніх програм CIVIC GmbH – Інституту міжнародної освіти, (м.Відень, Австрія) по Запорізькій області. Зокрема з написання сценаріїв, організації та проведення моделюючих ігор, гостьових лекцій іноземних професорів на вказану тему (simulation games) для викладачів і здобувачів вищої освіти (https://cutt.ly/ZnQTdBo).

11

1. У 2015-2021 роках - координатор проєктів, науковий консультант по Запорізькій області «Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень», Асоціації регіональних аналітичних центрів по Запорізькій області з реалізації проектів «Інфраструктура регіонів України. Пріоритети модернізації», «Індекс демократичного розвитку областей України», «Індекс євроінтеграційного поступу регіонів» (https://cutt.ly/dnQYVxz).

2. Координатор наукової дискусії “Стратегія регіонального розвитку Запорізької області – 2027. Як забезпечити соціальну згуртованість та єдність країни" у межах Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» в рамках проєкту “Побудова стійкості до конфлікту шляхом діалогу”, який реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу “Українським незалежним центром політичних досліджень” (https://cutt.ly/TnQOsis).

12

1. Індекс демократичного розвитку Запорізької області за 2016 рік (https://cutt.ly/cnQPhVu).

2. Індекс євроінтеграційного економічного поступу в Україні (https://cutt.ly/MnQPn1B).

3. Вибори у Запорізькій області: ОПОРА фіксує перші порушення (https://cutt.ly/GnQPFDN).

4. П'ятнадцять законопроектів запорізьких мажоритарників містять корупційні фактори (https://cutt.ly/WnQPCBh).

5. Запоріжжя: аналіз нормотворчої реалізації передвиборчих програм (https://cutt.ly/gnQP3zd).

6. Проблеми переформатування коаліції у Запорізькій міській раді (https://cutt.ly/ZnQAnlx)

13

Проведення лекційних занять та факультативів (загальним обсягом 60 годин) з навчальної дисципліни “Євроінтеграційні реформи та децентралізація” англійською мовою для студентів магістратури спеціальності 052 “Політологія” у 2019-2021 році

14

 

 

 

 

 

 

19

 

 

 

 

 

 

 

20

Керівництво студентською науковою роботою III місце на Всеукраїнському конкурсі Легенчук Ірина

 

1. Регіональний координатор проєктів Асоціації регіональних аналітичних центрів по Запорізькій області 2015-2021 рр.  (https://cutt.ly/7nQJw2k).

2. Експерт регіональної мережі аналітичних центрів «Громадська мережа публічного права та адміністрації» UPLAN (Ukrainian Public Law and Administration Network (https://cutt.ly/ynQJobk)

3. Голова представництва у Запорізькій області Всеукраїнськоїа асоціації політичних наук (ВАПН) (https://cutt.ly/wnQJcPB)

4. Обласний координатор Всеукраїнської громадської організації “Громадянська мережа “ОПОРА” 2010-2016рр (https://www.oporaua.org/)

5. Координаційна рада  з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Запорізькій обласній державній адміністрації (заступник голови, 2016 рік) (https://cutt.ly/2nQJPyr).

6. У 2016 році - громадський консультант по Запорізькій області Громадянської мережі ОПОРА з реалізації інформаційно-просвітницького та моніторингового проекту Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (Фонд Східна Європа) (https://cutt.ly/VnQKlMR)

7. З лютого 2021 року член Громадської спілки “Український дослідний соціальний консорціум” (https://cutt.ly/PnQLfSW).

 

1. З вересня 2009 року по грудень 2015 року - регіональний координатор проектів Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА». Організація та проведення моніторингу за виборами Президента України 2009-2010, за місцевими виборами 2010, 2015, перших виборів ОТГ у грудні 2016 року, виборів до Верховної  Ради України – 2010, процедури ЗНО 2011, та вступної кампанії до ВНЗ-2011.

