Микола Азаров заявив про необхідність підвищення рівня якості підготовки фахівців у вищих навчальних закладах

Підготовка вищими навчальними закладами спеціалістів повинна мати значно вищий рівень і відповідати потребам часу. Про це прем’єр-міністр заявив під час консультацій з питань розвитку інформаційних технологій в Україні.

За його словами, зараз як ніколи раніше питання якості підготовки кадрів є дуже актуальним для нашої країни.

Микола Азаров підкреслив, що в час економічної кризи випускники мають бути конкурентоспроможними. "Ми живемо у надзвичайно складний час – час серйозної економічної кризи. Наші випускники повинні володіти знаннями, конкурентоздатністю і бути спроможними протистояти цим викликам. Думати про те, що завтра криза мине, розуміючи її масштаби, не доводиться", - зазначив Азаров.

Він наголосив, що студенти повинні бути підготовленими до реалій сучасного життя. "Це потребує дуже серйозного покращення рівня підготовки спеціалістів. Нам не потрібні просто спеціалісти з папірцем у кишені - вони тільки створюють проблему для країни".

"Разом з тим, наша наука, вища школа здатна нам дати тих, хто нам зараз потрібен на цьому етапі. Те, чи зуміємо ми зараз перейти від індустріальної моделі економіки до сучасної моделі, залежить від нашого бажання. Якщо ми хочемо піднятися на якісно вищий рівень, то нам потрібно у всіх абсолютно сферах нашого життя підняти рівень підготовки спеціалістів", - заявив Микола Азаров.

Він також повідомив, що найближчим часом планує провести остаточний розгляд проекту закону "Про вищу освіту".

"У четвер я запланував зустріч з остаточного розгляду законопроекту про вищу освіту. Це багатостраждальний закон, до доопрацювання якого, як ви знаєте, долучили і студентів, і викладачів, і наших кращих ректорів. Але треба вже ставити крапку", - зазначив Азаров. За його словами, в урядовому законопроекті мають бути максимально враховані всі напрацювання відповідної робочої групи.