Успіхи кафедри можна пояснити взаємовигідним співробітництвом з вузами та НДІ Польщі, Білорусі та Китаю.
Відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь щодо співпраці у сфері науки і технологій від 17.12.1992 року сумісно з Білоруським державним технологічним університетом у 2003-2005 рр. та у 2008-2010 рр. виконано два науково-технічних проекти: «Дослідження механізмів втомного пошкодження та підвищення циклічної міцності конструкційних матеріалів у екстремальних умовах» (протокол 5-го засідання Міжурядової білорусько-української комісії із співпраці у сфері науки і технологій 19-20.06.2003 р., наказ МОН України від 08.09.2003 р. №600) та «Розробка промислових технологій, що забезпечують підвищення механічних, технологічних та експлуатаційних властивостей вторинних силумінів до рівня первинних» (протокол 7-го засідання Міжурядової білорусько-української комісії із співпраці у сфері науки і технологій від 29.11.2007 р., наказ МОН України від 26.03.2008 р. №257).
Кафедра КМХТ НУ «Запорізька політехніка» активно співпрацює з кафедрою полімерних композиційних матеріалів Білоруського державного технологічного університету, завідувач якої, к.т.н., доцент Касперович А.В., також є Директором інжинірингового та дослідницького центру технології еластомірних матеріалів. Між двома вузами в рамках Угоди про співробітництво складено план заходів на 2018-2020 рр.
Співпраця з Краківською гірничо-металургійною академією та Інститутом легких сплавів Польської АН дала можливість одержати нові результати, котрі було використано в докторській дисертації О.А. Мітяєва та кандидатській дисертації Н.В. Широкобокової. Результати сумісних досліджень опубліковано в виданнях Польскої АН. Багаторічна співпраця з ФМІ імені Г.В. Карпенка НАН України забезпечила одержання важливих з наукової точки зору результатів, які використано в докторських дисертаціях О.Б. Колотілкіна, Г.І. Слинька, О.А. Мітяєва та в кандидатських дисертаціях І.В. Акімова та В.О. Савченко. За результатами сумісних досліджень видано монографію (Структура та опір руйнуванню залізовуглецевих сплавів / Осташ О.П., Волчок І.П., Колотілкін О.Б. та ін. – Лівів: НАНУ. ФМІ ім. Г.В. Карпенка, 2001. – 272 с.).
В період 03-08.03.2019 року на запрошення генерального директора Нінбоського міжнародного центру обслуговування науково-технічного співробітництва пана професора Лі Чанхуа делегація Національного університету «Запорізька політехніка» у складі завідувача кафедри КМХТ д.т.н., проф. Мітяєва О.А. та аспіранта кафедри старшого викладача Фролова Р.О. відвідала міста Джудзі та Шаосін у Китайській Народній Республіці. У місті Джудзі делегація мала зустріч з керівництвом «Українсько-китайський міжнародний центр трансферу технологій» паном Huang Haitao та генеральним директором «Нінбоський міжнародний цент обслуговування науково-технічного співробітництва» професором Лі Чанхуа. На зустрічі було обговорено можливість співпраці науковців НУ «Запорізька політехніка» з зацікавленими у такій співпраці підприємствами КНР. Китайській стороні надані інформаційні матеріали про НУ «Запорізька політехніка». Проведено зустріч з місцевими підприємствами.
У місті Шаосін делегація 07 березня прийняла участь у роботі науково-практичної конференції «Foregin Expert’s Visit to Shaoxing»: 2019 High-Level CEE Experts Matchmaking Conference, спільно з колегами із України (м. Київ) та Республіки Білорусь (м. Мінськ). На цю конференцію китайською стороною були запрошені зацікавлені фахівці з підприємств провінції.
Делегацією НУ «Запорізька політехніка» було зроблено 2 доповіді в яких було детально висвітлені питання стосовно кола професійних інтересів та основних досягнень. Після всіх доповідей було організовано професійне спілкування у окремо підготованому залі спілкувань. В ході цього спілкування налагоджували професійні контакти.

Співробітництво з Білоруським державним технологічним університетом
Договір про двустороннє співробітництво
Лист погодження
План роботи по співробітництву 15