Хто хоче до Лондона? А в Токіо? Зрозуміло, зрозуміло, — всі. Супер! Ну то читайте, мої дорогі, як не тільки потрапити туди, а й набратися досвіду, розважитися, навчитися чогось нового, відпочити, побачити світ та проявити себе.

11 листопада. в аудиторії 320 відбулася зустріч із представниками Благодійного «Фонду Бориса Колеснікова». Ви, напевно, не розумієте для чого я вам починаю розповідати про благодійний фонд. Так от, справа в тому, що цей благодійний фонд створив цікавий проект — конкурс «Авіатор». Зараз я трохи введу вас у курс справи.

«Авіатор» — це всеукраїнський благодійний конкурс, який проводиться вже сім років поспіль. Метою конкурсу є допомога талановитим студентам технічних спеціальностей, які прагнуть внести свою лепту у розвиток українського технічного прогресу, а саме у сфері авіабудування.

У четвер наші студенти мали змогу зустрітися із представниками фонду. Пані Христина розповіла про важливість конкурсу та про правила участі в ньому. І так, для того аби стати переможцем та полетіти в омріяну казку, ви повинні, насамперед, бути студентом технічної спеціальності. Якщо ви відповідаєте цьому критерію, то ви вже практично переможець. Після цього вам потрібно буде зареєструватися на сайті www.kolesnikovfund.org, заповнити заявку та чекати відповіді (у заявці обов'язково вказуйте вірні номер телефону та адресу електронної пошти, також час від часу перевіряйте свій Email). Якщо ви правильно провели реєстрацію – вам обов'язково надішлють позитивну відповідь.

Ну а тепер, після вдалого вибору професії та реєстрації на сайті, ви можете приступати до основної роботи. Сам конкурс складається із чотирьох етапів. У грудні проводитиметься перший етап – вирішення задач із фізики та математики. У лютому наступного року учасники складатимуть тест із технічної англійської мови. Березень принесе конкурсантам іспит з історії авіації. А у квітні відбудеться фінал, у якому студенти презентуватимуть власний проект. Впринципі, це все, після цього ви можете з легкістю видихнути та чекати результатів. Роботи оцінюватимуть справжні професіонали своєї справи: Дмитро Семенович Ківа, Антон Волов, Олександр Черепанов, Максим Гладський, Євген Іванов та Сергій Хіжняк.

12 квітня 2018 року. (День авіації і космонавтики) за результатами конкурсу оберуть 100 найкращих студентів України, які і отримають омріяну поїздку до Лондона. Відрядження триватиме три дні, два з яких студенти проведуть, навчаючись та вбираючи у себе досвід іноземних колег. На третій день усі матимуть можливість відпочити. Найкращі екскурсії, парки розваг, прогулянки Лондоном – усе для тих, хто цього заслуговує. Приємною несподіванкою є те, що абсолютно все необхідне вам надаватиметься. Підготовку документів та візи, переліт, проживання, трансфер, харчування та інші фінансові клопоти повністю бере на себе благодійний фонд Бориса Колеснікова.

Також сам Бориса Колесніков на своїй сторінці у Facebook надаватиме корисні поради та інформацію, потрібну для успішного проходження турів. Він ділитиметься власним досвідом, знаннями та просто корисними для всіх речами. Тому, обов'язково слідкуйте за сторінкою Бориса Вікторовича!

Ви, напевно, думаєте, що я забула згадати про Токіо? Ні, не забула! Цього року вперше разом з «Авіатором» проводитиметься новий конкурс – «Програміст 2018». Зрозуміло, що у ньому мають право брати участь студенти, спеціальності яких пов'язані з інформаційними технологіями 1-6 курсів усіх форм навчання. Умови конкурсу дещо схожі з умовами «Авіатора». Детальної інформації щодо проходження випробувань ще немає. Якщо ви зацікавлені у конкурсі, то не лінуйтеся слідкувати за оновленнями на сайті благодійного фонду. Фінал конкурсу відбудеться у березні 2018 року.

Зате нам відомі більш приємні деталі. Як і у першому конкурсі, тут також відберуть 30 найкращих студентів, які полетять в Токіо, де також вчитимуться, відпочиватимуть, пізнаватимуть себе з нових сторін та просто чудово проведуть час.

Василина Гав'як,
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