Ви є тут

Головна

Вітаємо студентів 1 курсу спеціальності «журналістика», які 24 травня презентували перші власні видання. За підсумками конкурсу на кращу газету перше місце посів Олександр Носок (газета «Сучасник»), на другому – Інна Рябчук (газета «Why Not»), третє дісталося Юлії Роншиній (газета «Марганець»). Всі учасники конкурсу отримали грамоти.

 

Студенти спеціальності «Журналістика» НУ «Запорізька політехніка» Кулага Олена (СН-310м), Матушанська Олександра (СН-310м), Курган Яна (СН-317) 11 травня 2021 року взяли участь у ІV Міжрегіональній студентській конференцїї «Медіакартина світу: формування особистості під впливом медіа», яка проводилась у Бердянському державному педагогічному університеті  на факультеті філології та соціальних комунікацій.

 

28 квітня 2021 р. у Національному університеті «Запорізька політехніка» відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі», яка була організована кафедрами журналістики, соціальної роботи та психології. У ній взяли участь 183 студенти та викладачі Національного університету «Запорізька політехніка», Бердянського державного педагогічного університету, Запорізького національного університету, Запорізького державного медичного університету, КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР, Львівського національного університету імені Івана Франка, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Херсонського державного університету та інших закладів вищої освіти.

 

9 квітня 2021 р. збірна команда студентів-журналістів НУ «Запорізька політехніка» посіла 2 місце у відбірковому турі Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності «Фейкотрощі».  Команду «Ельфи Політеху» представляли Олена Кулага, Ганна Кавун, Софія Краснокутська, Дар’я Свириденко, Олена Тристан, Олександра Наливайно, куратор команди – доцент кафедри журналістики Наталія Островська. Проєкт реалізується ГО «Центр аналітики і розслідувань» та фактчек-проєктом «БезБрехні» за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

 

20 лютого 2021 року студенти-журналісти НУ "Запорізька політехніка" відвідали медіафорум "Хто тобі медіа?". У межах заходу відбулося вручення сертифікатів про завершення навчання в медіашколі від віжн-радіо "На дотик", серед випускників якої студентки 2 і 4 курсів спеціальності "Журналістика". До команди тренерів медіашколи входила експертка з медіаграмотності, доцентка кафедри журналістики НУ "Запорізька політехніка" Н.В. Островська.

 

З 28 листопада 2020 р. по 23 січня 2021 р. команда викладачів кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка» та кафедри української літератури ЗНУ втілювала у життя проєкт «Споживай! Розумій! Впливай!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії» (проєкт здійснювався в рамках програми «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність: національне розгортання», яка виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси).

Було проведено 36 заходів (інтерактивні ігри, тренінги) для трьох категорій учасників – учнів, студентів і педагогічних працівників. Їх мета: поширення інфомедійної грамотності задля розвитку навичок критичного сприйняття інформації в Україні.

Активними учасниками проєкту стали Банас Денис, Наливайко Олександра (СН-319); Карпенко Тетяна, Курган Яна, Меренкова Вікторія, Хубулова Дарина, Заварзіна Ірина, Сорокіна Ірина, Яковенко Вікторія, Скоропад Вікторія (СН-317); Садовниченко Наталя (СН-310м).

 

Члени ГО "Соціальна взаємодія", студенти та викладачі Національного університету "Запорізька політехніка" 13 жовтня 2020 року провели фінальний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2020". Амбасадорки презентували свої здобутки (міні-проекти "Громадяни і реформи ЖКГ" (Мішина Ірина), "Конфлікт і підліток" (Романенкова Людмила), "Дозвілля молоді" (Сакун Анна), "Жінка-лідер — це саме ти!" (Дергач Маргарита), "Допомога у скруті" (Липова Наталія).

Доповідачі наголосили на тому, що основні заходи проекту (публікації блогерів, проведення блог-кафе, тренінгів, дебатів, фотовиставки, велопробігу, арт-акції та ін.) були спрямовані на розширення можливостей жінок, інтеграцію їх у місцеві громади, створення простору для повноправної участі жінок (у тому числі з непідконтрольних територій) у вирішенні питань, пов'язаних із побудовою миру та встановленням безпеки на національному рівні.

 

29 вересня - 1 жовтня 2020 року доцент кафедри журналістики Наталія Василівна Островська стала членом журі XVII Міжнародного конкурсу творчих робіт учнів, студентів, аспірантів та вчителів "Уроки війни та Голокосту — уроки толерантності", який проходив у Дніпрі. Захисти творчих робіт, методичних розробок, наукових досліджень відбувалися онлайн та офлайн із дотриманням усіх необхідних санітарних вимог на період карантину. Також учасники і члени журі взяли участь у педагогічному семінарі для вчителів, інтерактивних заняттях для школярів, презентації документального фільму "Калініндорф", екскурсії Музеєм "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні" і Міжнародним гуманітарно-педагогічним інститутом "Бейт-Хана".

 

Вітаємо учасників змагання "Інтерактивні квізи як інструмент медіаграмотності для протидії фейкам і дезінформації"! Дякуємо Олександру Гороховському — керівнику фактчек-проєкту "Без брехні" — за таку можливість! Усі, хто брав участь в онлайн-грі, отримали сертифікати та фірмову чашку у подарунок.

