Ви є тут

Головна

Під час змагань з мехатроніки тренери команди кафедри електропривода і автоматизації промислових установок НУ «Запорізька політехніка» доценти Володимир Осадчий і Олена Назарова познайомилися з представниками ДП «Фесто» Євгеном Риженком і Костянтином Бережком, які розповіли, що подорожують містами України й знайомлять спеціалістів промислових підприємств з продукцією фірми Фесто, навчальними стендами та програмами. Зважаючи на те, що кафедра вже мала успішний досвід проведення аналогічних семінарів з Siemens і Pilz, з'явилась ідея провести семінар у Запорізькій політехніці й запросити не тільки підприємців, а й студентів, аспірантів, викладачів та співробітників технічних спеціальностей.

Спочатку семінар планувався весною, але карантинні обмеження завадили цьому. І от нарешті 14-15 вересня 2021 року у НУ «Запорізька політехніка» було проведено семінар з техніки автоматизації Festo.

Заходи семінару були заплановані на два дні: 14 вересня - для фахівців та студентів університету; 15 вересня - для представників підприємств-замовників. За попередньою реєстрацією на перший день було зареєстровано 75 учасників: ВСП «Запорізький фаховий коледж комп'ютерних технологій НУ «Запорізька політехніка», студентів, викладачів та співробітників університету. На другий день для представників підприємств-замовників були зареєстровані співробітники ПАТ «Запоріжсталь», ЧАО «Дніпроспецсталь», ООО «Запорізький ливарно-механічний завод», ДП «Івченко Прогрес», ООО «Завод ХіТ технологія», ТОВ «ДЕМЗ», ТОВ НВО «ЕТНА», ООО «Техносенс», TeraWatt Group, Triada, ТОВ АСУ ІНЖИНІРИНГ, ТДВ «Запорізький хлібокомбінат №1», Кронас, ТОВ «ТД Дельта», ООО «Консорціум «Енергомашекологія», ПрАО «Вега Плюс», ТОВ «Житомиренергосервіс», ООО «ДП СВ Альтера Запоріжжя», ТОВ «Азов-Контролз».

Відкрили семінар та привітали всіх учасників проректорка з науково-педагогічної роботи та питань перспектив розвитку університету, д.т.н., Шило Галина Миколаївна та доцентка кафедри електропривода і автоматизації промислових установок, к.т.н., Назарова Олена Сергіївна.

Ознайомленням з «історією знайомства» викладачів університету з представниками фірми «Фесто» стала презентація про вагомі результати участі і перемоги на міжнародному та всеукраїнському рівні у конкурсах студентських наукових робіт та олімпіадах з електромеханіки, автоматизації, зокрема, різноманітними змаганнями з мехатроніки: Mechatronic Battle у межах INTERPIPE TechFest, Всеукраїнській студентській олімпіаді «Мехатроніка в машинобудуванні», Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності WORLDSKILLS, у яких матеріальною базою змагань є навчальні стенди Фесто.

Основними спікерами семінару були Євген Риженко, керівник дидактики ДП «Фесто», та Костянтин Бережко, менеджер по ключовим замовникам ДП «Фесто». Євген зробив доповідь з презентацією про досвід реалізації проектів щодо оснащення навчальних лабораторій в Україні, WorldSkills – міжнародні змагання з професійної майстерності у компетенції «Мехатроніка» та її розвиток в Україні, а також про Індустрію 4.0 та компетентності спеціалістів майбутнього. Костянтин, використовуючи величезну кількість демонстраційного обладнання, ознайомив зі стандартними компонентами пневматики: засобами підготовки повітря, пневомрозподільниками, пневмоциліндрами, особливостями розводки пневмомережі. Зробив огляд контролерів і периферії (віддалених модулів входів/виходів): підключення до контролерів верхнього рівня по Profinet, ProfiBus DP, Modbus TCP/IP, EtherNet/IP, EtherCAT; протоколу IO-Link; CoDeSys; огляд арматури і клапанів: засувки батерфляй, кульові крани, сідлові і мембрані клапани; електроциліндрів, серво і крокових двигунів; шаф керування на базі компонентів Фесто. Розглянув особливості роботи електромеханічних маніпуляторів, продемонстрував у презентації перспективи розробки біонічних маніпуляторів, чим неабияк вразив усіх учасників семінару.

У межах семінару при підтримці та безпосередній участі Деркач Наталії Володимирівни, директорки музею НУ «Запорізька політехніка» було організовано дві екскурсії до музею університету: у перший день - для студентів, а у другий день – для представників підприємств.

Окрім цього, доцентами Осадчим В.В., Крисаном Ю.О., Кулиничем Е.М. для гостей університету було проведено екскурсію найцікавішими лабораторіями кафедри електропривода і автоматизації промислових установок, де відвідувачам продемонстрували навчальне обладнання, розробки студентів та провідних викладачів кафедри, старший лаборант кафедри ЕПА і керівник гуртка «Школи операторів дронів» Пазій О.С. ознайомив з його діяльністю, після чого екскурсанти відвідали відкриту лабораторію - інноваційний простір для співпраці науки, освіти та бізнесу «TechnoHUB НУ «Запорізька політехніка», де старший викладач кафедри інформаційних технологій електронних засобів Писарський А.О. розповів про особливості обладнання та можливості використання для освітян.

Щира вдячність усім працівникам структурних підрозділів університету за підтримку, участь та допомогу в організації та проведенні семінару, а також викладачам, які організували відвідування цього заходу разом зі студентами.

Сподіваємось, що невдовзі завдяки плідній співпраці фірми Фесто, адміністрації Запорізької політехніки та викладачів, небайдужих до майбутнього нашого університету, з'явиться матеріальна база для вивчення сучасних засобів автоматизації та підготовки студентів і школярів до різноманітних змагань з мехатроніки.

Олена Назарова,
доцент кафедри електропривода
і автоматизації промислових установок