Правила носіння військової форми одягу

ВИТЯГ З НАКАЗУ МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Про затвердження Правил носіння

військової форми одягу та знаків

розрізнення військовослужбовцями

Збройних Сил України та ліцеїстами військових ліцеїв

Курсанти (слухачі) закладів вищої освіти, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки, що не мають офіцерських звань, використовують форму одягу, яка встановлена за видом ЗСУ, до якого він належить.

Військовослужбовці змінного складу короткострокових курсів (шкіл) і навчальних закладів носять ту форму одягу, в якій вони прибули на навчання.

Військовослужбовці носять польову військову форму одягу:

під час виконання бойових (навчально-бойових) завдань, проведення навчань, маневрів, учбових занять (польових або на військовій техніці), на бойових чергуваннях (чергуваннях) та під час несення служби у добовому наряді, у період ліквідації аварій та катастроф,надзвичайних ситуацій;

При перебуванні у військовій формі одягу, рекомендовано утриматись від:

використання навушників від електронних пристроїв під час пересування пішки, якщо це не передбачено службовою необхідністю;

носіння в карманах предметів, що виступають назовні чи переповнюютьїх;

носіння рюкзаків на плечах, що своїми шлейками закривають погони.

Дозволяється носити:

кашкет з повсякденною формою одягу;

шапку зимову з зимовою формою одягу при температурі

повітря – 0 градусів і нижче;

парасольку чорного або темно-синього кольору у дощову погоду.

Польова  форма одягу:

У пунктах постійної дислокації та під час виконання повсякденних завдань1-ППД-Л (літня)

температура повітря: від 15о до 40оС;

опади: відсутні.

Шкарпетки літні (трекінгові); труси; фуфайка (з короткими рукавами); костюм літній польовий; кашкет польовий (кепі-бойове); черевики з високими берцями (демісезонні); ремінь брючний.

7-ППД-З (зимова)

температура повітря: від 0о до – 5оС;

опади: відсутні або вітер і дощ, сніг.

Шкарпетки зимові (трекінгові); труси; білизна для холодної погоди (сорочка та кальсони); штани костюма літнього польового; куртка костюма-утеплювача; куртка вітро-, вологозахисна зимова; шапка зимова; черевики з високими берцями; ремінь брючний; рукавички демісезонні.

За рішенням командира військової частини куртка вітро-, вологозахисна зимова використовується без утеплювача або з утеплювачем.

8-ППД-З (зимова)

температура повітря: від – 5о до – 10оС;

опади: відсутні або вітер та сніг.

Шкарпетки зимові (трекінгові); шкарпетки-вкладиші утеплювальні; труси; білизна для холодної погоди (сорочка та кальсони); штани костюма літнього польового або штани вітро-, вологозахисні зимові; куртка костюма-утеплювача; куртка вітро-, вологозахисна зимова; шапка зимова; черевики з високими берцями; ремінь брючний; рукавички демісезонні; шарф-труба зимовий.

Головні убори

Шапку зимову, шапку-феску (шапку-підшоломник), кашкет польовий (кепі-бойове), носять прямо, без нахилу, щоб козирок кашкета знаходився на рівні брів, а нижній край шапки зимової,– 2–4 см вище брів.

Нарукавні знаки військовослужбовців ЗСУ:

на зовнішньому боці лівого рукава нашивається нарукавний знак “Державний Прапор України”. Нарукавний знак гаптований, являє собою прямокутник розміром 30х45 мм. Колір окантовки знака повинен відповідати кольору кітеля. Нашивається (кріпиться) на лівий рукав форми одягу всіх категорій військовослужбовців на відстані 60 мм нижче плечового шва на зовнішньому боці правого рукава на відстані 60 мм нижче плечовогошва нашивається нарукавний знак відповідно до виду, роду військ або військової частини (підрозділу) чи навчального закладу.

Нарукавні знаки військовослужбовці ЗСУ носять: особи сержантського та рядового складу – на польовій формі одягу (крім куртки зимової)

Нарукавні знаки “Державний Прапор України” носять: особи сержантського та рядового складу – на всіх предметах форми одягу (окрім куртки зимової).

Польова форма одягу

1. Нарукавний знак “Державний Прапор України” (праве та ліве передпліччя в місці, передбаченому конструкцією).

2. Нарукавний знак військової частини, навчального закладу (в місці, передбаченому конструкцією).

3. Нарукавний знак або знак за курсами навчання (в місці, передбаченому конструкцією).

4. Знаки розрізнення військових звань.

5. Нагрудний знак з прізвищем військовослужбовця (в місці, передбаченому конструкцією).

6. Нагрудний знак “Збройні Сили України”.

Погони рядового складу Збройних Сил України

Емблеми форми одягу Збройних Сил України

Ракетні війська та артилерія

Війська зв’язку