 

25 вересня 2020 року викладачі і студенти кафедри журналістики взяли участь у Першому жіночому форумі. Маса емоцій і позитиву! Величезна вдячність організаторам! Підтримуймо одна одну! У єдності наша сила!

 

23 вересня 2020 року магістр спеціальності "Журналістика" Олександра Кошова провела майстер-клас із SMM-діяльності для студентів 3 курсу, у межах спеціалізації "Інтернет-журналістика", під керівництвом викладача, доц. І.Ю. Тонкіх. Протягом двох пар розглядалися інтернет-професії журналіста, визначалися особливості просування проектів у соціальних мережах, виконувалися різноманітні практичні вправи зі створення SMM-текстів.

 

Студенти факультету соціальних наук НУ "Запорізька політехніка" долучилися до акції "Віртуальна реальність задля Єдності", яка проходить у рамках "Тижнів Німеччини 2020". Учасники роблять віртуальне фото з Послом Анкою Фельдгузен.

 

18 вересня 2020 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці розпочала роботу фотовиставка "Мир.Гармонія.Краса". Вернісаж присвячено Міжнародному дню миру, що встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається 21 вересня щорічно. Фотовиставка відбулася в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020". Світлини представлені у кількох категоріях: фотопейзаж, фотопортрет, фотонатюрморт, вулична фотографія, макрофотографія тощо.

 

Студент 3 курсу спеціальності "Журналістика" Колодій Пантелій посів перше місце на чемпіонаті України з гімнастики в командному заліку (м.Кропивницький, 10-12 вересня).

 

Проєкт "Голос жінки має силу 2020" триває! Амбасадорки проєкту, викладачі та студенти факультету соціальних наук Запорізької Політехніки провели низку цікавих та корисних заходів: 14 серпня 2020 року дебатний клуб "Шляхи подолання складних життєвих обставин", 20 серпня дебатний клуб "Форми управління багатоквартирним будинком: плюси та мінуси", 21 серпня панельну дискусію "Навіщо підліткам конфлікт?", 26 серпня блог-кафе "Шляхи формування самосвідомості сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах", 3 вересня блог-кафе "Я знаю → Я вмію → Я дію".

 

З 13 по 23 серпня 2020 року студенти 1 курсу спеціальності "Журналістика" в якості волонтерів забезпечували роботу заходів літературно-мистецького фестивалю "Толока 2020". Цьогоріч він проходив не у виставковій залі "Козак-Палац", як це було традиційно, а на різних локаціях у центрі міста, просто неба, що продиктовано умовами карантину. У програмі фестивалю були літературні презентації, батли, лекції, воркшопи з діячами мистецтв, майстер-класи, дискусії, автограф-сесії з письменниками, зустрічі з художниками.

 

Стажування Софії Шишкіної в "Українському тижні" пройшло успішно, її статтю "Позашкільна освіта на екрані" опубліковано на сайті "Тиждень.ua". Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням: https://tyzhden.ua/Society/246255?fbclid=IwAR3sIOg2DZBzMKszqcqedXPNRxC4nEkj5RQGz8SGvqOjnlzd4cZU4GSsCTo

 

Софія Шишкіна, студентка спеціальності "Журналістика", пройшла стажування в редакції видання "Український тиждень". Коротко про досвід – від першої особи: "Цього літа я влаштувала собі другу практику. Програму стажування, яку я проходила, організовувала ГО "Фундація суспільність". Проєкт під назвою "Хаб медіамобільності" передбачає надання умов та усіх можливостей 20 студентам з різних областей України. Зазвичай ця програма триває 2 тижні. Але 17 сесія, мабуть, була особливою. До речі, організатори теж так говорять. Справа в тому, що це стажування було заплановано ще на 1 квітня, але умови карантину на той момент не дали нам всім зібратися в Києві. Ми були на зв'язку аж цілих 4 місяці, і ось нарешті це сталося".

 

10 липня 2020 року викладачі та студенти спеціальності "Журналістика" Запорізької політехніки стали учасниками дебатів "Жіноче лідерство в Україні – це утопія чи реальність". У результаті проведення дебатів була сформульована думка про те, що в Україні існує давня традиція жіночого лідерства і важливим є допомогти сучасним жінкам відчути та реалізовувати свій лідерський потенціал.

 

03 липня 2020 року у сквері Національного університету "Запорізька політехніка" в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся дебатний клуб "Конфлікт у житті підлітка: проблема чи можливість?". Дискусія виявилася корисною, оскільки вихід із конфліктних ситуацій – шлях до повноцінного спілкування людей у суспільстві.

 

02 липня 2020 року майбітні журналісти Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Моє життя як простір можливостей". Захід проводився в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020". Майже всі учасники заходу висловили думку про необхідність активного ставлення до подій власного життя, пошуку цілей, розуміння своїх бажань, а головне про наполегливе прагнення їх досягати і реалізовувати.

