Розпорядженням Кабінету Міністрів до сфери управління Міносвіти передано вищі навчальні заклади І-IV рівня акредитації, що були підпорядковані іншим міністерствам і відомствам
Рішення ухвалене за пропозицією Міністерства освіти і науки щодо передачі вищих навчальних закладів I-IV рівня акредитації, навчально-методичних і науково-методичних установ до сфери управління Міністерства.

Відповідно до переліків навчальних закладів, що передані до сфери управління Міносвіти, освітньому відомству передано 51 вищий навчальний заклад І-ІІ рівня акредитації та 47 університетів і академій, що до цього часу були підпорядковані іншим міністерствам і відомствам.

Зокрема до сфери управління Міністерства освіти передано 19 аграрних університетів, 15 медичних університетів і академій, 4 фінансових та 3 транспортних вищих навчальних заклади IІІ-IV рівня акредитації, 2 навчальних заклади зв’язку та інші.

Загалом до сфери управління Міністерства освіти передано вищі навчальні заклади І-IV рівня акредитації, що були підпорядковані Мінагрополітики, МОЗ, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Мінфіну, Міненерговугілля, Держлісагентству, Держрибагентству, Держстату та Адміністрації Держспецзв’язку.

Передача зазначених вищих навчальних закладів до сфери управління Міносвіти має відбутися до 1 січня 2012 року.

Додатково див.: розпорядження КМУ №1191-р Деякі питання управління вищими навчальними закладами ( http://www.osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/25395 )