Міжнародна активність НУ «Запорізька політехніка» має диверсифіковані напрями розвитку, та на сьогоднішній день університет пропонує студентам, викладачам та науковцям програми мобільності як за міжнародними програмами (Fulbright, DAAD) так і за програмами індивідуальної мобільності за укладеними двосторонніми угодами. Протягом березня та квітня були укладені нові угоди про співробітництво з університетами Польщі та Німеччини, отримані пропозиції для стажування та наукових досліджень для співробітників університету.

Для науковців університету було забезпечено доступ до спільноти Research4Life. Безкоштовний доступ (до 31.12.2022 р.) надається до майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів різноманітної тематики, що зібрані в провідних наукових установах світу.

Продовжується робота з іноземними студентами, ректором Віктором Грештою проводиться подальше узгодження процедури вступу для іноземних громадян. Разом з представниками МОН та ректорами провідних університетів України напрацьовані механізми в частині організації дистанційного вступу для іноземних студентів.

Для подальшого розвитку міжнародної освіти проректор з міжнародної діяльності Валерій Наумик доєднався до роботи, постійно діючої Європейської асоціації міжнародної освіти (EAIE, European Association for International Education). Метою цієї асоціації є підтримка інтернаціоналізації та розвитку міжнародної діяльності європейських університетів за допомогою проведення тренінгів, навчання, наукових конференції та симпозіумів, що дає змогу розширити професійні контакти на міжнародному рівні.

За ініціативою Міністерства освіти і науки України, НУ «Запорізька Політехніка» долучилася до програми «Єднання», що була створена Британською консалтинговою компанією у сфері вищої освіти «Cormack Consultancy Group», що має на меті налагодження співпраці між університетами України, Великої Британії, США та створення довгострокових стратегічних альянсів між університетами.