 

19 червня 2020 року студенти факультету соціальних наук Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Гра як форма ненасильницького розв'язання конфліктних ситуацій". Захід проводився в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020".

 

15-16 червня 2020 року в хабі "Платформа спільних дій" м. Запоріжжя в рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся тренінг "Стратегії та напрямки блогерської діяльності". Найбільший інтерес аудиторії викликали теми вірусного контенту і треш-контенту, діяльності українських блогерів у соцмережах та функціонування журналістських YouTube-каналів.

 

12 червня 2020 року студенти факультету соціальних наук Запорізької політехніки стали учасниками блог-кафе "Використання новітніх технологій у висвітленні діяльності шкільних служб порозуміння у соціальних мережах". Захід проводився у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020".

 

9-10 червня 2020 року у хабі "Платформа спільних дій" м.Запоріжжя у рамках проекту "Голос жінки має силу 2020" відбувся тренінг "Жіноче лідерство" ("Мистецтво комунікації жінки-лідера"). Ініціатори проведення: ГО "Соціальна взаємодія", НУ "Запорізька політехніка". Участь у тренінгу взяли дівчата, молоді жінки, студентки НУ "Запорізька політехніка", Класичного приватного університету, які мають бажання бути лідерками громадянського суспільства, прагнуть політичного чи професійного зростання.

 

ГО "Соціальна взаємодія", Національний університет "Запорізька політехніка" 5 червня 2020 року провели презентаційний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2020". Доповідачі ознайомили з особливостями Програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок на території Запорізької області. Основні заходи проекту (публікації блогерів, проведення амбасадорками блог-кафе, тренінгів, дебатів, фотовиставки, благодійного ярмарку, конкурсу дитячого малюнку та ін.) будуть спрямовані на розширення можливостей жінок, інтеграцію їх у місцеві громади.

Проект реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків ІФА та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

 

9-10 квітня 2020 року у Національному університеті "Запорізька політехніка" відбулася заочна ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі", яка була організована кафедрами журналістики, соціальної роботи та психології. У ній взяли участь 197 викладачів та студентів НУ "Запорізька політехніка", Запорізького національного університету, Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка, Бердянського державного педагогічного університету, Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського та ін. закладів вищої освіти.

 

12 березня 2020 року в ПНЗ "КРЦМтаШ" відбувся семінар щодо впровадження медіаосвіти у шкільний процес, на який було запрошено заступників директорів шкіл та педагогів-організаторів Комунарського району. Після вступного слова директора закладу М.В. Хвастика запрошені спікери провели тренінг "Основи медіаграмотності". Доц. Волинець Г.М. зупинилась на поняттях "інформація", "інформаційний шум", "інформаційне село"; визначила функції медіаграмотності; окреслила перспективи формування медіаосвітніх компетенцій для учнів середньої та старшої ланки. Доц. Островська Н.В. презентувала практичний кейс щодо роботи з інформацією, зокрема елементи фактчекінгових технологій.

 

Члени ГО "Соціальна взаємодія", викладачі кафедри журналістики НУ "Запорізька політехніка" доц. Пода О.Ю., проф. Погребна В.Л. та магістранти спеціальності "Журналістика" 25 лютого 2020 року взяли участь у роботі форуму "Жінки.Мир.Безпека", який проводився у виставковому центрі "Козак-Палац". На форумі обговорювалися питання впровадження та моніторингу виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 на національному та регіональному рівнях, впровадження політики гендерної рівності у секторі безпеки та оборони Запорізької області. До заходу долучилися представники Міністерства соціальної політики України, Апарату Урядового уповноваженого з гендерної політики, органів обласної та місцевої влади, міжнародних і громадських організацій.

 

Студенти спеціальності "Журналістика" засвоюють теоретичні знання, а також формують практичні навички. Однією з ефективних методик здобування досвіду є майстер-класи. Викладачі кафедри журналістики систематично проводять подібні заняття. Зокрема, 17 лютого 2020 року студенти 2 і 3 курсів відвідали тренінг із медіаграмотності, який провела доц. Г.М. Волинець. Учасники тренінгу обговорювали актуальні питання безпеки в інтернеті, а також механізми розповсюдження інформації в соцмережах.

 

14 січня 2020 року доц.кафедри журналістики Н.В. Островська взяла участь у селекторі-PRO на тему "Цифрова дитина", що відбувся в Запорізькій обласній раді.

 

9 грудня 2019 року на 3 курсі (СН-317) відбувся захист власних екологічних видань, на якому були присутні представники Екокоаліції Запоріжжя Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Наталія Ромашова.

 

5 грудня 2019 року було проведено фінальний круглий стіл Проекту з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019". Реалізація проекту здійснювалася за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut fur Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина. Найактивніші блогери були нагороджені грамотами та подарунками.

 

2 грудня 2019 року в м.Київ студенти Кравченко Крістіна, Сідомон Анастасія (СН-318), Кавун Ганна (СН-316), Кулага Олена (СН-316), Тимченко Ілля, Боровик Карина (СН-317) стали учасниками підсумкової конференції проекту "Посилення громадянського контролю ІІ", організованою Чеською ГО "Асоціація з міжнародних питань" (АМО). Призові місця посіли: Боровик Карина - ІІ місце, Кулага Олена - ІІІ місце.