2. Участь в аналітичних політичних майданчиках та телепрограмах (https://cutt.ly/ZnQAnlx

3. Практична діяльність з проведення виборів, керівництва, організації та функціонування обласних штабів політичних партій та кандидатів 2018-2021 рр. Довірена особа кандидата в Президенти України Зеленського Володимира Олександровича по виборчому округу 74 (https://cutt.ly/bnQZPhj).

 

Бабарикіна

Надія

Анатоліївна

1

1. Бабарикіна Н. А. (2013) Громадянське суспільство – механізм зв’язку індивіда з державою як політичною організацією суспільства. Гілея, 68, 1, 853–858

2. Бабарикіна Н. А. (2014) Громадянське суспільство як засіб гармонізації відносин між державою і громадянами. Грані, 11, 115, 110–120

3. Бабарикіна Н. А. (2015) Самоідентичність крізь призму громадянського суспільства: філософсько-політичний аспект. Zborník z prvejmedzi národnej vedeckej konferencie «Supervízne dni – 2015», 72–82

4. Бабарикіна Н. А. (2016) Участь громад в самоврядуванні як необхідна умова процесу децентралізації. Politicus, 1, 77–80

5. Бабарикіна Н. А. (2018) Громадянська активність та її вплив на процес децентралізації. Evropský politický a právní diskurz, 5, 101–107

 

3

1.Бабарикіна Н. А. (2007) Політична системи суспільства. Політичні режими сучасності. Політологія. Конспект лекцій. Запоріжжя: Видавництво ЗДІА, 231, (Підрозділ у конспекті лекцій) 74–83.

2.Бабарикіна Н. А. (2008) Політична системи суспільства. Політичні режими сучасності. Політологія. Навчальний посібник. Запоріжжя: Видавництво ЗДІА, 232, (Підрозділ у навчальному посібнику) 74–83.

3.Бабарикіна Н. А. (2009) Децентралізація як засіб становлення і стабілізації регіонального розвитку. Регіонально-адміністративний менеджмент: Навчальний посібник під ред. В. Г. Воронкової. Запоріжжя: Видавництво ЗДІА, 444, (Розділ у навчальному посібнику)145–160.

4.Бабарикіна Н. А. (2009) Адміністративно-територіальне управління в контексті децентралізації. Регіонально-адміністративний менеджмент: Навчальний посібник під ред. В. Г. Воронкової. Запоріжжя: Видавництво ЗДІА, 444, (Розділ у навчальному посібнику) 161–180.

5.Бабарикіна Н. А. (2010) Адміністративно-територіальне управління в контексті децентралізації. Регіонально-адміністративний менеджмент: Навчальний посібник під ред. В. Г. Воронкової. К.: Видавничий дім «Професіонал», Центр учбової літератури, 352, (Розділ у навчальному посібнику) 128–143.

6.Бабарикіна Н. А. (2014) Децентралізація влади і залучення громад до участі в самоврядуванні. Перспективи та напрямки модернізації політичної системи України. Колективна монографія / за ред. О. М. Кіндратець. Запоріжжя: Запорізький національний університет, 335, (Підрозділ у колективній монографії) 304–315.

7.Бабарикіна Н.А., Сергієнко Т.І. (2020) The state of information and psychological security of personality as a measurement of maturity of civil society. Modern technologies in the development of economy and human well-being. Сollective monograph. Edited by T. Nestorenko and M. Gawron-Łapuszek. Katowice, Publishing House of University of Technology, 295, (Підрозділ у колективній монографії) 244–251

8.Бабарикіна Н.А., Сергієнко Т.І. (2021) Сталий розвиток громадянського суспільства в період гібридних війн. Series of monographs Faculty of Architecture, Civil Engineering and Applied Arts, University of Technology, Katowice Monograph • 44 The authors bear full responsible for the text, data, quotations and illustrations Copyright by University of Technology, 765, (Підрозділ у колективній монографії) 704-713

 

4

1.Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Теорія систем та системний аналіз» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання. (moodle)

2.Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни ««Теорія систем та системний аналіз» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання. (moodle)

3.Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Технології політичних процесів» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія». (moodle)

4.Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни «Технології політичних процесів» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія». (moodle)

5. Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Основи європеїстики» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія». (moodle)

6. Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни «Основи європеїстики» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія». (moodle)

5

Бабарикіна Н.А. Децентралізація як детермінанта демократизації в контексті розвитку громадянського суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.01 / Бабарикіна Надія Анатоліївна; ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Одеса, 2019. 23 с

8

1.Відповідальний виконавець НДР “Децентралізація як детермінанта проведення реформ політичної системи”, 2016-2018 р.

