Стипендіальна програма стажування для України, започаткована у 2015 році, пропонує українським студентам, магістрам, аспірантам та молодим випускникам університетів пройти стажування у провідних німецьких компаніях протягом 3-5 місяців. Відправити свою заявку на участь можна до 15 червня 2019 р. Термін стажування – з лютого по червень 2020 р. Програма фінансується Федеральним міністерством Німеччини з економічного співробітництва та розвитку (BMZ) і компаніями, в яких стажуватимуться українські учасники.

Програма стажування сприяє ідеї поєднання теоретичних знань з конкретним практичним досвідом. Дотепер цей підхід не був повністю встановлений в українській системі освіти. Проект надає молодим людям унікальну можливість зібрати практичний досвід роботи в німецьких компаніях і застосувати на практиці теоретичні знання, отримані під час університетських курсів.

Заявку можуть подати студенти-бакалаври (які закінчили принаймні 4 семестри), магістри, аспіранти та молоді випускники з першим досвідом роботи або без нього. Їхня галузь навчання повинна мати такі наукові напрямки: відновлювані джерела енергії, машинобудування, електротехніка, енергетика, економіка / фінанси / страхування, економіка та аудит, транспорт та логістика, комп'ютерні науки та інформатика, дизайн та архітектура, захист навколишнього середовища, право, управління бізнесом, хімія, біологія, політологія, засоби масової інформації та комунікації, германістика тощо.

Заявники повинні бути зареєстровані в українському університеті та мати громадянство України!

Вони, як правило, не повинні бути старшими за 30 років. Потрібно дуже добре володіти англійською мовою. Знання німецької мови вітаються.

Процедура подання заявки складається з:

1. Інтернет-заявки англійською або німецькою мовами. Ваша заявка повинна бути надіслана на таку електронну адресу: Bewerbungen-GIZ-Stipendienprogramm-Ukraine@giz.de

2. Інтерв'ю в одному з наступних міст – Києві, Харкові, Львові, Одесі.

3. Інтерв'ю з компанією (як правило через Skype).

Дати:

– Подання заявки – 1 травня - 15 червня 2019 року.

– Інтерв'ю на вибір (Київ, Харків, Львів, Одеса) – середина липня.

– пересилання коротких біографій компаніям-учасникам, процедура відбору, що проводиться компаніями. Часто компанії приймають рішення на підставі лише написаних CV. Деякі компанії можуть віддати перевагу проведенню додаткової співбесіди з кандидатом по Skype або телефоном) – серпень-листопад.

– Організація стажування / зустрічі (контракти, страхування, віза, дозвіл на роботу, розміщення) виконується командою проекту спільно з стипендіатами та випускниками, офіційний прийом нових інтернів – середина грудня 2019 р. у Києві.

– Вступний курс у Німеччині. Участь обов'язкова – наприкінці січня/лютого 2020.

– Початок стажування (від'їзд у відповідні міста) – 1 лютого/1 березня 2020.

Більш детальну інформацію про програму можна знайти на сайті http://stipendienprogramm-ukraine.de