 

Апофеозом тижня журналістики в НУ "Запорізька політехніка" став театралізований концерт студентів спеціальності "Журналістика". 27 листопада 2019 року в актовій залі університету – аншлаг! На сцені – "Розслідування ведуть "Бремен-інформ" " – новаторська версія німецього фольклору, адаптована під українські студентські реалії. Актори – студенти-журналісти і випускники спеціальності попередніх років. Автор креативної ідеї та режисер – доцент кафедри журналістики Ірина Тонкіх. Глядачі були в захваті від акторської майстерності, дотепних діалогів, пісень, танців, костюмів і декорацій!

 

19 листопада 2019 року в актовій залі НУ "Запорізька політехніка" відбулася урочиста церемонія нагородження переможців університетського етапу обласного конкурсу "Студент року–2019". У номінації "Студент–журналіст року" перемогу здобула Василина Гав'як, студентка 4 курсу спеціальності "Журналістика".

 

Протягом жовтня-листопада 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" могли взяти участь у фотоконкурсі "Світ навколо нас". Було представлено декілька експозицій: "Урбаністичний пейзаж", "Портрет", "Макрофотографія", "Натюрморт" тощо. Комісія обрала найкращі роботи, переможці будуть нагороджені на концерті, присвяченому тижню журналістики.

 

7 листопада 2019 року до Дня української писемності та мови в НУ "Запорізька політехніка" був проведений міжуніверситетський круглий стіл "Культура вербальної презентації в Україні: історичні витоки, особливості, сучасні проблеми". У науковому диспуті взяли участь студенти спеціальності "Журналістика": Ганна Кавун, Карина Боровик, Шишкіна Софія, Кравченко Крістіна, Сідомон Анастасія, Тимченко Ілля, Тристан Олена, Яковенко Вікторія, Матушанська Олександра.

 

4-5 листопада 2019 року викладачі та студенти спеціальності "Журналістика"  НУ "Запорізька політехніка" взяли участь в обговоренні гендерного профілю Запорізької області  на UA: Запоріжжя, в межах навчального тренінгу для медійників із питань гендерно-чутливої та конфліктної журналістики за підтримки міжнародної організаціїї "ООН-Жінки".

 

2 листопада 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" разом із викладачами І.Ю. Тонкіх та Г.С. Скуртул відвідали "Форум лідерів думок", який проводився у виставковому центрі "Козак-Палац". Цей форум презентували як першу в Україні платформу взаємодії соціальних проектів, бізнесу та блогерів. На головній сцені виступили найбільш відомі та популярні блогери Яніна Соколова, Олексій Дурнєв, Роман Скрипін та ін. Громадські організації презентували власні соціальні проекти, а в інших локаціях відбулися виступи на тему створення контенту і просування брендів у соціальних мережах.

 

24-25 жовтня 2019 року кафедра журналістики НУ "Запорізька політехніка" стала співорганізатором тренінгу з фактчеку та медіаграмотності, проведеного керівником проекту "Без брехні" Олексндром Гороховським для запорізьких вишів у формі брейн-рингу. Збірна команда спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка" посіла 1 місце у змаганні.

 

7 жовтня 2019 року відбулася зустріч зі студентами 3 курсу спеціальності "Журналістика" з представниками Екокоаліції Запоріжжя Іриною Піроговою (Всеукраїнська екологічна ліга) та Олександром Костенко.

 

4 жовтня 2019 року для студентів 4 курсу спеціалізації "Інтернет-журналістика" магістрант спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка", керівник модераторів інтернет-порталу "Ukr.Net" Олексій Шарабура провів майстер-клас "Робота випускового редактора новинної редакції".

 

Яка місія журналіста під час конфліктів? Що таке медіація? Чому важлива збалансованість у подачі інформації? Ці та інші питання обговорювалися 26-27 вересня на семінарі "Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти" (м. Дніпро), у якому взяли участь викладачка кафедри журналістики Г.Скуртул та студентка 3 курсу Олена Усата. Організатори заходу – Академія української преси за підтримки Представництва Фонду Кондрада Аденауера в Україні.

 

27 вересня 2019 року у стінах НУ "Запорізька політехніка" відбулася вистава "Коли ластівки повернуться додому", заснована на реальних життєвих історіях жінок-переселенок. Акторки Театральної студії "КУПЕ 5" не залишили байдужими нікого!

 

25 вересня 2019 року студенти спеціальності "Журналістика" НУ "Запорізька політехніка" відвідали національний заповідник о. Хортиця та історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Разом із викладачами кафедри студенти гарно провели час, дізналися багато нового, а також зробили різноманітні цікаві знімки.

 

11 вересня 2019 року у стінах НУ "Запорізька політехніка" відбулася зустріч із Миколою Томенко – народним депутатом IV-VIII скликань та головою благодійної організації "Фонд "Рідна країна" ". Він презентував у Запоріжжі проєкт "7 чудес України: малі батьківщини великих українців".

