28 серпня 2013 року на кафедрі програмних засобів Запорізького національного технічного університету в рамках міжнародного освітнього проекту TEMPUS PROMENG «Професійно-орієнтовані магістерські програми в галузі інжинірингу в Росії, Узбекистані та Україні» (2010-2013 рр.) відбулася координаційна нарада, в якій прийняли участь представники:

• Запорізького національного технічного університету (міжнародного відділу, кафедр програмних засобів, комп'ютерних систем та мереж, електричних машин, електричних апаратів, металорізальних верстатів та інструментів, деталей машин та підйомно-транспортних механізмів)
  • Університету КУЛевен, кампус ДеНайер (Бельгія)
  • підприємств та організацій Запорізького регіону (ПАТ «Запоріжтрансформатор», ТОВ «Тандем»)

Зустріч відкрили помічник ректора з питань міжнародного співробітництва професор Андрієнко Олександр Миколайович та доцент кафедри програмних засобів Пархоменко Анжеліка Володимирівна. Вони розповіли про основні підсумки виконання міжнародного освітнього проекту PROMENG в ЗНТУ, а саме:

• оновлено навчальні плани підготовки магістрів за рядом спеціальностей
  • створено лабораторію передачі даних
  • створено комп'ютерну лабораторію CAD/CAM/CAE-систем
  • отримано ліцензійне програмне забезпечення Creo 2.0 (попередня назва Pro/ENGINEER), ALTIUM DESIGNER, MATHCAD
  • завершено навчання двох пілотних груп студентів в Берлінській академії Модерн ТРВЗ (Теорія Вирішення Винахідницьких Задач)
  • відбулося стажування викладачів ЗНТУ в Технічному університеті Берліну (Германія) та Університеті Лессіус-Мехелен, кампус ДеНайер (Бельгія)

Відкриття зустрічі

Представник Університету КУЛевен Петер Аррас розповів майбутнім магістрам про систему освіти в Бельгії та провів майстер-клас по CAD/CAM/CAE-системі Creo 2.0. Студенти отримали гарну можливість спілкування на англійській мові, а також навички роботи в системі автоматизованого проектування, яка відома у всьому світі та використовується в різноманітних галузях промисловості. Більш докладне вивчення CAD/CAM/CAE-системи Creo 2.0 передбачено в навчальних планах студентів кафедри програмних засобів, а також кафедри електричних машин.

Петер Аррас представляє університет КУЛевен

Студенти кафедр електричних машин та апаратів на майстер-класі

Начальник відділу автоматизації ПАТ «Запоріжтрансформатор», випускник ЗНТУ Андрій Спахі розповів про досвід використання системи Pro/ENGINEER для автоматизованого проектування, інженерного аналізу та підготовки виробництва на підприємстві. Підприємство дуже зацікавлене, щоб випускники володіли даним інструментарієм проектування та були готові одразу розпочати розв'язок складних інженерних та виробничих задач.

Випускник ЗНТУ Андрій Спахі

Ольга Гладкова представила реальний проект «Автоматизована система фрезерно-гравірувальної обробки» студентів кафедри програмних засобів, створений з використанням отриманого ліцензійного програмного забезпечення Creo 2.0. Робота над проектом велась під керівництвом доц. каф. програмних засобів Пархоменко А.В. за участю фахівців кафедри металорізальних верстатів та інструментів Глушко А.В. та Клименко В.Ю.. Проект викликав зацікавленість та отримав високу оцінку. Один з авторів проекту, випускник цього року Руслан Вершинін відповів на чисельні питання студентів, викладачів та представників ПАТ «Запоріжтрансформатор».

Майбутній магістр Ольга Гладкова

Проведені заходи сприятимуть інтеграції ЗНТУ в європейську систему освіти та дозволять підвищити якість процесу підготовки висококваліфікованих спеціалістів для реального сектору економіки у відповідності до вимог сучасної науки.