2.Відповідальний виконавець НДР “ Актуальні проблеми трансформації політичної системи та генези громадянського суспільства”, 2018-2020 р.

 

14

1 місце на 1 етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу, 2018 рік

2 місце на 1 етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу, 2018 рік

1 місце на 1 етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу, 2019 рік

2 місце на 1 етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу, 2019 рік

2 місце на 1 етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу, 2020 рік

 

15

Участь у жюрі конкурсу “Мала академія наук”, 2019 р.

19

ГО “Незалежний центр правових досліджень та ініціатив” проект “Модель реформування адміністративно-територіального устрою та організації управління на районному рівні Дніпропетровської та Запорізької областей” 2018-2019 р.р.

Волобуєв

Владислав

Владиславович

1

1. Cultural Factors of Integration Processes. International Science Ukrainian Edition. June 2010. – Р. 39-46

2. Возз'єднана Словенія (1848-1941): національна ідея у тенетах міжнародних відносин/Науковий вісник Дипломатичної Академії. - 2014. - Вип. - К.: Вид-во Дипломатичної Академії, 2015.(http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?I21DBN=LINK&P21DBN=UJRN&Z21ID=&S21REF=10&S21CNR=20&S21STN=1&S21FMT=ASP_meta&C21COM=S&2_S21P03=FILA=&2_S21STR=Nvdau_2013_20%281%29__29)

3. Бановина Словенія: нездійснена мрія про словенську автономію у Першій Югославії (1939-1940 рр.)/ Наукові записки Національного університету “Острозька академія”: Історичні науки. – Острог: Національний університет “Острозька академія”, 2015. - Вип. 24 (https://histj.oa.edu.ua/assets/files/n24_15/27.pdf )

4. Гібридний символізм в контексті громадянського протесту: український досвід/  Збірник науков. праць : Україна в етнокультурному вимірі століть. - Київ: НПУ ім. П.М. Драгоманова, 2015(http://enpuir.npu.edu.ua/bitstream/123456789/12049/1/Volobuyev.pdf )

5. Жолгерова устава” як джерело для вивчення проблем словенського державотворення за часів Держави СХС (жовтень-листопад 1918 р.)/ Емінак: науковий щоквартальник. - 2018. - № 1 (21). – Миколаїв. - С. 124-129. РИНЦ (http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe?I21DBN=LINK&P21DBN=UJRN&Z21ID=&S21REF=10&S21CNR=20&S21STN=1&S21FMT=ASP_meta&C21COM=S

6. Kaj so Slovenci vedeli o Ukrajini leta 1905? Ukrajinsko vprašanje in njegov avtor – slovenski kazak Bajda./ Prispevki za novejšo zgodovino (Ljubljana). 2021. Letnik LXІ. Št. 1.s.126-144

4

1.Методичні рекомендації для проведення практичних занять з дисципліни «Гібридні війни та локальні конфлікти» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія» / Укл.: В.В. Волобуєв, – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020

2.Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни «Гібридні війни та локальні конфлікти» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія» / Укл.: В.В. Волобуєв, – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020

3.Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Некласична політична теорія» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія» / Укл.: В.В. Волобуєв, – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020

4.Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни «Некласична політична теорія» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія» / Укл.: В.В. Волобуєв, – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020.