 

Гендер у дії

Доцентка кафедри журналістики НУ "Запорізька політехніка" Олена Пода підвищила рівень викладацької і журналістської майстерності на тренінгу "Права людини та гендерно обумовлене насильство: як коректно писати про жінок і дітей". Захід проходив у Запорізькому національному університеті 20-21 червня 2019 року.

Студенти спеціальності "Журналістика" 1 червня 2019 року у парку "Дубовий гай" долучилися до проведення  конкурсу малюнку на асфальті "Мирний квартал", присвяченого Дню захисту дітей.

 

28 травня 2019 року відбулося нагородження переможців та учасників конкурсу "Найкраща студентська рецензія", організованого ГО "ФОРУМ-АРТ" спільно з ГО "Запорізьке театральне товариство". Студентка 3 курсу спеціальності "Журналістика" Гав'як Василина посіла третє місце. Вітаємо переможців!

 

Доступна медіаграмотність або як навчити аудиторію розпізнавати фейкові новини: про це говорили студенти 4 курсу спеціальності "Журналістика" з Миколою Колодяжним у межах проекту "Stop Fake.org".  Нові перспективні ідеї почули від студентів О. Кошової та М. Дубровського.

 

24 квітня 2019 року, в рамках вивчення курсу "Спортивна проблематика в ЗМІ", до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітала випускниця факультету соціальних наук, спортивна журналістка, ведуча програми "Спорт. Підсумки" на телеканалі "Алекс" Анна Клименко. Під час зустрічі майбутні журналісти дізналися, з чого варто починати спортивний репортаж, що таке "люфт" і "монеточка", а також чи повинен журналіст досконало знати правила ігрових видів спорту.

 

23 квітня 2019 року студенти факультету соціальних наук та юридичного факультету ЗНТУ провели благодійний ярмарок "Твори добро". Отримані кошти будуть перераховані нужденним людям, які мають статус ВПО та проживають у м. Запоріжжя.

 

19 квітня 2019 року у стінах ЗНТУ в межах Програми з відновлення миру і далогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019" відбулося блог-кафе, присвячене структурній організації блогу. Студенти мали можливість поговорити про особливості створення контенту для блогів, технічні аспекти роботи на платформі blogger.com.

 

16-17 квітня 2019 року в ЗНТУ проходив тренінг "Специфіка формування контенту блогів" в межах Програми з відновлення миру та діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу 2019", активними учсаниками якого стали студенти спеціальності "Журналістика". Тренер: Тонкіх Ірина (м. Запоріжжя). Проект здійснюється за підтримки Інституту міжнародних культурних зв'язків (Institut fur Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

 

15 квітня 2019 року студентки 3 курсу спеціальності "Журналістика" разом із кандидатом філологічних наук, доцентом Хітровою Т.В. брали участь у навчальному тренінгу, організованому міжнародною організацією "Жінки-ООН (UN Women Ukraine).

 

Про необхідність критично мислити, виявляти та маркувати фейки та маніпуляції йшлося на презентації ресурсу "StopFake", яку 15 квітня 2019 року для студентів 2 курсу спеціальності "Журналістика" провів медіаексперт Микола Колодяжний.

 

12 квітня 2019 року в Києві відбувся семінар "Можливості та перспективи регіонального фактчекінгу", в якому взяли участь викладачі кафедри журналістики (О.Ю. Пода, Г.М. Волинець, Н.В. Островська). Семінар був проведений у рамках проекту "Посилення громадського контролю в регіонах України ІІ, який реалізує чеська громадська організація Асоціація з міжнародних питань (АМО), за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Спікери – О. Гороховський (керівник проекту "БезБрехні"), Олекса Шалайський (редактор сайту "Наші гроші") та Наталя Онисько (редакторка сайту "Наші гроші. Львів") презентували цікаві й змістовні доповіді.

 

"Як не треба писати заголовки. Клікбейт та маніпуляції в заголовках інтернет-видань" – майстер-клас із такою назвою 10 квітня 2019 року провів майбутнім журналістам Олексій Шарабура, магістр спеціальності "Журналістика", керівник випускових редакторів інтернет-порталу "Ukr.net".

 

28-31 березня 2019 року як переможець конкурсу фактчек-розслідувань Вікторія Грибко (СН-326) на запрошення головного редактора фактчекінгового проекту "БезБрехні" Олександра Гороховського пройшла стажування в Німеччині у видавництві TAZ. Під час стажування розглядали питання журналістських стандартів у німецьких медіа, цифрової безпеки персональних даних при пошуку інформації, роботи журналіста під час виборів, специфіки висвітлення військових конфліктів.

 

"Наші гроші" в Запоріжжі! Олег Шемчук, журналіст-розслідувач, що спеціалізується на викритті корупційних схем у сфері державних закупівель, тендерної політики, неправомірної діяльності посадових осіб, провів інформативно-насичений тренінг для студентів-журналістів ЗНТУ.

 

ГО "Центр реформ, демократії та права", Запорізький національний технічний університет спільно з Фундацією прав людини 12 березня 2019 року провели презентаційний круглий стіл міжнародного проекту "Голос жінки має силу 2019". Доповідачі ознайомили з метою, завданнями і напрямами реалізації Програми з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок на території Запорізької області.

