Науково-дослідна робота студентів у ЗНТУ спрямована на досягнення високих результатів.

У 2012/2013 навчальному році 15 студентів стали Лауреатами Всеукраїнських студентських олімпіад («Технологія машинобудування» (АСКОН), «Ливарне виробництво», «Радіоелектронні апарати», «Системи автоматизованого проектування та комп'ютерного моделювання в машинобудуванні», «Дизайн», «Цифрові пристрої та мікропроцесори», «Технології та устаткування зварювання», «Математика», «Прикладне матеріалознавство», «Відновлення та підвищення зносостійкості деталей і конструкцій», «Безпека життєдіяльності», «Теоретичні основи електротехніки», «Організація і регулювання дорожнього руху», «Організація перевезень і управління на транспорті»), команда з 3 студентів стала переможцем Всеукраїнської командної олімпіади з програмування АСМ, 6 студентів перемогли в обласному етапі Міжнародної олімпіади з програмування, 2 студента стали Лауреатами Всеукраїнського етапу Міжнародної олімпіади у сфері інформаційних технологій «ІТ-ПЛАНЕТА», та будуть направлені на Міжнародний фінал олімпіади.

16 студентів удостоєні Дипломів переможців конкурсу, що в 1,5 рази перевищує показники минулого року. Роботи переможців конкурсу виконані за допомогою наукових керівників кафедр дизайну, електроприводу та автоматизації промислових установок, управління персоналом та економіки праці, обладнання та технології зварювального виробництва, теплотехніки та гідравліки, українознавства, інформаційних технологій електронних засобів.

На конкурсі обдарованої молоді, запровадженому Запорізькою обласною державною адміністрацією, стали Лауреатами 5 студентів ЗНТУ. Роботи переможців були виконані на кафедрах комп'ютерних систем та мереж, електроприводу та автоматизації промислових установок, українознавства.

На щорічній науково-практичній конференції викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів ЗНТУ «Тиждень науки», яка проходила з 15 по 19 квітня 2013 року, було заслухано близько 800 доповідей студентів.

На Міжнародному фестивалі дизайну «Корова-2012», який відбувся у листопаді цього навчального року, 5 студентів кафедри дизайну стали Лауреатами.

Наукова робота студентів знайшла відображення у публікаціях.

У 2012 році за участю студентів було опубліковано 516 статей, з них 203 статті самостійно.

Участь студентів у Всеукраїнських студентських олімпіадах, конкурсах наукових робіт, а також науково-практичних конференціях – це одна з найбільш актуальних форм залучення студентів до науково-дослідної роботи, а також можливість виявлення обдарованої молоді в галузі наукових досліджень і розкриття творчого потенціалу університетської молоді.

Переможці Всеукраїнських студентських олімпіад 2012/2013 н.р. (doc, 82 КБ)

Переможці Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт 2012/2013 н.р. (doc, 46 КБ)