5.Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Сучасний парламентаризм» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання / Укл.: В.В. Волобуєв – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020

6.Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни «Сучасний парламентаризм» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання  / Укл.: В.В. Волобуєв – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020

7.Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Теорії демократичного транзиту» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання / Укл.: В.В. Волобуєв – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020

8.Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів з дисципліни «Теорії демократичного транзиту» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання  / Укл.: В.В. Волобуєв – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020

14

2 місце на 1 етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу студентську наукову роботу, 2019 рік

19

1.Помічник-консультант народного депутата України (на громадських засадах).

2.Політтехнолог обласного штабу політичної партії.

Попович

Яна

Максимівна

1

1.Попович Я.М. (2019) Політична корупція в транзитивному українському Суспільстві: сприйняття Поширеності і форми прояву. Гілея: науковий вісник. – К. : «Видавництво «Гілея», 2019. – Вип. 142 (No 3). Ч. 3. Політичні науки. – 130 с.92-96.

2.Попович Я.М. (2019) Філософія становлення професійного іміджу. Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії: збірник наукових праць / Гол. Ред. В.Г Воронкова. Запоріжжя: «Видавництво ЗДІА», 2019. Вип.79. с.157-168

3.Попович Я.М. (2020) Ethical and legal aspects of surgency in Ukraine and in the world. Journal of legal, ethical and regulatory issues, Volume 23, issue2, 2020.p.1-6 (Scopus)

4.Попович Я.М. (2020) Політичні партії як суб’єкти репрезентації політико-ідеологічних орієнтацій у суспільстві (на прикладі Запорізької області). Політикус, науковий журнал, Вип.№5. с.120-125. (Index Copernicus International)

5.Попович Я.М. (2021) Чинники змін дискурсу політичних і громадянських орієнтацій ідентичності в сучасному суспільстві. Гілея: науковий вісник. – К. : «Видавництво «Гілея», 2021. – Вип. 161 (No 3-4). Ч. 3. Політичні науки. – 54 с. 39-45с.

6.Попович Я.М. (2021) Політична корупція як чинник дисфункціональності влади і політичних інститутів в Україні. Регіональні студії. Науковий збірник №24, Видавничий дім «Гельветика» 2021. Ужгородський національний університет, 2021. С. 77-82

7.Popovych Ya.M. (2021) Digital society: regulatory and institutional support of electronic governance in modern realities. IV International Scientific Congress “Society of Ambient Intelligence – 2021” (ISCSAI 2021). SHS Web Conf. Volume 100, 2021 DOIhttps://doi.org/10.1051/shsconf/202110003008

8. Попович Я.М. (2021) Політичні мережі як сучасна форма участі населення в політичних процесах. Гілея: науковий вісник. К. : «Видавництво «Гілея», 2021. Випуск 162 (No 5). Ч. П. Філософські, Політичні науки.  с.61-65

3

1. Попович Я.М. (2021) Соціальне обслуговування в системі електронного урядування в умовах інформаційного суспільства: соціологічний та політичний аспекти. Соціальне обслуговування в системі електронного урядування в умовах інформаційного суспільства: соціологічний та політичний аспекти: монографія / ВМ Попович, Я.М. Попович, О.О. Сизоненко – Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 173с. (60 сторінок)

4

1.Методичні вказівки до вивчення дисципліни «Порівняльна політологія» для студентів напряму підготовки 052 «Політологія» всіх форм навчання.  Методична розробка. Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 23 с.

2.Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Сучасна зарубіжна політологія» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання. Методична розробка. Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 18 с.

3.Методичні рекомендації для проведення семінарських занять з дисципліни «Методика викладання соціально-політичних дисциплін» для магістрів спеціальності 052 «Політологія» денної та заочної форм навчання. Методична розробка. Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 22 с.

4.Конспект лекцій з дисципліни «Управління соціальними процесами» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія» денної форм навчання. Методична розробка. Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 37 с.

5.Робоча програма з дисципліни «Етнополітологія» для бакалаврів спеціальності 052 «Політологія» денної форм навчання. Методична розробка. Запоріжжя : НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 18 с.