 

20 лютого 2019 року студенти 3 курсу на практичному занятті з "Видавничої справи та редагування" разом із доцентом кафедри журналістики ЗНТУ Н.В. Островською мали чудову можливість унаочнити теоретичні знання з цього предмету. З допомогою гостинних бібліотекарів Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки "ожив" кожен рядочок великої класифікації видів видавничої продукції. Мініатюрні книжки і фоліанти, факсимільні і репринтні видання переносять в іншу епоху.

 

6 лютого 2019 року студенти 1-4 курсів спеціальності "Журналістика" взяли активну участь у тренінгу з креативного фактчекінгу, організованого проектом "БезБрехні" за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (через посольство Німеччини в Україні). Майбутні журналісти дізнавалися, як перевіряти різні інформаційні продукти на точність і правдивість, проводили власні дослідження заяв і повідомлень, вчилися встановлювати вердикт і працювати з деталями. Усі учасники отримали сертифікати, і головне – задоволення від навчання.

 

5 грудня 2018 року відбувся вже традиційний для цієї пори концерт до тижня жуналістики.

Мабуть, кожен хоча б раз у житті дивився фільм "Службовий роман", а цього разу він втілився на концертній сцені актового залу ЗНТУ. "Службовий роман: медіахолдинг" – як вам така інтерпретація? Котрий рік поспіль підготовкою концерту займається доцент кафедри журналістики Ірина Юріївна Тонкіх і, безперечно, результат перевершує всі очікування, а підтвердження цьому – вдячні оплески глядачів. Сподіваємося, й надалі творчий колектив буде дивувати всіх оригінальними ідеями й неймовірним їх втіленням.

 

05 грудня 2018 року до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітав відомий фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, завідувач відділу новітньої історії КЗ "Запорізький обласний краєзнавчий музей" ЗОР Лініков Володимир Анатолійович. Гість розповів про нюанси створення репортажної світлини, показав зразки вдалих робіт і фото з типовими помилками, поділився секретами успішної фотозйомки.

 

3 грудня 2018 року у студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" пройшла презентація та захист власних видань, присвячених важливій для нашого регіону екологічній проблематиці. На захист також завітала Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League), яка допомогла оцінювати видання та поділитися захопливими історіями про свій досвід еко-активізму. "Не жалітися, а діяти!" – закликала пані Ірина.

 

Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Постол Анастасія стала переможницею в номінації "Студент-журналіст" на університетському етапі обласного конкурсу "Студент року-2018"! Вітаємо! Бажаємо успіхів у подальшій професійній діяльності!

9 листопада 2018 року пройшов Вузівський конкурс студентських наукових робіт ЗНТУ 2018-2019. У ньому взяли участь студенти спеціальності "Журналістика": Цвітанська Юлія (СН-313м), Грибко Вікторія (СН-326), Постол Анастасія (СН-314м), Шарабура Олексій (СНз-314м), Саприкіна Ксенія (СН-325), Андрієць Віталій (СН-314м), Погребна Олександра (СН-314м), Кондрахіна Юлія (СНз-313м), Чертанова Надія (СНз-316). Переможцями першого етапу стали: І місце – Андрієць Віталій, ІІ місце – Постол Анастасія, ІІІ місце – Грибко Вікторія та Саприкіна Ксенія.

 

7 листопада 2018 року у стінах ЗНТУ відбулася XV Міжвишівська наукова конференція "Мовна комунікація у світовому просторі". Цей захід був організований кафедрою українознавства та ЗМП до Дня української писемності та мови, в якому взяли участь студенти 1-6 курсів різних спеціальностей. Серед активних учасників – і студенти спеціальності "Журналістика": Юлія Андрющенко, Ганна Кавун, Олександра Кошова, Яна Курган, Катерина Ліхачова, Вероніка Сировешкіна, Артем Скудін, Юлія Якімцова та інші.

 

16 жовтня 2018 року у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці в рамках відзначення Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності доцент кафедри журналістики ЗНТУ Наталія Василівна Островська провела тренінг із фактчекінгу (fact cheсking – перевірка фактів, спрямована на виявлення невідповідностей між наявними фактами та навколишньою дійсністю). Розглянуті питання: Чому фактчекінг є необхідним не тільки для журналістів? Чи варто вірити всім повідомленням ЗМІ? Як і навіщо перевіряти інформацію від публічних осіб?

 

2 жовтня 2018 року студенти 2,4 та 6 курсів спеціальності "Журналістика" взяли участь у практикумі членів Комісії з журналістської етики. До майбутніх журналістів завітали Олексій Погорелов, директор Української Асоціації Видавців Періодичної Преси, Сергій Гузь, журналіст, член Комісії з журналістської етики, Сюзанна Мнацаканян, керівник проекту "Свобода медіа в Україні" Ради Європи, Єлизавета Кузьменко, представник Громадського радіо.

 

ЗНТУ вже в четвертий раз приймає у своїх стінах відомого українського журналіста – Андрія Куликова, редактора, теле- та радіоведучого, голову Комісії з питань журналістської етики. Зустріч, яка відбулася 27 вересня 2018 року в Запорізькому національному технічному університеті, була пов'язана насамперед із його творчою і професійною діяльністю. Андрій Куликов ділився власним досвідом із майбутніми журналістами – студентами відповідної спеціальності, підкріплюючи розповідь випадками із власного життя.

 

Зважаючи на стан довкілля, предмет "Екологічна проблематика ЗМІ" є не менш важливим, аніж інші науки. Проте, окрім вивчення проблем та методів подолання з теоретичного аспекту, важливо отримувати інформацію від людей, у яких є досвід роботи в цій сфері. 24 вересня до студентів 3 курсу спеціальності "Журналістика" завітали Ірина Пірогова (Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League) та Олеся Крамаренко (ГО "Дзига"). Вони розповіли не тільки про екологічні проблеми нашого Запоріжжя,  а й поділилися маленькими перемогами.

 

Завідувач кафедри журналістики  Вікторія Леонідівна Погребна взяла участь у програмі Trainings to Trainers, яку здійснює Interlink Academy (Гамбург, Німеччина) спільно з кафедрою журналістики та філології Сумського державного університету. Програма передбачає ознайомлення із сучасними методами проведення занять та тренінгів із застосуванням технологій переконання та проведення цільових панельних дискусій. Учасники програми отримають сертифікати міжнародного рівня, ліцензовані Урядом Федеративної Республіки Німеччина.

 

20-21 квітня 2018 року кафедра журналістики ЗНТУ стала співорганізаторами І етапу міжрегіонального навчального семінару "Фактчек як інструмент протидії маніпуляції і фейка". Методика впровадження в навчання проведеного керівником проекту "БезБрехні" Олександром Гороховським, автором першого в Україні практичного посібника "Фактчек як тренд розслідувань: можливості та перспективи", за участі куратора Валентини Люлі.

Організатори: Асоціація міжнародних справ (АМО, Чехія), Міністерства закордонних справ Республіки Чехія, перший український фактчек-портал "БезБрехні".

 

У рамках вивчення курсу "Радіовиробництво" 13 квітня 2018 року студенти 2 курсу спеціальності "Журналістика" відвідали радіостанцію "Великий Луг". Екскурсія почалася з "операторської" та "монтажної" студій. Студенти побачили, де проходить запис та монтаж радіопрограм, дізналися про особливості роботи радіоведучого та звукорежисера в прямому ефірі. Директор радіостанції Наталія Агаркова підтримала ініціативу майбутніх медійників спробувати себе в ролі радіожурналістів та запросила всіх бажаючих на виробничу практику.

 

Магістри спеціальності "Журналістика" разом із доцентом кафедри журналістики Островською Наталією Василівною відвідали тренінг "Журналістика конфліктів: стереотипи, лексика, акценти", який проходив 20-21 березня 2018 року. На тренінгу обговорювалися такі питання: Яка місія журналіста під час конфліктів та як він впливає на їх перебіг та розвиток? Що таке медіація, журналістика відданості та пропаганда? Як патріотизм поєднується з професіоналізмом?

 

В Олімпійському домі відбулася церемонія нагородження лауреатів XVII Всеукраїнського конкурсу серед спортивних журналістів "Україна олімпійська" та ХІ Всеукраїнського конкурсу спортивної фотографії. Ганна Віталіївна Клименко, наша випускниця 2014 року, на сьогодні журналістка і ведуча програми "Спорт. Підсумки" ТРК "Алекс", стала лауреатом у номінації "Дебют в спортивній журналістиці". Вітаємо і пишаємося!

 

6-8 грудня 2017 року в ЗНТУ працювала експертна комісія МОН України. Голова експертної комісії – завідувач кафедри журналістики Тернопільського національного університету ім. Володимира Гнатюка, доктор філологічних наук, професор Н.М. Поплавська. Член експертної комісії – завідувач кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, доктор філологічних наук, професор О.Г. Ткаченко.

На підставі аналізу поданих на акредитацію матеріалів і результатів акредитаційної експертизи комісія зробила висновок про можливість акредитації за освітньо-професійною програмою "Журналістика" спеціальності "Журналістика" Запорізького національного технічного університету за другим (магістерським рівнем).

 

29 листопада 2019 року відбувся концерт "Античність. Десята муза", присвячений "Тижню журналістики". Організатором заходу стала к.ф.н., доцент кафедри журналістики І.Ю. Тонкіх. У концерті взяли участь студенти 1-5 курсів спеціальності "Журналістика". Перед початком свята відбулося нагородження найактивніших студентів. Відзначали за акторську майстерність, успіхи у навчанні та участь у наукових конференціях і фотоконкурсі.

 

14 листопада 2017 року до студентів груп СН-316 та СН-326 завітав журналіст, громадський діяч, директор благодійного фонду "Impulse.UA" Микола Колодяжний із майстер-класом "Медіасупровід події".

 

12 жовтня 2017 року викладачі кафедри журналістики взяли участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції "Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика, методологія медіадосліджень", яка проходила в межах інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень – спільного проекту ЗНУ і Міжнародної ради досліджень і обмінів (IREX).