Бекдамирова

Лідія

Заурівна

1

1. Bekdamyrova Lidiia Zaurivna (2019). PECULIARITIES OF IDENTITY POLICY IMPLEMENTATION IN ETHNIC AND POLITICAL REGULATION PROCESSES IN CENTRAL AND EASTERN EUROPE. HUNGARY AND ROMANIA AS EXAMPLE. Одеса: Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, 2019. 88 с.59-66 (Розділ 4. Етнополітологія та етнодержавознавство) (Науковий журнал "Politicus"; № 6).

2. Вekdamyrova, L.Z. (2020), Prodaniuk, R., Romanenko, Yu.V., Pogrebnaya, V.L., Hordiienko, N., Information security and social work to counteract cultural and information wars in neo-functionalistic reflection // International Journal of Pharmaceutical Research, 2020, 12(1), pp. 2505-2509. (Scopus).

3. Bekdamyrova Lidiia (2021) Sociometric research and the use of its results in the optimization of the simulation game// Науковий журнал «Молодий вчений». № 5 (93) травень 2021 р. С. 291 – 296.

8

Виконання розподілу навантаження на викладачів кафедри загальноправових та політичних наук, підготовка навчальних планів

Трипольська

Маргарита

Ігорівна

2

1.         Трипольська М.І. (2014) Проблемні питання реформування Ради Безпеки ООН. Держава та регіони : науково-виробничий журнал. Серія : Право., 4, 172-174.

2.         Трипольська М.І. (2017) Утворення ОТГ: поширені помилки. Місцеве самоврядування, 9, 71 – 74.

3.         Трипольська М.І. (2017) Організація роботи ради ОТГ після проведення перших виборів. Місцеве самоврядування, 11, 72-75.

4.         Трипольська М.І. (2017) Об'єкти спільної власності тергромад: передаємо у комунальну власність ОТГ. Місцеве самоврядування, 12, 17-21.

5.         Трипольська М.І. (2017) Дискусійні аспекти покладання обов'язків старости села, селища.. Місцеве самоврядування, 12, 49-50.

6.         Трипольська М.І. (2018) Положення про старосту села, селища: найбільш поширені помилки. Місцеве самоврядування, 1, 75-77.

7.         Трипольська М.І. (2018) Огляд судової практики: оскарження рішень про добровільне об'єднання. Місцеве самоврядування, 2, 59-62.

8.         Трипольська М.І. (2018) Повноваження ОМС: забезпечення безпечності та якості питної води. Місцеве самоврядування, 3, 31-33.

3

1.        Трипольська М.І. (2018) Аналітична доповідь до Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році». Київ: НІСД, 688, (Підрозділ у аналітичній доповіді) 363-366.

2.        Трипольська М.І. (2019) Децентралізація влади: порядок денний на середньострокову перспективу : аналіт. доп. Київ: НІСД, 192, (Підрозділ у аналітичній доповіді) 24-37.

16

1.         Експерт регіональної мережі аналітичних центрів «Громадська мережа публічного права та адміністрації» UPLAN (Ukrainian Public Law and Administration Network) https://uplan.org.ua/experts/?per_page=all

2.         Член ГО “Незалежний центр правових досліджень та ініціатив”

18

1.    Координаційна рада  з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при Запорізькій обласній державній адміністрації (член ради) https://www.zoda.gov.ua/news/39418/eduard-gugnin-sinergiya-vzajemodiji-vladi-ta-gromadskosti-maje-dati-rezultat.html

2.    Експерт регіональної мережі аналітичних центрів «Громадська мережа публічного права та адміністрації» UPLAN (Ukrainian Public Law and Administration Network) https://uplan.org.ua/experts/?per_page=all

3.    Науковий консультант та координатор проектів ГО “Незалежний центр правових досліджень та ініціатив”

4.    Координатор регіональних проектів Центру політико-правових реформ, зокрема «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України»

5.    Наукове консультування Національного інституту стратегічних досліджень при підготовці аналітичних доповідей

6.    Наукове консультування Офісу реформ Запорізького РВ Асоціації міст України

 

 

Сторінки