 

19 березея 2017 року у нашому місті вперше стартував конкурс "Найкраща студентська рецензія". Ініціатор заходу – ГО "Запорізьке театральне товариство" на чолі з Н.В. Петренко. Активну участь взяли студенти спеціальності "Журналістика" Карина Галунова, Лілія Кириленко, Олександра Кошова, Діана Макарова, Дар'я Пузир. Результати оголосили 27 березня, а урочисте нагородження в редакції газети "Запорізька правда" відбулося 30 березня, де були присутні всі члени журі. Друге місце в цьому конкурсі посіла студентка 2 курсу Пузир Дар'я за рецензію на спектакль "Кайдашева сім'я", постановка якого відбувалася в театрі ім. Магара. У подарунок переможцям були презентовані дипломи від організації "Запорізьке театральне товариство", книги Валерія Гайдабури "А що тато робить в театрі?" і невеличкі презенти від газети "МИГ".

 

За результатами Всеукраїнського конкурсу, який щорічно проводить Асоціація спортивних журналістів України, були нагороджені переможці  в 27 номінаціях. За підсумком 2016 року в п'яти з них перемогли представники запорізьких ЗМІ. Студентка 5 курсу спеціальності "Журналістика" Юлія Пасько здобула перемогу в номінації "Молода гвардія. Надія АСЖУ" як кращий молодий спортивний журналіст України.

 

Логічним завершенням вивчення дисципліни "Газетно-журнальне виробництво" стало створення студентами 2 курсу спеціальності "Журналістика" власних видань. Напередодні Нового року групи СН-315, СН-325 презентували черговий випуск газет "СтудLife" та "Винеgreat".

 

На завершення "Тижня журналістики" відбувся концерт, організований к.ф.н., доц.  Іриною Юріївною Тонкіх та студентами 1-6 курсів. Ідеєю для концерту стала казка Льюїса Керролла, яка перетворилася на "Алісу в країні журналістики".

 

Протягом тижня журналістики відбулися зустрічі студентів 4 курсу з редактором інформаційного порталу "ZaБор" Костянтином Алексеєнко з питання розвитку інформаційних сайтів в запорізькому медіпросторі та студентів 1-2 курсів з головним редактором газети "Клякса", журналів "Бемс" та "Зайка" Ольгою Волковою з питання розвитку молодіжних видань та преси для дітей.

 

Третій курс кафедри журналістики ЗНТУ 30 листопада захистив власний проект – перший випуск екологічного видання "Non Toxic". Над створенням журналу працювали студенти групи СН-324 під керівництвом головного редактора Шиманської Анни. Це був перший досвід роботи над власним повноцінним тематичним ЗМІ.

 

У рамках практичного заняття з дисципліни "Фотожурналістика" студенти 3 курсу відвідали історико-культурний комплекс "Запорозька Січ". Результатами їхньої цікавої, але напруженої роботи стали численні фоторепортажі. P.S. І, звичайно, світлини "для себе".

 

З 21 по 23 жовтня 2016 року у виставковому комплексі "Козак-Палац" відбувся Міжнародний фестиваль "Книжкова толока". Студенти ЗНТУ спеціальності "Журналістика" взяли участь в організації заходу як волонтери.

 

18 жовтня 2016 року об 11 годині у приміщенні Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбулося відкриття фотовиставки під назвою "Творчі імпровізації". На експозиції представлені найкращі роботи студентів ЗНТУ, які навчаються за спеціальністю "Журналістика". Концепція виставки – "просушування" (фото на прищіпках) – символічна, оскільки подія такого масштабу є першим кроком у професії: світлини "дозрівають" і скоро їх побачить не лише фотограф, а й глядач. Творчі імпровізації студентів представлені у чотирьох категоріях: портрет, пейзаж, натюрморт і репортажна фотографія. Серед авторів є як аматори-початківці, так і професійні фотографи (ті студенти, які вже працюють на замовлення ЗМІ або приватних осіб): Яна Білокоз, Ганна Медведєва, Ольга Мязіна, Саманта Холод, Єлізавета Целікова, Юлія Шуміліна. Запрошуємо Вас на фотовиставку, чекаємо на Ваші відгуки, побажання й пропозиції. Виставка триватиме до середини листопада.

 

26 квітня 2016 року в залі мистецькознавчої літератури наукової бібліотеки ЗНТУ відбувся майстер-клас із розфарбовування писанок. Олена Миколаївна Павлик розкрила третьокурсникам секрети писанкарства і розтлумачила значення намальованих орнаментів.

 

17-18 березня 2016 року в Бердянському державному педагогічному університеті проходив ІІ Етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із природничих, технічних та гуманітарних наук у галузі "Гендерні дослідження", в якому студент 5 курсу спеціальності "Журналістика" Паршин М. посів 3 місце. Крім того, Микита Паршин взяв участь і в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Гендерні студії в сучасній Україні", що проходила паралельно з конкурсом.

 

Щороку під час "Тижня журналістики" відбуваються зустрічі студентів із відомими українськими телевелучими, кореспондентами та репортерами. Уже двічі проводилася прес-конференція з журналістом Андрієм Куликовим.